Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3767860 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Bazsi 08

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10455 Dátum: 2016.01.06 18:49:07 »
Esetleg valami elérhetőség????Helyileg ő hol van??

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10456 Dátum: 2016.01.06 19:08:31 »

Köszi az infókat!
Köszi neked is az infót! Úgy érted a katalizátor probléma miatt nem volt TRC meg ESP? Hogyhogy?

Srácok, az említett Protec Oxicatre érdemes lehet csak úgy, mondjuk 100.000 kilométerenként? Ha igen, akkor hogy szokták betölteni? Mondjuk amikor már csak 10 liter van benne, akkor beletöltöm? Vagy új tankolásba?
Még az jutott eszembe, hogy nemrég olvastam, hogy egy topictársnak az injektor problémáját egy tankolásnyi prémium dizel megoldotta. Valószínűleg feloldott valami lerakódást. VVTi esetében is lehet értelme néha 95-ös prémium benzint tankolni néha az adalékok általi "mosó" hatás érdekében?
Akartam is privátban kérdezni lassan, hogy mi lett a vége. 1.8VVTi tulajként különösen izgatott a dolog, bár az enyém egyelőre nem eszi az olajat. :)
Telitank elott beletöltöd a tankba, majd tankolsz.
Én már kizárólag csak OMV100 MaxMotiont tankolok, kb fél éve, előtte 1 évig OMV 95 MaxMotiont.
Sztem nem old fel semmit, de határozottan jobb az autó tőle.

A Protec flakonján rajta van a használati útmutató, sztem átlag 50000 km-ként rá lehet szánni bő 3000Ft-ot.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10457 Dátum: 2016.01.06 19:33:19 »
Köszi, kipróbálom!

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10458 Dátum: 2016.01.06 20:45:46 »
Sziasztok!
Nagy problémám lenne, még pedig az, van egy 2004-es Toyota Avensisem 1500-as fordulatnál kis mértékben beremeg az autó, eddig komplett kettős tömegű kuplung cserélve lett, plusz négy porlasztó csúcs és a hiba nem tűnt el, a Toyotánál a motortartó bakra fogták, melyet ki is cseréltem, és a hiba továbbra is maradt. Tud valaki olyan szerelőt, aki topon van szerelés terén, de tanácsokat, ötleteket is várok. Köszönöm előre is a válaszokat!
Tuti, hogy nem sebességfüggő a remegés? Továbbá, én már jártam úgy (astránál, vagy mondeonál, nem emlékszem pontosan), hogy az új kuplungtárcsa helyett, visszatetettem a régit. :censored:

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10459 Dátum: 2016.01.07 13:23:57 »
Mindenképpen gyári bontottat! Az ut. katalizátorok nem működnek jól. Vásárlás előtt érdemes 3200Ft rászánni egy flakon Protec Oxicatre és magasabb fordulaton pár10 km-t járatni.
Köszönöm , ezt fogom kipróbálni első körben.

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10460 Dátum: 2016.01.07 13:28:32 »
Szia!
Mért kipufogógáz összetételt is? Kellene! Ha jók az értékek, akkor jó a katalizátorod!
P0420 hibakódról sok szó volt már valamelyik topikban. Keress vissza!
Megoldások: "lambdaszonda kiemelő", vagy valami "filléres" elektromos módisítás. :yes:
Persze végső esetben lehet katalizátor hiba is, de az sokat bír! Egy tisztítás is segíthet, ahogy Bepi81 is írta.
szvsz.
Azt nem mértek. Visszakerestem a hibakódra, még nem teljesen világos minden amit olvastam , még többször el kell olvasnom.  ::)

És köszönöm Mindenkinek a segítséget.

