Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678019 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4800 Dátum: 2010.03.09 18:31:14 »
Hát eddig két autóvillamosságisnál voltam. Mindkettő addig jutott, hogy ránézett aztán azt mondta h haggyam a picsába. Nem olyan nagy ez a rázkódás
meg akármi is lehet. Aszonták nem érdemes rá egy fillért sem költeni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4801 Dátum: 2010.03.09 18:36:23 »
Hát eddig két autóvillamosságisnál voltam. Mindkettő addig jutott, hogy ránézett aztán azt mondta h haggyam a picsába. Nem olyan nagy ez a rázkódás
meg akármi is lehet. Aszonták nem érdemes rá egy fillért sem költeni.
Azért mondták, mert fogalmuk sincs, hogy mi ez és nem akartak nekiállni xarakodni vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4802 Dátum: 2010.03.09 18:45:23 »
Mondták a szokásos dolgokat, hogy bakok, vagy rosszul jár az egyik henger zsabzsab.
De akkor hova vigyem? Nincs vmi tippetek Győr környékén jo autovillamosságis? Vagy felbumlizzak Pestre?
Köszönöm

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4803 Dátum: 2010.03.09 21:06:41 »
http://www.injektor.hu/index.jsp?id=1&akt=1
Őket szoktam olvasgatni. Róluk vkinek vmi tapasztalat?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4804 Dátum: 2010.03.10 12:17:19 »
Mondták a szokásos dolgokat, hogy bakok, vagy rosszul jár az egyik henger zsabzsab.
De akkor hova vigyem? Nincs vmi tippetek Győr környékén jo autovillamosságis? Vagy felbumlizzak Pestre?
Köszönöm
Egy Győr méretű városban csak van egy kompetens szakember... Nyomozz utána.

Azt, hogy tényleg minden henger jár-e alapjáraton, te is nagyon egyszerűen tudod ellenőrizni. Lehúzkodod a gyújtáskábeleket (kesztyűben lehetőleg, és közben nem az autóba kapaszkodva a másik kezeddel) - ha valamelyiknél semmi nem történik, akkor az a henger nem dolgozik alapjáraton. Aztán persze ki kell deríteni, hogy miért - de így már előrébb lennél.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4805 Dátum: 2010.03.10 21:25:22 »
Kompetens az van, csak aki foglalkozna is vele az sajnos nincs.
Beszéltem egyik tanárommal, azt mondta, hogy vmi piszlicsáré probléma, de a hiba feltárása rengeteg idő és energia és ezért nem szivesen foglalkoznak vele.
Millio egy gond lehet, szerinte fals levegőt szívhat be a motor. Azt mondta álljak neki én, jobban járok.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4806 Dátum: 2010.03.14 20:25:41 »
Elméletben valóban rengeteg oka lehet; a gyakorlatban elég kevés valószínű ok jön számításba. Elsőnek tényleg azt kéne checkolni, hogy vmennyi henger dolgozik-e alapjáraton. Utána lehet tovább agyalni, ennek függvényében.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4807 Dátum: 2010.03.15 17:33:10 »
Ezt fogom tenni.
Köszönöm szépen a tanácsokat.

üdv

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4808 Dátum: 2010.03.18 12:38:07 »
Srácok S.O.S. Segítség kell.
A bal oldali villanyablakom ablakom betekerte a bowdent. Eddig semmi gáz szétkaptam, kiszedtem a "tekerő szerkezetet", megigazítottam. Király lett. Erre mikor raknám össze, a felső bowden kiugrott a helyéről, valahonnan fentről. Gőzöm sincs hogy honnan....! Mi kezdjek vele? Hova kell bekasztani ill. hogyan mert be sem látok oda és még be sem férek. Haynes semmit nem ír ilyen gondról.
Valaki segítsen, hogyan tovább?
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4809 Dátum: 2010.03.18 20:24:14 »
Sziasztok Srácok,

egy kis apró probléma jött elő a Carinám-nál!

Az első: olajfolyás  :ph34r:

A jobb első kerék mellett ca. 5-8cm átmérőjű olajfoltot találtam. Megnéztem a motorteret, az olaj mintha vagy a hengerfejnél vagy pedig az elosztófedélnél szivárogna az olaj...esetleg főtengely szimmeringnél...  :ph34r:
Elő szokott ez fordulni a Carinánál?

A másik: menet közben hol ritkán, hol gyakrabban felvillan a műszerfalon a hátsó ködlámpa narancssárga jelzőlámpája.
Ha megnyomon a hátsó ködlámpa kapcsolóját akkor elalszik, de később ca. 30-45 perc múlva ismét felvillan... Ez mi lehet?

Amúgy teljesen beleszerettem az autóba! Imádom! Élmény vele minden km...  :wub:

De az az olajfolyás az idegesít!!!
 

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4810 Dátum: 2010.03.18 23:36:27 »
Keresd meg a legmagasabb pontot ahonnan folyik az olaj. a legfelső hely ahol még olajos onnan szivárog. Innen már egyértelmű h mi a baj.

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4811 Dátum: 2010.03.18 23:37:07 »
Gravitáció diagnosztika.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4812 Dátum: 2010.03.18 23:55:50 »
Az első: olajfolyás  :ph34r:

A jobb első kerék mellett ca. 5-8cm átmérőjű olajfoltot találtam. Megnéztem a motorteret, az olaj mintha vagy a hengerfejnél vagy pedig az elosztófedélnél szivárogna az olaj...esetleg főtengely szimmeringnél...  :ph34r:
Elő szokott ez fordulni a Carinánál?

A másik: menet közben hol ritkán, hol gyakrabban felvillan a műszerfalon a hátsó ködlámpa narancssárga jelzőlámpája.
Ha megnyomon a hátsó ködlámpa kapcsolóját akkor elalszik, de később ca. 30-45 perc múlva ismét felvillan... Ez mi lehet?
Biztos vagy benne, hogy az az olaj a te autódból jött  ;) ? Ha ekkora tócsát hagy maga alatt, csupa olaj kéne legyen maga a motor is.

Ködlámpa: a kapcsolóval lesz a gond, ezekkel szokott lenni, a többiek már jópárszor írtak róla... Majd biztos előbb-utóbb elolvassa valaki, aki orvosolt már ilyet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4813 Dátum: 2010.03.19 06:20:15 »
Srácok S.O.S. Segítség kell.
A bal oldali villanyablakom ablakom betekerte a bowdent. Eddig semmi gáz szétkaptam, kiszedtem a "tekerő szerkezetet", megigazítottam. Király lett. Erre mikor raknám össze, a felső bowden kiugrott a helyéről, valahonnan fentről. Gőzöm sincs hogy honnan....! Mi kezdjek vele? Hova kell bekasztani ill. hogyan mert be sem látok oda és még be sem férek. Haynes semmit nem ír ilyen gondról.
Valaki segítsen, hogyan tovább?
?
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4814 Dátum: 2010.03.21 14:26:57 »
Sziasztok!Sikerült kiszerelnem a fűtő ventilátort,már nagyon nyekergett!Szétszedtem,kitisztítottam,megzsíroztam és most tökéletes.Azért megjegyezném,hogy Bosch, made in germany a ventilátor,talán ha japó lett volna nem kellett volna szétszednem!