Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1317749 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6090 Dátum: 2016.09.14 10:08:14 »
Kedvenc KRESZ meghazudtoló helyem a fővárosban: Orczy tér. Nem csak azért mert a Corolla kétszer próbált megölni ott, hanem mert a villamosnak kell elsőbbséget adnia. Persze ha jön a vili, megáll a sor ... :D
Itt is látványosan nem nekem szól a macisajt
Innen se
Persze villamossal alapvetően nem keménykedik senki, mert nagy, sárga és fáj, ha belemegy a szemedbe :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6091 Dátum: 2016.09.14 10:10:52 »
Ütöttem én már villamost gyalogosan... [rohog]
Könyvet olvastam, és nekimentem az ütközőjének. De valóban nem lett baja tőlem.
music     

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6092 Dátum: 2016.09.14 14:13:02 »
Ilyen van Debrecenben is a Pálmánál. Itt is mindenki elengedi. Én nem szoktam.  :whistling: :devil: De nem is úgy jön a villamos, mint aki nem akar megállni. Másik link. ...a kanyarodó villamosra gondolok, ami a képen jobb oldalól jön(ne).
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.14 14:16:03 írta Soma01 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6093 Dátum: 2016.09.25 08:41:55 »
Gyerekek, az autópálya matricát át lehet írni másik rendszámú autóra bruttó 1470 Ft.-ért. De a megyei matricákkal mi a helyzet? 3 megyei matricám van, akkor most az matricánként lesz 1470, vagy rendszámonként (azaz egyszer) 1470?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6094 Dátum: 2016.09.25 09:02:55 »
Gyerekek, az autópálya matricát át lehet írni másik rendszámú autóra bruttó 1470 Ft.-ért. De a megyei matricákkal mi a helyzet? 3 megyei matricám van, akkor most az matricánként lesz 1470, vagy rendszámonként (azaz egyszer) 1470?

A logikám az mondja, hogy matricánként 1470. :(    De ne legyen igazam.
Ez valami igazgatási díj, vagy ahhoz hasonló.
Én egyszer írattam át matricát, az is megyei volt, de csak egy darab, így nincsen tapasztalatom a több matricás átírás terén.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6095 Dátum: 2016.09.25 09:03:50 »
Gyerekek, az autópálya matricát át lehet írni másik rendszámú autóra bruttó 1470 Ft.-ért. De a megyei matricákkal mi a helyzet? 3 megyei matricám van, akkor most az matricánként lesz 1470, vagy rendszámonként (azaz egyszer) 1470?
De ha eladtad, már nincs forgalmid, esetleg már nem is a neveden van. Márpedig a matrica rendszámhoz kötődik. (Vagy elöbb veszel másik autót  esetleg a másikra átíratod?)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6096 Dátum: 2016.09.25 09:48:48 »
Gyerekek, az autópálya matricát át lehet írni másik rendszámú autóra bruttó 1470 Ft.-ért. De a megyei matricákkal mi a helyzet? 3 megyei matricám van, akkor most az matricánként lesz 1470, vagy rendszámonként (azaz egyszer) 1470?

Nem lesz fáklyásmenet, mert meg kell lenni a vásárláskor kapott ellenőrző szelvényeknek amit a blokkhoz kaptál, plusz az adásvételinek és az új forgalminak. Ebből mi az elsőt szoktuk elszórni...

Idézet
Ha a gépjármű tulajdonjogát a tulajdonosa év közben átruházza, vagy az annak használatát lehetővé tévő jogviszony megszűnik, kérhető a jogosultság érvényesítése más gépjárműre. Az átírásból eredő forgalmi rendszám változás átvezetéséhez le kell adni a vásárláskor kapott ellenőrző szelvényt vagy be kell mutatni a nyugtázó értesítést, be kell mutatnia az új jármű forgalmi engedélyét annak igazolására, hogy a jármű díjkategóriája megegyezik a korábban jogosult jármű díjkategóriájával, be kell mutatni a jármű eladását igazoló, a fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi) hivatala által hitelesített okiratot vagy a használatot lehetővé tévő más jogviszony megszűnését igazoló okiratot, illetve azt a bizonyító erejű magánokiratot, amely igazolja, hogy az úthasználatot lehetővé tévő jogviszonya megszűnt.

