Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681347 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4305 Dátum: 2009.06.26 08:25:24 »
Kérdésem van felétek:
Abban kérnék segítséget hogy az autómat érdemes -e lesötétítenem itthon, házilag.... Nem sok pénzem van rá...
Abban kérném a tanácsotokat, hogy tudtok-e nekem ebben segítséget nyújtani? Akár leírást. Illetve hol lehet hozzá beszerezni az anyagokat?
Műbizonylat kell róla, mivel átalakításnak minősül.nekem 20 ezerér fóliázták le llumar fóliávla a hátsó traktust.

Adrienn

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4306 Dátum: 2009.06.26 10:03:52 »
Hali! Tud valaki segíteni? Van egy Carina E-m és nem tudom, hogy bébihordozót tudok e rakni valahova v.hogy. Hátul nem éri át az öv, elöl meg nem tudom, hogy ki lehet e kapcsolni a légzsákot  :helpsmilie:

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4307 Dátum: 2009.06.26 10:39:05 »
Kérdésem van felétek:
Abban kérnék segítséget hogy az autómat érdemes -e lesötétítenem itthon, házilag.... Nem sok pénzem van rá...
Abban kérném a tanácsotokat, hogy tudtok-e nekem ebben segítséget nyújtani? Akár leírást. Illetve hol lehet hozzá beszerezni az anyagokat?

Én ugyan szakemberrel csináltattam, de a minap láttam egy ismerős tesco-ban (tényleg!) vásárolt anyaggal fóliázot Stiftjét, és azt kell mondanom, hogy meglepődtem!
2 éve volt fenn a cucc, és olyan, mint bármelyik neves fóliás cégé. Még ott is, ahol több darabból rakta ki. Csak lestem.

Igaz, a csávó pepecselős fajta. A fóliát 2-3e Ft-ért vette (noname).

B oszloptól hátra mehet akármilyen sötét cucc, de azt nem tudom hogy vizsgán belekötnek-e ha nincs hozzá műbizonylat (pl. fénytörési, egészségi, balesetvédelmi, vagy akármilyen szempontból)
Nekem is van türelemem ilyen bizgentyűkkel foglalkozni... Hol is vette az ismerősöd ezt a fóliát???
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4308 Dátum: 2009.06.26 10:40:29 »
Kérdésem van felétek:
Abban kérnék segítséget hogy az autómat érdemes -e lesötétítenem itthon, házilag.... Nem sok pénzem van rá...
Abban kérném a tanácsotokat, hogy tudtok-e nekem ebben segítséget nyújtani? Akár leírást. Illetve hol lehet hozzá beszerezni az anyagokat?
Műbizonylat kell róla, mivel átalakításnak minősül.nekem 20 ezerér fóliázták le llumar fóliávla a hátsó traktust.
Ha otthon megtudnám csinálni, akkor én meglennék műbizonylat nélkül is... :whistling:
20ezrem nincs rá...
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4309 Dátum: 2009.06.26 11:13:06 »
Ha otthon megtudnám csinálni, akkor én meglennék műbizonylat nélkül is... :whistling: 20ezrem nincs rá...
De a rendőr meg a műszaki vizsgabiztos nincs meg műbizonylat nélkül...  :whistling:
         

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4310 Dátum: 2009.06.26 13:40:44 »
Hali! Tud valaki segíteni? Van egy Carina E-m és nem tudom, hogy bébihordozót tudok e rakni valahova v.hogy. Hátul nem éri át az öv, elöl meg nem tudom, hogy ki lehet e kapcsolni a légzsákot  :helpsmilie:
Át kell érni hátul az övnek. Annyi a trükkje, hogy mikor elkezded kihúzni az övet folyamatosan, megállás nélkül kell kihúzni és nem szabad visszaengedni. Mert ha előtte megállsz vele, vagy visszaengeded, akkor nem tudod teljesen kihúzni. Kicsit macerás így bekötni a hordozót, de csak így éri át pont a hordozót

