Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681247 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4755 Dátum: 2010.02.17 19:53:13 »
Én is F Astra elképzelésekkel vágtam neki az autóvásárlásnak tavaly :). De a feleségem ezt is tele tudja pakolni. A szokásos szíjcseréken kívül lett motorolaj csere, a hátső silentbakok, meg elöl 1-2 axiálrúd csere. Mint megtudtam az egyik előző postból, az első fék megszorulása előfordul, az én is átéltem. Ekkor egyúttal ki lett cserélve a jobb első féknyereg, a 2 féktárcsa, meg a betétek, meg új fékolaj. A biztonság kedvéért a hűtővizet is lecseréltettem a téligumi felrakásakor(a hőfoka elvileg még jó volt). A váltó elég lassú, ezzel tudok együtt élni, de a 2-est kicsit nehezen eszi az esetek többségében. Ennek kell még utána nézni kicsit. Az autót 217 000 km-rel vettem, ami talán még hihető is lehet. Nekem az olajfogyás 10 000km-en a max-ról lement a min-ig. Ezek kb 200 000 Ft-ba fájtak, remélem a következő év olcsóbban fog kijönni...
10 000 km alatt max-rol min-re? az nagyon jo mert a max es min kozott 1 liter a kulonbseg.  8]
nalam max-rol min-re kb. 6000-7000 km alatt ment le, esso 10w-40 felszintbol.
most mobil 5w-40 szintetikus van benne es ugyan meg nem mentem vele annyit hogy pontos szamokat tudjak mondani, de eddig ugy tunik mintha ebbol nem csipegetne annyit. mindenesetre erdekes.  8]
Lehettem volna halasz ...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4756 Dátum: 2010.02.18 00:51:26 »
Köszönöm a segítséget és a tapasztalatok leírását!

Azért, ahogy elnézem, eléggé sok a hibalehetőség.
Mutass nekem egy másik, hasonló korú autót, aminek rövidebb a hibalistája.

Ez a lehetséges hibák felsorolása! Amik nem fognak törvényszerűen előjönni az összes autón.

Egyébként annyival egészíteném ki Balázs összefoglalóját, hogy az angol Carinákon is előfordulhat hűtőrepedés, és azokra is jellemző a hátsó futóművön a stabilizátor-összekötők és -szilentek hibája.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4757 Dátum: 2010.02.18 00:56:16 »
500 km-en 1 deci olajfogyasztás az nem sok, az 1 liter /5000 km. Az még tűrhető, pláne Magnatec-ből. Eneos 5W-40-et kell beletolni, azzal tutira jobb lesz.

Nem fogyaszt ezek szerint sok benzint a moci. A 2.0 lesz szerintem a mi gépünk. Azon belül meg egy Liftback kellene az asszonynak.
A kétliteres sokkal ritkább. Ha sikerül egy jót találni, akkor OK; de az 1.6-os is teljesen vállalható, és benzines viszonylatban kimagaslóan gazdaságos, a miénknek pl. a nálunk töltött 90 ezer km alatt az összesített átlagfogyasztása 7.3 liter volt! És ment óra szerint 200-at, 12 mp alatt 100-on (valós, nem óra szerinti 100-on) volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4758 Dátum: 2010.02.18 00:59:54 »
Nekem az olajfogyás 10 000km-en a max-ról lement a min-ig.
Ez 1.6-os Carina? Ha igen, akkor MIN nívónál már csak bő 2 liter olaj van a motorban  :excl: ... Ne engedd idáig lemenni, fél alá ne engedd.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Márkó

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Szerényen Nagy :D
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4759 Dátum: 2010.02.19 11:12:23 »
Sziasztok új carina tulajdonos vagyok "VÉGRE"!!!!!1.6 16v 4A-FE glx
Az lenne a kérdésem/ problémám hogy a benzinkúton szeretnék tankolni de amikor a pisztolyt meg nyomom teljesen akkor rögtön lekattan és így nem tudok bele tankolni csak negyedig lehet nyomni a pisztolyt úgy beveszi a benzint de hát az 1 óra mire 5000 ért tankolok ::) Jó hogy válság van de hogy az autóm is megérzi ::)
viccet félre téve tudnátok nekem segíteni mert így nagyon nehéz tankolni!!!!!!
Jah és a benzinmutatóm is össze vissza jár hol le esik negyed alá hol jót mutat nagyobb balos kanyarokba helyre jön jobbosokba pedig lemegy a mutató!!!!
SEGÍTSETEK CARINA TULAJDONOSOK !!!!!!!!!!!!
Előre is köszi!!!!!!!!!!!!!!

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4760 Dátum: 2010.02.19 14:53:21 »
Sziasztok új carina tulajdonos vagyok "VÉGRE"!!!!!1.6 16v 4A-FE glx
Az lenne a kérdésem/ problémám hogy a benzinkúton szeretnék tankolni de amikor a pisztolyt meg nyomom teljesen akkor rögtön lekattan és így nem tudok bele tankolni csak negyedig lehet nyomni a pisztolyt úgy beveszi a benzint de hát az 1 óra mire 5000 ért tankolok ::) Jó hogy válság van de hogy az autóm is megérzi ::)
viccet félre téve tudnátok nekem segíteni mert így nagyon nehéz tankolni!!!!!!
Jah és a benzinmutatóm is össze vissza jár hol le esik negyed alá hol jót mutat nagyobb balos kanyarokba helyre jön jobbosokba pedig lemegy a mutató!!!!
SEGÍTSETEK CARINA TULAJDONOSOK !!!!!!!!!!!!
Előre is köszi!!!!!!!!!!!!!!
Grat! Amikor megvettem nekem is voltak bajaim, hogy nem tudtam kiakasztani a pisztolyt, hanem nekem kellett tartani a "ravaszt". Aztán lehet, hogy osszeszoktam az autóval, mert már nagyon régen fordult elő, hogy kipattan a pisztoly, és nem nyomja tele. Próbálgasd a cső szögét, ha kicsit feszül, akkor fordítja a töltőpisztolyt, és akkor pattan ki :hmmmm:
A benzinmutató már párszor ki lett tárgyalva, az lett a konklúzió, hogy a negyedes beosztásoknál kb reális a mutató, köztük meg esik, mintha lyukas lenne a tank. Remélem, a kanyarokban elmászik csak költői túlzás, tény, hogy kicsit mozdul, de nem vészesen. Meg arról is vannak hírek, hogy indulás után is kicsit mászik a mutató, kinek feljebb, kinek lejjebb. Ha már belőtted a fogyasztásodat, akkor nem lesznek zavaróak a kimozdulások. Üdv,

Márkó

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Szerényen Nagy :D
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4761 Dátum: 2010.02.19 16:30:32 »
Köszi a gyors választ de próbáltam már szöget állítani de úgy se! Szerintem valami lélegeztető cső lehet eldugulva vagy nem toom mert ha nagyon nyomom akkor tudod felhabzik a benzin ezt a pisztoly érzékeli és megáll lekattan szerintem !Nem lehet hogy valami ilyesmi van a dologban??????
az a baj akárhogy próbálom mindig lekattan és ha negyedig húzom akkor akármilyen szögben van megy de ha tovább húzom 1 mm-t is akkor lekattan!!! Idegesítő pedig nem lehet nagy gondja!!!!

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4762 Dátum: 2010.02.19 22:15:48 »
Egyik kollegámnak volt olyan baja OFF autón, hogy a benzintank szuszogója rossz volt és harmadára összeszívta a vákum. Ő is úgy vette észre hogy csak kevés benzint lehetett beletankolni. Reméljük itt nem ez a helyzet.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4763 Dátum: 2010.02.20 07:15:32 »
Köszi a gyors választ de próbáltam már szöget állítani de úgy se! Szerintem valami lélegeztető cső lehet eldugulva vagy nem toom mert ha nagyon nyomom akkor tudod felhabzik a benzin ezt a pisztoly érzékeli és megáll lekattan szerintem !Nem lehet hogy valami ilyesmi van a dologban??????
az a baj akárhogy próbálom mindig lekattan és ha negyedig húzom akkor akármilyen szögben van megy de ha tovább húzom 1 mm-t is akkor lekattan!!! Idegesítő pedig nem lehet nagy gondja!!!!
Én azt vettem észre, hogy leginkább a Shell kutakon "nehézkes" a tankolás, talán kicsit más pisztolyt használnak, de a többi kúton simán be lehet akasztani a ravaszt, ha nem fordítod bele teljesen a pisztolyt, hanem csak a cső végén lévő kis kiszélesedést akasztod bele a nyílásba. Ilyenkor nekem mindig be lehet akasztani.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

