Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764242 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9495 Dátum: 2015.04.03 12:57:22 »
Az ülés ledönt az megvolt, és kerestem is nem-e van valami vésznyitó mint az amcsi kocsikban, de csak a tanksapka nyitóját találtam meg. Belülről nem látok rajta semmi hibát, nem tudom miért nem nyílik. :wacko:
Szia!

Vésznyitó a kézikönyv esetén a wagon és az lb esetében van.
Mivel neked sedan van a könyvben csak ezt találtam, ami a képen van. De ezt lehet már próbáltad.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9496 Dátum: 2015.04.03 12:58:23 »
Az ülés ledönt az megvolt, és kerestem is nem-e van valami vésznyitó mint az amcsi kocsikban, de csak a tanksapka nyitóját találtam meg. Belülről nem látok rajta semmi hibát, nem tudom miért nem nyílik. :wacko:
Illetve írja még a kézikönyv ezt a védelmi rendszert.
Nézd meg, hátha segít.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9497 Dátum: 2015.04.03 12:59:05 »
Illetve írja még a kézikönyv ezt a védelmi rendszert.
Nézd meg, hátha segít.
és még egy kép

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9498 Dátum: 2015.04.03 14:35:33 »
Illetve írja még a kézikönyv ezt a védelmi rendszert.
Nézd meg, hátha segít.

Szerintem ez lesz a megoldás,bár még nem igazán értem,hogy miért is jó ez így ez a biztonsági megoldás.

totyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9499 Dátum: 2015.04.04 09:08:16 »
Illetve írja még a kézikönyv ezt a védelmi rendszert.
Nézd meg, hátha segít.
[/quo
Ugyan ilyen hibánál nálam is csak igy tudtak hozzáférni a zárhoz.Bentről leszerelték. Egy szaki csinálta meg orarugóval helyettesítette a kiment rugót.  Totyi

totyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9500 Dátum: 2015.04.04 09:17:26 »
Avensis D4D 2006 osom van 2 l diesel, 115 LE.
A kocsi olyat produkál mint amikor koszos az EGR. De hideg motornál nem akkor teljesen normális. Ha bemelegedett akkor elerőtlenedik , és ha cca 2500 fordulaton megjön az ereje hatalmasat füstöl , elmegy a füst. Ha esik a fordulat újra elmegy az ereje. 2000 es 2600 között  rángat at autó.  Tudtok segíteni , hogy mi a baj. Pénteken viszem az autót szervízbe diagnosztikára.Az EGR-t megnézték az tiszta
Várom segítségeteket
Közben kiderült hogy injector hibás. Tudtok e korrekt Denso gyári műhelyt ahol megcsinálják. Egyáltalán egy olyan diagnosztikai műhelyt ahol végig nézik az autót és meg csináljuk. Várom segítségeteket. Totyi

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9501 Dátum: 2015.04.04 13:18:17 »
Sziasztok,

100 Forintos kérdés: Mi lehet itt a baj? (kép)



Korábban kérdezősködtem itt a forumon, hogy 2500 fordulat környékén mitől remeghet egy 2.2-es dízel, ha a befecskendezők diagnosztikával rendben lévőnek látszanak, és minden fokozatban ugyanannál a fordulatnál jön csak elő a hiba, és akkor is ,csak részterhelésen, vagy nagyon kicsit gyorsítva.

A hiba valószínűsíthető oka a képen látható. Ki, mit gondol?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9502 Dátum: 2015.04.04 13:28:19 »
mit láthatunk a képen?
nekem tapatalkon nagyon pixeles.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9503 Dátum: 2015.04.04 13:48:22 »
Sziasztok,

100 Forintos kérdés: Mi lehet itt a baj? (kép)



Korábban kérdezősködtem itt a forumon, hogy 2500 fordulat környékén mitől remeghet egy 2.2-es dízel, ha a befecskendezők diagnosztikával rendben lévőnek látszanak, és minden fokozatban ugyanannál a fordulatnál jön csak elő a hiba, és akkor is ,csak részterhelésen, vagy nagyon kicsit gyorsítva.

A hiba valószínűsíthető oka a képen látható. Ki, mit gondol?

Motortartó?

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9504 Dátum: 2015.04.04 15:18:04 »
Sziasztok,

100 Forintos kérdés: Mi lehet itt a baj? (kép)



Korábban kérdezősködtem itt a forumon, hogy 2500 fordulat környékén mitől remeghet egy 2.2-es dízel, ha a befecskendezők diagnosztikával rendben lévőnek látszanak, és minden fokozatban ugyanannál a fordulatnál jön csak elő a hiba, és akkor is ,csak részterhelésen, vagy nagyon kicsit gyorsítva.

A hiba valószínűsíthető oka a képen látható. Ki, mit gondol?

Egy beletört izzítógyertya?

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9505 Dátum: 2015.04.04 15:30:03 »
Ez egy piezo befecskendező, a felső vége maga a fúvóka. A hiba az, hogy a tüzkarika mellett kifújta az égéskor a cuccot. Látszik a tüzkarika helye, nem tömitett a teljes kör felület mentén. Két hengernél találtam ugyanezt, és látszik, hogy a koksz már elindult "felfelé" a koszzáró O-gyürü felé.

Úgy tünik, hogy ez okozta a remegést, illetve a tökéletlen égés miatt kissé berakodtak a fúvóka lyukai.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9506 Dátum: 2015.04.04 16:18:23 »
De legalább közel jártam,mert az is a motirban van... :whistling:

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9507 Dátum: 2015.04.04 20:07:37 »
Szia!

Vésznyitó a kézikönyv esetén a wagon és az lb esetében van.
Mivel neked sedan van a könyvben csak ezt találtam, ami a képen van. De ezt lehet már próbáltad.
Sziasztok!
Köszönöm a tippeket, végül sikerült kinyitnom a kulccsal. Nagyon erősen jobbra fordítottam a kulcsot és egyszer csak kipattant. Utána megjárattam a mechanikát párszor a kulccsal, egyre könnyebben ment és azóta úgy tűnik hiba nélkül nyitódik-záródik. Lehet valami megszorult a zárban, majd szétszedem a burkolatot és adok neki WD40-nel, hogy többé ne forduljon elő.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9508 Dátum: 2015.04.04 20:46:08 »
Sziasztok!
Köszönöm a tippeket, végül sikerült kinyitnom a kulccsal. Nagyon erősen jobbra fordítottam a kulcsot és egyszer csak kipattant. Utána megjárattam a mechanikát párszor a kulccsal, egyre könnyebben ment és azóta úgy tűnik hiba nélkül nyitódik-záródik. Lehet valami megszorult a zárban, majd szétszedem a burkolatot és adok neki WD40-nel, hogy többé ne forduljon elő.

Azért majd óvatosan a WD-40-nel. Tapasztalatom az, hogy a zár olajozás után nagyon jó, viszont később pont az olajba ragadó por miatt ismét rosszabb lesz. Ha bele gondolunk nem nagyon szoktuk olajozni a zárakat. Ha már valami, a burkolat levétele után inkább féktisztító. A koszt az is kiviszi és nyomtalanul elpárolog. Szerintem...

fantomka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9509 Dátum: 2015.04.06 09:33:20 »
Egy prózai kérdésem lenne. 4afe avensisbe,olajhűtő is van.Ha olajat cserélek,akkor az olajhűtő csövét is le kell szedni?,vagy amúgy is ki folyik az összes olaj a leeresztéskor? egyébként nem értem,hogy miért kell egy 110le szívó motorba olajhűtő.
köszi.