Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768394 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10275 Dátum: 2015.11.10 06:26:54 »
Hali.

Érdeklődnék, hogy akkumlátor csere után, minden tökéletesen fog működni, vagy oda kell esetleg vmire figyelni?! Köszi
És amit a fotelszerelő nem mondott el,az az:hogy bizony elfelejti az Ecu az alapjáratot.Ingadozni fog egy darabig (ha szerencséd van egy teljes bemelegitési ciklus alatt megtanulja!)Ha nem,akkor olyan kanosszát fogsz járni,amit én végigjártam vele.Bár,az én esetem 1.az 1000-hez.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10276 Dátum: 2015.11.10 20:41:10 »
2. automata ablakemelőt újra kell tanítani (folyamatosan nyomva a gombot, leengedjük az ablakot, majd úgy tartjuk a gombot még kb 2-3 mp-ig. Majd ezután felhúzzuk és szintén úgy tartjuk a gombot kb 2-3 mp-ig - ezután működni fog az automata funkció)
És minden ablakra külön meg kell csinálni?
Mert úgy sem húzza fel az élesítésre.
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.10 20:48:46 írta kugyu21 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10277 Dátum: 2015.11.10 21:15:14 »

És minden ablakra külön meg kell csinálni?
Mert úgy sem húzza fel az élesítésre.
Nekem 1 automata ablakom van. Elképzelhető, hogy egyesével kell megcsinalni ez.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10278 Dátum: 2015.11.16 12:59:28 »
Nekem 1 automata ablakom van. Elképzelhető, hogy egyesével kell megcsinalni ez.
Lehet, hogy nekem egy sem, mert nem sikerült ezzel a módszerrel rábírnom a tudásra.
Azt honnan lehetne tudni, hogy az én példányom, tud-e riasztásra ablakot felhúzni (a Fábia ugyanezzel a riasztóval megteszi és még sohasem tanítgattam aksisarú levétele után sem)

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10279 Dátum: 2015.11.16 15:41:28 »
Megosztom veletek az alábbiakat.
Ave I. 2.0 VVTi D4, menet közben kigyulladt a motor hibát jelző lámpa. Menetteljesítményben, motor járásában nem érezhető változás, többszöri leállítás-újraindítás után is égve marad a lámpa.
Hibakód: P0141, oxigén szenzor (lambda szonda) fűtő áramkör hiba, Bank 1, Sensor 2.
Ha valakit érdekel, hogy ez melyik, annak leírom, akit nem érdekel, vagy tudja, az ugorjon tovább.
Ennél a motornál 2 katalizátor és 4 db szonda van, utóbbiakból két szabályzó (1-1 a katalizátorok előtt), és két monitorozó (1-1 a katalizátorok után), tehát két felső és két alsó szonda. Az 1. és 4. henger leömlő csöve van összehozva a szemből nézve jobb oldali katalizátorhoz, a 2. és 3. hengeré a baloldalihoz. Az 1.-4. a Bank 1, a 2.-3. a Bank 2, a Sensor 1 a felső, a Sensor 2 az alsó. Tehát nekem szemből nézve a jobb alsó volt a hibás. Ohm mérővel mértem meg a fűtő áramkört még a hibakód kiolvasás előtt, az eredmény több, mint érdekes volt. "Félvezetőként" viselkedett, tehát egyik polaritással mérve szakadást láttam, a másikkal néhány MOhmot. Csere után asztali körülmények közt már normális szakadást mutat.
Remélem, a többi tovább bírja, mert nem volt olcsó mulatság.  :cry:

2004-es 2.0 benzines D4 SOL VVTi 108kW-os Avensis II-nek is ez lehet a lambda szonda kiosztása?
Tudja valaki esetleg?  :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10280 Dátum: 2015.11.16 16:35:15 »

2004-es 2.0 benzines D4 SOL VVTi 108kW-os Avensis II-nek is ez lehet a lambda szonda kiosztása?
Tudja valaki esetleg?  :hmmmm:
igen, ugyanaz a motor.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

stexxx28

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10281 Dátum: 2015.11.16 20:18:29 »
Üdv mindenkinek Avensis vásárlása előtt állok és nagyon jó tapasztalatokat olvasok tulajdonosoktól.
Mi a véleményetek az 1.8 sol 2003-2004-es évjáratúról?
Konkrétan az olajfogyasztás blokk csere és a benzines motor élettartama érdekelne. érdemes 200 ekm fölöttit venni csak szervizkönyvest ha nincs akkor ne ugorjak bele kinek mi a tapasztalata?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_elegant-9533824

