Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768247 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Manitou133

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11430 Dátum: 2016.08.05 17:18:21 »
Sziasztok

Minap sajnos, lehalt alattam a toyotam, esetleg vkinek van
vmi otlete, h mi lehet a baj? Termeszetesen viszem szerelohoz de jol jonne
elotte egy kis segitseg.
(Eppen kuplung csere elott allt a kocsi, mert mar nagyon rossz volt benne)
Alltam egy korforgalomba es el akartam indulni, de lefulladt, egyszet ketszer haromszor. Csak ugy indult el, h padlogaz es a kuplung nagyon ovatosan engedtem fel.
A kocsinak semmi ereje nincs es 2000es fordulat fole nem megy.
Egyenes uton ha 2000nel elvaltom akkor akar 4ikbe is megy szepen, viszont fustolni kezdett.( ilyen feheres fust jon belole)
Esetleg vkinek van vmi otlete h mi lehet ez?
Koszi

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11431 Dátum: 2016.08.05 17:34:22 »
hengerfejes...megfőzted...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Tomek76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11432 Dátum: 2016.08.05 18:55:10 »
Szép napot, remélem jó helyre és jól írok, gyors segítséget vagy választ keresek, a hiba, jöttünk haza a nulláson, klíma bekapcs, és elszállt minden a műszerfalon és azóta se jött vissza semmi, indul, még ami plusz a tolató lámpa se megy, hátha összefügg....  :cry:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11433 Dátum: 2016.08.05 19:05:48 »
Szép napot, remélem jó helyre és jól írok, gyors segítséget vagy választ keresek, a hiba, jöttünk haza a nulláson, klíma bekapcs, és elszállt minden a műszerfalon és azóta se jött vissza semmi, indul, még ami plusz a tolató lámpa se megy, hátha összefügg....  :cry:

Nekem nemrég volt hasonló problémám a központi műszeregységgel T22 Avé-val.
Így oldottam meg: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=32.msg672628#msg672628
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11434 Dátum: 2016.08.05 19:49:12 »
Úgy néz ki elkezdte enni az olajat az autó.
Az autó 162e km-nél volt márkaszervizben még januárban (előbb érte el az 1 éves csere-intervallumot, minthogy futott volna 15e km-et, ezért  ;) ) , most 169e km van benne, és a nívópálca kb felet mutat úgy, hogy 1L olaj állítólag már utána lett töltve kb 2000 km-el ezelőtt (azért írtam, hogy állítólag, mert én akkor nem voltam a közelben, az autóhoz nem sokat értő személy pedig a benzinkutasra bízta, hogy beletöltse az olajat - azaz a jó ég tudja, hogy valóban megtörtént-e a dolog).  :hmmmm: Így persze az sem biztos, hogy a márkaszerviz által használt 5W-30-as Castrol olaj került bele, lehetett akármilyen 10W40-es.

A garázs betonján lehet látni a "nyomokat", de nem lehet olajfolyásról beszélni, azért nem tócsára kell gondolni.
Ha jól rémlik a 2AZ-FSE motorba 3,8L olaj kell, tehát ha a pálca felet mutat, akkor kb 1,9-2L olaj lehet benne - és elvileg 1L már rá lett töltve - ami 7e km alatt kb 0,3-0,4L/1000 km-es fogyasztásra jönne ki, ami szerintem nem éppen átlagos.

Szóval mi legyen a teendő? Motort megbontani nem igazán szeretnék, és amúgy ezen kívül nincs semmi probléma az autóval. Októberben lesz 11 éve, hogy kigurultam vele a márkakereskedés kapuján.  :wub:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11435 Dátum: 2016.08.05 20:01:05 »
Úgy néz ki elkezdte enni az olajat az autó.
Az autó 162e km-nél volt márkaszervizben még januárban (előbb érte el az 1 éves csere-intervallumot, minthogy futott volna 15e km-et, ezért  ;) ) , most 169e km van benne, és a nívópálca kb felet mutat úgy, hogy 1L olaj állítólag már utána lett töltve kb 2000 km-el ezelőtt (azért írtam, hogy állítólag, mert én akkor nem voltam a közelben, az autóhoz nem sokat értő személy pedig a benzinkutasra bízta, hogy beletöltse az olajat - azaz a jó ég tudja, hogy valóban megtörtént-e a dolog).  :hmmmm: Így persze az sem biztos, hogy a márkaszerviz által használt 5W-30-as Castrol olaj került bele, lehetett akármilyen 10W40-es.

