Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678082 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3870 Dátum: 2008.12.29 14:45:40 »
Köszönöm a válaszokat. Először a váltó olajszintet fogom megnézni. Ahhoz csak alulról, szerelőaknából lehet hozzáférni? Milyen olajat ajánlotok (nem tudom most milyen van benne)?

Nem, fentről is meg lehet ejteni az olajszint-ellenőrzést. Leeresztéshez sem kell sztem akna.

Olaj - a már említett olajra sokan esküsznek - én annyit tennék hozzá, hogy ha "jobb" olajat teszel bele (pl. GL-4), akkor akadhat a cucc rendesen. GL-3 való abba. Persze megfelelő viszkozitással. (Nekem GL-4 olajtól akadt rendesen a 3-as!)

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3871 Dátum: 2008.12.30 00:22:43 »
Köszönöm a válaszokat. Először a váltó olajszintet fogom megnézni. Ahhoz csak alulról, szerelőaknából lehet hozzáférni? Milyen olajat ajánlotok (nem tudom most milyen van benne)?

Nem, fentről is meg lehet ejteni az olajszint-ellenőrzést. Leeresztéshez sem kell sztem akna.

Olaj - a már említett olajra sokan esküsznek - én annyit tennék hozzá, hogy ha "jobb" olajat teszel bele (pl. GL-4), akkor akadhat a cucc rendesen. GL-3 való abba. Persze megfelelő viszkozitással. (Nekem GL-4 olajtól akadt rendesen a 3-as!)

A váltóolaj szintjét hogyan szokás legegyszerűbben ellenőrizni? Ami a gépkönyvben van abból vmi olyasmit vettem ki, hogy az utántöltő nyílásba dugom az ujjam és ha elérem az olajszintet akkor OK, ha nem akkor kell tölteni. Így van ez kb?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3872 Dátum: 2008.12.30 06:43:51 »
A váltóolaj szintjét hogyan szokás legegyszerűbben ellenőrizni? Ami a gépkönyvben van abból vmi olyasmit vettem ki, hogy az utántöltő nyílásba dugom az ujjam és ha elérem az olajszintet akkor OK, ha nem akkor kell tölteni. Így van ez kb?

Úgy emlékszem, igen. Pontosabban egészen a beöntő nyílás pereméig kell tudtommal érnie az olajszintnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3873 Dátum: 2008.12.30 13:32:42 »
A váltóolaj szintjét hogyan szokás legegyszerűbben ellenőrizni? Ami a gépkönyvben van abból vmi olyasmit vettem ki, hogy az utántöltő nyílásba dugom az ujjam és ha elérem az olajszintet akkor OK, ha nem akkor kell tölteni. Így van ez kb?

Úgy emlékszem, igen. Pontosabban egészen a beöntő nyílás pereméig kell tudtommal érnie az olajszintnek.
Így, ahogy Palaczk írta.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

repecs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3874 Dátum: 2008.12.30 16:24:15 »
Sziasztok. Pár hónapja vagyok egy carina e glxi tulaja. Boszantó apróság: Hidegben az ajtó védő müanyag felkunkorodott vége belelógott nyitáskor és hangos kattanással nyilt. Hogyan lehetne a müanyag ajtó védő elemet rendesen rögzíteni, hogy ne váljon fel a szélén. Köszönöm.

Cser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3875 Dátum: 2008.12.30 18:13:43 »
Sziasztok
2 hónapja vagyok egy 97-es Carina E tulaja. Eddig minden OK, de érdekelne a repecs által felvetett dolog, mert nekem is kattan a vezetőajtón lévő csík hidegben.
Érdekelne még hogy mi a különbség az XLi és a GLi felszereltség között.
(jó téged itt is látni Trotter66 :) )
Előre is köszi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3876 Dátum: 2008.12.30 18:48:46 »
Sziasztok
2 hónapja vagyok egy 97-es Carina E tulaja. Eddig minden OK, de érdekelne a repecs által felvetett dolog, mert nekem is kattan a vezetőajtón lévő csík hidegben.
Érdekelne még hogy mi a különbség az XLi és a GLi felszereltség között.
(jó téged itt is látni Trotter66 :) )
Előre is köszi

Szia!

Én a kezdetektől, sőt még előtte is itt voltam. :1eye: Lassan már négy éve... Hogy telik az idő... :whistling:
A díszcsíkkal el lehet bánni, de nem -15 fokban, ehhez meleg kel, meg rendes ragasztó. Pár cartárs már megoldotta a dolgot, ha időd engedi, akkor keress (keressetek) rá.

Ugyancsak kapsz választ a Xli-Gli különbségekre is. Alaposan ki lett tárgyalva az ügy, így nem lesz nehéz választ találni!  :sorcerer:

Amúgy a Primera légtömegmérőjének cseréje elmaradt, gtk-ra vágták a kocsit egy sorkoccban.  Jellemző, hogy aztóta kikalapálták és ismét fut.... Még elemet sem cseréltek, pedig aztán rendesen kapott.  Magyar sajátosság... :banging:

« Utoljára szerkesztve: 2008.12.30 18:50:47 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3877 Dátum: 2008.12.30 20:44:41 »
Érdekelne még hogy mi a különbség az XLi és a GLi felszereltség között.