volomisi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10461 Dátum: 2016.01.07 21:06:17 »
Sziasztok! Egy 2003 as Avensis 1.8 i tulajdonosa vagyok, ami sajnos most összetört. Vásárolnék most másik Avensist, ami 2.0  benzines, 2005 ös. Németországban elég jó árban találtam, 156 ezer km, végig Toyota márkakereskedőnél szervizelve. Nagyon szép, tip top a járgány, látszik hogy vigyáztak rá. A hiba "csak" annyi hogy hibakód jelent meg a műszerfalon, ami kiolvasva (német nyelvről lefordítva) Alacsony katalizátor konverz. arány. Most így árulja a német, hogy megmondták neki a Toyotánál hogy cserés a katalizátor, de Ő inkább új autót vásárolna. Nos, a jelenlegi autómat is ilyen hibakóddal használom évek óta, nem vettem észre hátrányát. Kérdésem hogy mivel ez újabb, meg másik motorral szerelt, lehetséges e hogy letiltson a teljesítményből, vagy valami "csökkentett módra" térjen át? Vagy ennek tudatában lehet nyugodtan használni, amíg találok belevalót ? Egyáltalán univerzálisat lehet beletenni? Olvastam hogy vannak ilyenek, de nem tudom hogy vajon ez a típus is ilyen? Illetve a 2000 es benzinest nem ismerem, egyáltalán ajánlatos ez a típus ? (azonkívül hogy többet fogyaszt, mert ez még nekem nyilvánvaló  ::) ). Ha valaki ért hozzá, annak nagyon köszönöm válaszát! Üdv! Mihály

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10462 Dátum: 2016.01.07 22:03:18 »
Srácok, az említett Protec Oxicatre érdemes lehet csak úgy, mondjuk 100.000 kilométerenként? Ha igen, akkor hogy szokták betölteni? Mondjuk amikor már csak 10 liter van benne, akkor beletöltöm? Vagy új tankolásba?
Még az jutott eszembe, hogy nemrég olvastam, hogy egy topictársnak az injektor problémáját egy tankolásnyi prémium dizel megoldotta. Valószínűleg feloldott valami lerakódást. VVTi esetében is lehet értelme néha 95-ös prémium benzint tankolni néha az adalékok általi "mosó" hatás érdekében?
Akartam is privátban kérdezni lassan, hogy mi lett a vége. 1.8VVTi tulajként különösen izgatott a dolog, bár az enyém egyelőre nem eszi az olajat. :)

Én használtam Protec Oxicat-et kb 3-4 hete, 2 flakont mentem ki. Tapasztalatom az, hogy alacsonyabb fordulatnál is megjelent az erősebb motorfék, jobban reagál alacsonyabb fordulaton a gázpedálra. Üaszag csökkent a kipuffnál.
Véleményem, hogy egy 60 literes tankba 2 flakont önts egyszerre, és lehetőleg magas fordulaton nyomjad neki jó pár km-en kereszttül.

Én egymás után mentem ki a 2 flakont, ~4000RPM körüli fordulat környékén, amikor tehettem autópályán. 4-ben 130 az pont 4000RPM nálam.  ::)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10463 Dátum: 2016.01.09 20:33:07 »
Sziasztok! Egy 2003 as Avensis 1.8 i tulajdonosa vagyok, ami sajnos most összetört. Vásárolnék most másik Avensist, ami 2.0  benzines, 2005 ös. Németországban elég jó árban találtam, 156 ezer km, végig Toyota márkakereskedőnél szervizelve. Nagyon szép, tip top a járgány, látszik hogy vigyáztak rá. A hiba "csak" annyi hogy hibakód jelent meg a műszerfalon, ami kiolvasva (német nyelvről lefordítva) Alacsony katalizátor konverz. arány. Most így árulja a német, hogy megmondták neki a Toyotánál hogy cserés a katalizátor, de Ő inkább új autót vásárolna. Nos, a jelenlegi autómat is ilyen hibakóddal használom évek óta, nem vettem észre hátrányát. Kérdésem hogy mivel ez újabb, meg másik motorral szerelt, lehetséges e hogy letiltson a teljesítményből, vagy valami "csökkentett módra" térjen át? Vagy ennek tudatában lehet nyugodtan használni, amíg találok belevalót ? Egyáltalán univerzálisat lehet beletenni? Olvastam hogy vannak ilyenek, de nem tudom hogy vajon ez a típus is ilyen? Illetve a 2000 es benzinest nem ismerem, egyáltalán ajánlatos ez a típus ? (azonkívül hogy többet fogyaszt, mert ez még nekem nyilvánvaló  ::) ). Ha valaki ért hozzá, annak nagyon köszönöm válaszát! Üdv! Mihály
Előző oldalra lapozz vissza, katalizátor témában sok érdekeset írtak a tapasztalt tulajok, érintve az univerzális katalizátor témakörét is. Több esetben olvastam, hogy az univerzális nem jó, vagy bontott gyári vagy bontott új az optimális választás.

