Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681511 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3915 Dátum: 2009.01.04 15:29:11 »
Szép autód van  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ata133

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Carina E 1.6Gli Liftback 96' (Japán-Angol keverék)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3916 Dátum: 2009.01.04 15:41:53 »
Köszi tényleg szép a kocsi és működik is de azért kell rajta majd cserélni egy pár alkatrészt!
Viszont több elem is fújva lett rajta. Bár élőben is alig lehet észrenvenni. (A nap állásától függően!)
Semmi komoly sérülés csak apró koccanásból eredő javítás meg karc és kőfelverődés.

Kocsis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3917 Dátum: 2009.01.04 17:02:20 »
Üdv mindenkinek,lenne egy kérdésem,a carinának lehet-e cserélni az első fényszoro buráját ,vagy csak az egész lámpa testet egyben? :otlet:

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3918 Dátum: 2009.01.04 18:00:24 »
Köszi tényleg szép a kocsi és működik is de azért kell rajta majd cserélni egy pár alkatrészt!
Viszont több elem is fújva lett rajta. Bár élőben is alig lehet észrenvenni. (A nap állásától függően!)
Semmi komoly sérülés csak apró koccanásból eredő javítás meg karc és kőfelverődés.

Az első ködlámpád búrája törött? Ha sikerül levenned, és én is megtalálom az enyémet, és oldalban is stimmelünk, adok ajándékba Neked egy ép búrájú, de házában töröttet, hátha össze tudod tolni. :-)
Zsono

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3919 Dátum: 2009.01.04 18:03:16 »
Üdv mindenkinek,lenne egy kérdésem,a carinának lehet-e cserélni az első fényszoro buráját ,vagy csak az egész lámpa testet egyben? :otlet:

Emlékeim szerint lehet, de nem kis feladat. Csak meleg teremben, és megfelelő eszközparkkal (hőpisztoly, tömítő-ragasztó) láss hozzá.

Zs.
Zsono

ata133

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Carina E 1.6Gli Liftback 96' (Japán-Angol keverék)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3920 Dátum: 2009.01.04 18:35:03 »
Zsono engem érdekelne jobb első ködlámpabúra (asszem gyári hella) anyós oldali.
Magán a házon is törött a csavarrögzítő fül, de azt szerintem meg lehet barkácsolni.
Gondoltam veszek egy univerzális ködlámpát e helyett a dzsuva helyett, de hát hülyén nézn ki
a gyári ívessel szemben.

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3921 Dátum: 2009.01.04 18:45:47 »
Zsono engem érdekelne jobb első ködlámpabúra (asszem gyári hella) anyós oldali.
Magán a házon is törött a csavarrögzítő fül, de azt szerintem meg lehet barkácsolni.
Gondoltam veszek egy univerzális ködlámpát e helyett a dzsuva helyett, de hát hülyén nézn ki
a gyári ívessel szemben.

Remélem megtalalálom, megnézem, melyik oldalé.
Mennyire sürgős?
Zsono

ata133

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Carina E 1.6Gli Liftback 96' (Japán-Angol keverék)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3922 Dátum: 2009.01.04 18:57:37 »
Zsono engem érdekelne jobb első ködlámpabúra (asszem gyári hella) anyós oldali.
Magán a házon is törött a csavarrögzítő fül, de azt szerintem meg lehet barkácsolni.
Gondoltam veszek egy univerzális ködlámpát e helyett a dzsuva helyett, de hát hülyén nézn ki
a gyári ívessel szemben.

Remélem megtalalálom, megnézem, melyik oldalé.
Mennyire sürgős?
Köszi hogy megnézed, de nem olyan sürgős. (-10 fokban nincs kedvem a földön szereni az utcán)

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3923 Dátum: 2009.01.04 19:05:58 »
Köszi hogy megnézed, de nem olyan sürgős. (-10 fokban nincs kedvem a földön szereni az utcán)

Oks :-) Megvan a helyére illeszthető gyári műanyag, ha addig be akarod illeszteni. Némi indexbúrákra is emlékszem.
Megnézem, mit találok a régi dolgok közül.
Zsono

ata133

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Carina E 1.6Gli Liftback 96' (Japán-Angol keverék)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3924 Dátum: 2009.01.04 19:11:29 »
Kösz a segítséget. ::)
Indexbúrára viszont nincs szükségem. (Legalábbis nekem nincs)