Amennyiben két érintett gépjármű  üzembentartója megegyezik, akkor az átírásból eredő forgalmi rendszám változás átvezetésének igazolásához elegendő a két érintett gépjármű forgalmi engedélyének bemutatása. Az általános forgalmi adót tartalmazó átírási díj összege 1470 Ft.



OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6097 Dátum: 2016.09.25 10:12:02 »
És ha senki nem csinál semmit, akkor az új tulaj használhatja tovább a matricát?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6098 Dátum: 2016.09.25 11:14:15 »
Igen. Ráadásul ha az új tulaj infó hiányában úgy dönt, hogy megveszi mindhárom matricát a kocsira október-decemberre, akkor nem szól neki a rendszer, hogy már van rajta, ne vegye meg.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6099 Dátum: 2016.09.25 12:45:14 »
És ha senki nem csinál semmit, akkor az új tulaj használhatja tovább a matricát?
Jaja, én is adtam a Mazdával a megyei matricát ajándékként. Egyrészt szimpi volt a vevő, másrészt éppen nem volt mire átrakatni, a másik kettőn már volt.  A virtuális útdíj rendszámra szól, nem személyhez kötött.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6100 Dátum: 2016.09.25 13:31:17 »
Jaja, én is adtam a Mazdával a megyei matricát ajándékként. Egyrészt szimpi volt a vevő, másrészt éppen nem volt mire átrakatni, a másik kettőn már volt.  A virtuális útdíj rendszámra szól, nem személyhez kötött.
Na még egy ?: ha az eladónak később kedve szottyan és mégis átkéri az új autójára(pl 15 napon belül amikor még nem íratta át), akkor szív az új tulaj?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6101 Dátum: 2016.09.25 13:42:21 »
Na még egy ?: ha az eladónak később kedve szottyan és mégis átkéri az új autójára(pl 15 napon belül amikor még nem íratta át), akkor szív az új tulaj?
Nem, ha a vételi bizonylatot elkéri. Egyébként lehet hogy igen.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6102 Dátum: 2016.09.25 17:05:18 »
Nem lesz fáklyásmenet, mert meg kell lenni a vásárláskor kapott ellenőrző szelvényeknek amit a blokkhoz kaptál, plusz az adásvételinek és az új forgalminak. Ebből mi az elsőt szoktuk elszórni...
Vételi bizonylat csak online van, mert a nemzeti útdíj webes rendszerén vettem, tehát max annyit tehetek, hogy kinyomtatom nekik a PDF-et, amit ők küldtek mélben. Azokat megtartom mindigm sőt, a telefonomra is rámentettem, legyen nálam.
Átiráshoz csak az új autó forgalmija kell, meg az adás-vételi a régiről. Tehát miután eladta az ember a régi vasat, és megvette az újat, tudja intézni az átírást. Az új tulaj honnan tudhatja meg, hogy milyen matrica van rá érvényben, ha az eladó nem szól neki ról?
A vevő márkakereskedés (beszámítják az előző kocsit) így nekik azt' hó't mindegy hogy épp milyen matricák vannak rajta. Csak azt bánnám, hogy 3x kelljen kifizetnem a díjat...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6103 Dátum: 2016.10.03 12:01:02 »
Egy KRESZ-kérdés:
- van az M5 bevezető egészen a Határ úti felüljáróig. Itt 3 sáv van, két belső, a külső pedig buszsáv
- számos kisutca csatlakozik be oldalról
- ha egyik kisutcából jövök, akkor szabad-e nekem úgy bekanyarodni, hogy előbb a buszsávra hajtok, majd után átsorolok a mellette lévő (középső) sávba (max 50-100m-en belül)? Tehát mintha egy gyorsító/kapaszkodósávnak akarnám használni?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6104 Dátum: 2016.10.03 13:03:08 »
Nem. A szabályos az, ha rögtön abba a sávba sorolsz be, amelyiket legálisan használhatsz. A buszsáv meg nem ilyen. Az megint más kérdéd, hogy mennyire életszerű ez a szabály.
music