szerk.

Jut eszembe, megint nyekereg a kuplungpedálom. Mayeréknél a 180-as szervíz után megszűnt, miután szóltam, hogy nézzék meg. Nem tudom mit csináltak, de egy hónap és 600km után most megint nyekereg. Próbáljak a pedáltőnél WD40-et befújni? Nincs kedvem emiatt szervízbe elrohangálni, de nem bánnám, ha megszűnne a jelenség.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.09 21:00:09 írta Silent »

Bazsi 08

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10464 Dátum: 2016.01.10 08:47:35 »
Ha üresben is felviszem 1500-as fordulatig ugyan úgy beremeg mint sebességben,legjobban 4,5 sebességben érezhető a remegés.

adam.szerdahelyi

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10465 Dátum: 2016.01.10 20:45:17 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy 2003-as T25-ös Avensisem esőérzékelős ablaktörlővel.
Akkor töröl amikor már semmit sem látok. Tekergettem az érzékenységet a bajusz kapcsolón de semmi változást nem tapasztaltam.

Csak nekem hulladék az érzékelő, vagy pedig ez egy gyermekbetegsége ennek a szériának?
Lehet ezt a hibát javítani? Ha nem akkor szerintetek van lehetőség lecserélni, fokozatos bajuszkapcsolóra(megfelelő panelek cseréjével)?

Előre is köszönöm a segítséget!

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10466 Dátum: 2016.01.10 23:55:01 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy 2003-as T25-ös Avensisem esőérzékelős ablaktörlővel.
Akkor töröl amikor már semmit sem látok. Tekergettem az érzékenységet a bajusz kapcsolón de semmi változást nem tapasztaltam.

Csak nekem hulladék az érzékelő, vagy pedig ez egy gyermekbetegsége ennek a szériának?
Lehet ezt a hibát javítani? Ha nem akkor szerintetek van lehetőség lecserélni, fokozatos bajuszkapcsolóra(megfelelő panelek cseréjével)?

Előre is köszönöm a segítséget!
Első lépcsőben szvsz. próbálkozz a lapátcserével, lehet, hogy megoldja a problémád. ;)

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10467 Dátum: 2016.01.11 09:22:16 »
Első lépcsőben szvsz. próbálkozz a lapátcserével, lehet, hogy megoldja a problémád. ;)
A lapát mennyiben szól bele az érzékelésbe? :hmmmm:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10468 Dátum: 2016.01.11 10:50:09 »
A lapát mennyiben szól bele az érzékelésbe? :hmmmm:
Ha nem húzza le rendesen a vizet, akkor össze-vissza töröl. Nekem nagyon sokáig fent volt a gyári lapát, mert viszonylag jól törölt, de rendszertelenül, hol sűrűn, hol ritkán. Amikor lecseréltem a lapátot, akkor helyreállt a rend.

voxelspace

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10469 Dátum: 2016.01.11 11:39:58 »
Sziasztok!

Masfel eve vagyok boldog Avnesis tulaj (T27) csak egy dologgal van visszatero problemam es ez az elso tompitott izzok.Az auto megvasarlasakor atalltam az Osram Nightbreaker izzokra de max 3 havonta kieg vmelyik ami sztem nem normalis.Nem olcso es a kicsereles is egy macera.Erre van vkinek valami otlete/tapasztalata?
Elore is koszi.