Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768512 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10605 Dátum: 2016.02.08 20:31:40 »
Egy Avensis is el tud romlani:
Három heti állás után indultam a kocsival kora reggel. A kézifék szokás szerint kicsit beragadt/befagyott/összerozsdált, de az első pár méteren rendeződtek. Maradt viszont egy fura suroló hang, gondoltam valamelyik első fék (kerékcsapágy?), majd elmúlik. Párszor finoman fékeztem hogy a rozsda lemenjen a tárcsákról, de ez a hang csak nem szűnt meg, aztán egyfajta égett szag is megjelent. Alig tettem meg 2-3 utcát, egy nagy pukkanás és leült a kocsi jobb eleje. Rögtön tudtam, hogy gumi.
Félreálltam és felnin ült a jobb első.
Hívtam az Assistance-ot, jöttek is, kocsi felemel, kerék le, a kerék belső oldalát mintha konzervnyitóval körbekaristolták volna, majd szól a szaki, hogy itt bizony eltört a rugó, annak a kiálló vége hámozta körbe a gumit.  :eek:
A rugón fordított annyit, hogy ne álljon kifelé, manókerék fel, elkísért hazáig, ha esetleg gond lenne (de szépen jött az autó).
Ma beszéltem a szervizzel, csütörtökön fogadják az autót. Mivel lábon nem merem elvinni, hívtam megint az Assistance-ot egy kis segítségért. Szerda reggel jön a tréler, csereautót leveszik, enyémet felrakják, a hét vége felé visszacserélhetem a szervizben.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ddt500

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10606 Dátum: 2016.02.13 22:41:08 »
Csütörtök éjjel gondoltam kikormolom a gépet (2010 2,2D4D) hazafele menet. 5 perc padlógáz az M0-on. 205-220 között ment a gép. Jön a lehajtó mondom még beférek a kamion elé. Közepes fék ááá ez még 170km/h nem lesz jó. Akkor gázt neki. Abban a pillanatban: engine hiba+ESP kikapcsol+VSC hiba. Kocsi szerviz módban, maradt kb. 30Le. Kínkeservesen hazavánszorogtam vele. Otthon akku leköt majd vissza, hibajelzés megszűnt.
Azóta beleraktam kb. 500km és nincs vele gond.
Ja a kézifék ugyan úgy beszart mint Apám Avensisébe. 380 000Ft-os ajánlatot kaptam rá. :wacko:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10607 Dátum: 2016.02.13 22:49:00 »
Csütörtök éjjel gondoltam kikormolom a gépet (2010 2,2D4D) hazafele menet. 5 perc padlógáz az M0-on. 205-220 között ment a gép. Jön a lehajtó mondom még beférek a kamion elé. Közepes fék ááá ez még 170km/h nem lesz jó. Akkor gázt neki. Abban a pillanatban: engine hiba+ESP kikapcsol+VSC hiba. Kocsi szerviz módban, maradt kb. 30Le. Kínkeservesen hazavánszorogtam vele. Otthon akku leköt majd vissza, hibajelzés megszűnt.
Azóta beleraktam kb. 500km és nincs vele gond.
Ja a kézifék ugyan úgy beszart mint Apám Avensisébe. 380 000Ft-os ajánlatot kaptam rá. :wacko:
Akkor miért nem kapcsolsz inkább 1-2 vel lejjebb, ugyan azzal a fordulatszámmal, nem kellett volna annyival menned és ugyan úgy kikormolsz  :hmmmm:
Fő hogy meggyógyult  ;)
Kéziféken mi tud annyiba kerülni? :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10608 Dátum: 2016.02.13 23:08:32 »
Kéziféken mi tud annyiba kerülni? :D
Modern ;)

(motoros rögzítő fék, nálam is beázott, hibajelzés, csere, kb 300e Ft, de garanciális volt még)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10609 Dátum: 2016.02.14 12:13:13 »
205-220 között ment a gép. Jön a lehajtó mondom még beférek a kamion elé. Közepes fék ááá ez még 170km/h nem lesz jó. Akkor gázt neki.
Ezen azért így komolyan elgondolkoztam, hogy mégis mit írjak. Ha az ESP helyett a gumi durran el és egy Sharant elkaszálsz egy komplett családdal ahol a szülők 6-8 évig gályáztak a kocsi áráért akkor is gondolom hasonló kesergés menne, csak gondolom akkor nem a 380.000 ft-os árajánlaton, hanem a banán alakú kocsi kihuzatásán egyenesre. A 380-as ajánlaton kesergést viszont nem nagyon értem. A 200plusszos tempó a komment alapján büszkén belefér a világodba. Ennek a fizetési tétele 300.000 ft az M0-n. Ha ez belefér mint casual cost, akkor mi a probléma egy szimpla kézifékjavítással?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10610 Dátum: 2016.02.14 12:17:12 »

Ezen azért így komolyan elgondolkoztam, hogy mégis mit írjak. Ha az ESP helyett a gumi durran el és egy Sharant elkaszálsz egy komplett családdal ahol a szülők 6-8 évig gályáztak a kocsi áráért akkor is gondolom hasonló kesergés menne, csak gondolom akkor nem a 380.000 ft-os árajánlaton, hanem a banán alakú kocsi kihuzatásán egyenesre. A 380-as ajánlaton kesergést viszont nem nagyon értem. A 200plusszos tempó a komment alapján büszkén belefér a világodba. Ennek a fizetési tétele 300.000 ft az M0-n. Ha ez belefér mint casual cost, akkor mi a probléma egy szimpla kézifékjavítással?
Nagyon szépen és finoman fogalmaztál, tökéletesen egyetértek Veled.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

fudi2002

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10611 Dátum: 2016.02.14 14:30:19 »
Help

Adott: T22 2000/12 havi 1.8 1ZZ-FE autó.
Generátor gonddal küzdök, Bosch csoda.
Fél éve egy olyan hibába ütköztem, hogy menet közben egyszer csak elment a töltés (van szivargyújtós feszkómérő, azon is látszott hogy csak akkuról), aztán visszajött pár perc múlva.
Gondoltam nem várom meg a bajt, autószerelő. Megállapították, hogy generátor feszültségszabályzó. Mondták, hogy csak Boscht vegyek nem lesz vele gond mostanság.
Megvettem, összerakták, újra 14,5v-14,1v között mért a szirvargyújtó menet közben (utsó időben 13,8v) heppi.
Eltelt kb 5 hónap azóta, ezúttal 14,5v-al indulok, töltött állapotban lekúszik 14,1v környékére ez még oks.
De jön a csavar: most is néha előjön hogy nincs töltés, de ami jobban aggaszt, hogy váltáskor kuplung be és látszik hogy a fényszóró teljesítménye jelentősen visszaesik egy pillanatra, illetve a feszkómérő ilyenkor 13,x v-ot, de volt hogy 12,8v-ot mutat egy-egy pillanatra.

Kérdés: a csoda Fosch fesszabályzó eddig bírta, vagy máshol keresgéljünk?

Segítséget, türelmet előre is köszi, hülye informatikus vagyok... :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10612 Dátum: 2016.02.14 14:51:51 »
Szia! A fesszabályzón kívül a diódahidat is cseréltétek? Nekem utóbbival volt gondom. A motor működése közben zavaró, folyamatos, magas frekvenciás vinnyogó hangja volt. A töltés stabil 14,1V, de a generátorban lévő 8db diódából - ha jól emlékszem 5-6 db meg volt már barnulva. Mindennel együtt 20k volt a szerelés-javítás díja.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

fudi2002

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10613 Dátum: 2016.02.14 16:11:14 »
Szia! A fesszabályzón kívül a diódahidat is cseréltétek? Nekem utóbbival volt gondom. A motor működése közben zavaró, folyamatos, magas frekvenciás vinnyogó hangja volt. A töltés stabil 14,1V, de a generátorban lévő 8db diódából - ha jól emlékszem 5-6 db meg volt már barnulva. Mindennel együtt 20k volt a szerelés-javítás díja.
Autóvillamossàgi szakember csak észrevette volna, bár amilyen némelyik... gondolkodtam, egy használt denso beszerzésén.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10614 Dátum: 2016.02.14 18:10:53 »
Sziasztok nagyon új Toyota Avensis tulaj vagyok 2 D-4D motoros kombit sikerült vennem kicsit leharcolt állapotban.
A kocsi 300km jött a lábán hazáig de megevett illetve a kartelcsövön kifújta az olajat. Nagyon nagy a kartelgáza.
Az eladótól vettem egy teljes motort is hengerfejestől . Elmondása szerint 100000Km van benne.
Szóval hétvégén motorcserét hajtok végre.
Vezérlést szimeringeket olajat szűrőket természetesen cserélek.
A motort megbontottam az olajteknőt kitakarítottam .
Valaki cserélt már motort?
Hogy jön ki ?
Váltóstól kifér ?
Mi a trükkje mire figyeljek?
Esetleg egy leírás nincs valakinek erről?