A garázs betonján lehet látni a "nyomokat", de nem lehet olajfolyásról beszélni, azért nem tócsára kell gondolni.
Ha jól rémlik a 2AZ-FSE motorba 3,8L olaj kell, tehát ha a pálca felet mutat, akkor kb 1,9-2L olaj lehet benne - és elvileg 1L már rá lett töltve - ami 7e km alatt kb 0,3-0,4L/1000 km-es fogyasztásra jönne ki, ami szerintem nem éppen átlagos.

Szóval mi legyen a teendő? Motort megbontani nem igazán szeretnék, és amúgy ezen kívül nincs semmi probléma az autóval. Októberben lesz 11 éve, hogy kigurultam vele a márkakereskedés kapuján.  :wub:
Szerintem figyelgesd, hogy valóban eszi-e. Ha ilyen bizonytalan a korábbi utántöltés, még nem biztos, hogy eszi. Egyelőre töltsd fel magad a max-ra és gurulj vele jópár km-et, aztán majd megnézed.
Amúgy igaz, a könyv is 3,8 litert ír a töltetre a 2,4-es motorhoz és 1 liter van a max és min jelzés között.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11436 Dátum: 2016.08.05 20:10:10 »
...
Ahogy András írja: töltesd fel max-ra és nézzétek. Én szervíztől szoktam kérni egy literes olajat pluszba, ha nincsen a csomagtartóban, de lehet hogy Eneos 5W30 is jó lenne. Kis olajevés még nem a világvége. De mindenképpen mérjétek meg hogy mennyit eszik belőle.
UI: Mióta ültem a kocsidban, sokkal többet nézegetem a 2.4-es automatákat.  :whistling:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11437 Dátum: 2016.08.05 21:28:08 »
Úgy néz ki elkezdte enni az olajat az autó.
...
A garázs betonján lehet látni a "nyomokat", de nem lehet olajfolyásról beszélni, azért nem tócsára kell gondolni.
...

Szóval mi legyen a teendő? Motort megbontani nem igazán szeretnék, és amúgy ezen kívül nincs semmi probléma az autóval. Októberben lesz 11 éve, hogy kigurultam vele a márkakereskedés kapuján.  :wub:
Üdv! Bontogatás előtt érdemes kizárni a többi hibalehetőséget: főtengelyszimeringeket, PCV szelepet pl

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11438 Dátum: 2016.08.05 22:42:55 »
Utóbbi időben nem jelentkezett, a hiba, ehhez kellett 3 év bosszankodás, és a rutin, ha előfordul motor leállít újra indít gyorsít , és a balesetet megússzuk. Hiba kijelzések egyszer csak törlődnek, 3-7 újra indítást követően.
Nem vagyok jogász, de nekem ez gondatlanságnak tűnik. Az a hiba, ami balesetveszélyes helyzetet okoz, azt meg kell szüntetni.

Sajnálom, hogy ilyen állatorvosi lóra tettél szert. A rozsdásodás nagyon ritkán előforduló hiba, egyedi, sajnálatos gyártási hibának tűnik.
A kezelése meg kelet európai.-(
- váltók közül a lengyel gyártásúval előfordultak problémák, esetedben azonban úgy tűnik a szerviz valamit kummantott;
- kerékcsapágy 120e-nél?  :cry: Ja persze, előtte volt a gyanús váltó szerviz. Alig szívatnak. :censored:
- szerviz üzemmód. Keress szakembert, hagyd a más zsebére kibickedő, nyerészkedő mekk elekeket. Ez nem tréfa!;
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.05 22:49:58 írta Agyarka »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11439 Dátum: 2016.08.06 00:54:44 »
UI: Mióta ültem a kocsidban, sokkal többet nézegetem a 2.4-es automatákat.  :whistling:

Sajnos időhiány miatt nem maradt lehetőség kipróbálni, talán majd legközelebb.  ;)
Van pár db a hahu-n (Wagon is), csak a fogyasztással kell megbarátkozni.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11440 Dátum: 2016.08.06 00:58:20 »
Köszönet mindenkinek a tanácsokért  :) , a jövő héten megyek le vidékre, ahonnan már nincs messze a bejáratott márkaszerviz, szóval lehet majd elnézek hozzájuk is.