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4311 Dátum: 2009.06.26 13:42:10 »
Ha otthon megtudnám csinálni, akkor én meglennék műbizonylat nélkül is... :whistling: 20ezrem nincs rá...
De a rendőr meg a műszaki vizsgabiztos nincs meg műbizonylat nélkül...  :whistling:
Ez legyen az én gondom.... ;)
Komolyan kellene segítség!
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4312 Dátum: 2009.06.26 14:00:09 »
Van ennek szaktopicja! Tessék már körbenézni, nemcsak a Carina topic létezik!  ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4313 Dátum: 2009.06.26 14:04:48 »
         

Adrienn

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4314 Dátum: 2009.06.26 14:54:49 »
Hali! Tud valaki segíteni? Van egy Carina E-m és nem tudom, hogy bébihordozót tudok e rakni valahova v.hogy. Hátul nem éri át az öv, elöl meg nem tudom, hogy ki lehet e kapcsolni a légzsákot  :helpsmilie:
Át kell érni hátul az övnek. Annyi a trükkje, hogy mikor elkezded kihúzni az övet folyamatosan, megállás nélkül kell kihúzni és nem szabad visszaengedni. Mert ha előtte megállsz vele, vagy visszaengeded, akkor nem tudod teljesen kihúzni. Kicsit macerás így bekötni a hordozót, de csak így éri át pont a hordozót

Köszi a segítséget! Megpróbálom mégegyszer, remélem átéri.  ::)

power

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4315 Dátum: 2009.06.28 10:32:04 »
Sziasztok,

Vízpumpát kellene cserélnem, és a Haynes-t használva eljutottam a főtengely szíjtárcsa levételéig. A tárcsa rögzítését a könyv, egy "special tool"-nak mondja, amit házilag is el lehet készíteni, de nincs leírás róla. Van-e valakinek fogalma, hogy ez mi lehet? (Alternatív megoldást is ír, de nekem automata váltós az autóm, az alternatív megoldás sokkal bonyolultabb)
Esetleg tudtok küldeni 1 rajzot, v. fotót?

1993-as Carinám van 2000 cm3 3S-FE motorral és automata váltóval.

Üdv,
Zoli

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4316 Dátum: 2009.06.30 07:11:58 »
Van ennek szaktopicja! Tessék már körbenézni, nemcsak a Carina topic létezik!  ;)
Hát van... De ittt nem igazán foglalalkoznak a "csináld magad" fóliázással...
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4317 Dátum: 2009.06.30 12:15:47 »
Üdv!
A közelmúltban gyújtásegységet kellett cserélnem, mivel a régi végleg megadta magát. Sajnos az egészet ki kellett cserélnem egy bontottra, mert szinte semmi pótalkatrészt nem lehet kapni hozzá. Azóta is van bennem egy kis félsz, hogy ez is mikor adja meg magát. Viszont észrevettem, hogy a motor karakterisztikája is megváltozott kicsit, talán nem "harap" úgy mint előtte, de lehet hogy csak beképzelem magamnak. A kérdésem a következő volna: Az 1.6-os Carinák többféle teljesítményszinttel kerültek piacra / az enyém 86 KW,116 LE /, de mitől függött, hogy hány lóerős az autó ? Csak a motorvezérlést változtatták meg, esetleg a gyújtásegység is más volt ? Vaterán is árul egy srác ilyen gyújtásegységet, igaz Corollához, de 4AFE motorhoz. Külsőre hasonlít az enyémre, de nem tudom merjem-e megvenni pótalkatrésznek. :hmmmm:
'93 Carina Xli 1.6

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4318 Dátum: 2009.06.30 12:33:22 »
Hát van... De ittt nem igazán foglalalkoznak a "csináld magad" fóliázással...

Sajnálom, hogy nem lettél okosabb tőle, valóban nem foglalkozott senki sem csináld magad fóliázással. Mindazonáltal a fóliázás kérdéskörben írodott HSZ-eknek ott a helye.

Megjegyzem, hogy a fórumon - tutommal - sehol sem foglalkoznak sk. fóliázással. Ha jól tudom, az index fórumán van fóliás topic, hátha ott nagyobb szerencséd lesz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4319 Dátum: 2009.07.01 13:01:01 »
A jobb hátsó ablakemelő bowdenem el van szakadva, ezt lehet külön cseréni, vagy csak motorral együtt?