Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678057 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

datapex

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5280 Dátum: 2010.11.16 08:14:26 »
A gm olajat megpróbálom + az adalékot.
Milyen GM olajat? Milyen adalékot? Ne kísérletezz ilyenekkel. Értsd meg, hogy ezeknél a motoroknál típushiba a gyűrűk ellágyulása által okozott túl nagy olajfogyasztás; viszont azzal, hogy hosszú távon túl vastag olajokkal járatod a motort (10 W-40-nél vastagabbat semmiképpen sem lenne szabad tartósan használni benne), lassan, de biztosan kinyírod a motor egyéb, még egészséges alkatrészeit is. A kérdés az, hogy meddig akarod megtartani az autót. Ha mondjuk csak egy-másfél évig, akkor azt mondom, hogy keress valami vállalható minőségű (márkás) 15 W-40-est és azt töltögesd bele (ennél is vastagabbat, tehát 15 W-50-es vagy pláne 20 W-50-est semmiképpen!). Utána meg add el. De ha hosszabb távra tervezel vele, akkor egyértelműen anyagilag is jobban jársz, ha megcsináltatod a motort. Olyan szerelővel, akinek nem ez lesz az első ilyen munkája.


Nagyon nagyon köszönöm. A gép  picit a szivemhez nőtt. (sosem hagyott ott sehol) Utánajárok mennyi lenne a motor generál.

Üdv

VSZ

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5281 Dátum: 2010.11.16 19:27:50 »
Zsolt68: Az ablakfűtés dolgozik már?

Nem. Valószínű, hogy amikor fóliázták és körbevágták, sikerült mind a 14 szálat is elvágni. Leszedtem a fóliát, próbáltam rámérni, de nem sikerült mert van egy szigetelő védőréteg (vagy mifene) még rajta. Meguntam. Vettem egy fűtő-hűtő ventilátort 640 HUF-ért. Beraktam a kalaptartóra. Ha lesz időm, szerelgetem.
A következő is Toyota lesz.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5282 Dátum: 2010.11.16 20:17:43 »
Most a ködfénykapcsoló csak a ködfénylámpa bekapcsolására használható. Kikapcsolás a bajuszkapcsolóval történik.
Kérdés: Így kell működnie?
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.16 20:20:01 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5283 Dátum: 2010.11.16 23:04:25 »
Utánajárok mennyi lenne a motor generál.
150-200... Ilyesmi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5284 Dátum: 2010.11.17 15:12:42 »
Most a ködfénykapcsoló csak a ködfénylámpa bekapcsolására használható. Kikapcsolás a bajuszkapcsolóval történik.
Kérdés: Így kell működnie?

Hogy mi van??
Olyan, hogy ködfény nincsen...
Szóval első: ködfényszóró
Hátsó: Ködzárófény

A bajuszkapcsolón mit értessz? A világításkapcsoló az tekerős, igaz az idexkapcsolón van.

Emlékeim szerint a ködlámpák (ködfényszóró+ködzáró) kapcsoló igen-nem kapcsolók. Vagyis minden egyes nyomásra be-, illetve kikapcsolnak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5285 Dátum: 2010.11.17 19:16:19 »
Zsolt68: Az ablakfűtés dolgozik már?

Nem. Valószínű, hogy amikor fóliázták és körbevágták, sikerült mind a 14 szálat is elvágni. Leszedtem a fóliát, próbáltam rámérni, de nem sikerült mert van egy szigetelő védőréteg (vagy mifene) még rajta. Meguntam. Vettem egy fűtő-hűtő ventilátort 640 HUF-ért. Beraktam a kalaptartóra. Ha lesz időm, szerelgetem.
Elég barbár lehetett a fóliás, mert a profik kint szabják méretre és formázzák is az üveg formájára, bent csak felsimongatják,

