Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678052 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4530 Dátum: 2009.10.19 20:28:20 »
Ráncfelvarrás előtti japónak 23mm a min vastagság, abs nélküliről van szó. Nem szabályozható, mert a gyári új vastagság nem adja ki.

Fújjuk fel jónagyra a bubit :)
Féktárcsáról van szó ugye?
Ezt megcáfolom, mert nekem már volt-kellett szabályozni!
A fékbetét is érdekelne! Annak mi a minimális mérete, esetleg honnan tudom hogy az már nem jó! kopott???!!!

betét - 1mm, vagy (ahogy irták) cicereg
Köszi a választ mindkettőtöknek, holnap úgyis átcserélem a kerekeket a téliekre, egyúttal kikapom a fékbetéteket is aztán megnézem azt az 1mm-t. Rámérek a féktárcsák vastagságára is.

1. Mennyit kellene nekik kibírni, hány kilométert? A féktárcsának és a betéteknek is?

2. A dobféknél tudjátok mik a határértékek? Azt is csak megnézném?

3. Ha kevés az olaj benne, önthetek utána bármilyen márkájú-gyártmányú DOT4-est vagy cseréljem le? Nem tom' baj-e ha keveredik a fékolaj valami másik fajtával, de azonos tulajdonságúval....?

4. Nem tudnátok annak az oldalnak a címét ahol a Toyota alkatrészek cikkszám szerint fel vannak sorolva?  - toyody.com vagy toyidy vagy mi fene... Elfelejtettem a címet!
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4531 Dátum: 2009.10.19 20:30:10 »
         

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4532 Dátum: 2009.10.19 20:44:46 »
Köszi a választ mindkettőtöknek, holnap úgyis átcserélem a kerekeket a téliekre, egyúttal kikapom a fékbetéteket is aztán megnézem azt az 1mm-t. Rámérek a féktárcsák vastagságára is.

1. Mennyit kellene nekik kibírni, hány kilométert? A féktárcsának és a betéteknek is?

2. A dobféknél tudjátok mik a határértékek? Azt is csak megnézném?

3. Ha kevés az olaj benne, önthetek utána bármilyen márkájú-gyártmányú DOT4-est vagy cseréljem le? Nem tom' baj-e ha keveredik a fékolaj valami másik fajtával, de azonos tulajdonságúval....?

4. Nem tudnátok annak az oldalnak a címét ahol a Toyota alkatrészek cikkszám szerint fel vannak sorolva?  - toyody.com vagy toyidy vagy mi fene... Elfelejtettem a címet!

0. Minek kiszedni? Ha leveszed a kereket, látszik. Ha már csak méréssel tudod eldönteni, akkor úgyis inkább csere.
2. 1mm ott is a pofának, 201mm a dobnak - ott nincs hangvisszajelzés.
3. Tudtommal nem jó kevergetni (honnan tudod pl. hogy DOT4 van benne?)
4. már írták - toyodiy. Könnyebb megjegyezni így: TOYOta Do It Yourself.. ;-)


olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4533 Dátum: 2009.10.19 21:06:45 »
Köszi a választ mindkettőtöknek, holnap úgyis átcserélem a kerekeket a téliekre, egyúttal kikapom a fékbetéteket is aztán megnézem azt az 1mm-t. Rámérek a féktárcsák vastagságára is.

1. Mennyit kellene nekik kibírni, hány kilométert? A féktárcsának és a betéteknek is?

2. A dobféknél tudjátok mik a határértékek? Azt is csak megnézném?

3. Ha kevés az olaj benne, önthetek utána bármilyen márkájú-gyártmányú DOT4-est vagy cseréljem le? Nem tom' baj-e ha keveredik a fékolaj valami másik fajtával, de azonos tulajdonságúval....?

4. Nem tudnátok annak az oldalnak a címét ahol a Toyota alkatrészek cikkszám szerint fel vannak sorolva?  - toyody.com vagy toyidy vagy mi fene... Elfelejtettem a címet!

0. Minek kiszedni? Ha leveszed a kereket, látszik. Ha már csak méréssel tudod eldönteni, akkor úgyis inkább csere.
2. 1mm ott is a pofának, 201mm a dobnak - ott nincs hangvisszajelzés.
3. Tudtommal nem jó kevergetni (honnan tudod pl. hogy DOT4 van benne?)
4. már írták - toyodiy. Könnyebb megjegyezni így: TOYOta Do It Yourself.. ;-)


Köszi a válaszokat... Nem vagyok egy nagy autószaki, azért kértem mindezeket. Akkor nem szedem ki a fékbetéteket, megmérem úgy...  :hmmmm:
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

Zoly28

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4534 Dátum: 2009.10.19 21:37:40 »
Sziasztok!
Sajnos megadta magát a kipufogó. A flexibilis csöve eltörött.
Tud valaki Budapesten olyan helyet,műhelyt ahol nem aranyárban de rendessen megoldódhat a probléma?
Köszönom előre is!
Zoli.
Sima flexicsövet veszel 5 centi hosszút és asszem 5 cm átmérűjű kell és behegeszti bármelik kipufis. hosszabb is jó de 5 centi a minimum.
Szia!
A mostani flexi cső hossza 16-17 cm peremtől peremig és 5cm az átmérője.
flexicső az lenne olcsón pl innen.: ( http://www.autoteka2000.hu/index.php?oldal=termekek&apro=&k_id=78&p_id=162&level=5)Ntk lambda szondát már vettem tőlük 8300ft ért  július óta tökéletessen müködik.,műhelyet viszont még nem tudok.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4535 Dátum: 2009.10.19 21:39:50 »
Köszi a válaszokat... Nem vagyok egy nagy autószaki, azért kértem mindezeket. Akkor nem szedem ki a fékbetéteket, megmérem úgy...  :hmmmm:

Ha nagyon méricskélni akarsz - fogsz egy ***álat, annak 0.5mm az "élhossza". Bedugod a kémlelőlukba, és megnézed hogy aránylik a betét vastagsága....

Ebben az a jó, hogy ha dohányos vagy, utána rá is gyújthatsz vele.. :-)

(Most nézem, kicsillagozta a fórum a "g y u f a s z" szórészt :-) )
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.20 21:44:59 írta big_mafa »

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4536 Dátum: 2009.10.20 18:15:36 »
hy! szíjcsere lesz ... milyen szíjat ajanlotok? gates? mit erdemes cserelni ha mar arra kerul a sor? talpas csapszegből mit ajanlotok? :__D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4537 Dátum: 2009.10.20 18:59:22 »
Már nem azért, de az 1 mm tárcsafékbetét vastagság igencsak veszélyes mutatvány.

A 2 mm vastagságnál, mind a tárcsafékbetéteket, mind a dobfékben lévő pofákat cserélni kell!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4538 Dátum: 2009.10.20 21:45:23 »
Már nem azért, de az 1 mm tárcsafékbetét vastagság igencsak veszélyes mutatvány.

A 2 mm vastagságnál, mind a tárcsafékbetéteket, mind a dobfékben lévő pofákat cserélni kell!

Lehet - a Haynes-re támaszkodtam.

Zoly28

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4539 Dátum: 2009.10.21 20:24:51 »
Sziasztok!
Késszen van a kipufogó.Végül nem flexicső lett behegesztve,hanem tűzkarikás megoldás lett a nyerő.
Az egész alig 1 óra volt,bár 15 ezer.
De olyan jó mostmár lehet nyomni a gázt és nem bőg. :D

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4540 Dátum: 2009.10.22 23:13:59 »

a képek magukért beszélnek... :(
uj szíj már megrendelve gates lesz meg koyo csapágyas feszítő meg a többi szij is cserés

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4541 Dátum: 2009.10.22 23:16:02 »
Uhh, ez nagyon durván néz már ki...  :eek:
         

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4542 Dátum: 2009.10.24 04:52:04 »
Hàt megoldódott a fèk "problèmàm"...
Ugye mint említettem minimum szinten volt a fèkolajam. A szerelőm tanácsára szereztem DOT4 fèkolajat ès ráöntöttem egy decit "se". Elérte a max szintet - és láss csodát, már nem is világít a fèkvisszajelző piktogram!
Pedig arra gondoltam, hogy a minimumnál nem lehet gond...
A fèkek kopàsàt, meg szemrevètelezèssel megàllapítottam, hogy "sose' vótak jobbak"!
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4543 Dátum: 2009.10.24 06:15:11 »
Hàt megoldódott a fèk "problèmàm"...
Ugye mint említettem minimum szinten volt a fèkolajam. A szerelőm tanácsára szereztem DOT4 fèkolajat ès ráöntöttem egy decit "se". Elérte a max szintet - és láss csodát, már nem is világít a fèkvisszajelző piktogram!
Pedig arra gondoltam, hogy a minimumnál nem lehet gond...
A fèkek kopàsàt, meg szemrevètelezèssel megàllapítottam, hogy "sose' vótak jobbak"!

Te tudod, Te életed... de másokéval nem játszanék. Tárcsák dobok mérete rendben? vajon hova lett a többi fékolajod? Vagy lyukas valamelyik fékcsöved, vagy a betétek pofák mérete nem megfelelő vagy a dob/tárcsa. Én a helyedben nem tünet kezelésbe mennék bele, hanem a probléma okának elhárításába...

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4544 Dátum: 2009.10.24 13:05:27 »
Hát ...
Ha ismételten tapasztalok ilyen zavart akkor majd elkezdek gyanakodni... Most örülök hogy megszűnt a probléma...
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.24 19:44:26 írta kleingy »
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP