Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681384 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4680 Dátum: 2009.12.26 23:17:15 »
Hömm, nemtom mi lesz a vége (nyilván vmi kontakthiba), de jelenleg pont működik...  :whistling: Egyelőre inkább hagyom, úgyis tervezek némi villanyász matatást a kocsiban, lehet hogy ráhagyom majd a szétszedést és átnézetést.  ;)



A piktogram nem ilyen a Carinán... Ott fekvő...

jailman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Nypmt-Print Bt.
Gázadáskor rángat
« Válasz #4681 Dátum: 2009.12.28 18:19:40 »
Tisztelt Carina E tulajdonos társak!

Azzal a kérdésel fordulok hozzátok,hogy gázadásnál rángat az autó.Addig amig hideg addig nem csinálja,utána menetközben elkezd rángatni.Valamikor induláskor is csinálja.Már kicseréltük a gyújtás elosztót,a rotort,gyertyákat,gyújtás trafót is.A szerelő is értetlenül áll a dologhoz pedig előtte márkaszervízes volt.Ő azt mondja cseréljűk ki a gyújtás elosztó kábeleket is.de nem ígéri 100%-ra hogy jó lesz.Amikor gyorsítok akkor olyan mintha kihagyna a gyújtásom.
Kérlek segítsetek mert fogalmam sincs mit csináljak.Az autó 97-10-havi angol 116le.A kilóméteróra állása 342.000.....
Várom a tanácsokat köszönettel:Csamangó István

A topikot beolvasztottam ide. Palaczk
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 18:23:52 írta Palaczk »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4682 Dátum: 2009.12.28 18:26:35 »
Első körben valamelyik érzékelő, szonda hibájára gyanakodnék. Ezeket kellene kimérni. Vákuumcsöveket is lehetne ellenőrizni.

(Ezt sosem értettem, hogy injektoros & elektronikus motorvezérléses autón ilyen tünetek esetén némelyik szerelő miért áll neki vaktában kicserélni mindenféle gyújtás-alkatrészt?)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

jailman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Nypmt-Print Bt.
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4683 Dátum: 2009.12.28 18:30:53 »
Tudnál mondani olyan szerelőt.Én Bp.-i XIII.ker-ben lakom.Előre is köszi

Első körben valamelyik érzékelő, szonda hibájára gyanakodnék. Ezeket kellene kimérni. Vákuumcsöveket is lehetne ellenőrizni.

(Ezt sosem értettem, hogy injektoros & elektronikus motorvezérléses autón ilyen tünetek esetén némelyik szerelő miért áll neki vaktában kicserélni mindenféle gyújtás-alkatrészt?)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4684 Dátum: 2009.12.28 18:47:49 »
Tudnál mondani olyan szerelőt.Én Bp.-i XIII.ker-ben lakom.Előre is köszi

Első körben valamelyik érzékelő, szonda hibájára gyanakodnék. Ezeket kellene kimérni. Vákuumcsöveket is lehetne ellenőrizni.

(Ezt sosem értettem, hogy injektoros & elektronikus motorvezérléses autón ilyen tünetek esetén némelyik szerelő miért áll neki vaktában kicserélni mindenféle gyújtás-alkatrészt?)

A XIII. keer. Alig utcában találsz autóvillamossági szerelőt, aki ki tudja Neked mérni az alkatrészt. Vagy bármely Toyota szalon szervize. Pl. Újpesten a Szuper.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

jailman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Nypmt-Print Bt.
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4685 Dátum: 2009.12.28 18:51:06 »
Tudnál mondani olyan szerelőt.Én Bp.-i XIII.ker-ben lakom.Előre is köszi

Első körben valamelyik érzékelő, szonda hibájára gyanakodnék. Ezeket kellene kimérni. Vákuumcsöveket is lehetne ellenőrizni.

(Ezt sosem értettem, hogy injektoros & elektronikus motorvezérléses autón ilyen tünetek esetén némelyik szerelő miért áll neki vaktában kicserélni mindenféle gyújtás-alkatrészt?)