Kocsis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3925 Dátum: 2009.01.04 20:50:42 »
Köszi,de nem a ködlámpára,hanem a fényszoro burájára gondoltam,ugyanis kőfelverődés miatt lenne cserés,igy vettem.
Visszatérő kérdésként ismét feldobnám,hideginditáskor,reggel éles csikorgo hang jelentkezik,és 30 másodperc mulva tompul,olyan érzésem van mintha valamilyen csapágy hang lenne.
Lehet badarság ,de olyan mintha addig lenne ez a hang mig az olajszivattyu felnyomja az olajat és nem lenne megfelelő a kenés,majd üzemmeleg,motornál 95% ban elhalgat ,ékszij normálisnak mondhato.
Lenne-e valami ötletetek,hogy lehetne bebizonyosodni?
Motordiagnosztika segitene-e? -----ha igen,kb mennyibe kerulhet ?

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3926 Dátum: 2009.01.05 17:11:25 »
Keresnék (lemásolnám,megyvásárolnám,letölteném stb.) magyar nyelvű kezelési útmutatót a kocsimhoz.
(én olaszt kaptam és egy kukkot sem lehet érteni belőle) Ha valaki tud segíteni előre is köszönöm.

Szia!
Nekem van magyar kezelési útmutatóm az enyém 96-os faceliftes 1.6 GLI LB
Ha érdekel kölcsön tudom adni.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3927 Dátum: 2009.01.05 17:26:52 »
Sziasztok!

Múlt héten a máladozó kormányra bőrréteg került. Azóta új élmény a vezetés.  A bőrözés idejére egy Avensis gyári bőrkormányt markolásztam, ami kicsit keskenynek tűnik nagy kezűeknek.

Ez is egy Carina, amely a vizeket járja: Carina és Áron a világ körülhttp://www.meder.hu/


Üdv
Balázs
Sziasztok!

Én is megcsináltattam a kormány bőrözést karácsonyra, nagyon jó lett, sokat dobott a komfortérzetemen :clap:, mert már nagyon morzsálódott szét a kormány.
A készítőt pedig bátran ajánlom másoknak is. Tettem fel képet az eredményről.


[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.05 17:29:55 írta Thomasino »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3928 Dátum: 2009.01.05 17:39:25 »
Zsono engem érdekelne jobb első ködlámpabúra (asszem gyári hella) anyós oldali.
Magán a házon is törött a csavarrögzítő fül, de azt szerintem meg lehet barkácsolni.
Gondoltam veszek egy univerzális ködlámpát e helyett a dzsuva helyett, de hát hülyén nézn ki
a gyári ívessel szemben.

Ha belebuboghatok: Profy Mesternek tudtommal van egy pár gyári ködfényszórója Carinához, eladó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3929 Dátum: 2009.01.05 17:47:59 »
Köszi,de nem a ködlámpára,hanem a fényszoro burájára gondoltam,ugyanis kőfelverődés miatt lenne cserés,igy vettem.
Visszatérő kérdésként ismét feldobnám,hideginditáskor,reggel éles csikorgo hang jelentkezik,és 30 másodperc mulva tompul,olyan érzésem van mintha valamilyen csapágy hang lenne.
Lehet badarság ,de olyan mintha addig lenne ez a hang mig az olajszivattyu felnyomja az olajat és nem lenne megfelelő a kenés,majd üzemmeleg,motornál 95% ban elhalgat ,ékszij normálisnak mondhato.
Lenne-e valami ötletetek,hogy lehetne bebizonyosodni?
Motordiagnosztika segitene-e? -----ha igen,kb mennyibe kerulhet ?

A fényszóróburát nehéz leszedni roncsolásmentesen (és visszarakni is speciális művelet), de szakember meg tudja oldani. Tudom is egy ilyennek a számát BP-en: 405-2248. De adódik két kérdés: 1. Honnan szedsz külön burát? Mert csak kompletten árulják a fényszórókat... 2. Megéri-e anyagilag, mikor kb. 10 ezerért kapsz egy komplett, új, utángyártott fényszórót?

Csikorgás indítás után: nekem ez továbbra is a hidegen megcsúszó ékszíj sivításának tűnik, így leírva. Rosszabb esetben vízpumpa, bár annak igazából szólnia kellene máskor is. Tudod szűkíteni a kört azzal, hogy leveszed az ékszíjat, és úgy indítod be a hideg motort. Ha így nem lesz hangja, akkor már egyszerűbb az ábra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )