Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681529 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4965 Dátum: 2010.05.11 16:40:17 »
Esztergályos esztergál, marós meg mar:) Bocsi, de birtam megállni :whistling: :wacko:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4966 Dátum: 2010.05.11 19:01:11 »
Túl vagyok a vezérlés és a fékek cseréjén.A fékhatás nagyon jó lett.Viszont fékezéskor lüktet a pedál,nagyon fura.Majd csak jövő héten tudok visszamenni a szerelőmhöz.Mire utalhat a jelenség?
Hm. Első blikkre hullámos a tárcsa. Másodikra valami nem stimmel az összerakásnál.
Harmadikra (az első): xar minőségű tárcsát vettél, ami az első vasalásnál vetemedett. Nagyon lüktet, vagy csak erősebb (intenzívebb) fékezéskor?
Milyet sikerült?
Ha Brembo és olcsó volt, akkor azok hajlamosak vetemedni.
Valószínűleg hullámos lesz a tárcsa.Azt ugyanis nem vettem,csak lemarattam egy esztergályossal,mivel még így is 25mm vastag maradt.Hétvégén levesszük és megnézzük.Köszönöm a tanácsot!

Jaaaaaaaaaa, hogy nem vettél újat, hanem felszabályoztattad! Aha, akkor az a bibi. Nem minden a vastagság. Látatlanban azt mondanám, hogy csere! Fékkel nem érdemes viccelni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4967 Dátum: 2010.05.11 19:27:41 »
Esztergályos esztergál, marós meg mar:) Bocsi, de birtam megállni :whistling: :wacko:
:devil:  :D Ez nekem is megütötte a szemem, révén forgácsoló vagyok magam is.
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4968 Dátum: 2010.05.11 19:35:44 »
jaja. tokmánykulcsot meg nem hagyjuk a ...miben is?  :?:
hogy hívják azt a cuccost amibe fogjuk a zalkatrészt?  :hmmmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4969 Dátum: 2010.05.11 19:42:19 »
A tokmánykulcsot nem hagyhatjuk a tokmányban (bár én nem vagyok forgácsoló).  :D
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4970 Dátum: 2010.05.11 20:12:56 »
A tokmánykulcsot nem hagyhatjuk a tokmányban (bár én nem vagyok forgácsoló).  :D
:yes: :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4971 Dátum: 2010.05.11 21:40:30 »
Üdv mindenkinek  Vásárolt-e valaki mostanában gyujtókábelt és ha igen milyen árban? Tegnap rákérdeztem egy szakboltban és a négy kábelért 32 ezer ft-nak megfelelő ron-t kértek érte!Ezt egy kicsit soknak tartom, vagy reális? :hmmmm:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4972 Dátum: 2010.05.11 23:03:49 »
Üdv mindenkinek  Vásárolt-e valaki mostanában gyujtókábelt és ha igen milyen árban? Tegnap rákérdeztem egy szakboltban és a négy kábelért 32 ezer ft-nak megfelelő ron-t kértek érte!Ezt egy kicsit soknak tartom, vagy reális? :hmmmm:
Sajnos nagyon is reális  :no: Kb 1 hónapja cseréltem nyest támadás miatt. Az alkatrész tocsogott a nyestriasztó trutyiban  :censored: Végül Zé Balázs barátunktól szereztem bontottan 10 papírért.... Talán van még neki, korrekt klubtárs és eladó!  ::)
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4973 Dátum: 2010.05.12 09:25:15 »
Érdemes bemenni Toyota márkakereskedésbe is. Eredeti Toyci sem sokkal drágább.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4974 Dátum: 2010.05.12 21:00:56 »
Üdv mindenkinek  Vásárolt-e valaki mostanában gyujtókábelt és ha igen milyen árban? Tegnap rákérdeztem egy szakboltban és a négy kábelért 32 ezer ft-nak megfelelő ron-t kértek érte!Ezt egy kicsit soknak tartom, vagy reális? :hmmmm:
Sajnos nagyon is reális  :no: Kb 1 hónapja cseréltem nyest támadás miatt. Az alkatrész tocsogott a nyestriasztó trutyiban  :censored: Végül Zé Balázs barátunktól szereztem bontottan 10 papírért.... Talán van még neki, korrekt klubtárs és eladó!  ::)
Köszi a tippet, csakhogy én Marosvásárhelyen lakom négyszáz km-re Bp-től. :no: Enyit nem ér meg egy kábel, max. ha összekötöm egy nyaralással!
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4975 Dátum: 2010.05.12 21:56:15 »
Posta, futárszolgálat, email, telefon?
ZéBalázstól nem lutri alkatrészt venni. Lefényképezi, elmondja milyen állapotban van,hibáit is és ez fedi is a valóságot.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4976 Dátum: 2010.05.13 09:56:30 »
Köszi a tippet, csakhogy én Marosvásárhelyen lakom négyszáz km-re Bp-től. :no: Enyit nem ér meg egy kábel, max. ha összekötöm egy nyaralással!

Pont holnap megyek Székelyudvarhely közelébe, kár hogy nem előbb volt szó róla, én levittem volna.

Amúgy van valami tanács, hogy mire érdemes figyelni arrafele. Police stb.

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4977 Dátum: 2010.05.13 10:09:39 »
Üdv mindenkinek  Vásárolt-e valaki mostanában gyujtókábelt és ha igen milyen árban? Tegnap rákérdeztem egy szakboltban és a négy kábelért 32 ezer ft-nak megfelelő ron-t kértek érte!Ezt egy kicsit soknak tartom, vagy reális? :hmmmm:
Sajnos nagyon is reális  :no: Kb 1 hónapja cseréltem nyest támadás miatt. Az alkatrész tocsogott a nyestriasztó trutyiban  :censored: Végül Zé Balázs barátunktól szereztem bontottan 10 papírért.... Talán van még neki, korrekt klubtárs és eladó!  ::)
Köszi a tippet, csakhogy én Marosvásárhelyen lakom négyszáz km-re Bp-től. :no: Enyit nem ér meg egy kábel, max. ha összekötöm egy nyaralással!
A bontott autói neki is vidéken vannak, 200 km-re Bp-től. Ha az irányodban vannak akkor már csak 200 km a táv. A pontos helyre nem emléxem, de szerintem érdemes felvenni vele a kapcsolatot. Ha szerncséd van akkor a benzinköltséged kb +10 papír. De még igy is kevesebb mint 32...
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4978 Dátum: 2010.05.13 12:22:17 »
...Talán van még neki....
Sajnos, nincsen gyertyakábel készletem most :no:
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4979 Dátum: 2010.05.13 13:37:17 »
Sziasztok!

A gyújtásom szeretném beállíttatni. De nemtom hova vigyem a verdát. Márkaszervíz gondolom egy vagyonért vállalná... Szal tud valaki egy megbízható, de nem túl drága helyet, ahol pöpecül megcsinálnák?

Más: kedves Zé Balázs! Motortartó bakok vannak eladók?

köszi
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI