Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681365 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4560 Dátum: 2009.10.27 21:44:40 »
Gekko!
A leírás alapján azt mondanám, hogy a kuplung nem emel ki rendesen.
Ha a váltó sebességbe van, a kuplungpedál felengedése közben  a pedál milyen állásánál kezd mozdulni a kocsi?
A Corollával jártam úgy, hogy a kuplungfőhenger karmantyúja elengedte az utastér fele az olajat. Kívülről látható jele nem volt, de az olaj szép lassan elfogyott. Az utastérben a hangszigetelés felszívta.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Gekko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4561 Dátum: 2009.10.27 22:06:15 »
Gekko!
A leírás alapján azt mondanám, hogy a kuplung nem emel ki rendesen.
Ha a váltó sebességbe van, a kuplungpedál felengedése közben  a pedál milyen állásánál kezd mozdulni a kocsi?
A Corollával jártam úgy, hogy a kuplungfőhenger karmantyúja elengedte az utastér fele az olajat. Kívülről látható jele nem volt, de az olaj szép lassan elfogyott. Az utastérben a hangszigetelés felszívta.


Szia!

Nem vagyok egy műszaki szaki, de a lényeg, hogy csak aktív használat után jelentkezik.
Egy helyben állok pirosnál, próbálom berakni 1-esbe, ami vagy sikerül, vagy nem. Ilyenkor kalimpálás, majd beveszi.
Még mindig egy helyben állva, kuplung kinyomva elkezd rángatni.

Az a fura, hogy ez tényleg csak bemelegedés után jön elő. előtte minden ok, bekattan, akár egy új váltó.
Ilyenkor meg kínszenvedés, mintha nem is ugyanaz a váltó lenne.

Előre is köszi a tanácsot!

power

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4562 Dátum: 2009.10.30 15:28:32 »
Sziasztok,

A Carinámoon, az üzemanyag szint visszajelző (pontosabban üres tank visszajelző) érzékelőjét szeretném megnézni, mert nem jelez, pedig a lámpa jó. A hátsó ülés levételével elakadtam, a Haynes szerint alatta van a benzinpumpa és az érzékelő, de a leírtak szerint nem tudtam az ülést levenni (nem találom, a csavarokat, csapokat, mittom én...)
Ebben kérném szíves segítségeteket, ha már találkoztatok ezzel a problémával
Köszi
//Toyota Carina 92, sedan//

Üdv, Zoli

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4563 Dátum: 2009.10.30 15:58:10 »
Sziasztok,

A Carinámoon, az üzemanyag szint visszajelző (pontosabban üres tank visszajelző) érzékelőjét szeretném megnézni, mert nem jelez, pedig a lámpa jó. A hátsó ülés levételével elakadtam, a Haynes szerint alatta van a benzinpumpa és az érzékelő, de a leírtak szerint nem tudtam az ülést levenni (nem találom, a csavarokat, csapokat, mittom én...)
Ebben kérném szíves segítségeteket, ha már találkoztatok ezzel a problémával
Köszi
//Toyota Carina 92, sedan//

Üdv, Zoli

Ülés levétel: hátsó ajtó kinyit ülés aljához ujj bedug jól megfog, majd felhúz :) Az ülés kiugrik majd kész is a mutatvány. Visszatételkor figyelni kell hogy az övtartó csavarok középen befeküdjenek az ülőlap füleibe.

power

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4564 Dátum: 2009.10.30 16:03:39 »
Sziasztok,

A Carinámoon, az üzemanyag szint visszajelző (pontosabban üres tank visszajelző) érzékelőjét szeretném megnézni, mert nem jelez, pedig a lámpa jó. A hátsó ülés levételével elakadtam, a Haynes szerint alatta van a benzinpumpa és az érzékelő, de a leírtak szerint nem tudtam az ülést levenni (nem találom, a csavarokat, csapokat, mittom én...)
Ebben kérném szíves segítségeteket, ha már találkoztatok ezzel a problémával
Köszi
//Toyota Carina 92, sedan//

Üdv, Zoli


Ülés levétel: hátsó ajtó kinyit ülés aljához ujj bedug jól megfog, majd felhúz :) Az ülés kiugrik majd kész is a mutatvány. Visszatételkor figyelni kell hogy az övtartó csavarok középen befeküdjenek az ülőlap füleibe.

Köszi, teljes siker :)

Rendet tettem, az idézetbe írt válasz volt a hiba. Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.30 17:33:27 írta Trotter66 »

Szeki19

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4565 Dátum: 2009.10.31 11:10:38 »
Sziasztok!

érdekelne a véleményetek, ugyanis ugy néz ki hogy a hűtőm megadta magát... megálltam a kocsival(carina 93) és enyhe füstölést/gőzölgést láttam a motorháztető alól, felnyitom és látom hoyg a hűtő alja csurom víz, a kiegyenlítő tartályban meg semmi, pedig elötte nap  töltöttem színig fagyállóval, elötte pedig még maradt benn egy kis ioncserélt víz!! ugye ez nem lehet hengerfej, mivel akkor a hengerfejtömítésnél nyomta volna ki a vizet igaz? az lehet hogy egy kő kilyukasztotta? minden hozzászolás örömmel vennék:) és köszi a segítséget!

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4566 Dátum: 2009.10.31 11:19:42 »
Sziasztok!

Most hogy hidegebb lett az idő / vagy csak most vettem észre igazán /, jött elő egy olyan problémám, hogy hidegindítás után kb. 1 perces emelt üresjárati fordulatszámot / kb. 1300 ford./perc / leejti normál ill. néha annál alacsonyabb fordulatra, még mielőtt a hűtővíz hőmérséklet mutatója akár egy kicsit is megmozdulna.Persze ilyenkor nagyon darabosan jár a motor,gondolom ez sem tesz jót neki, és az elindulás is nagyobb odafigyelést igényel. Nem tudom hol lehetne a hiba okát keresni, alapjárati motor vagy talán más? :hmmmm:
'93 Carina Xli 1.6

Pif2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4567 Dátum: 2009.11.01 18:51:05 »
esetleg Rólad? kék ledes hálóinges... ;) [rohog] [rohog]
Majd applikálok a "preferáltabb" helyekre, hogy látványosabb legyen és küldöm a képet.  :D [rohog]


Hát ilyen!






A valóságban nem ennyire fényes, kicsit halványabb, csak kb 20mp-ig exponáltam a képet...
Nekem tetszik, úgy fél éve így világít, nem zavaróbb, mint a zöld és nem ég ki.... A polaritásra tényleg oda kell figyelni, de kb 3 perc alatt ki lehet mindet cserélni.



Nagyon jól néz ki...sajnos még nagyon kezdő vagyok...nagyon örülnék ha pontosan leírnád hogy milyen ledeket stb vettél bele..ja és hogy hol kell szétszedni a műszerfalat..és hogy hol lehet állítani a polaritást... előre is kösz...


'96 Toyota Carina E 1.6 XLI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4568 Dátum: 2009.11.01 20:57:27 »
Sziasztok!

érdekelne a véleményetek, ugyanis ugy néz ki hogy a hűtőm megadta magát... megálltam a kocsival(carina 93) és enyhe füstölést/gőzölgést láttam a motorháztető alól, felnyitom és látom hoyg a hűtő alja csurom víz, a kiegyenlítő tartályban meg semmi, pedig elötte nap  töltöttem színig fagyállóval, elötte pedig még maradt benn egy kis ioncserélt víz!! ugye ez nem lehet hengerfej, mivel akkor a hengerfejtömítésnél nyomta volna ki a vizet igaz? az lehet hogy egy kő kilyukasztotta? minden hozzászolás örömmel vennék:) és köszi a segítséget!
Ha az autó hengerfejes, akkor a víz befelé tűnik el; bekerül az égéstérbe és ott gőzzé válik. Ez nem az lesz  :) ... Valszeg "csak" elrepedt/kilyukadt a hűtőd. Lehetséges, hogy javítható; kéne keresni egy hűtős szakit. Ha nem javítható, akkor bontott, vagy új (utángyártott) hűtő beszerzése előtt állsz...

Idejekorán mondom, hogy hűtőtömítő adalékot szerintem ne önts bele, mert az ott is lerakódik, ahol nem kéne...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4569 Dátum: 2009.11.01 21:01:29 »
Nem vagyok egy műszaki szaki, de a lényeg, hogy csak aktív használat után jelentkezik.
Egy helyben állok pirosnál, próbálom berakni 1-esbe, ami vagy sikerül, vagy nem. Ilyenkor kalimpálás, majd beveszi.
Még mindig egy helyben állva, kuplung kinyomva elkezd rángatni.
Szerintem ez úgy hangzik, mintha nem tartaná a nyomást a kuplung-hidraulika, gond lehet vagy a munkahengerrel, vagy a főhengerrel... Így a kuplungod fokozatosan felenged, hiába tartod kinyomva. Lokalizálni kéne, hogy hol a gond, és felújítani (vannak erre készletek), vagy cserélni a hibás hengert.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cere

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4570 Dátum: 2009.11.02 07:01:11 »
Én is most cseréltem hütöt, mivel motorfelújítás közben derült ki, hogy a hütö alja kezd rohadni, a kis hütöbordák(?) egy része már ki volt törve. Megelözdendö a bajt inkább a csere mellett döntöttem (30e Ft volt egy új).
Lehet, hogy a tied is hasonló álapotban van, de amúgy a túl tömény fagyálló is okozhat bajt. Nekem kb. 8 éve kilyukadt, és a szervíz azt modta, túl tömény volt benne a fagyálló, akkor javították, ez lett most cserélve.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4571 Dátum: 2009.11.02 16:17:14 »
Ja, a fagyállót nem szabad töményen használni. Minimum egyharmad, de inkább fél rész víz kell bele, és még így is mínusz 30-akárhány lesz a fagyáspont.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4572 Dátum: 2009.11.02 17:36:39 »
Ezzel kapcsolatosan jutott eszembe, a hűtővízszintet a tágulási tartályba hidegen vagy üzemmelegen kell nézni?

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4573 Dátum: 2009.11.02 17:44:23 »
Ezzel kapcsolatosan jutott eszembe, a hűtővízszintet a tágulási tartályba hidegen vagy üzemmelegen kell nézni?

Hidegen.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4574 Dátum: 2009.11.02 20:01:34 »
Ezzel kapcsolatosan jutott eszembe, a hűtővízszintet a tágulási tartályba hidegen vagy üzemmelegen kell nézni?
Hidegen ne legyen minimum alatt, és melegen se menjen maximum fölé. Az egy aránylag jó módszer, ha melegen feltöltöd maximumig.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )