Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678061 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Termosztát
« Válasz #4890 Dátum: 2010.03.31 18:02:56 »
Akkor lehet, hogy nálam is van valami bibi?Mert nekem úgymond normálisan működik, forró az alsó, felső cső is, viszont a hűtőn nem nagyon érzem, hogy meleg lenne.Akkor lehet, hogy mégsincs minden rendben?
Van hibajelenség? Melegszik? Összevissza mászkál a mutató? Eszi a vizet? Vagy bármi  :) ? ... Akkor  ;) ? ... Nem kell keresgélni a hibát, amíg minden rendben működik  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4891 Dátum: 2010.03.31 18:14:20 »
Ma kérdezte egy ismerősöm:
Van egy 1,6-os Carina E-m, de szerintem az ECU-ját félreprogramozhatták, fülre legalábbis szar a gyújtás, csörög a motor és nincs ereje a kocsinak.
5W30-as olaj van benne, egyáltalán nem eszi, a gyertyákban 10 ezer van. Tipp?  :surrender:
Lehet esetleg, hogy rossz, nem belevaló a gyertya? Egyéb?
Vezérlés nincs eltéve véletlen?
Nekem is rögtön ez ugrott be!
Megkérdeztem, 100%, hogy jó a vezérlés, azt mondta. Elviszi egy szakihoz.
         

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Termosztát
« Válasz #4892 Dátum: 2010.03.31 19:07:36 »
Akkor lehet, hogy nálam is van valami bibi?Mert nekem úgymond normálisan működik, forró az alsó, felső cső is, viszont a hűtőn nem nagyon érzem, hogy meleg lenne.Akkor lehet, hogy mégsincs minden rendben?
Van hibajelenség? Melegszik? Összevissza mászkál a mutató? Eszi a vizet? Vagy bármi  :) ? ... Akkor  ;) ? ... Nem kell keresgélni a hibát, amíg minden rendben működik  :szemez:
Igazából megint igazat kell, hogy adjak.Hibajelenség nincs, hacsak a már előzőleg kitárgyalt órabaj.(Néha nem mutat semmit, megkocogtatom, és felmegy közép állásba)Megkérdeztem egyszakit, ő azt mondta, hogy kontakthiba, majd megnézi.De ez biztosm,hogy nem hűtéshiba, mert a víz, fullon, csövek melegek, fűtés jó, ventillátor bekapcsol.Szóval tényleg ne keressünk hibát ott, ahol nincs. :clap:
99' Avensis 1.6 4A-FE

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4893 Dátum: 2010.03.31 19:28:11 »
207 km/h via gps. Óra szerint ~215 205/60R14es gumókon.
Atomdurva, bakker  :sorcerer: :yes: ... MITŐL megy ez a te autód ennyire?
B.C. szerint nekem a 4A-GE injektoraim okozhatják(pedig minden gyári nekem), legalább is színkód szerint csak abba került ilyen injektor, de már a sajátjába is kerített :)

diegho

  • Vendég
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4894 Dátum: 2010.03.31 19:36:11 »
tzar kollégának köszönet, megnézettem az autót és a stabilizátor kopogott hátul, 5ezerért rendeltem is bele egyet, holnap itt lesz és már teszem is fel használtautóra  :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4895 Dátum: 2010.03.31 19:44:10 »
207 km/h via gps. Óra szerint ~215 205/60R14es gumókon.
Atomdurva, bakker  :sorcerer: :yes: ... MITŐL megy ez a te autód ennyire?
B.C. szerint nekem a 4A-GE injektoraim okozhatják(pedig minden gyári nekem), legalább is színkód szerint csak abba került ilyen injektor, de már a sajátjába is kerített :)

QRW@ nagyot szól a peros kislány, azmár biztos. A fertődi kiránduláson volt alkalmam kipróbálni egy rövid szakaszon, nagyot szólt. Pedig tényleg "csak" gyári..
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4896 Dátum: 2010.03.31 21:15:24 »
207 km/h via gps. Óra szerint ~215 205/60R14es gumókon.
Atomdurva, bakker  :sorcerer: :yes: ... MITŐL megy ez a te autód ennyire?
B.C. szerint nekem a 4A-GE injektoraim okozhatják(pedig minden gyári nekem), legalább is színkód szerint csak abba került ilyen injektor, de már a sajátjába is kerített :)
Étvágya milyen a kicsikének?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4897 Dátum: 2010.03.31 21:22:24 »
B.C. szerint nekem a 4A-GE injektoraim okozhatják(pedig minden gyári nekem), legalább is színkód szerint csak abba került ilyen injektor, de már a sajátjába is kerített :)
Étvágya milyen a kicsikének?
Aszkéta jellegű michelin energy saverekkel (2.7 bar) eneos 5w30 olajjal múlthéten 5,5 alá jött ki :D de jövhéttől az új fejegységnek hála lehet nőni fog a fogyi mer újra sok zenélés lesz az autóba, ami azér fogja a generátort izzasztani had gerjesszen.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.31 21:24:05 írta taby »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4898 Dátum: 2010.03.31 21:25:36 »
Persze ha nagyon sietősen megyek ennek akár többszörösét is bekapja.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4899 Dátum: 2010.03.31 21:30:11 »
B.C. szerint nekem a 4A-GE injektoraim okozhatják(pedig minden gyári nekem), legalább is színkód szerint csak abba került ilyen injektor, de már a sajátjába is kerített :)
Étvágya milyen a kicsikének?
Aszkéta jellegű michelin energy saverekkel (2.7 bar) eneos 5w30 olajjal múlthéten 5,5 alá jött ki :D de jövhéttől az új fejegységnek hála lehet nőni fog a fogyi mer újra sok zenélés lesz az autóba, ami azér fogja a generátort izzasztani had gerjesszen.
Nnnna,ez nem semmi!Jól tévedek,4A-FE motoros Piroska?Lehet gyűjtenem kellene 4 injektorra :otlet:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4900 Dátum: 2010.03.31 21:36:19 »

Nnnna,ez nem semmi!Jól tévedek,4A-FE motoros Piroska?Lehet gyűjtenem kellene 4 injektorra :otlet:
Jól tévedsz :)

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4901 Dátum: 2010.03.31 22:10:32 »
Üdv mindenkinek!
Következő a problémám amihez szeretnék egy pár hozzászolást. A motor vezérmü szij védője enyhén olajos.A védőn van egy repedés ott vettem észre az olajkicsapódást. A szij még száraznak tünik máramennyire beláttam.Gondolom ez valamelyik szimering lessz ugy hogy elöbb-utobb szerviz,csak az a kérdés h. mennyire sürgös?
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4902 Dátum: 2010.03.31 22:17:06 »
Na ez a 4A-GE injektor engem is érdekelne!Hol lehet beszerezni és kb.mennyi az ára?!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4903 Dátum: 2010.03.31 22:18:52 »
Na ez a 4A-GE injektor engem is érdekelne!Hol lehet beszerezni és kb.mennyi az ára?!
Nekem full gyári, a színe alapján azonosította be B.C. ő nem tom honnét szerezte.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4904 Dátum: 2010.04.01 11:48:40 »
B.C. szerint nekem a 4A-GE injektoraim okozhatják(pedig minden gyári nekem), legalább is színkód szerint csak abba került ilyen injektor, de már a sajátjába is kerített :)
Érdekes lenne egyszer padon leméretni  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )