Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681083 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4485 Dátum: 2009.10.03 14:56:40 »
Hát ilyen!

Szép!!

(A fogyasztásod is brutál jó - az égéstérbe is ledet tettél?  :D)

Csak olyan helyen voltam, ahol 15Ft-al olcsóbb az üa, mint itthon és gondoltam telecsorgatom :)

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4486 Dátum: 2009.10.03 16:08:30 »
valaki súgja meg hogy hogyan lehet a középkonzolban izzókat cserélni :D
köszi

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4487 Dátum: 2009.10.03 19:10:54 »
valaki súgja meg hogy hogyan lehet a középkonzolban izzókat cserélni :D
köszi

A fűtéskonzolra gondolsz szerintem.
Középkonzol ki.
fűtéskonzolba belesel hátulról - két helyen megy bele 1-1 fekete vezetékpár. Na annak a tövéhez benyúlsz, nagy erővel kicsavarod - és kicseréled.

Ha nagy a kezed, megkérsz valami kiskezűt.

Nem nagy kaland.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4488 Dátum: 2009.10.03 21:06:37 »
Sziasztok!Úgy néz ki a kormánymű miatt ferdült el a kormányom.Valami kotyogó hang is jön a kormányműből.Kérdésem az lenne lehet-e javítatni,felújítani,mert az új ára eléggé húzós 175 ezer Ft!
A bontott nyilván jóval olcsóbb. Kluboldalon találsz listát bontókról. Amúgy tudtommal a kormánymű felújítható, vannak ezzel foglalkozó cégek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4489 Dátum: 2009.10.04 21:21:50 »
Hát Rekjuj és a beteg dízel gépe hova lett??
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4490 Dátum: 2009.10.04 22:28:25 »
Sziasztok!Úgy néz ki a kormánymű miatt ferdült el a kormányom.Valami kotyogó hang is jön a kormányműből.Kérdésem az lenne lehet-e javítatni,felújítani,mert az új ára eléggé húzós 175 ezer Ft!
Ha a bontott megfelel:
http://racing-bazar.hu/alkatresz/bontott/toyota_carina_e_bontas_
http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/hirdetes-16503729/
Veszprém mellett bontott Carina:06-20/229-2679
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4492 Dátum: 2009.10.08 07:33:11 »
Nos kérem a 12 éves Carinám 2 hét múlva megy műszakira és átnézettem szerelővel néhány hete. Meg kell hagyjam, mióta nálam van azóta a kötelezőkön kívül egy ~22.000 Ft-os nem várt kiadásom volt, most viszont 6 számjegyűre hízott a ráköltött összeg  :censored: A kocsiban óra szerint van 191e, meg talán úgy durván 60e-t kell hozzászámolnom. Szóval most ki lett cserélve az első kettő toronycsapány (csak gyárit lehet beszerezni), 4 fékcső, hátsó fékdob csere, 2 első lámpa csere. Meg az is igaz, hogy az előző műszakik a kőfelverődéses lámpák miatt nem épp full hivatalosan lettek meg, így előtte nem volt felkészítve a kocsi. Most viszont rendben van (egyedül még a hátsó telót illene jövőre cserélnem), remélem sokáig nem kell költenem rá nagyobb összeget.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4493 Dátum: 2009.10.08 09:22:39 »
Nos kérem a 12 éves Carinám 2 hét múlva megy műszakira és átnézettem szerelővel néhány hete. Meg kell hagyjam, mióta nálam van azóta a kötelezőkön kívül egy ~22.000 Ft-os nem várt kiadásom volt, most viszont 6 számjegyűre hízott a ráköltött összeg  :censored: A kocsiban óra szerint van 191e, meg talán úgy durván 60e-t kell hozzászámolnom. Szóval most ki lett cserélve az első kettő toronycsapány (csak gyárit lehet beszerezni), 4 fékcső, hátsó fékdob csere, 2 első lámpa csere. Meg az is igaz, hogy az előző műszakik a kőfelverődéses lámpák miatt nem épp full hivatalosan lettek meg, így előtte nem volt felkészítve a kocsi. Most viszont rendben van (egyedül még a hátsó telót illene jövőre cserélnem), remélem sokáig nem kell költenem rá nagyobb összeget.
Műszakira akkor kicsit engedj a hátsókerekek nyomásából egy keveset, kb 1,8ra és akkor nyugisabb a műszaki :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4494 Dátum: 2009.10.08 10:27:33 »
Köszi, de asszem így is nyugis lesz, mert nem én viszem hanem a szerelő :)

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4495 Dátum: 2009.10.08 17:34:47 »
Nos kérem a 12 éves Carinám 2 hét múlva megy műszakira és átnézettem szerelővel néhány hete. Meg kell hagyjam, mióta nálam van azóta a kötelezőkön kívül egy ~22.000 Ft-os nem várt kiadásom volt, most viszont 6 számjegyűre hízott a ráköltött összeg  :censored: A kocsiban óra szerint van 191e, meg talán úgy durván 60e-t kell hozzászámolnom. Szóval most ki lett cserélve az első kettő toronycsapány (csak gyárit lehet beszerezni), 4 fékcső, hátsó fékdob csere, 2 első lámpa csere. Meg az is igaz, hogy az előző műszakik a kőfelverődéses lámpák miatt nem épp full hivatalosan lettek meg, így előtte nem volt felkészítve a kocsi. Most viszont rendben van (egyedül még a hátsó telót illene jövőre cserélnem), remélem sokáig nem kell költenem rá nagyobb összeget.

Mi a tünete ennek a toronycsapágy-izének?

Nekem is kőfelverődéses a lámpám - mi a gázabb - kőfelverődéses lámpa, vagy ha az egyik elektromosan állítható, a másik meg nem?
Nemsokára lesz műszaki nekem is...

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4496 Dátum: 2009.10.09 11:32:56 »
Toronycsapágynak semmi jele nem volt. A kocsi 6 éve gyakorlatilag ugyanúgy viselkedik. Ígí főleg ezért volt meglepő számomra a kinyiffanása. Lámpánál egyértelműen a kőfelverődés a gáz. Tudomásom szerint a magasságállítás hiánya nem probléma.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4497 Dátum: 2009.10.09 12:45:34 »
Toronycsapágynak semmi jele nem volt. A kocsi 6 éve gyakorlatilag ugyanúgy viselkedik. Ígí főleg ezért volt meglepő számomra a kinyiffanása. Lámpánál egyértelműen a kőfelverődés a gáz. Tudomásom szerint a magasságállítás hiánya nem probléma.

Ha semmi jele nem volt, akkor hogy derült ki? Bocs ha hülyeséget kérdezek

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4498 Dátum: 2009.10.10 01:05:11 »
Toronycsapágynak semmi jele nem volt. A kocsi 6 éve gyakorlatilag ugyanúgy viselkedik. Ígí főleg ezért volt meglepő számomra a kinyiffanása. Lámpánál egyértelműen a kőfelverődés a gáz. Tudomásom szerint a magasságállítás hiánya nem probléma.

Ha semmi jele nem volt, akkor hogy derült ki? Bocs ha hülyeséget kérdezek
Én is épp meg akartam kérdezni, mert ez nekem sem világos  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

carina e 2.0

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4499 Dátum: 2009.10.12 11:15:44 »
Sziasztok, olyat tapasztalt már valaki, hogy a kormány az egyik irányba elkezd nehezen forogni úgy, hogy csak nekifeszülve lehet tekerni? Nálam mindig jobbra tekerve jön elő, általában, ha lassan megyek (pl. parkolni készülök, vagy kiállok). Ha sokáig tekerem nekifeszülve jobbra, akkor általában kattan egyet, mintha valami szorulásból szabadulna ki és utána újra könnyen lehet mozgatni.

Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék sikerült valamit lépni vagy csinálni ezzel a problémával?Mert sajnos ritká, de detto ez a hiba jelentkezik kivéve a kattanást, én már voltam futómű beállításon ott tekergettük jobra balra de semmi, :no: hanem amikor beinditottuk a motort akkor két három oda- vissza tekerésig sirt a szervoszivagyu.Lehet hogy nálam csak a szervószivagyú a problémás? :hmmmm: Tudja valaki mibe fáj egy szivagyú felujítás,és hogy mit cserélnek benne???