Eddig szerencsére elkerültek a nagyobb javítások (kop-kop-kop), talán gumikra kellett eddig a legtöbbet költeni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Tomek76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11441 Dátum: 2016.08.06 10:55:32 »
Nekem nemrég volt hasonló problémám a központi műszeregységgel T22 Avé-val.
Így oldottam meg: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=32.msg672628#msg672628

Köszönöm a segítséget, a kormány alatt lévő biztosítékok között volt az egyik 10 amperes a felelős, pontosabban ami ezért felelt kifejezetten,  meg az elektromos ablakért, tolatólámpa, ventillátor...stb stb... :) Sógor kimérte, volt egy itthon csere, és nagy megkönnyebbülés.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11442 Dátum: 2016.08.06 18:37:58 »
Sziasztok

Minap sajnos, lehalt alattam a toyotam, esetleg vkinek van
vmi otlete, h mi lehet a baj? Termeszetesen viszem szerelohoz de jol jonne
elotte egy kis segitseg.
(Eppen kuplung csere elott allt a kocsi, mert mar nagyon rossz volt benne)
Alltam egy korforgalomba es el akartam indulni, de lefulladt, egyszet ketszer haromszor. Csak ugy indult el, h padlogaz es a kuplung nagyon ovatosan engedtem fel.
A kocsinak semmi ereje nincs es 2000es fordulat fole nem megy.
Egyenes uton ha 2000nel elvaltom akkor akar 4ikbe is megy szepen, viszont fustolni kezdett.( ilyen feheres fust jon belole)
Esetleg vkinek van vmi otlete h mi lehet ez?
Koszi
Milyen motor van az avédban?
A jelenség eléggé hasonlít ahhoz, amikor összeomlott a katalizátorom az 1.8 benzinesemben. (A fehér füstre mondjuk nem emlékszem... :hmmmm: Az a vízgőz jelenlétére utal)
Ugyanakkor ahhoz is hasonlít egy kicsit, amikor megállt a turbó a dízelemben. De akkor nem fehér, hanem fekete füsttel hirdettem a dízel motor dicsőségét. :cry:

Manitou133

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11443 Dátum: 2016.08.06 19:51:15 »
Milyen motor van az avédban?
A jelenség eléggé hasonlít ahhoz, amikor összeomlott a katalizátorom az 1.8 benzinesemben. (A fehér füstre mondjuk nem emlékszem... :hmmmm: Az a vízgőz jelenlétére utal)
Ugyanakkor ahhoz is hasonlít egy kicsit, amikor megállt a turbó a dízelemben. De akkor nem fehér, hanem fekete füsttel hirdettem a dízel motor dicsőségét. :cry:

Egy 2005-os 2.0 d4d toyotatol van szo, annyi update szukseges a sztorihoz, h ma elvittem a szerelohoz es reggel mikor beinditottam, lass csodat semmi baja nem volt... Egeszen addig amig a motor be nem melegedett, egy hosszu egyenes szakaszon eltavozott az ero a kicsibol es fustolni kezdett, a cimbim jott mogottem, allitasa szerint nem feher hanem szurkes, sotet fust jott belole.
Amikor egy emelkedohoz ertunk haaat mint tomegoszlataskor... Hasonlo jelent volt  ::)
Viszont mielott a szerelohoz ertem egy visszavaltasnal bolt egy reccseni hang, mint amikor a kuplungot nem nyomod ki rendesen es "megszamolod h megvan e mind" es ezek utan ismet visszatert az ereje es se fust se semmi...
Szerelo radugta a computerre de semmit nem ir ki es elvitte egy korre de nem jott elo a hiba...  :cry:

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11444 Dátum: 2016.08.09 09:07:56 »
Hali.

Lehet amatőr írás_kérdés lesz amit most leírok de, tegnap amikor beültem az autóba a fék telj fel volt keményedve, pedig amikor leállítottam nem nyomkodtam a féket...ez az első fura dolog! Másik ami érdekesebb számomra, hogy az autó beindítva üresben hagyva ,és nyomkodom a féket baromira sziszeg, annyira levegős hangja van, sosem hallottam ezt ezelőtt! Ha megyek vele és nyomkodom a féket semmi sziszegő hang, és tökéletesen fog a fék! Szerelő megnézte azt mondta ez normális....Azóta mentem vele 120km ert, de tökéletesen fog a fék! Nálatok is ugyanigy sziszeg ha üresben nyomkodva van a fék??? Bocsi ha hülyeséget írok, nem vagyok nagy szaki, inkabb kérdezek! Köszi