Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764106 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7065 Dátum: 2013.04.18 20:18:16 »
Most látom, hogy a Rozsdás Úr autója nem hétköznapi eset - már ami a modellt iletti.
De szerintem a japán autókhoz továbbra sem drágák az alaktrészek - pláne, hogy az európai típusokba nagyrészt itt is gyártják őket.
Igen, erre én is rájöttem, hogy nem hétköznapi...  :D
Sajnos mindig ez van, "általánosságban" senki nem hisz nekem, amikor mondom a tapasztalataimat az alkatrész beszerezhetőségről és árakról. Aztán amikor kiderül, pontosan milyen típusú autóm van, akkor jön az a bizonyos "jaaaaaa, hát az más..."  :wacko:

Kedves Fórumtársak!
Van egy rendkívül különleges Avensis-em eladó, ritka, gyűjtői darab!!! Csak igényes vevőknek!  :lol:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7066 Dátum: 2013.04.18 23:20:46 »
:D
Azért remélem lesz ár gyógyír. Vagy add el neppernek.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7067 Dátum: 2013.04.18 23:54:10 »
Sziasztok!

Nincs véletlen valakinek eladó Avensis ALU felnihez való csavarja? 20 db kellene... 12x1.5mm

Alátétes csavarokról van szó!
Aki tud ilyet, kérem itt vagy Privát jelezze!

Köszönöm szépen!!



Elthan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7068 Dátum: 2013.04.19 14:24:07 »
Sziasztok!

Tegnap az 1998 évjáratú avensis (1,6 benzines) autómon rajta felejtettem a gyújtást. Mára természetesen lemerült. Feltöltöttem az aksit, de olyan problémába ütköztem, hogy indításkor elindul, de 2-3 másodperc múlva leáll. Akkor is, ha nyomom a gázt, akkor is, ha nem nyomom. Mi lehet a probléma?
Halkan megjegyzem, hogy saját tippem az, hogy üzemaanyagszállítási gond van. Mivel a gyújtáselosztót és a biztosítékokat már kilámpáztam és azok jónak tűnnek. De nem tudom pl. hogy hol van rajta az üzemanyagszivattyú, vagy a szűrő.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.19 14:30:06 írta Elthan »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7069 Dátum: 2013.04.19 14:31:17 »
Sziasztok!

Regnap az 1998 évjáratú avensis (1,6 benzines) autómon rajta felejtettem a gyújtást. Mára természetesen lemerült. Feltöltöttem az aksit, de olyan problémába ütköztem, hogy indításkor elindul, de 2-3 másodperc múlva leáll. Akkor is, ha nyomom a gázt, akkor is, ha nem nyomom. Mi lehet a probléma?
Halkan megjegyzem, hogy saját tippem az, hogy üzemaanyagszállítási gond van. Mivel a gyújtáselosztót és a biztosítékokat már kilámpáztam és azok jónak tűnnek. De nem tudom pl. hogy hol van rajta az üzemanyagszivattyú, vagy a szűrő.

Üdv!

Carinán a hátsó ülés alatt van a szivattyú, és a tűzfalon a szűrő, ha jól tévedek. 98-as Avensisen is esélyes, hogy arrafelé van.
A tiédre is rá tudsz keresni a toyodiy.com-on.

Szerintem itt nem üzemanyag-szállítási probléma van, mivel eddig gondolom nem volt ilyen gond, csak most: nagy véletlen kellene legyen.
Riasztó van a kocsiban?

Elthan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7070 Dátum: 2013.04.19 15:01:48 »
Üdv!

Carinán a hátsó ülés alatt van a szivattyú, és a tűzfalon a szűrő, ha jól tévedek. 98-as Avensisen is esélyes, hogy arrafelé van.
A tiédre is rá tudsz keresni a toyodiy.com-on.

Szerintem itt nem üzemanyag-szállítási probléma van, mivel eddig gondolom nem volt ilyen gond, csak most: nagy véletlen kellene legyen.
Riasztó van a kocsiban?

Igen van! Lehet, hogy az indításgátló? Valami kapcsolót biztosan tettek bele, csak nem tudom merre. Utólag lett beszerelve. Mindenesetre köszönöm a tanácsot, erre nem gondoltam.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.19 15:03:29 írta Elthan »

Elthan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7071 Dátum: 2013.04.19 15:09:55 »
egy nyomógomb van a müszerfal alatt, amit utólag tettek be a riasztósok, de hiába nyomkodom, ugyanúgy leáll.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7072 Dátum: 2013.04.19 16:03:04 »
Ehhez sajnos nem tudok segítően hozzászólni, de remélem, hogy mások igen  :otlet:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7073 Dátum: 2013.04.19 16:24:23 »
Tegnap az 1998 évjáratú avensis (1,6 benzines) autómon rajta felejtettem a gyújtást. Mára természetesen lemerült. Feltöltöttem az aksit, de olyan problémába ütköztem, hogy indításkor elindul, de 2-3 másodperc múlva leáll. Akkor is, ha nyomom a gázt, akkor is, ha nem nyomom. Mi lehet a probléma?
:hmmmm: Nem lehet, hogy az utólagos riasztónak van ilyen indításgátló funkciója, és a lemerült akksi miatt aktivizálódott automatikusan, mikor újra feltöltött akksit csatlakoztattál?

Elthan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7074 Dátum: 2013.04.19 16:42:38 »
:hmmmm: Nem lehet, hogy az utólagos riasztónak van ilyen indításgátló funkciója, és a lemerült akksi miatt aktivizálódott automatikusan, mikor újra feltöltött akksit csatlakoztattál?

Nem tudom, de a riasztó kb. 10 éve van benne. 2 éve aksit cseréltem, mert a régi már állóhelyében magától lemerült. Akkor nem voltak ilyen gondok, illetve akkor se amikor kicseréltem az aksit. Az új aksi berakásánál beriasztott, de kikapcsoltam és működött minden tovább. Azon gondolkodom nem lehet valami memória vesztése? Megjegyzem soha nem voltak indítási problémái az autónak, tehát tegnap sem. Rajta meg úgy lett felejtve, hogy a gyerekeknek a kerékpár kerekei fel lettek fújva és a kocsiban lévő dugaljat használtam a minikompresszorral. kihúztam a kompresszort amikor végeztem, viszont a gyujtást elfelejtettem levenni.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7075 Dátum: 2013.04.19 16:47:13 »
.... Azon gondolkodom nem lehet valami memória vesztése? Megjegyzem soha nem voltak indítási problémái az autónak, tehát tegnap sem...
Ha eddig nem fordult elő ilyen, akkor én erre tippelnék.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7076 Dátum: 2013.04.19 21:19:11 »
Úgy tűnik, hogy a benzinpumpa nem kap feszültséget. Lopásgátlóknak van ilyen funkciójuk, hogy letiltják az AC pumpát. Próbáld meg párszor ki/bekapcsolni az immót, riasztót, magához kell térnie. Esetleg az ECU nem érzékeli, hogy forog a motor, és nem ad vezérlést neki, ez a főtengely-jeladó hibájára utalna. De a leírásod alapján nagy valószínűséggel feléleszthető a rendszer.

Elthan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7077 Dátum: 2013.04.19 22:07:50 »
Úgy tűnik, hogy a benzinpumpa nem kap feszültséget. Lopásgátlóknak van ilyen funkciójuk, hogy letiltják az AC pumpát. Próbáld meg párszor ki/bekapcsolni az immót, riasztót, magához kell térnie. Esetleg az ECU nem érzékeli, hogy forog a motor, és nem ad vezérlést neki, ez a főtengely-jeladó hibájára utalna. De a leírásod alapján nagy valószínűséggel feléleszthető a rendszer.

kösz a választ. Egyenlőre annyit csináltam, hogy levettem az aksisarut, majd kb. 15 perc után visszatettem, de a tünet nem változott.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7078 Dátum: 2013.04.20 07:08:02 »
Nem hiszem, hogy ilyen áramtalanítás segítene - eleve az ECU resethez több idő kell, és ez már előzőleg megtörtént -, másra gondoltam. Nem hiszem, hogy bármi motorikus alkatrész vagy jeladó elromlott volna, vagy érintkezési hiba keletkezett volna. Ha a biztosítékok épek, akkor az ECU nem ad jelet/tápot a pumpának, de miért? :hmmmm:
A riasztód távirányítója működik? Anno, amikor az enyém kilőtte magát, csak a központi zár ment el, és úgy tudtam feléleszteni a rendszert, hogy kulccsal kikapcsoltam a ketyerét, majd vissza, ráadtam a gyújtást, és hosszan nyomtam a riasztó ki/bekapcsoló gombját. Valami hasonlóra gondolok.
Lehet, hogy a rendszer lemerülése miatt bekapcsolt a lopásgátló, azt kellene deaktiválni. Volt már olyan eset, hogy egy utólagosan beszerelt rejtett kapcsoló kontakthibája okozott hasonló gondot egy OFFos, de szintén Bosch gyújtásos kocsinál.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7079 Dátum: 2013.04.20 16:54:43 »
Rajta meg úgy lett felejtve, hogy a gyerekeknek a kerékpár kerekei fel lettek fújva és a kocsiban lévő dugaljat használtam a minikompresszorral. kihúztam a kompresszort amikor végeztem, viszont a gyujtást elfelejtettem levenni.
A gyújtás volt ráadva, vagy az azt megelőző állásban volt-e a kulcs, amivel az egyéb eszközöket látod el árammal? Ha a gyújtás, akkor talán az okozhatott problémát, hogy álló motornál bizonyos alkatrészek tartósan áram alatt voltak, és valami meghibásodott emiatt, pl. benzinszivattyú. De ez csak egy feltételezés, nem ismerem a pontos kapcsolási megvalósítást.