Az autónak vannak hibái de ha azokat megoldom nagyon jó kocsi lesz. A motorháztetőt javítani kell mert ráesett egy faág. Ezt megoldom mert kaszniztam egy ideig. :cool2:
A motort cserélem ez tiszta sor.
A műszerfal menet közben nem mindig mér az összes mutató le esik 0-ra és ezt össze vissza csinálja . 120 +-20 km per óra tempónál nem csinálja.Ekkor gyakran a műszerfal világítás is elmegy .
A refi vagy az ablaktörlő bekapcsolása is előhozza ezt a hibát .
A másik baja a kocsinak hátul a lengés csillapítónál vergődik valami lehet elszakadtak a lengés csillapítók mert csillapítás sincsen sajnos .
Jövő hétvégén ugrok neki addig ki kellene gondolni a javítás menetét.
Ha bárkinek volt már hasonló hibája kérem jelezze.

A kicsi tetszik nagyon kényelmes 300km egy seggel a régi 123-as merciben volt ilyen érzésem fotel hatás :-D
Nem fárasztott le a vezetés. talán csak az hogy nem világított csak a kocsi elé 3 méterre az egyik fényszóró a másik meg nem is tudom hova világított de hatása nem volt az biztos.
Ma első dolgom a fényszórók beállítása volt szóval ezt megoldottam.
Klíma fűtés nagyon bika benne pólóban jöttem benne hazafelé tegnap este.
És tágas ebbe minden befér.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10615 Dátum: 2016.02.14 20:25:07 »
Modern ;)

(motoros rögzítő fék, nálam is beázott, hibajelzés, csere, kb 300e Ft, de garanciális volt még)
Tudom nem csak a Toyota csinálja, de nem értem miért kell egy pofonegyszerű dolgot ennyire komplikálni, megdrágítani. Jó 2 db tégla már nem megoldás :D, de egy bowden tökéletesen megteszi :yes:
Csak azt ne mondják ,a kisebb fogyasztás érdekében csinálják :cry:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10616 Dátum: 2016.02.14 21:48:57 »
Nagyon szépen és finoman fogalmaztál, tökéletesen egyetértek Veled.
Komolyan felmerült bennem, hogy a 30 LE az a költői igazságszolgáltatás volt, hogy érezze a törődést...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10617 Dátum: 2016.02.14 22:57:02 »
Tudom nem csak a Toyota csinálja, de nem értem miért kell egy pofonegyszerű dolgot ennyire komplikálni, megdrágítani. Jó 2 db tégla már nem megoldás :D, de egy bowden tökéletesen megteszi :yes:
Csak azt ne mondják ,a kisebb fogyasztás érdekében csinálják :cry:
Nem azzal van a baj, hogy csináltak egy motoros rögzítő féket (egyébként nagyon jó dologén szeretem), hanem hogy egy bagatell fél dolláros hiba miatt tömegesen cserélik (a tömítő anyag hiányos a dobozon, beázik). És ez a csere drága nagyon  :cry:

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10618 Dátum: 2016.02.15 08:35:09 »
Autóvillamossàgi szakember csak észrevette volna, bár amilyen némelyik... gondolkodtam, egy használt denso beszerzésén.
Szia!
Ez a hol előjön, hol jó, nekem nagyon a kontakthibát idézi.
Ugyan még egy korábbi autómnál és az önindítóval volt, hogy fél éven keresztül tologattam be az autót és jártam villamosságishoz, mire meg találtunk egy hidegforrasztást.
Én mindig szembesültem a hibával, a villamosságisnál soha nem sikerült produkálni, minden rendben volt.
Egy "kábelcibálás" (generátortól az akkumulátorig vezető úton végig) közbeni feszültségfigyelést mindenképpen megér, mielött újabb költségbe vernéd magad.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10619 Dátum: 2016.02.15 10:16:01 »
2 D-4D motoros kombit sikerült vennem kicsit leharcolt állapotban.
/quote]
Szia!
Remélem vas áron vetted. Rövidebb lett volna leírni azt ami rendesen működik.