Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768080 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8505 Dátum: 2014.09.18 09:08:45 »

Fojtószelep az 1zz-fe 1,8 vvti-n is van?

Van,a légszűrőházról a gumi szívócső arra megy rá.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8506 Dátum: 2014.09.18 14:22:29 »
azt hivják tévesen pillangószelepnek,ha jóltippelek.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

jannus333

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8507 Dátum: 2014.09.18 17:10:12 »
a 2003 ave AZ motorkod 2.0 VVTI 4D motoron is vaan?

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8508 Dátum: 2014.09.19 07:50:10 »
a 2003 ave AZ motorkod 2.0 VVTI 4D motoron is vaan?

Itt kiválasztod a kérdéses autó paramétereit és a robbantott ábrákról minden kiderül.
A kérdésedre a válasz innen: van, a 22030-as alkatrész a motoros folytószelep.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8509 Dátum: 2014.09.19 11:21:46 »
Vettél volna Duct Tape-et a Tesco-ba, körbetekered a gumicsövet azt uzsgyi haza...  :D

Zőőőd drót is kell a rögzítéshez.  :D

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8510 Dátum: 2014.09.19 11:26:56 »
Vagy bálamadzag... :D Az öregek szerint az mindenre jó...

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8511 Dátum: 2014.09.19 11:27:28 »
Spet!

Jól emlékszem,te kérdezted egyszer a tükörlap kivételt?Sikerült kivenned végül?Hogyan  jött ki,pattintós?Most ahogy ezek az esős,párás reggelek vannak látom,hogy a vezető oldali tükör nem fűt,illetve a pára nem nagyon akar eltűnni róla. Szakadt lehet? A jobb oldali párátlanít.Nem hinném,hogy külön lenne a biztosíték.

A tükörfűtés jól rémlik, hogy a szélvédő párátlanítással együtt aktiválódik? És jól tudom, hogy ezt úgy tudom bekapcsolni, hogy a légkondi kezelőfelületén egyszerűen csak megnyomom a szélvédő ikont? Mert ilyenkor légkondival maxon veretí rá a levegőt. :)
Az Én autómban lehet vajon ilyen tükörfűtés? Vagy ez felszereltség függő?

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8512 Dátum: 2014.09.19 11:29:50 »
Vagy bálamadzag... :D Az öregek szerint az mindenre jó...

Én édesapám is mindig azt mondja. "Fiam, madzag és drót mindig legyen az autódban!"  :D

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8513 Dátum: 2014.09.19 12:16:47 »
A tükörfűtés jól rémlik, hogy a szélvédő párátlanítással együtt aktiválódik? És jól tudom, hogy ezt úgy tudom bekapcsolni, hogy a légkondi kezelőfelületén egyszerűen csak megnyomom a szélvédő ikont? Mert ilyenkor légkondival maxon veretí rá a levegőt. :)
Az Én autómban lehet vajon ilyen tükörfűtés? Vagy ez felszereltség függő?

Hát persze, hogy van! A hátsó szélvédő fűtés gombaj indítja. (kézikönyv 146-147 oldal  :))
Egyes modelleknél meg van külön ablaktörlő jégmentesítő kapcsoló a kormánytól balra, ott az a gomb indítja.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8514 Dátum: 2014.09.19 14:31:28 »
Hát persze, hogy van! A hátsó szélvédő fűtés gombaj indítja. (kézikönyv 146-147 oldal  :))
Egyes modelleknél meg van külön ablaktörlő jégmentesítő kapcsoló a kormánytól balra, ott az a gomb indítja.

 :innocent:

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8515 Dátum: 2014.09.19 15:38:57 »
Végül nem tudtam kiszedni, mert nem mertem annyira feszegetni, féltem, hogy eltörik. Szakadt a tükör hátulján a fűtőszál. Lehet, hogy meg is lehetne "patkolni" ha sikerülne leszedni. ha valaki tudja, hogyan jön ki, kérjük ossza meg velünk! Nekem a jobb oldali nem fűt.

Kiszedni még én sem tudtam,mert nem látom,hogy hol kellene kipattintani,de kicsit előrébb jutottam.A tükörlap mögé,ha benézel,látszik egy beakasztott fül.Ebből 4db van.Az picit csavarhúzóval megemeltem,mire a fényezett betét a tükörházon kimozdul.Ekkor alulról a füleknél benyomva és megemelve kicsit lejön a tükörház teteje.Így már több minden látszik,de nekem kevésnek bizonyult,mert nem láttam meg,hogy hol kellene kipattintani.Remélem segít valamennyit...

Itt van pár kép

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8516 Dátum: 2014.09.19 15:41:52 »
A tükörfűtés jól rémlik, hogy a szélvédő párátlanítással együtt aktiválódik? És jól tudom, hogy ezt úgy tudom bekapcsolni, hogy a légkondi kezelőfelületén egyszerűen csak megnyomom a szélvédő ikont? Mert ilyenkor légkondival maxon veretí rá a levegőt. :)
Az Én autómban lehet vajon ilyen tükörfűtés? Vagy ez felszereltség függő?

A légkondin a szélvédő ikon a gyors párátlanítást végzi, ha nem volt bekapcsolva a klíma, azt is megteszi helyetted és valóban magasabb fokozaton nyomatja, de pikk-pakk el is tűnik a pára. Esős időben én ezt használom (hiszen a klíma se fog végig hűteni, amint elérte a beállított hőmérsékletet, "alkalmazkodik" hozzá).
Ha nincs benne első szélvédő fűtés, akkor a hátsó szélvédő fűtéssel együtt aktiválódik a tükörfűtés.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

yamahajoe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8517 Dátum: 2014.09.20 23:17:44 »
Üdv mindenkinek ! Én is azt hittem mikor vettem az avensist hogy nem lesznek hibái, persze ez sem csoda autó :)
Viszont van egy pár apróság aminek nem kéne hogy legyen !

1 :  ha meleg a motor néha sokat forog még be indul, hidegen nincs ilyen gond
2  :  1-2 fokozatban finom vagy dinamikus gyorsításkor rezonál a kormány (szerintem féltengely, viszont a féltengelynek nincs hangja )

Köszönöm a tapasztalatokat és válaszokat !

segesvarics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8518 Dátum: 2014.09.21 09:01:10 »
Üdv mindenkinek ! Én is azt hittem mikor vettem az avensist hogy nem lesznek hibái, persze ez sem csoda autó :)
Viszont van egy pár apróság aminek nem kéne hogy legyen !

1 :  ha meleg a motor néha sokat forog még be indul, hidegen nincs ilyen gond
2  :  1-2 fokozatban finom vagy dinamikus gyorsításkor rezonál a kormány (szerintem féltengely, viszont a féltengelynek nincs hangja )

Köszönöm a tapasztalatokat és válaszokat !

2  :  1-2 fokozatban finom vagy dinamikus gyorsításkor rezonál a kormány (szerintem féltengely, viszont a féltengelynek nincs hangja )

5-ösben padlógáznál is csinálja, bármelyik fordulattartományban?

yamahajoe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8519 Dátum: 2014.09.21 22:22:33 »
Nem , nem csinálja bármilyen fordulat tartományban , talán még 3. 4. ben éppen hogy érezni, és még amire fel figyeltem hogy picit rezonál a jobb oldali tükör 80-120 között, olyan finom rezonancia. Gumi nem lehet, az már cserélve lett.