Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768099 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12765 Dátum: 2017.01.27 18:58:18 »
Talán szintén két éve mondta itt a fórumon Pincér felhasználó,hogy Kecskeméten 40-50e forint körül megcsinálják a katalizátort. Nem gyári,nem csere,hanem mivel az 1.8-nál a leömlőben van a katalizátor,kinyitják és a betétet cserélik ki. Azt mondják hogy tökéletes én nem hallottam tapasztalatokról még,de gyanítom se itthon,se külföldön nem veszi meg az emberek nagy többsége a gyári katalizátort.

Vannak már ilyen cserével foglalkozó cégek Bp-n is. Mondjuk én 90-100 körül hallotam a cserét teljes munkadíjjal.
Amúgy betétet is lehet venni boltban, a beillesztés meg gondolom körben szétvágva ki a régi, majd co-val be az új és kb ennyi lehet. Persze biztos vannak mesterfogások :)
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Lazac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12766 Dátum: 2017.01.27 19:56:04 »
Ilyennel nem találkoztam, de elektromos problémánál foglaltam időpontot autó villamosság szerelőhöz aki megnézte és megjavította. Ez lehet kontakthiba, túlmelegedés elleni védelem, testelési hiba, stb. Egy jó autóvillanyász hamarabb fog segíteni.

Voltam már szerelőnél de ő azt mondta, hogy izzó csere mert az izzó döglődik de már egyszer másik szerelővel cseréltettem izzót 60pénz volt a 2 izzó 1 hétig működött aztán újra elkezdte....

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12767 Dátum: 2017.01.27 20:25:47 »
Voltam már szerelőnél de ő azt mondta, hogy izzó csere mert az izzó döglődik de már egyszer másik szerelővel cseréltettem izzót 60pénz volt a 2 izzó 1 hétig működött aztán újra elkezdte....
Ha voltál szerelőnél, kérted a jelenség megoldását, ő cserét ajánlott és ez nem oldotta meg, visszamehetsz (ha eltetted a számlát meg a munkalapot). 6 hónap szavatosság jár az autójavításra is. Legrosszabb esetben ha nem áll kötélnek és nem akarsz jogi útra lépni, hogy visszakapod a pénzed, ő meg visszarakja az eredeti xenont (xenonnál nincs izzó, ívkisüléses). Viszont az is lehet hogy igaza volt a szakinak és az izzó volt rossz, viszont valami tönkretette. A helyedben visszamennék, mert a probléma megszüntetését kérted, nem az izzó cseréjét.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12768 Dátum: 2017.01.28 01:01:36 »
Sziasztok .
Elsőre egy kicsit furcsa jelenséggel fordulok hozzátok.
Tél van hideg van az autót fűteni kell de ki hogy szokta befűteni a kocsit?
Középkonzolon nekem nagyrészt hideget fúj ha lezárom akkor is. De ha direkt oda állítom a fűtést akkor jó meleg jön.
Ez az egyik problémám.
A másik hogy a jobb térdem kicsit érzékenyebb és a hideget jobban észreveszi. A középkonzol nyílásai illesztéseiből úgy veszem észre hogy hideg levegő áramlik a térdemre és ez nagyon zavaró van nektek is hasonló jelenség?
Hétvégén megpróbálok utánna járni lehet leragasztom a középkonzol elzáró lapátjait télére egy szalaggal egy próbára nem-e onnan jön a hideg.
Vagy kiveszem a konzolt és megnézem nem-e lyukas a fűtés burkolata.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12769 Dátum: 2017.01.28 04:45:50 »
Most találtam netezgetés közben:

http://www.jofogas.hu/pest/Toyota_Avensis_Rav4_2_0__2_4_Benzin__Uj_Utangyartott_Katalizator_61090256.htm

2.0 benzineshez új katalizátor 90-ért.. 1AZ-FE motorokhoz amik 4 szondásak. Avensis és Rav4

Mivel nem rég volt szó az áráról felújításárol, gondoltam beírom.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12770 Dátum: 2017.01.28 14:01:18 »
Sziasztok
Tempomat beszerelése célegyenesben van kértem árajánlatot a "Duett kft" és "Hegyi bt"- től jövő héten gondolom válaszolnak de ezek 100 000ft fölötti árak. Viszont találtam a Conrad webshopján "Waeco Magic Speed MS-50" komplett készletet 54990 jó magyar forintért + a beszerelés olyan 20000ft körüli tétel.A vélemények akik eddig megvették jók csak hát ez a Conrad saját oldala, valaki esetleg szerelte már be ezt a típust? Jó lenne pártatlan vélemény mielőtt ennyi pénzt kihajítok az ablakon köszönöm.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12771 Dátum: 2017.01.28 14:58:14 »
Sziasztok
Tempomat beszerelése célegyenesben van kértem árajánlatot a "Duett kft" és "Hegyi bt"- től jövő héten gondolom válaszolnak de ezek 100 000ft fölötti árak.
Nekem a gyárit tempomatot szerelték be márkaszervizben 100 körül  :hmmmm:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12772 Dátum: 2017.01.28 15:36:37 »
Ha tempomat szempont, akkor nem jobb rögtön olyat venni amiben benne van gyárilag? Úgy nézem, hogy a használtpiaci árnál inkább a kor/futott km/állapot trió a fő ökölszabály, az extrák kevésbé növelik a végösszeget. :hmmmm:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12773 Dátum: 2017.01.28 16:13:43 »
Ha tempomat szempont, akkor nem jobb rögtön olyat venni amiben benne van gyárilag? Úgy nézem, hogy a használtpiaci árnál inkább a kor/futott km/állapot trió a fő ökölszabály, az extrák kevésbé növelik a végösszeget. :hmmmm:
Újonnan vettem a kocsit, nem használtan.
A Toyota viszont nem adta ehhez a motorhoz (nem rendelhető így az autó), ezért az első éves szerviz alkalmával tették bele.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12774 Dátum: 2017.01.28 17:17:56 »
Nem rád gondoltam. A fórumozók nagy része használtan vesz kocsit és aztán vétel után upgrade-el ezt-azt. Tempomat viszont pont olyasmi, ami utólag beépítve drágább.

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12775 Dátum: 2017.01.28 18:24:14 »
Nem rád gondoltam. A fórumozók nagy része használtan vesz kocsit és aztán vétel után upgrade-el ezt-azt. Tempomat viszont pont olyasmi, ami utólag beépítve drágább.
Amikor én vettem nem volt tempomattos  csak jóval drágábban Németországit nem akartam így maradt az itthoni kevésbé felszerelt ( így is megjártam a gyűrűzéssel ) de azóta hála istennek csak használjuk ha a conrad által forgalmazott jó lesz kb 80000ft-ból megúszom.

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12776 Dátum: 2017.01.28 18:26:37 »
Nekem a gyárit tempomatot szerelték be márkaszervizben 100 körül  :hmmmm:
A márkaszervizre nem is gondoltam ott a gyűrűzésre 300000-400000ft összeget mondtak, de egy próbát megér.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12777 Dátum: 2017.01.28 18:57:48 »
Sziasztok .
Elsőre egy kicsit furcsa jelenséggel fordulok hozzátok.
Tél van hideg van az autót fűteni kell de ki hogy szokta befűteni a kocsit?
Középkonzolon nekem nagyrészt hideget fúj ha lezárom akkor is. De ha direkt oda állítom a fűtést akkor jó meleg jön.
Ez az egyik problémám.
A másik hogy a jobb térdem kicsit érzékenyebb és a hideget jobban észreveszi. A középkonzol nyílásai illesztéseiből úgy veszem észre hogy hideg levegő áramlik a térdemre és ez nagyon zavaró van nektek is hasonló jelenség?
Hétvégén megpróbálok utánna járni lehet leragasztom a középkonzol elzáró lapátjait télére egy szalaggal egy próbára nem-e onnan jön a hideg.
Vagy kiveszem a konzolt és megnézem nem-e lyukas a fűtés burkolata.

Az összes a T22 Avensis (és még egy rakás autógyártó, rengeteg típusa) így működik.

Ha a levegő befúvásának kiválasztására szolgáló tekerő olyan állásban van, aminek minimálisan is köze van a szélvédőhöz, akkor a középső rostélyokon hideget fúj. Minden egyéb állásban ott is olyan hőmérsékletű levegőt fúj, mint a többi nyíláson, mostanában tehát meleg.

Ez rajzzal együtt szerepel a használati utasításban.

Szóval, ez nem Bug, hanem Feature.

Sofőr frissen tartó funkció :)

Az, hogy neked zavaró módon a rostélyokon a pillangószelep zárt állása mellett is érezhető, már valóban hiba és az elzáró pillangószelepen körben gyárilag megtalálható tömítőszivacs elporladása miatt lehet. Próbáld meg pótolni valamivel. Ilyen tömítőszivaccsal csatlakozik a középpanelban lévő rostélypár is a műszerfali légvezetékhez. Az is elporladhatott és engedi a légáramot a rádió hátuljának környékére és a térdedre is. Talán.

Középpanel alulról, a hamutartó felől feszegetve könnyen kipattintható.

Jó keresgélést!

Üdv:
BF

« Utoljára szerkesztve: 2017.01.28 19:00:03 írta keeper83 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12778 Dátum: 2017.01.28 20:12:20 »
A márkaszervizre nem is gondoltam ott a gyűrűzésre 300000-400000ft összeget mondtak, de egy próbát megér.
Milyen évjárat?

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12779 Dátum: 2017.01.28 21:25:21 »