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10282 Dátum: 2015.11.16 22:15:28 »
Üdv mindenkinek Avensis vásárlása előtt állok és nagyon jó tapasztalatokat olvasok tulajdonosoktól.
Mi a véleményetek az 1.8 sol 2003-2004-es évjáratúról?
Konkrétan az olajfogyasztás blokk csere és a benzines motor élettartama érdekelne. érdemes 200 ekm fölöttit venni csak szervizkönyvest ha nincs akkor ne ugorjak bele kinek mi a tapasztalata?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_elegant-9533824
Az én benzinesem is ekkor készült. Nekem 625e van benne. 200e után már csipegette az olajat, de akkor még nem volt vészes. Sokan felújítják a motort (nem tudom, hogy utána meddig lesz jó), és jó pár esetben garanciában cserélték/javították. Én szorgalmasan öntögettem az olajat bele, és köszönöm szépen, soha rosszabb motor ne legyen az autómban. 200e körül az első lámpák, már csereérettek szoktak lenni, így vagy új, vagy erősen homályosnak kellene lenniük.
Az autó egész jól néz ki, csakhogy nem sol elegant felszereltségű. Abba ótómatta ;) klíma, meg ködlámpa stb. is járba, ebben meg nincs. :no: Fapad. De ettől még mint autó, lehet jó.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10283 Dátum: 2015.11.16 22:33:32 »
Ma végre (4 hét után) hozzáfogott az autómhoz a villamosszerelőm, és kiszerelte belőle a főtengelyen lévő jeladót. Hiányzik belőle egy majd bors nagyságú darab! :eek: Azon törjük a fejünket, mitől lehet? :hmmmm: Elképzelhető-e, hogy a láncfeszítő patronról leváló darab sérthette meg? Ugyanis az állandó szerelőbarátom (hogy jobban feszítse a megnyúlt láncot) hozzáhegesztett a hosszához egy kb fél centis darabot. Azt gondolom, lehet, hogy ez vált le. Holnap (talán) kiszedi a villanyszerelő, és megnézi, hogy rajta van-e még a toldás.

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10284 Dátum: 2015.11.17 07:44:50 »
igen, ugyanaz a motor.

Super gut!  :D Köszönöm!

stexxx28

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10285 Dátum: 2015.11.17 08:41:54 »
Az én benzinesem is ekkor készült. Nekem 625e van benne. 200e után már csipegette az olajat, de akkor még nem volt vészes. Sokan felújítják a motort (nem tudom, hogy utána meddig lesz jó), és jó pár esetben garanciában cserélték/javították. Én szorgalmasan öntögettem az olajat bele, és köszönöm szépen, soha rosszabb motor ne legyen az autómban. 200e körül az első lámpák, már csereérettek szoktak lenni, így vagy új, vagy erősen homályosnak kellene lenniük.
Az autó egész jól néz ki, csakhogy nem sol elegant felszereltségű. Abba ótómatta ;) klíma, meg ködlámpa stb. is járba, ebben meg nincs. :no: Fapad. De ettől még mint autó, lehet jó.

Köszönöm a választ
Igen azt láttam hogy fapados nem digit klíma van benne de ez nem befolyásol jobban a motorja érdekel mivel a hibák költségesebb részei onnan származnak. 625 ekm az már nem semmi egy benzinestől  :yes: az olaj fogyasztáson kívűl egyéb probléma volt a géppel? Elektronikai rendszert szokták még emlegetni. A 2d-4d-ről mi a véleményed?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10286 Dátum: 2015.11.17 14:45:26 »
Köszönöm a választ
Igen azt láttam hogy fapados nem digit klíma van benne de ez nem befolyásol jobban a motorja érdekel mivel a hibák költségesebb részei onnan származnak. 625 ekm az már nem semmi egy benzinestől  :yes: az olaj fogyasztáson kívűl egyéb probléma volt a géppel? Elektronikai rendszert szokták még emlegetni. A 2d-4d-ről mi a véleményed?
Az 1.8 nem egy problémás motor. Én csak ajánlani tudom mindenkinek. Azért jártam vele ilyen sokáig, mert nagyon kevés bajom volt az autóval, a motorral meg azon kívül, hogy töltögetni kellett az olajat, 600e-ig semmi. Itt a vége felé már vannak gikszerek vele, de szerintem az is első sorban emberi tévedés/mulasztás miatt. A gázolajosról nincs sok tapasztalatom. A T27-esem dízel, de az csak július végétől van meg, és még csak 33e-t mentem vele. Annyit tudok mondani, a szívem benzines maradt... :wub:
Más.
Egy jó tanácsom van mindenkinek: SOHA NE HAGYJUK AZ AUTÓT FELÜGYELETÜNK NÉLKÜL SZERELNI! :nono:

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10287 Dátum: 2015.11.17 14:52:35 »
Az 1.8 nem egy problémás motor. Én csak ajánlani tudom mindenkinek. Azért jártam vele ilyen sokáig, mert nagyon kevés bajom volt az autóval, a motorral meg azon kívül, hogy töltögetni kellett az olajat, 600e-ig semmi. Itt a vége felé már vannak gikszerek vele, de szerintem az is első sorban emberi tévedés/mulasztás miatt. A gázolajosról nincs sok tapasztalatom. A T27-esem dízel, de az csak július végétől van meg, és még csak 33e-t mentem vele. Annyit tudok mondani, a szívem benzines maradt... :wub:
Más.
Egy jó tanácsom van mindenkinek: SOHA NE HAGYJUK AZ AUTÓT FELÜGYELETÜNK NÉLKÜL SZERELNI! :nono:
A márkaszervizekben nem nagyon van lehetőség, hogy figyelemmel kisérd. NAGYON nem szeretik, ha te is be akarsz menni vele.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10288 Dátum: 2015.11.17 14:58:18 »
A márkaszervizekben nem nagyon van lehetőség, hogy figyelemmel kisérd. NAGYON nem szeretik, ha te is be akarsz menni vele.
Mert veszélyes üzem. (Veszélyes, hogy meglátják, mit is csinálnak... ;))

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10289 Dátum: 2015.11.17 15:13:08 »
A márkaszervizekben nem nagyon van lehetőség, hogy figyelemmel kisérd. NAGYON nem szeretik, ha te is be akarsz menni vele.
Ez minden szervizben megbeszélhető. Nálunk, Békésben, pl. be szoktak engedni. Nem lábatlankodok, néha kérdezek, de ennyi. A szerelőt sem zavarom a munkában.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i