Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768285 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6870 Dátum: 2013.01.19 19:03:01 »
Az enyém ilyen formában érhető el ott:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1994_TOYOTA_CARINA+E_AT190L-AEMDKW_8101.2.html

Mik az autód pontos adatai, esetleg megpróbálom megnézni.
Nagyon rendes, köszi, a linked alapján megtaláltam: http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2007_TOYOTA_AVENSIS_ADT251R-AWFEYW_8101.html
Az ábra alapján a helyzetjelző rel. jól szerelhető. Holnap világosban meg is nézem.
'08 RX400h
'09 Prius 3

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6871 Dátum: 2013.01.19 19:46:16 »
A faceliftes AveI-be milyen izzók kellenek előre a tompítottba, refibe és ködlámpába? Átnyálaztam a Toyodiy-t, de abban csak a 12v/55W van feltüntetve...
H7
Sajnos fogyóeszköz...

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6872 Dátum: 2013.01.19 22:00:28 »
Ez E11 vagy E12? Jelenleg 3 E11-ről tudok, amelyiknek szorul a fékje (pl. az enyémnek is)... Szóval féknyereg csere a megoldás?  :no:

Sziasztok!
Sajnos igen, féknyereg csere a megoldás. A javítókészlet nem oldja meg a problémát, mert az a 2 db összerohadt alkatrészből (féknyerek-öntvény + dugattyú) csak az egyik fél... Ráadásul az én, ráncfelvarrott Avensisemben kétdugattyús a nyereg, ami nagyon ritka. Általában egy dugattyússal szerelték, abból van dögivel a bontókban... És egydugattyús a javítókészlet is... Köszi japcsik...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6873 Dátum: 2013.01.20 15:02:14 »
Sziasztok!
Sajnos igen, féknyereg csere a megoldás. A javítókészlet nem oldja meg a problémát, mert az a 2 db összerohadt alkatrészből (féknyerek-öntvény + dugattyú) csak az egyik fél... Ráadásul az én, ráncfelvarrott Avensisemben kétdugattyús a nyereg, ami nagyon ritka. Általában egy dugattyússal szerelték, abból van dögivel a bontókban... És egydugattyús a javítókészlet is... Köszi japcsik...

A féknyereg belső részét finom csiszolópapírral fel lehet csiszolni, ráadásul az nem is érintkezik a dugattyúval, csak a gumikarmantyú. Tehát ha van új gumikarmantyú, új porvédő, és új dugattyú, akkor azt bizonyára meg lehetett volna menteni.
Arról nem is beszélve, hogy ilyesmi nem szorul meg magától. Vagy kiszakadt porvédő kell hozzá, vagy a kelleténél ritkábban cserélt fékolaj...
Az pedig badarság, hogy nincs javítókészlet. Max utángyártott nincs...
Xanyi

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6874 Dátum: 2013.01.20 15:24:33 »
A féknyereg belső részét finom csiszolópapírral fel lehet csiszolni, ráadásul az nem is érintkezik a dugattyúval, csak a gumikarmantyú. Tehát ha van új gumikarmantyú, új porvédő, és új dugattyú, akkor azt bizonyára meg lehetett volna menteni.
Arról nem is beszélve, hogy ilyesmi nem szorul meg magától. Vagy kiszakadt porvédő kell hozzá, vagy a kelleténél ritkábban cserélt fékolaj...
Az pedig badarság, hogy nincs javítókészlet. Max utángyártott nincs...
Hidd el, én lennék a legboldogabb, ha ilyen eccerű lenne... A Lángnál, Bárdinál, UNIX-nél és egyik bontóban sincs kétdugattyús javítókészlet ehhez az avensishez, utána érdeklődtem többször. Komplett féknyerget tudnak rendelni újat japánból, csekély 127.000 Ft + ÁFA (!) Ezzel szemben ajándék a bontott 15.000-ért, ha épp van nekik. Fékolaj volt cserélve rendszeresen, kiszakadva nincs semmi. Szerintem inkább az elmúlt 215.000 km ami betett neki...
Ezért írtam, és megköszönöm ha valaki tud szerezni olcsóért :-)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6875 Dátum: 2013.01.20 18:26:10 »
Hidd el, én lennék a legboldogabb, ha ilyen eccerű lenne... A Lángnál, Bárdinál, UNIX-nél és egyik bontóban sincs kétdugattyús javítókészlet ehhez az avensishez, utána érdeklődtem többször. Komplett féknyerget tudnak rendelni újat japánból, csekély 127.000 Ft + ÁFA (!) Ezzel szemben ajándék a bontott 15.000-ért, ha épp van nekik. Fékolaj volt cserélve rendszeresen, kiszakadva nincs semmi. Szerintem inkább az elmúlt 215.000 km ami betett neki...
Ezért írtam, és megköszönöm ha valaki tud szerezni olcsóért :-)

De ha egyszer mondom hogy gyáriban meg van felújító készlet??
Persze azt nem a Lángnál vagy Unixnál kell keresni, hanem márkaszervizben. Mondjuk az viszont lehet, hogy az ára megközelíti a bontott nyeregét.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.20 18:28:43 írta Xanyi »
Xanyi

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6876 Dátum: 2013.01.20 19:39:57 »
Na sikerült az izzócsere, hát az egy dolog, hogy 5 patentot és a burkolatot le kell szedni, de még ehhez a "könnyen" hozzáférhető helyen is olyan kevés hely van, hogy erőt kifejteni is nehéz, márpedig fogó nélkül nem ment a dolog. 1 patent valamikor korábban elveszett, honnan lehetne ilyet beszerezni? Gondolom Toyota. Mi a reális ára?
'08 RX400h
'09 Prius 3

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6877 Dátum: 2013.01.20 19:47:20 »
Na sikerült az izzócsere, hát az egy dolog, hogy 5 patentot és a burkolatot le kell szedni, de még ehhez a "könnyen" hozzáférhető helyen is olyan kevés hely van, hogy erőt kifejteni is nehéz, márpedig fogó nélkül nem ment a dolog. 1 patent valamikor korábban elveszett, honnan lehetne ilyet beszerezni? Gondolom Toyota. Mi a reális ára?

Szerintem párszáz forint lehet. Nekem a szerviznél pótolták alul a motorburkolat körül a patenteket és akkor egy db 355 Ft volt (bruttó).
Ez sem lehet sokkal több.


FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6878 Dátum: 2013.01.20 21:10:57 »
Hidd el, én lennék a legboldogabb, ha ilyen eccerű lenne... A Lángnál, Bárdinál, UNIX-nél és egyik bontóban sincs kétdugattyús javítókészlet ehhez az avensishez, utána érdeklődtem többször. Komplett féknyerget tudnak rendelni újat japánból, csekély 127.000 Ft + ÁFA (!) Ezzel szemben ajándék a bontott 15.000-ért, ha épp van nekik. Fékolaj volt cserélve rendszeresen, kiszakadva nincs semmi. Szerintem inkább az elmúlt 215.000 km ami betett neki...
Ezért írtam, és megköszönöm ha valaki tud szerezni olcsóért :-)
Nézegettem az autódhoz, hogy milyen féknyergeket hoz fel egy-két katalógus, mert van nekem két vadiúj (jobb és bal  ;) )oldalanként kétdugattyús féknyergem (SBS a gyártó) ami eredetileg a Celica 4x4 2.0 Turbo-hoz jó (_T16_), de én a Carinámra akartam rátenni, de lehet még nagyobb tárcsafékeket akarok előre (min.275mm-est) és hátra is 269mm-es tárcsát a dobfék helyett ezért csúszik a projekt.
A te autódat háromféle első tárcsafékkel szerelték: 260x25 ha hátul dobfék van és gyárilag 14"-os kerekek, 275x28 ha hátul tárcsafék van és 15"-os kerekek gyárilag de csak 2001.07.01.-ig, azután 275x28. Ha a tied az első változat :260x25mm (átmérő x vastagság) akkor van rá esély, hogy jók lennének az én féknyergeim az első tárcsafékedhez, ha hatalmas mázlid lenne, akkor rámegy simán, de lehet kellene még hozzá a Celica fékbetét és az azt tartó konzol is. A konzol kb. 5000Ft a bontókba. A siker nem garantált, de ha van kedved kísérletezni, összenézhetjük. Ahhoz képest, hogy vadiúj és szuper a cucc ami nálam van, nagyon olcsón odaadnám a kettőt: 25eFt-ért, mert egyelőre csak porfogó a polcomon. Ha kell küldök képeket.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6879 Dátum: 2013.01.20 21:15:09 »
De ha egyszer mondom hogy gyáriban meg van felújító készlet??
Persze azt nem a Lángnál vagy Unixnál kell keresni, hanem márkaszervizben. Mondjuk az viszont lehet, hogy az ára megközelíti a bontott nyeregét.
Márkaszervízbe nem megyünk... Azóta, amióta az ablakemelőmet 80.000-ért akarták cserélni, vettem bontottat 12.000-ért és én kicsréltem. Márkaszervíz nem ad ki alkatrészt, csak úgy foglalkozik vele, ha ő építi be, brutál-horror-pofátlan-szemétláda áron egy 12 éves autóba... illetve bocsánat: toyotába...
Szóval? Van valakinek 2001-es ráncfelvarrott avensise, aminek a hátulját porig zúzták, és az elejében épen maradt a bal első (kétdugattyús) féknyereg? :-) Megköszönöm ha szól :-)

