Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768559 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8310 Dátum: 2014.08.10 14:58:17 »
Melyik?  :cool2:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8311 Dátum: 2014.08.10 15:09:23 »
Szia, gyorsan ragugliztam, es ezt talaltam egy regi totalcar cikkben:
A féltengely váltó felöli végén, szintén találunk egy dudort, amelyet gumiharang véd. A gumi szerepe itt ugyanaz, mint a csuklónál, csak a belsejében más a helyzet. Az itt található görgök a kerék tengelyirányú elmozdulását kompenzálják. Ha elkopnak, vagy szétesnek ezek a görgők, azt nem kattogás jelzi, mint a csuklónál, hanem a remegő, szitáló kormány. Ez a szitálás nagyobb sebességnél gyengül.

Szoval ez lesz, amit legkozelebb ellenoriztetek.
Koszi szepen!

Szívesen  ;)
Bár ezek azt mondják, hogy nagyobb sebességnél gyengül, nálad meg inkább akkor erősödik, azért még érdemes ellenőrizni   :yes:
Kíváncsi vagyok, mi lesz, majd írd meg légyszíves  :otlet:

isti82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8312 Dátum: 2014.08.10 15:12:44 »
Szívesen  ;)
Bár ezek azt mondják, hogy nagyobb sebességnél gyengül, nálad meg inkább akkor erősödik, azért még érdemes ellenőrizni   :yes:
Kíváncsi vagyok, mi lesz, majd írd meg légyszíves  :otlet:

130 felett azert gyengul ez is :)
Mindenkeppen megirom, remelem hamarosan...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8313 Dátum: 2014.08.10 17:28:44 »
Melyik?  :cool2:

Én se látom a képet  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8314 Dátum: 2014.08.10 17:29:22 »
Biztos sokaknak triviális, de ez a kütyü a kulcstartón konkrétan mire jó?
//gondolom a riasztó része, de konkrétan, hogy működik, mi a szerepe és mennyire véd?//
KÖSZI!

Ha magán a kulcson lévő 3 gombra gondolsz, akkor az egyik nyitja, a másik zárja az összes ajtót, a harmadik (csomagtérajtós ikonnal) pedig csak a csomagtér zárját nyitja.
Riasztója válogatja mi történik/történhet a gomb megnyomásával. Ha van hozzá ablakemelő modul, akkor zárásra felhúzza az ablakokat is, sima esetben csak lezárja az autót és élesíti a szirénát.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8315 Dátum: 2014.08.10 18:48:21 »
Ha magán a kulcson lévő 3 gombra gondolsz, akkor az egyik nyitja, a másik zárja az összes ajtót, a harmadik (csomagtérajtós ikonnal) pedig csak a csomagtér zárját nyitja.
Riasztója válogatja mi történik/történhet a gomb megnyomásával. Ha van hozzá ablakemelő modul, akkor zárásra felhúzza az ablakokat is, sima esetben csak lezárja az autót és élesíti a szirénát.
Most viccelsz? :)
Ott a fotó is, hogy mire gondolok. Meta systems tartozéka, ami ha jól tudom, egy fajta riasztó (indításgátló) rendszer része. De igazából semmit nem tudok róla, könyvben nincs róla írva semmi (gondolom külön lett beépítve(?)) és a kereskedő sem tudta pontosan megmondani(!)...
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8316 Dátum: 2014.08.10 18:55:34 »
Erre a meta systems dologra itt van egy gyors találat:

http://www.metasystem.org.uk/vehicles_alarms_immobilisers.aspx

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8317 Dátum: 2014.08.10 19:27:01 »
Elnézést, valamiért már nem látni a csatolmányt, amit dropboxból linkeltem. Most feltöltöttem ide rendesen, így már jó kell, hogy legyen...

Ez, elvileg egy ilyen "lyukba" behelyezhető de én ilyet nem láttam sehol a kocsiban... Hogy van ez, ki ismeri? :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.10 19:30:23 írta axl »
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8318 Dátum: 2014.08.10 19:59:46 »
Szerintem indítás előtt be kellene dugni a kütyüt,akkor van valamennyi idő indítani.Maga a kütyü indításgátló szerintem.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8319 Dátum: 2014.08.10 20:55:32 »
Ez, elvileg egy ilyen "lyukba" behelyezhető  de én ilyet nem láttam sehol a kocsiban... Hogy van ez, ki ismeri? :)
A token a meghibásodott riasztó/ immo üzemen kívül helyezésére használható. Az aljazat elhelyezésének a képzelet szab határt, praktikus zárt térben elhelyezni.

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8320 Dátum: 2014.08.10 21:44:08 »
Szerintem indítás előtt be kellene dugni a kütyüt,akkor van valamennyi idő indítani.Maga a kütyü indításgátló szerintem.
Én is azt mondanám, mégsincs sehol ilyen hüvely leddel, viszont az ablak alatt itt a Meta System villogó kis izé... Az nem lehet, hogy közelítés alapján érzékeli és úgy működik?
Csak nekem van ilyen az autóban, nektek egyikőtöknek sem? (T25 2003-as, minden gyári, 1.8-as).
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8321 Dátum: 2014.08.10 22:06:34 »
Én is azt mondanám, mégsincs sehol ilyen hüvely leddel, viszont az ablak alatt itt a Meta System villogó kis izé... Az nem lehet, hogy közelítés alapján érzékeli és úgy működik?
Csak nekem van ilyen az autóban, nektek egyikőtöknek sem? (T25 2003-as, minden gyári, 1.8-as).

Az enyémben ilyen van, de én sem találtam még, hova kellene bedugni a tokent!

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8322 Dátum: 2014.08.10 22:11:03 »
Az enyémben ilyen van, de én sem találtam még, hova kellene bedugni a tokent!
Azt kellene kipróbálni - ha valaki meri - hogy ezt a kocsitól távol hagyva, elindulni... Elvileg x km vagy sebesség felett leáll a motor és riaszt a kocsi...
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8323 Dátum: 2014.08.10 23:07:03 »
Akitől vettétek, az sem tudja??

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8324 Dátum: 2014.08.10 23:18:56 »
Most viccelsz? :)
Ott a fotó is, hogy mire gondolok. Meta systems tartozéka, ami ha jól tudom, egy fajta riasztó (indításgátló) rendszer része. De igazából semmit nem tudok róla, könyvben nincs róla írva semmi (gondolom külön lett beépítve(?)) és a kereskedő sem tudta pontosan megmondani(!)...

Nem vicceltem, de mivel nem látszott a kép, nem gondoltam, hogy ilyesmiről lehet szó.  :innocent: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61