Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768753 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

jani111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • autószőnyeg
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8565 Dátum: 2014.09.28 18:55:10 »
Sziasztok!

Egy 2012 es avensis vásárlásán gondolkodom,igazából nagyon keveset megyek,így benzinesben gondolkodtam.Viszont nagyon gyenge a választék,míg dízel van bőven.Ismerem az általános dízel nyűgöket de minden tipus más.Mennyire bírja a d4d a rövid városi használatot,hogy működik a regeneráció,és milyen befecskendezés van ezekben?Még mindig Denso?Ezeket régen nagyon utálták javítani,és drága is volt.Ezekre lennék kiváncsi.
Köszönöm, és üdv.

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8566 Dátum: 2014.09.28 19:47:13 »
Köszönöm szépen.

Tehát ha jól értem akkor a 2005 januárjától gyártott modelleknél már biztosabb lehetek hogy nem fogják enni az olajat.

Volna még egy szakmai kérdésem.
Azt is hallottam hogy a T25-ös Avensisek másik gyenge pontja még a katalizátor alul méretezettsége.
Nektek erről mint "felhasználók" mik a tapasztalatotok?

És még egy buta kérdés, amit egy kicsit félve teszek is fel.
Véleményetek szerint mekkora futásteljesítményt bírnak ki ezek az 18-as benzin motorok (normál használatot feltételezve).

Válaszotokat előre is köszönöm.
Nekem 500ezer km körül (ha jól emlékszem 530e) omlott össze a katalizátor. Ennek előjele a nagyfokú teljesítményvesztés. Az autó használtságát nehéz egy próbaút során megállapítani. Az olajfogyás lehet jó mérce: 200e körül még csak 1-2 dl/1000 km, 300e-400e körül már a fél litert bekapja, 600e körül már közel járok az 1 l/1000km-hez.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8567 Dátum: 2014.09.29 07:50:17 »
És hogy lett megcsinálva? Gyári katalizátor ment fel,vagy univerzális?

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8568 Dátum: 2014.09.29 08:38:52 »
...
A hibára és a zárlat közelségére lehet következtetni abból, hogy a bizti hogy megy tönkre. Ha simán csak "elszakad", tehát nem látszik megfolyás, korom, akkor "csak" bizonyos mértékben túllépte az áram a max.-ot. Ha viszont szétfröccsen, láthatóan "folyékonyra" izzott, vagy szétrobbant és kormos az egész, akkor zárlat van, és a szétrobbanás mértéke gyakorlott szemnek azt is megmutatja, hogy milyen messze van a zárlat a biztitől. (áramkörileg, és nem fizikailag). Van olyan túlterhelődés, pl. rossz kontaktus miatt, hogy a bizti nem száll el, csak az egész a műanyaggal együtt szinte elolvad, az egész tokozása eldeformálódik.
...

Csatolok egy képet, amin a 30-as bal oldalon, a 25-ös jobb oldalon látható.
A 30-as az Én szerény megítélésem szerint "csak" elszakadt, viszont a 25-ös kissé kormosabb. Ez mondjuk lehet a 30-25 különbségből?
Tegnap du. megint toltunk egyet. Jöttem vissza szüleimtől Veszprémbe, ~20 km után meg kellett állnom, erre induláskor nem lefulladok?!  :D (biztos csak a stressz miatt... :tt2: :whistling:) Természetesen újra már nem indult, biztosíték csere... Még szerencse, hogy kb 10p után jött arra ismerős, és segítettek betolni.
Ma reggel viszont hidegen gond nélkül indult megint. Felhívom ma az autóvillamosságit, aki múltkor csinálta. Meglátjuk mit mond.
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.29 09:08:42 írta Pomk »

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8569 Dátum: 2014.09.29 13:48:39 »
...
Ma reggel viszont hidegen gond nélkül indult megint. Felhívom ma az autóvillamosságit, aki múltkor csinálta. Meglátjuk mit mond.

Beszéltem a fickóval, aki a múltkor csinálta az autóm. Elmeséltem neki a sztorit.
Annyit mondott, hogy szerinte a behúzótekercsben lehet a hiba,  de ha rámér amikor indítok, abból sok minden ki fog derülni. De biztos nagy az áram, ha minden esetben kivágja a biztosítékot. Szerintem ha ott lesz nála, akkor már a starter relét is cseréltetek vele. ~1.500 Ft-os tétel. Erről is azért kikérem majd a véleményét.

Jól gondolom, hogy Toyodiy-n a 28150-es alkatrészről van szó?
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.29 13:54:09 írta Pomk »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8570 Dátum: 2014.09.29 15:15:53 »
Beszéltem a fickóval, aki a múltkor csinálta az autóm. Elmeséltem neki a sztorit.
Annyit mondott, hogy szerinte a behúzótekercsben lehet a hiba,  de ha rámér amikor indítok, abból sok minden ki fog derülni. De biztos nagy az áram, ha minden esetben kivágja a biztosítékot. Szerintem ha ott lesz nála, akkor már a starter relét is cseréltetek vele. ~1.500 Ft-os tétel. Erről is azért kikérem majd a véleményét.
...
Remélem megoldjátok ezt a problémát és eltűnik ez a parajelenség. Ha lehet és belefér, szvsz cserélj mindent, ami összefüggésben lehet.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8571 Dátum: 2014.09.29 16:08:43 »
Remélem megoldjátok ezt a problémát és eltűnik ez a parajelenség. Ha lehet és belefér, szvsz cserélj mindent, ami összefüggésben lehet.

Én is remélem. :)
Köszi!

opaul

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
lambdaszonda
« Válasz #8572 Dátum: 2014.09.29 18:20:56 »
Sziasztok,

a jó öreg Avensisem (1999-es 1.8 kombi) jelzett, hogy lambdaszonda-cserére szorul. A gyári új sajnos iszonyú drága (harmada a kocsi árának), így egy univerzális BOSCH-ban gondolkodnék. Van valakinek tapasztalata ezekről, akár több (tíz)ezer km használat után? Jól műkődik vele a kocsi?
Vagy kutassak inkább külföldön eredetiért, ott mindig olcsóbbak az alkatrészek...

Köszönöm,
opaul

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8573 Dátum: 2014.09.29 18:54:46 »
50 e körül láttam első nekifutásra,az azért nem az autó harmad ára. Esetleg próbálj meg bontottat.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8574 Dátum: 2014.09.29 19:00:56 »
Sziasztok,

a jó öreg Avensisem (1999-es 1.8 kombi) jelzett, hogy lambdaszonda-cserére szorul. A gyári új sajnos iszonyú drága (harmada a kocsi árának), így egy univerzális BOSCH-ban gondolkodnék. Van valakinek tapasztalata ezekről, akár több (tíz)ezer km használat után? Jól műkődik vele a kocsi?
Vagy kutassak inkább külföldön eredetiért, ott mindig olcsóbbak az alkatrészek...

Köszönöm,
opaul

Bárdinál NGK-NTK -t láttam 33K HUF lista áron.
http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/AVENSIS/1999/1_8/BENZIN/kipufogorendszer-turbo/kipufogo-alkatreszek/lambda-szonda

Mondjuk az nem biztos hogy gyári... körül kell nézni :otlet:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8575 Dátum: 2014.09.29 19:03:19 »
Bárdinál NGK-NTK -t láttam 33K HUF lista áron.
http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/AVENSIS/1999/1_8/BENZIN/kipufogorendszer-turbo/kipufogo-alkatreszek/lambda-szonda

Mondjuk az nem biztos hogy gyári... körül kell nézni :otlet:
ebböl még lejön 30% kedvezmény.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8576 Dátum: 2014.09.29 19:07:28 »
Beszéltem a fickóval, aki a múltkor csinálta az autóm. Elmeséltem neki a sztorit.
Annyit mondott, hogy szerinte a behúzótekercsben lehet a hiba,  de ha rámér amikor indítok, abból sok minden ki fog derülni. De biztos nagy az áram, ha minden esetben kivágja a biztosítékot. Szerintem ha ott lesz nála, akkor már a starter relét is cseréltetek vele. ~1.500 Ft-os tétel. Erről is azért kikérem majd a véleményét.

Jól gondolom, hogy Toyodiy-n a 28150-es alkatrészről van szó?

Igen, ez a behúzótekercs. Szerintem is az lesz a hiba oka, majd gyere a fejleményekkel. A második bizti az már fröccsent, de még ez sem az a szétrobbanós szál. Menetzárlat lesz a tekercsben. Sok sikert!

opaul

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8577 Dátum: 2014.09.29 19:34:33 »
ebböl még lejön 30% kedvezmény.

Na, ez a kedvezmeny nem hangzik rosszul :)
Klubtagsagival lehet ervenyesiteni?

Illetve van akinek utangyartott lambdaszondaja van az Avensisben? Nincsenek negativ tapasztalatok vele?

segesvarics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:lambdaszonda
« Válasz #8578 Dátum: 2014.09.29 20:15:02 »
Sziasztok,

a jó öreg Avensisem (1999-es 1.8 kombi) jelzett, hogy lambdaszonda-cserére szorul. A gyári új sajnos iszonyú drága (harmada a kocsi árának), így egy univerzális BOSCH-ban gondolkodnék. Van valakinek tapasztalata ezekről, akár több (tíz)ezer km használat után? Jól műkődik vele a kocsi?
Vagy kutassak inkább külföldön eredetiért, ott mindig olcsóbbak az alkatrészek...

Köszönöm,
opaul


hogy jelzett?

opaul

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:lambdaszonda
« Válasz #8579 Dátum: 2014.09.29 20:25:34 »

hogy jelzett?

check engine lampa vilagit es ezt olvastak ki.