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6880 Dátum: 2013.01.20 21:18:06 »
Nézegettem az autódhoz, hogy milyen féknyergeket hoz fel egy-két katalógus, mert van nekem két vadiúj (jobb és bal  ;) )oldalanként kétdugattyús féknyergem (SBS a gyártó) ami eredetileg a Celica 4x4 2.0 Turbo-hoz jó (_T16_), de én a Carinámra akartam rátenni, de lehet még nagyobb tárcsafékeket akarok előre (min.275mm-est) és hátra is 269mm-es tárcsát a dobfék helyett ezért csúszik a projekt.
A te autódat háromféle első tárcsafékkel szerelték: 260x25 ha hátul dobfék van és gyárilag 14"-os kerekek, 275x28 ha hátul tárcsafék van és 15"-os kerekek gyárilag de csak 2001.07.01.-ig, azután 275x28. Ha a tied az első változat :260x25mm (átmérő x vastagság) akkor van rá esély, hogy jók lennének az én féknyergeim az első tárcsafékedhez, ha hatalmas mázlid lenne, akkor rámegy simán, de lehet kellene még hozzá a Celica fékbetét és az azt tartó konzol is. A konzol kb. 5000Ft a bontókba. A siker nem garantált, de ha van kedved kísérletezni, összenézhetjük. Ahhoz képest, hogy vadiúj és szuper a cucc ami nálam van, nagyon olcsón odaadnám a kettőt: 25eFt-ért, mert egyelőre csak porfogó a polcomon. Ha kell küldök képeket.
Köszönöm szépen, az én autóm gyárilag elöl-hátul tárcsafékes, gyári alufelnikkel. Sajnos attól tartok, az ajánlatod túlszárnyalja az elképzelésemet. Csak bal első nyereg kell és max annyiért, amennyi a bontott: 15.000 Ft. Többet nem vagyok hajlandó áldozni rá, elvi okok miatt.
De köszönöm az ajánlatot! Nagyon rendesek vagytok, hogy egyre többen, rögtön reagáltok, ha ír az ember :-))))))
Még valaki esetleg? :-)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6881 Dátum: 2013.01.20 21:26:47 »
Köszönöm szépen, az én autóm gyárilag elöl-hátul tárcsafékes, gyári alufelnikkel. Sajnos attól tartok, az ajánlatod túlszárnyalja az elképzelésemet. Csak bal első nyereg kell és max annyiért, amennyi a bontott: 15.000 Ft. Többet nem vagyok hajlandó áldozni rá, elvi okok miatt.
De köszönöm az ajánlatot! Nagyon rendesek vagytok, hogy egyre többen, rögtön reagáltok, ha ír az ember :-))))))
Még valaki esetleg? :-)
Ebben az esetben sajnos tuti nem lenne jó neked, függetlenül az ártól.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6882 Dátum: 2013.01.21 08:04:20 »
... Márkaszervíz nem ad ki alkatrészt, csak úgy foglalkozik vele, ha ő építi be,...
Üdv!

Nem tudom, ez melyik egység, de Pécsen többször vettem alkatrészt a márkaszervizben és simán kiadták még mindig. Annyi, hogy valóban drágább.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6883 Dátum: 2013.01.21 12:07:17 »
Na sikerült az izzócsere, hát az egy dolog, hogy 5 patentot és a burkolatot le kell szedni, de még ehhez a "könnyen" hozzáférhető helyen is olyan kevés hely van, hogy erőt kifejteni is nehéz, márpedig fogó nélkül nem ment a dolog.
A bal oldalhoz képest a jobb oldal maga a rémálom. Igazi "2-es pálya".
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6884 Dátum: 2013.01.21 13:10:23 »
Na sikerült az izzócsere, hát az egy dolog, hogy 5 patentot és a burkolatot le kell szedni, de még ehhez a "könnyen" hozzáférhető helyen is olyan kevés hely van, hogy erőt kifejteni is nehéz, márpedig fogó nélkül nem ment a dolog. 1 patent valamikor korábban elveszett, honnan lehetne ilyet beszerezni? Gondolom Toyota. Mi a reális ára?
Vagy márkaszerviz, vagy pl. http://www.patentdepo.hu/  Bár én még egyszer sem jártam náluk, sokan pótolták/ják onnan a hiányzóakat.