johnny

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4764 Dátum: 2010.02.21 00:01:01 »
Nekem pedig úgy működik, hogy a pisztolyt 90 fokkal jobbra elfordítom és simán teletankolom.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.21 09:22:36 írta kleingy »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4765 Dátum: 2010.02.22 13:24:50 »
Köszi a gyors választ de próbáltam már szöget állítani de úgy se! Szerintem valami lélegeztető cső lehet eldugulva vagy nem toom mert ha nagyon nyomom akkor tudod felhabzik a benzin ezt a pisztoly érzékeli és megáll lekattan szerintem !Nem lehet hogy valami ilyesmi van a dologban??????
az a baj akárhogy próbálom mindig lekattan és ha negyedig húzom akkor akármilyen szögben van megy de ha tovább húzom 1 mm-t is akkor lekattan!!! Idegesítő pedig nem lehet nagy gondja!!!!
Valszeg nincs semmi baja... Próbálgasd, húzd kijjebb a pisztolyt, fordítsd el stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4766 Dátum: 2010.02.23 20:24:58 »
Azt vettem észre, hogy az 5 ajtós Carinának a hátsó ajtaját csak kívűlről, kulccsal tudom kinyitni.
Van egy kar a vezető ülés alatt, azt kell felfele húzni és akkor kinyílik az ajtó. Nálam most hiába húzom fel teljesen a kart, az ajó nem nyílik.
Ez szokott előfordulni? A kárpitot most fel kell szedni, hogy megtaláljam a hibát? A hátsó ajtó kárpitját is le kell szedni?   

carina e 2.0

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4767 Dátum: 2010.02.23 20:39:29 »
Azt vettem észre, hogy az 5 ajtós Carinának a hátsó ajtaját csak kívűlről, kulccsal tudom kinyitni.
Van egy kar a vezető ülés alatt, azt kell felfele húzni és akkor kinyílik az ajtó. Nálam most hiába húzom fel teljesen a kart, az ajó nem nyílik.
Ez szokott előfordulni? A kárpitot most fel kell szedni, hogy megtaláljam a hibát? A hátsó ajtó kárpitját is le kell szedni?  
Hát én a sedánomban kicseréltem ezt a bovdent de nekem az ülés alatt a karnál le volt szakadva a feje, neked ha eddig nem volt baja valószinüleg kiadt valamelyik vége ugyhogy előbb azt nézd meg, amugy sajna fel keszedni a kárpitot és a hátso ajtoét dettó.Alkatrész ügyben a Zé Balázst tudom ajánlani ::)
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.23 20:45:26 írta carina e 2.0 »

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4768 Dátum: 2010.02.23 20:45:39 »
Köszi az infót! Azért remélem nem kell szétszedni nagyon a dolgokat...

ezoz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4769 Dátum: 2010.02.23 21:25:01 »
Azt vettem észre, hogy az 5 ajtós Carinának a hátsó ajtaját csak kívűlről, kulccsal tudom kinyitni.
Van egy kar a vezető ülés alatt, azt kell felfele húzni és akkor kinyílik az ajtó. Nálam most hiába húzom fel teljesen a kart, az ajó nem nyílik.
Ez szokott előfordulni? A kárpitot most fel kell szedni, hogy megtaláljam a hibát? A hátsó ajtó kárpitját is le kell szedni?   

Nekem is problémám van ezzel a bowdennel. Az enyém be van szorulva. Hiába húzom, nem történik semmi. Én úgy értékeltem a hibát, h inkább nem foglalkozom vele, mert ha elkezdem szétszedni, esetleg valami nagyobb kárt teszek. Megszoktam  a kulccsal nyitást.
Toyota Carina Є Liftback GLI, 2.0, 1998