Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681443 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

tazi74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4620 Dátum: 2009.11.15 13:39:41 »
Sziasztok!  :helpsmilie:

Ismét egy problémám van a 89-es évjáratú 2,0 szívódízel (2C a motorkód) Carina II-vel, amihez a segítségeteket szeretném kérni! A hibajelenség az az, hogy járó motornál alapjáraton kb. 4-5 másodpercenként cseppen a gázolaj az adagoló elején. Ahogy néztük, alul van egy ovális izé, amin egy csonk van, majd az felett van egy bemenő tengely, ami kb. a vákuumos "dúsító" tengelye vagy mi. Na kb. itt jön az anyag kifelé. Szóval érdeklődnék, hogy erre milyen javítási módozat lehetséges?

Várom válaszaitokat akár e-mailen: tazi74@citromal.hu

vagy telefonon is: 70/459-5121

Köszönöm!  ::)

Tázi

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4621 Dátum: 2009.11.15 22:10:22 »
Ez OK, ez direkt ilyen, ilyennek kell lennie.

Erre valaki tud értelmes magyarázatot? Mert szerintem roppant idegesítő, és az újabb autók tudtommal már "normálisan" működnek (egy hőmérséklet, az jön mindenütt).

Például ezzel nem lehet úgy fűteni, hogy menjen a szélvédőre is, meg hátra (középről) is. Általában a szélvédőre nyomom a pára miatt, de akkor középen nem tudok hátra fűteni a gyerekeknek, mert zima jön onnan, el kell zárni. (Ráadásul most el sem lehet rendesen zárni....)

Esetleg valami egyszerű tuning rá? :)

Astir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4622 Dátum: 2009.11.16 08:05:56 »


Erre valaki tud értelmes magyarázatot...

.

Igazad van, ez nem normális, de azért nem, mint ahogy előttem is írták, mert a 1X év alatt elmálottak a rendszerben lévő szigetelések. A levegő áramlását az ablak + láb pozicíóba rakod, akkor az ablak mellett, elől és hátul is (az első ülés alól) a meleg levegőt fogja áromltatni, ami egész hamar felfűti a kocsit. A középső szellőzőt meg könnyen eléred, kiveszed a középső konzolt, és pótolod az elmállot szivacsot, utána nem fog beszökni a hideg levegő.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4623 Dátum: 2009.11.16 08:30:52 »
Erre valaki tud értelmes magyarázatot? Mert szerintem roppant idegesítő, és az újabb autók tudtommal már "normálisan" működnek (egy hőmérséklet, az jön mindenütt).
Tudom, nem vigasz, de a kocka Kadett is ugyanilyen volt, ezt én is utáltam benne.  :flowers: Bár egy idő után rájöttünk, hogy ha alul megfúrjuk az "alagutat", akkor a hideg levegő hűti a rádiót.  [rohog]
         

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4624 Dátum: 2009.11.16 08:42:09 »

Erre valaki tud értelmes magyarázatot? ...

Télen mikor fűtesz mint barom, akkor hajlamos az ember kicsit tompulni, ilyenkor mit csinál a fehér ember, akinek nincs igy kialakítva a szellőző rendszere? leengedi az ablakot(így sokkal nagyobb az esélyed egy jó kis arcüreg gyulladásra főleg -10ek környékén.) De ezzel a konstrukcióval egy valamelyest fűtött hűvös levegőt engedhetsz arcodra, nem mellesleg irányát és mennyiségét is tudod szabályozni.
Kell tovább magyarázni?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4625 Dátum: 2009.11.16 10:49:00 »
Bingo  :yes: ! Arra van ez kitalálva, hogy full fűtés mellett is tudj az orcádba eregetni némi frissítő (hideg) levegőt.

Ezzel nem is lenne baj, ha amikor akarnám, el tudnám zárni. Mennyire könnyű szétszedni azokat a befújókat? Én nagyon félek az ilyen műtétektől  :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Astir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4626 Dátum: 2009.11.16 10:56:30 »
A középső befúvókata legkönyebb elérni, a középső, rádiós konzolt kell csak picit óvatosabban kipattintani a helyéről, 4db fémfül fogja, amiket könnyen el lehet hagyni  :whistling: , de nem kell hozzá semmi extra dolog, csak benyúlni a konzolon lévő tartó nyílásba, és finoman kihúzni az egészet, utána már látni fogod, mi a teendő a befúvókkal.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4627 Dátum: 2009.11.16 10:58:42 »
OK, akkor majd megnézem. Azt szerencsére tudom, hogy a konzolt hogyan kell kiszedni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4628 Dátum: 2009.11.16 13:18:57 »
OK, akkor majd megnézem. Azt szerencsére tudom, hogy a konzolt hogyan kell kiszedni.

Fényképes beszámoló a minimum! :-)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4629 Dátum: 2009.11.16 19:55:04 »
Télen mikor fűtesz mint barom, akkor hajlamos az ember kicsit tompulni, ilyenkor mit csinál a fehér ember, akinek nincs igy kialakítva a szellőző rendszere? leengedi az ablakot(így sokkal nagyobb az esélyed egy jó kis arcüreg gyulladásra főleg -10ek környékén.) De ezzel a konstrukcióval egy valamelyest fűtött hűvös levegőt engedhetsz arcodra, nem mellesleg irányát és mennyiségét is tudod szabályozni.
Kell tovább magyarázni?

Értem én is, csak egyszerűen kikérem magamnak!  Nekem fűccsön, waze, télen hideg van. Utálom, ha hideg jön be. Majd ha melegem van, akkor klímázok, de az nyáron van.

Én nem tompulok el, akkor érzem jól magamat, ha a kocsiban 23-24 fok van konstansan. Mit csináljak, fázósak vagyunk. :-)

Hameg fáradt vagyok, akkor megállok, kiszállok és pihenek egy keveset, esetleg egy KV, vagy a sofőr barátja a Vörös Bika illetve vmelyik rokona, oszt annyi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4630 Dátum: 2009.11.17 00:50:53 »
Értem én is, csak egyszerűen kikérem magamnak!  Nekem fűccsön, waze, télen hideg van. Utálom, ha hideg jön be.
De nem jön be - illetve csak akkor jön be, ha akarod  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4631 Dátum: 2009.11.17 04:43:41 »
Télen mikor fűtesz mint barom, akkor hajlamos az ember kicsit tompulni, ilyenkor mit csinál a fehér ember, akinek nincs igy kialakítva a szellőző rendszere? leengedi az ablakot(így sokkal nagyobb az esélyed egy jó kis arcüreg gyulladásra főleg -10ek környékén.) De ezzel a konstrukcióval egy valamelyest fűtött hűvös levegőt engedhetsz arcodra, nem mellesleg irányát és mennyiségét is tudod szabályozni.
Kell tovább magyarázni?

Értem én is, csak egyszerűen kikérem magamnak!  Nekem fűccsön, waze, télen hideg van. Utálom, ha hideg jön be. Majd ha melegem van, akkor klímázok, de az nyáron van.

Én nem tompulok el, akkor érzem jól magamat, ha a kocsiban 23-24 fok van konstansan. Mit csináljak, fázósak vagyunk. :-)

Hameg fáradt vagyok, akkor megállok, kiszállok és pihenek egy keveset, esetleg egy KV, vagy a sofőr barátja a Vörös Bika illetve vmelyik rokona, oszt annyi.
Tesó nekötekegyé, mer kapsz két fülest, meg egy szabad földet. :)  :hug:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4632 Dátum: 2009.11.17 12:13:05 »
Tesó nekötekegyé, mer kapsz két fülest, meg egy szabad földet. :)  :hug:

Na a szabadfűd az azé' erős volt...  :flowers: [rohog] [rohog] :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

R.Attila

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • '99 Corolla Hatchback 1.3 G6 4EFE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4633 Dátum: 2009.11.18 19:29:55 »
Sziasztok!
99-es, 1.3-as Toyota G6 jobb hátsó fékmunkahengert kell cserélnem (hogy pontosan mit még tisztáznom kell a szerelővel). 2 vagy 3 éve fogott be először, akkor még csak kitakarították, tavaly fékcső csere is volt, de most, hogy újra jelentkezett a hiba, cserét javasolnak. Van-e tapasztalatotok felújítással kapcsolatban vagy bontókban keresgéljek? A szerelő a Japkerben 140 000.-Ft-os (!) új árajánlatot kapott, bár gondolom, hogy ez a két hátsóra vonatkozott. Mondjatok valami biztatót! :eek:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4634 Dátum: 2009.11.18 20:56:09 »
Sziasztok!
99-es, 1.3-as Toyota G6 jobb hátsó fékmunkahengert kell cserélnem (hogy pontosan mit még tisztáznom kell a szerelővel). 2 vagy 3 éve fogott be először, akkor még csak kitakarították, tavaly fékcső csere is volt, de most, hogy újra jelentkezett a hiba, cserét javasolnak. Van-e tapasztalatotok felújítással kapcsolatban vagy bontókban keresgéljek? A szerelő a Japkerben 140 000.-Ft-os (!) új árajánlatot kapott, bár gondolom, hogy ez a két hátsóra vonatkozott. Mondjatok valami biztatót! :eek:
Az árból arra következtetnék, hogy ez az autó hátul is tárcsafékes... Mert ha dobfékes, akkor az nem kerülhet ennyibe, szerintem még a gyári sem, és akkor sem, ha két darabot adnak ennyiért (amúgy ezeket nem párban szokták adni, hanem egyesével). Ha tényleg tárcsafékes, akkor, gondolom, a féknyerget kéne kicserélni; ez esetben meg kéne próbálni vadászni egy bontottat. A Kluboldalon találsz bontókat: baloldalt, "Boltok, bontók" menüpont.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )