Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764127 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7575 Dátum: 2013.12.25 22:48:11 »
Sziasztok es Boldog Karacsonyi unnepeket kivanok!
Bocsanat, de nem tudok ekezettel irni!

Par honapja vettem egy Avensist itt Angliaban, es 1-2 hete egy eleg furcsa problemaba utkozok.
Miutan felmelegszik a motor, tehat par kilometeren belul, az auto ilyen 2000 fordulaton elveszti a teljes erejet, elkezd rangatni es ha kinyomom a kuplungot szerintem meg is hal a motor. Ha padlogazzal folytatom, semmi ero nelkul felkuzdi magat 3000-ig es ott mintha egy dugulas lett volna, visszater az ereje es huz mint allat. Probaltam kikormolni, tehat felporgettem 5000ig parszor gondolvan tenyleg valami dugulas az ok es helyrejott. Az az erdekes hogy semmi jelzest nem kapok a muszerfalon hogy motorhiba lenne. Az angol forumon azt mondtak hogy biztos az EGR  a hiba es meg kell tisztitani, ami logikus is lenne ha mindig csinalna ezt a bizonyos problemat de hidegen meg soha nem csinalta, es melegen sem mindig. A masik problema hogy talaltam a motorban egy vekony gumicsovet, az EGR mellett, ami nem tudom hova tartozik mert az egyik vege sehova nincs bedugva es nem is talalom hova mehetne. Kepet mutatok vele, hatha valaki megtudna mondani hova tartozik es mi a szerepe. Elore is koszonom

Az EGR tisztítás segíthet, és semmiképp sem árt. A koszos EGR nem feltétlenül hozza mindíg a problémát. Előfordulhat, hogy bezár még annyira, hogy nem engedi át a kipufogó gázt. Hideg motornál, illetve nagy terhelésnél a túldúsítás segíthet....ezért megy.

Az a cső meg, ha jól sejtem, akkor az intecooler oldalába megy be, a pontos szerepét nem látom világosan, de a fojtó szelep előtti és utáni nyomással operál valamit.....(talán tömítetlenségre, illetve EGR működés ellenőrzésre szolgál.
Amikor gyújtást adsz, d a motor még nem jár, akkor világít a check engine lámpád? Arra gondolok, hogy azért nem jelez, mert talán kiégett.....

xfx295

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7576 Dátum: 2013.12.26 09:33:43 »
Az EGR tisztítás segíthet, és semmiképp sem árt. A koszos EGR nem feltétlenül hozza mindíg a problémát. Előfordulhat, hogy bezár még annyira, hogy nem engedi át a kipufogó gázt. Hideg motornál, illetve nagy terhelésnél a túldúsítás segíthet....ezért megy.

Az a cső meg, ha jól sejtem, akkor az intecooler oldalába megy be, a pontos szerepét nem látom világosan, de a fojtó szelep előtti és utáni nyomással operál valamit.....(talán tömítetlenségre, illetve EGR működés ellenőrzésre szolgál.
Amikor gyújtást adsz, d a motor még nem jár, akkor világít a check engine lámpád? Arra gondolok, hogy azért nem jelez, mert talán kiégett.....
Koszonom valaszod, igen meggyullad a check engine gyujtaskor, ugyhogy mukodik.

Atyusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7577 Dátum: 2013.12.26 12:50:51 »
Üdv!

Sajnos a szerelő feladta a hiba keresését, azt mondta, hogy szerinte valamilyen elektromos probléma okozza a hibát!

A főtengely jeladó, a vezérmü jeladó ki lett cserélve, ugyanúgy előjön a hiba!
Gázolaj szürő, tank tisztítás és üzemanyag szürő kitisztítása megtörtént. A RAIL szelep cseréje nem történt meg, mondván ha  a 73.000 Ft-os alkatrészt nem javítja meg a hibát, nem vállalja be! Az SCV szelepek jók. Hibakód u.a.: nyomáscsökkenés a rendszerben, vezérmü jeladó!!!

Korábbi írásokban olvasgattam hasonló hibákat, de igazából mindenki az injektor cserét mondta.

Azt kérdezném, van-e a fórumon toyota szerelő, aki eligazítana mihez kezdjek?

Alap esetben vinnem kellene szak szervízbe, ahol talán levetkőzök, mire megtalálják a hibát. Vagy ugyanúgy találgatnak mindenféle alkatrész megvásároltatását követően és akkor talán 3-400 e Ft-ba megállok!

Lehet, hogy tényleg csak kis hibája lehet. Nem tudom mit kellene tenni, hogy olcsóbban megússzam!
Várom az ötleteket, tanácsokat! Ha tudtok segítsetek kérlek! Előre is köszi!   

Atyusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7578 Dátum: 2013.12.26 13:23:42 »
Néhány hibát szeretnék megosztani az elmúlt 6 év alatt, ami miatt javítást kellett végezni autómon:

1. 94000 km-nél kormány szervó szivattyú csapágya megszorult- csere komplett   
     szivattyú. / bontóból 20 e Ft/
2. 150 000 km-nél kettős tömegü lendkerék + kuplung szett / 250 e Ft /,
3. Bal első toronycsapágy /csere párban  14 e Ft /
4. Önindító felújítás / 22 e Ft /
5. Bal hátsó torony csapágy csere /7000 Ft /
6. Kormány légzsák alatti szalagkábel szakadás / csere 10 e Ft /

Nem említem az akku cseréjét, mert 10 évet bírt a gyári toyota 84 A/h ! Az új Bosch 78 A/h ára 34000 Ft, a 4 pár fékbetét cseréje 20 e Ft, a a vezérmüszíj - szett 107 e Ft és egyéb apró kötelező kiadások a  kopások miatt!

A fenti, megoldatlan probléma kérdés mennyibe fog fájni!??????????? :no:

Kezdem elveszíteni a Toyota Avensis iránti pozitív véleményemet! Pedig nem keveset fizettem érte anno!

Sajnos 11 éves, jönnek elő a hibái!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7579 Dátum: 2013.12.26 13:53:34 »
...

Nem említem az akku cseréjét, mert 10 évet bírt a gyári toyota 84 A/h ! Az új Bosch 78 A/h ára 34000 Ft, a 4 pár fékbetét cseréje 20 e Ft, a a vezérmüszíj - szett 107 e Ft és egyéb apró kötelező kiadások a  kopások miatt!
...

Sajnos 11 éves, jönnek elő a hibái!

Most kerestem rá gyorsan, mert megakadt rajta a szemem: max. 50 ezer a vezérműszíj készlet és a feszítőgörgő (Nipparts) meg a vízpumpa (Graf) összesen. T25 D4D-hez.
Hűtőfolyadék már nem akkora tétel. Ehhez képest 107 ezer lett :hmmmm: Bár nem tudom, meddig tartott  :excl:
Márkaszervizben volt? Milyen alkatrészekkel?
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.26 14:01:34 írta vd1234 »

Atyusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7580 Dátum: 2013.12.26 20:03:55 »
A vezérmű szíj, a feszítő görgők, a vízpumpa, a mechanikus feszítő, a hossz bordás szíj  a generátor szíj ára + munkadíj= 107.000 Ft

Atyusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7581 Dátum: 2013.12.26 20:10:13 »
Ennyit fizettem a 90.000 km-es cserénél! Most megrendeltem a vezérmű szíjat és a hozzá tartozókat, de 60.000 Ft az egész! Nem tudtam, h átverés! Bepaliztak ezek szerint! A gyári típus volt, eredeti azt mondták! De én nem láttam bele, csak hoztam az autót, fizettem a pénzt!
...tehát tanuló pénzt!.... :no:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7582 Dátum: 2013.12.26 21:33:35 »
Ennyit fizettem a 90.000 km-es cserénél! Most megrendeltem a vezérmű szíjat és a hozzá tartozókat, de 60.000 Ft az egész! Nem tudtam, h átverés! Bepaliztak ezek szerint! A gyári típus volt, eredeti azt mondták! De én nem láttam bele, csak hoztam az autót, fizettem a pénzt!
...tehát tanuló pénzt!.... :no:
Akkor gondolom nem márkaszerviz volt és számlát sem kaptál  :?:

Amúgy az alkatreszek.hu-n néztem az árakat. Hosszbordás szíjak nem szoktak drágák lenni, de azt nem néztem hozzá.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7583 Dátum: 2013.12.27 00:04:47 »
Most kerestem rá gyorsan, mert megakadt rajta a szemem: max. 50 ezer a vezérműszíj készlet és a feszítőgörgő (Nipparts) meg a vízpumpa (Graf) összesen. T25 D4D-hez.

Lehet még T22-es, mert az írta 11 éves (és 2003 tavasz/nyarán jött ki a T25-ös).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7584 Dátum: 2013.12.27 00:14:06 »
Lehet még T22-es, mert az írta 11 éves (és 2003 tavasz/nyarán jött ki a T25-ös).
Ezt nem tudom, de ahogy nézem, ahhoz tényleg drágább lehet valamivel.

Atyusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7585 Dátum: 2013.12.27 08:32:43 »
A hivatalos papírok szerint és a forgalmiban 2002.05.-i az autó és Angliában rakták össze. 2007-ig Németországban futott.

Atyusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7586 Dátum: 2013.12.27 08:40:51 »

Akkor gondolom nem márkaszerviz volt és számlát sem kaptál  :?:

Mem márka szervízben, maszek szerelő cserélte! Számla ohne!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7587 Dátum: 2013.12.27 09:23:18 »
A hivatalos papírok szerint és a forgalmiban 2002.05.-i az autó és Angliában rakták össze. 2007-ig Németországban futott.

Akkor az bizony egy ráncfelvarrt T22-es lesz.  ;)
Mindegyik Avensist Angliában (Burnastone) gyártják/gyártották.  :yes:

Németországból lett behozva az autód? Ismerted az előéletét, vagy a kereskedőt, akitől vetted/aki behozta az országba?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7588 Dátum: 2013.12.27 09:37:23 »
Akkor az bizony egy ráncfelvarrt T22-es lesz.  ;)
Mindegyik Avensist Angliában (Burnastone) gyártják/gyártották.  :yes:

Németországból lett behozva az autód? Ismerted az előéletét, vagy a kereskedőt, akitől vetted/aki behozta az országba?
Arra gondolsz, hogy 5 évesen lehetett benne már mondjuk 200ekm és meg se látszott rajta? :hmmmm:

Atyusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7589 Dátum: 2013.12.27 09:41:35 »
Kecskeméten vettem egy autókereskedésben. Ami az én lakhelyemtől több száz km-re van!

Nem tudtam, h minden Ave-t a Britteknél raktak össze.

Egyébként 83.000 km volt akkor az órájában! Az autó belül, kívül pipec volt, motorikusan hibátlan! /A kettőstömegü lendkereket leszámítva/