Ezt nem lehet pontosan meghatározni, mert piacfüggő a dolog. De jellemző különbség pl. az, hogy az XL-ben szövetkárpit van, a GL-ben pedig plüss és a mintázatuk is más; a GL-ben többnyire bőr a kormány és a váltógomb huzata, elektromosak a külső tükrök, van két olvasólámpa és egy szemüvegtartó rekesz fent a belső visszapillantónál a tetőn, többnyire van ködfényszóró, stb... De ezek sem kőbe vésett dolgok, továbbá lehetnek egyéb eltérések is. Szóval röviden: a GL jobban fel van szerelve. Én eddig igazából csak az eltérő kárpitozást tudtam meghatározni fix különbségként, a többi tényleg attól függ, hogy hol adták el anno újonnan az adott kocsit.

Amúgy nem véletlenül írtam XL-t és GL-t az XLi és GLi helyett; az i betű a jelzés végén nem a felszereltségre utal, hanem arra, hogy benzines az adott autó. Egy szívódízel esetében viszont pl. így néz ki a típusjelzés: 2.0 D XL  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3878 Dátum: 2008.12.30 20:49:40 »
Érdekelne még hogy mi a különbség az XLi és a GLi felszereltség között.

Ezt nem lehet pontosan meghatározni, mert piacfüggő a dolog. De jellemző különbség pl. az, hogy az XL-ben szövetkárpit van, a GL-ben pedig plüss és a mintázatuk is más; a GL-ben többnyire bőr a kormány és a váltógomb huzata, elektromosak a külső tükrök, van két olvasólámpa és egy szemüvegtartó rekesz fent a belső visszapillantónál a tetőn, többnyire van ködfényszóró, stb... De ezek sem kőbe vésett dolgok, továbbá lehetnek egyéb eltérések is. Szóval röviden: a GL jobban fel van szerelve. Én eddig igazából csak az eltérő kárpitozást tudtam meghatározni fix különbségként, a többi tényleg attól függ, hogy hol adták el anno újonnan az adott kocsit.

Amúgy nem véletlenül írtam XL-t és GL-t az XLi és GLi helyett; az i betű a jelzés végén nem a felszereltségre utal, hanem arra, hogy benzines az adott autó. Egy szívódízel esetében viszont pl. így néz ki a típusjelzés: 2.0 D XL  :otlet:

Jaja, nekünk xLi volt, de  volt benne ködfényszóró.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3879 Dátum: 2008.12.30 21:18:44 »
GLi be az elektronyos tükör,hátsóülésen lehajtható könyöklő és plüs kárpit van.Ja meg ülés alatt tároló rekesz.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3880 Dátum: 2008.12.30 21:27:03 »
GLi be az elektronyos tükör,hátsóülésen lehajtható könyöklő és plüs kárpit van.Ja meg ülés alatt tároló rekesz.

Jóbarátom '97-es GLi-jében nincs tároló rekesz az ülés alatt. Eredetileg olasz piacon eladott autó volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3881 Dátum: 2008.12.30 21:27:47 »
Jaja, nekünk xLi volt, de  volt benne ködfényszóró.

Azt nagy valószínűséggel úgy rendelhette bele anno az új tulaj, felárért.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3882 Dátum: 2008.12.31 08:56:41 »
A váltóolaj szintjét hogyan szokás legegyszerűbben ellenőrizni? Ami a gépkönyvben van abból vmi olyasmit vettem ki, hogy az utántöltő nyílásba dugom az ujjam és ha elérem az olajszintet akkor OK, ha nem akkor kell tölteni. Így van ez kb?

Úgy emlékszem, igen. Pontosabban egészen a beöntő nyílás pereméig kell tudtommal érnie az olajszintnek.
Így, ahogy Palaczk írta.

Illetve alatta 5mm-ig ha jól tévedek.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3883 Dátum: 2008.12.31 08:57:59 »
Sziasztok. Pár hónapja vagyok egy carina e glxi tulaja. Boszantó apróság: Hidegben az ajtó védő müanyag felkunkorodott vége belelógott nyitáskor és hangos kattanással nyilt. Hogyan lehetne a müanyag ajtó védő elemet rendesen rögzíteni, hogy ne váljon fel a szélén. Köszönöm.

Dettó ugyanez.
Én pillanatragasztóval oldottam meg, de annyira az nem jó ötlet. Ragasztóboltban lehet kapni direkt díszcsíkragasztó-szalagot. Állítólag az a tuti...

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3884 Dátum: 2008.12.31 13:01:04 »
Sziasztok. Pár hónapja vagyok egy carina e glxi tulaja. Boszantó apróság: Hidegben az ajtó védő müanyag felkunkorodott vége belelógott nyitáskor és hangos kattanással nyilt. Hogyan lehetne a müanyag ajtó védő elemet rendesen rögzíteni, hogy ne váljon fel a szélén. Köszönöm.
Ami nekem bejött: Würth extra erős szerelési ragasztó.