A XIII. keer. Alig utcában találsz autóvillamossági szerelőt, aki ki tudja Neked mérni az alkatrészt. Vagy bármely Toyota szalon szervize. Pl. Újpesten a Szuper.
Köszönöm a segítséget megfogom keresni.

doyle22

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4686 Dátum: 2009.12.28 21:44:32 »
Sziasztok!
Megoldódott a kézifék kötél gondom, vagyis azt hiszem! Cseréltem! Kicseréltem a fékbetéteket is, mert eléggé kopottak voltak, vagyis nagyon! De most olyan gondom van, hogy a pedált betudom nyomni majdnem középig. És akkor sem fok tökéletesen a fék. Azt mondta a kedves barátom, hogy az önállító majd szépen beállítja a fékbetétet, de semmi. Levettem újra a fékdobot, és az egyik oldalon a feszítő rúgó nagyon ki van nyúlva. Ez az a rúgó ami feszíti a kis pöcköt az önállító fogainak. Ezt sajnos nem tudom, hogy hogyan hívják ezért írtam így le. Lehet ez esetleg gond? Vagy valami más? Esetleg csere után valamit után kell állítani? Sajnos ezt most cseréltem először ezért nem tudom. (1,6,, 94-es).
Válaszotokat előre is köszönöm!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4687 Dátum: 2009.12.30 01:16:50 »
Ezért nem akaródzik nekem s.k. a fékhez nyúlni  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

paszy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4688 Dátum: 2010.01.06 10:05:06 »
Sziasztok!

A hozzáértőkhöz lenne egy kérdésem.
A fekvőrendőrökön átkelve némi nyikorgást ad ki szegény  carinám. De csak ilyen mocsok, hideg időben. Nyáron, a melegben nem jelentkezik a hang. Ez mi a ráktól van? :helpsmilie:
'97 Carina E 1.6 16v XLI
:)

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4689 Dátum: 2010.01.06 10:10:59 »
Ilyet sok autó csinál. Az Avém is csinálta, a Corsa is, sőt még Gyöngyi Corija is. A lengéscsillapító adja a hangot. Szerintem nem kell vele foglalkozni, ha egyébként rendben van. :)
(Esetleg a szilentektől is jöhet  a hang.)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4690 Dátum: 2010.01.06 11:14:28 »
Sziasztok!

A hozzáértőkhöz lenne egy kérdésem.
A fekvőrendőrökön átkelve némi nyikorgást ad ki szegény  carinám. De csak ilyen mocsok, hideg időben. Nyáron, a melegben nem jelentkezik a hang. Ez mi a ráktól van? :helpsmilie:

Nekem a kopott első stabilizátor szilentek nyikorogtak.

paszy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4691 Dátum: 2010.01.06 11:23:29 »
Ilyet sok autó csinál. Az Avém is csinálta, a Corsa is, sőt még Gyöngyi Corija is. A lengéscsillapító adja a hangot. Szerintem nem kell vele foglalkozni, ha egyébként rendben van. :)
(Esetleg a szilentektől is jöhet  a hang.)

No hát akkor hátradőlök, és relaxálok  :sleeping: . Illetve gyakorlom az ABS nélküli megállást havas/jeges úton  :(
'97 Carina E 1.6 16v XLI
:)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4692 Dátum: 2010.01.06 11:30:47 »
Tessék kimenni egy parkolóba (ahol kevés a padka) és tessék csapatni neki!  :D
Komolyan jót tesz, mert egy-egy gázos helyzetben tudod, mihez nyúlj és hogy viselkedik a kocsid.  ;)
         

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4693 Dátum: 2010.01.06 14:55:12 »
Tessék kimenni egy parkolóba (ahol kevés a padka) és tessék csapatni neki!  :D
Komolyan jót tesz, mert egy-egy gázos helyzetben tudod, mihez nyúlj és hogy viselkedik a kocsid.  ;)

Ha már egy hölgy is ezt ajánlja :D :whistling:

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4694 Dátum: 2010.01.06 18:02:22 »
Ez újoncként nem volt gyenge!  :clap:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019