Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764240 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14100 Dátum: 2017.10.20 20:30:01 »
Mérni szerintem a hagyományos izzókat sem mérik, csak a tompítottat.
A kocsi azokkal együtt szerelve kap típusengedélyt. Mi itt most az utólag gombokért megvehető csumpi izzókról beszélgetünk amiket boldog-boldogtalan megvesz, mert alacsony a fogyasztása, szép a fénye, plusz jajjdejó, mert modern. Persze ha teljesíti a normát, akkor miért ne kerülhetne bele? Az a gubanc, hogy nagy részük nem teljesíti, mert annyi a varázslat, hogy pl. sofita foglalatba benyomnak három darab SMD5050-es led-et, ami háromszög karakterisztikát vetít, ezért rendszámvilágításra nem lesz alkalmas. A tulaj persze megveszi és a vételi pszichológia szellemében körömszakadtáig védi, hogy akkor is jó.

Mintha én írtam volna. Köszi! :)

akv

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14101 Dátum: 2017.10.21 13:36:10 »
Sziasztok! Nemrég elvittem a 2.0 dízel 2010-es  Avensisemet  szakszervizbe h nézzenek rá  a részecskeszűrőre, hibakód nélkül.
Mindent rendben találtak, viszont   frissítették az Ecu szoftverét. (meg se kérdezték hogy akarom e). Kb 50 km  után hibajelzés jelent meg ,ellenőrizzem a kéziféket,és vsc-t. A közelben volt egy másik szakszerviz ahová bementem ők Af szenzorhibát olvastak ki, és kb 100e forintos javítást mondtak.
Kérdésem: okozhatta e szerintetek az ECU frissítése a problémát, amit az első szakszervíz természetesen tagadott,és nem is hajlandó foglalkozni a problémámmal?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14102 Dátum: 2017.10.21 20:08:29 »
Ha a frissítés azt is jelenti, hogy változtak a határérték kiértékelés paraméterei akkor okozhatja a jelzést az, hogy egy adott szenzor input értéket az új szoftver már hibaként jelez ki, míg a korábbi nem. Ez nem jelenti azt, hogy az ECU frissítés hibát okozott, viszont jelentheti azt, hogy adott alkatrész határértéken túli adatokat küldött, amit a rendszer korábban nem jelzett ki hibaként, ami viszont a gyár szándékaival ellentétes, ergo az volt a hibás állapot. Természetesen megnyugtatóbb check engine lámpa nélkül autózni, de ezt abban az esetben is elvárod, ha hiba van és ki kéne jelezni? A probléma tyúk vs. tojás jellegű, kb. megállapíthatatlan, hogy a hiba volt meg eddig jelzés nélkül, vagy pedig túlérzékeny lett a kiértékelés. Lehet olcsóbban kijössz ha TTG-vel is futsz egy diagnosztikai kört. Márlaszervíz imád kicserélni mindent, alaposabb vizsgálat nélkül. Nekem legutóbb lámpatestet akartak cserélni, merthogy lepattogott a foncsor. A H7 leszorító bajonettjét kellett a helyére akasztani... Kiugrott a helyéről és az izzó kikerült a fókuszból. Akku feletti műanyag takarólemezt kellett volna csak levenni, hogy ránézzenek. De azért a kocsival szembeállva közölték, hogy csere, menjünk nézzünk rá árat. Szóval márkaszervízzel óvatosan.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14103 Dátum: 2017.10.21 20:34:58 »
Sziasztok! Nemrég elvittem a 2.0 dízel 2010-es  Avensisemet  szakszervizbe h nézzenek rá  a részecskeszűrőre, hibakód nélkül.
Mindent rendben találtak, viszont   frissítették az Ecu szoftverét. (meg se kérdezték hogy akarom e). Kb 50 km  után hibajelzés jelent meg ,ellenőrizzem a kéziféket,és vsc-t. A közelben volt egy másik szakszerviz ahová bementem ők Af szenzorhibát olvastak ki, és kb 100e forintos javítást mondtak.
Kérdésem: okozhatta e szerintetek az ECU frissítése a problémát, amit az első szakszervíz természetesen tagadott,és nem is hajlandó foglalkozni a problémámmal?

Nem  a motor diag világít, hanem  a fékrendszer állapotjelzői, - de ez mindegy.
Ha a sw frissítés a gyanús, akkor vissza kell íratni a régi sw.-t. Ha így is jelentkezik  a hibajelzés, akkor nincs mese van egy rossz egység  az ABS rendszerben.
Ha viszont így áll  a dolog, javaslom tanulmányozni  az alábbi cikket:

http://www.surreyelectronics.com/leaflets/TOYOTA%20AVENSIS%20ELECTRONIC%20PARKING%20BRAKE%20SYSTEM.pdf

Ez ugyanis egy konstrukciós hiba, nem tudom volt-e visszahíváson az autó, vagy egyáltalán visszahívott ez ügyben a T.
Mindenesetre, mint  az fentebb elhangzott, egy hibafeltárás diag. eszközzel, nem ellenérdekelt helyen nem ártana. TTG?
Azt nem gondolnám, hogy a sw. frissítés "sikerült" rosszul, bár egy "OFF Ducatón" a szerviz háromszor futott neki, az első 2 esetben azt mondták, megszakadt  az internet. Persze online töltötték  az autóra.....
sok sikert!
Avensis 1.8 / 2007

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14104 Dátum: 2017.10.22 08:14:52 »
Ha a frissítés azt is jelenti, hogy változtak a határérték kiértékelés paraméterei akkor okozhatja a jelzést az, hogy egy adott szenzor input értéket az új szoftver már hibaként jelez ki, míg a korábbi nem. Ez nem jelenti azt, hogy az ECU frissítés hibát okozott, viszont jelentheti azt, hogy adott alkatrész határértéken túli adatokat küldött, amit a rendszer korábban nem jelzett ki hibaként, ami viszont a gyár szándékaival ellentétes, ergo az volt a hibás állapot. Természetesen megnyugtatóbb check engine lámpa nélkül autózni, de ezt abban az esetben is elvárod, ha hiba van és ki kéne jelezni? A probléma tyúk vs. tojás jellegű, kb. megállapíthatatlan, hogy a hiba volt meg eddig jelzés nélkül, vagy pedig túlérzékeny lett a kiértékelés. Lehet olcsóbban kijössz ha TTG-vel is futsz egy diagnosztikai kört. Márlaszervíz imád kicserélni mindent, alaposabb vizsgálat nélkül. Nekem legutóbb lámpatestet akartak cserélni, merthogy lepattogott a foncsor. A H7 leszorító bajonettjét kellett a helyére akasztani... Kiugrott a helyéről és az izzó kikerült a fókuszból. Akku feletti műanyag takarólemezt kellett volna csak levenni, hogy ránézzenek. De azért a kocsival szembeállva közölték, hogy csere, menjünk nézzünk rá árat. Szóval márkaszervízzel óvatosan.
Lámpára, vagy kocsira néztetek árat? :?:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14105 Dátum: 2017.10.22 09:06:03 »
Lámpára, vagy kocsira néztetek árat? :?:
Megint túl sok 100-as benzint szipuztál? :1eye:

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14106 Dátum: 2017.10.23 09:56:05 »
Ezt ki fogom próbálni, kiváncsi vagyok, mert az izzó előtti műanyag burkolaton belül vannak ilyen fénytörő kialakítások, szóval szvsz mindegy lenne, hogy milyen alapú fényforrás van mögötte..

Még nem fotóztál? Kíváncsi vagyok, hogy mit mutat!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14107 Dátum: 2017.10.23 18:05:14 »
Még nem fotóztál? Kíváncsi vagyok, hogy mit mutat!
Tegnapelőtt sötétben jöttem haza, direkt néztem a ledes rendszám világításokat. Kb. 20-at láttam, ebből kettőnek volt valamennyire terített fénye, de ezek se világították be normálisan a rendszámot.  Az egyik, amelyik valamivel jobban terítette a fényt(ez se hozta azt amit a normál izzó), előttem állt pirosnál a szomszéd sávban. A vetülése alapján legalább 5 SMD lehetett egymás mellett egy sofita keretben, azért tudja a jobb fényteljesítményt.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14108 Dátum: 2017.10.23 18:43:17 »
Napok óta olvasom itt a LEDes rendszámtábla világítás esetét.
Valaki elmagyarázná nekem, hogy miért fizet akár 1Ft-ot is azért, hogy LED legyen ott a sima izzó helyett?

(nem kötekedek, tényleg kíváncsi vagyok, mert bennem még fel sem merült ez  :yes: )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14109 Dátum: 2017.10.23 20:04:28 »
Napok óta olvasom itt a LEDes rendszámtábla világítás esetét.
Valaki elmagyarázná nekem, hogy miért fizet akár 1Ft-ot is azért, hogy LED legyen ott a sima izzó helyett?

(nem kötekedek, tényleg kíváncsi vagyok, mert bennem még fel sem merült ez  :yes: )
nekem is olyan van sokéve. szebb kékes fénye van...meg erösebb is...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14110 Dátum: 2017.10.23 20:38:17 »
szebb kékes fénye van...meg erösebb is...
Leszögezném, hogy ez egy hitvita.
De számomra ez a vasaló deszka hátsó szárnnyal, csirkehálós lökhárítóval, lekszász hátsó lámpával és a hasonló szofisztikált pimpelésekkel egyenértékű módosítás.
Mellesleg szabálytalan is, de ez a része kevésbé fáj.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14111 Dátum: 2017.10.23 20:56:49 »
Leszögezném, hogy ez egy hitvita.
De számomra ez a vasaló deszka hátsó szárnnyal, csirkehálós lökhárítóval, lekszász hátsó lámpával és a hasonló szofisztikált pimpelésekkel egyenértékű módosítás.
Mellesleg szabálytalan is, de ez a része kevésbé fáj.
tudom,de lexarom...
nekem tetszik
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14112 Dátum: 2017.10.23 21:02:55 »
nekem is olyan van sokéve. szebb kékes fénye van...meg erösebb is...
Oké, szebb a fénye és tetszik neked (bár szökőévente egyszer látod  :D), ezt értem.
De hogy miért jó, hogy erősebb a fénye?  :?:  :hmmmm:   A rend őrének könnyebb leolvasni igazoltatáskor? Azt mondjuk éppenséggel lesz@arom  :lol:  Vagy miért?

Nem a LED dologgal van bajom (pl a belső világítást, csomagtér világítást értem), de a renszámtáblás dolgot nem  :no:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14113 Dátum: 2017.10.23 21:12:41 »
nekem is olyan van sokéve. szebb kékes fénye van...meg erösebb is...
Ez mennyiben releváns azoknak a külső szemlélőknek, akiknek a rendszám leolvashatósága az elsődleges, amit viszont csak a hagyományos izzó biztosít? :D
A jelenségnek a leszarom nem érdekel része az ami igazán aggaszt. Mikor az utólagos xenon tetszik, max vakít mindenki mást; vagy mikor a katalizátor kikerül, vizsgára meg kér kölcsön egyet; vagy mikor ködben a hegyi szerpentinen megyünk a másik seggében, mert épp sietős. Nem veled van bajom, meg nem is a rendszámtábla világítással, hanem ezzel az országos mentalitással, hogy a szabályokat addig értékeljük kötelezőnek, amíg az ízlésünkkel nem áll ellentétben. A rendszámtábla világítás nem érdekel, de pl. tegnapelőtt kétszer majdnem belém jöttek hátulról, mert nagyon siettek és ők olyan menők/fontosak voltak, hogy rájuk pont nem vonatkozott a követési távolság. Családdal teletöltve a kocsit kissé csökken a toleranciám a leszaromnemérdekel érv iránt...

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14114 Dátum: 2017.10.23 21:50:48 »
Még nem fotóztál? Kíváncsi vagyok, hogy mit mutat!

még nem volt időm, konyhafelújítás rulz, holnap melóból hazafelé megejtem..

én nem azért vettem, hogy vagánykodjak vagy ilyesmi, hanem mert zavar, hogy az izzószál bármikor kiéghet, így egy gonddal kevesebb..