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5286 Dátum: 2010.11.17 19:32:49 »
A héten gondolkoztam egy foliázáson de ezeket olvasva egy kicsit elment a kedvem tőle :hmmmm:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

chefbacsi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
  • Carina-e Xli Liftback 97' 4a-fe U.K.
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5287 Dátum: 2010.11.17 19:59:56 »
Üdv.gyújtáselosztó rotor (tehéntőgy bakelitból) ha csak a házat veszem meg abban benne vannak az "erintkezők" vagy a gyujtás kebelen vannak?termosztát cserénél levettem és láttam hogy eléggé el vannak égve a bronz pöckök.lehet hogy ezért döcög a motor alapjáraton új gyertyákkal is?nem idöben és nem mindig kap szikrát?autó alkatrész forgalmazók képein nem kivehető a dolog.
Köszke.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5288 Dátum: 2010.11.17 20:03:16 »
Az nem a rotor, amiről te beszélsz, hanem a fedél... A kimenetekkel az egyes hengerek gyertyakábeleinek... Igen, ez egy komplett alkatrész, benne vannak az érintkezők is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

chefbacsi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
  • Carina-e Xli Liftback 97' 4a-fe U.K.
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5289 Dátum: 2010.11.17 20:06:46 »
tehát ha veszek, rádugom a kábeleket és már indulok is? :D
Köszönöm

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5290 Dátum: 2010.11.17 20:09:07 »
Ühüm  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5291 Dátum: 2010.11.17 20:33:25 »
Idézet
Hogy mi van??
Olyan, hogy ködfény nincsen...
Szóval első: ködfényszóró
Hátsó: Ködzárófény

A bajuszkapcsolón mit értessz? A világításkapcsoló az tekerős, igaz az idexkapcsolón van.

Emlékeim szerint a ködlámpák (ködfényszóró+ködzáró) kapcsoló igen-nem kapcsolók. Vagyis minden egyes nyomásra be-, illetve kikapcsolnak.


-Legyen, ... hátsó ködzárófény kapcsoló.
-Igen, a tekerőst értem. azzal tudom csak kikapcsolni. Legalább, így működik.
Érdekes a működése. Volt egy rövid ideig hogy, be-ki kapcsolt. Egyszer csak, átalakult csak be kapcsolóvá.
Köszönöm a választ!  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.17 20:41:06 írta Palaczk »
A következő is Toyota lesz.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5292 Dátum: 2010.11.17 20:53:20 »
A héten gondolkoztam egy foliázáson de ezeket olvasva egy kicsit elment a kedvem tőle :hmmmm:
Ne menjen el a kedved! Szólni kell a fóliásoknak, hogy "vigyázzanak, mert egy ismerősödnek rosszul csinálták meg". Nekem tetszik. Nem lehet belátni és nehezebben párásodik.
A következő is Toyota lesz.

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5293 Dátum: 2010.11.17 21:22:09 »
Zsolt68: Az ablakfűtés dolgozik már?

Nem. Valószínű, hogy amikor fóliázták és körbevágták, sikerült mind a 14 szálat is elvágni. Leszedtem a fóliát, próbáltam rámérni, de nem sikerült mert van egy szigetelő védőréteg (vagy mifene) még rajta. Meguntam. Vettem egy fűtő-hűtő ventilátort 640 HUF-ért. Beraktam a kalaptartóra. Ha lesz időm, szerelgetem.
Elég barbár lehetett a fóliás, mert a profik kint szabják méretre és formázzák is az üveg formájára, bent csak felsimongatják,
Az ilyen "kóklert" el kellene tiltani az ilyenfajta munkától, engedélyét bevonni (ha egyáltalán van) hogy ne okozzon több kárt a társadalomnak!
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5294 Dátum: 2010.11.17 21:27:01 »
A héten gondolkoztam egy foliázáson de ezeket olvasva egy kicsit elment a kedvem tőle :hmmmm:
Pedig jó, csak jó helyre kell vinni, ahol műbizonylatot adnak illetve hivatalos beszerelők, pl a llumar-éknak van listája kik a hivatalos beszerelői, azok értik a dolgukat.