Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768199 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5940 Dátum: 2011.12.13 14:21:22 »
Lehet csak az alapjárati motor csatlakozóit kell megtisztítani, esetleg a légtömegmérőt (féktisztítóval) vagy a pillangószelepházat.
Nálam az utóbbi tiszta, a többi még nincs megtisztítva, de meg fogom tisztíttatni a szerelőmmel, ha viszem olajteknő tömítést cserélni.

bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5941 Dátum: 2011.12.19 14:56:31 »
Sziasztok!

1998-as évjáratú Avensis 2.0TD ( 90 LE ). Tökéletes, 240.000 km után is, most viszont télen azt vettem észre, hogy 5.sebességben, 90-100 km/h-nál néha úgy szaggat kicsit a motor egy ponton, kicsit olyan remegve megy, de egy kisebb gázadásra húz rendesen, és aztán 110-felé már nem csinálja, csak pont ebben a 90-es tartományba. Nyáron nem csinálta, csak most...pedig nem hideg a motor, üzem melegen is csinálja.
Tapasztalt valaki hasonlót?? Annyira nem zavaró, állni kell a gázon, és akkor semmi gond :-)

Még egy kérdés hátha... A fűtés - ventillátor gombok világítása mind kiégett...Mind a három tekerőgombon, elején még csak a fele volt sötétben, de most már az egész...Macerás annak a megvilágítását cserélni?? Apróság, meg fejből tudom melyik mit csinál, csak mégis... világítson már :-)

Köszi előre is.


Röfi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5942 Dátum: 2011.12.19 16:01:44 »
A tekerőt jó erősen megfogod és kihúzod és már ott is az izzó (Ha jól emlékszem). Sokáig én is úgy jártam vele, mire mind kiment és akkor jöttem rá milyen egyszerű cserélni. Nekem most a műszerfal következik, az már nagyobb feladat lesz.
Avensis Liftback
Linea Terra 1.6
1999

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5943 Dátum: 2011.12.19 17:03:25 »
A rángatással kapcsolatban én vennék a toyotánál valami motortakarító folyadékot és megjáratnám fordulaton, szerintem valószínű, hogy valami lerakódás okozza a gondot. Megnézném a pillangószelep házát és a légszűrőt... :)

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5944 Dátum: 2011.12.19 18:15:25 »
A tekerőt jó erősen megfogod és kihúzod és már ott is az izzó (Ha jól emlékszem). Sokáig én is úgy jártam vele, mire mind kiment és akkor jöttem rá milyen egyszerű cserélni. Nekem most a műszerfal következik, az már nagyobb feladat lesz.
ez is ugyanilyen egyszerü.
1. kormányt felső állásba tolni, ott rögzíteni
2. két csillagcsavart kiszedni
3. műszerfal kibuktatható és már a kezedben is van.
A hátoldalon van 2-3 csatlakozó, azokat eltávolítod és kompletten ki is veheted a műszerfalat.
A toyotában potom áron lehet beszerezni öket, asszem 100Ft környékén vettem,
ha jól rémlik 90 fokkal kell elforgatva kivenni/berakni, de biztos könnyen rájössz. :D

Röfi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5945 Dátum: 2011.12.19 19:43:40 »
Köszi!
Arra a két csavarra gondolsz ami az ívben van belül az órák előtt? Szerintem menni fog.
Avensis Liftback
Linea Terra 1.6
1999

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5946 Dátum: 2011.12.19 20:29:18 »
Köszi!
Arra a két csavarra gondolsz ami az ívben van belül az órák előtt? Szerintem menni fog.
igy van! Alulról benézve láthatod. Simán menni fog nekem nettó 5 perc volt a szét-összeszerelés. :)

bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5947 Dátum: 2011.12.19 22:10:42 »
Köszi! A műszerfalról jut eszembe, abban nekem csak a digit óra / hőmérséklet zöld háttere ment ki :clap:
Annak is van egy külön kis izzója?
Még nem kellett cserélnem semmit rajta, meg nem is néztem még, hogy a fényszóróba egy izzócsere az mennyi munka??
Kis Pandámban 22 mp :-) Még csavart sem kell kivenni...csak levenni hátul egy gumiharangot.. :-)

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5948 Dátum: 2011.12.19 23:08:06 »
Köszi! A műszerfalról jut eszembe, abban nekem csak a digit óra / hőmérséklet zöld háttere ment ki :clap:
Annak is van egy külön kis izzója?
Még nem kellett cserélnem semmit rajta, meg nem is néztem még, hogy a fényszóróba egy izzócsere az mennyi munka??
Kis Pandámban 22 mp :-) Még csavart sem kell kivenni...csak levenni hátul egy gumiharangot.. :-)
Nekem is az ment ki, de a km számláló. :D abból a fajtából 2 darab izzó van, mindkettőből újat vettem, sokat erősödött a fényerő is.
pikk-pakk megy az egész! Amúgy ha jól emlékszek 2 féle izzó van a műszerfalban. üdv!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5949 Dátum: 2011.12.20 14:54:47 »
Erről jut eszembe, az 1. generációs Ave hol tárolja az össz kilométert? A fedélzeti computerben, vagy a km óraszámlálóban van valami memória?
Azért jutott eszembe, mert mondta vki hogy cserélt km órát és más lett az össz km számláló állása.

bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5950 Dátum: 2011.12.20 21:37:12 »
Fogalmam sincs :-) Még a biztosítékokat sem találom! :clap:
Mindig sötét van mire hazaérek, eddig meg nem volt rá szükség...Könyvem nincsen sajnos, olasz rokon adta a sárkányt, és az kimaradt, vezetett szervízkönyv az van...
Azt olvastam, hogy valami tárolórekesz is egyben, de nem találom :-)
Help :-)

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5951 Dátum: 2011.12.20 22:32:14 »
Fogalmam sincs :-) Még a biztosítékokat sem találom! :clap:
Mindig sötét van mire hazaérek, eddig meg nem volt rá szükség...Könyvem nincsen sajnos, olasz rokon adta a sárkányt, és az kimaradt, vezetett szervízkönyv az van...
Azt olvastam, hogy valami tárolórekesz is egyben, de nem találom :-)
Help :-)
Kormánytól balra, a szellőzőrostély alatt van az a kis rekesz, azt kell kinyitni, majd tovább erőltetve magad felé felfelé húzni, és kipattan a helyéről.
Amögött vannak a biztosítékok, sőt még az OBD csatlakozó is oda került ( lásd a képet ). De mire van szükséged? Kiment egy bizti?


bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5952 Dátum: 2011.12.20 22:48:09 »
Köszi a képet. Azt lenyitottam, nem volt benne semmi, de arra nem gondoltam, hogy még feszíteni kell tovább :-)
Gondoltam megnézem őket, mert most mentek ki a fűtés gombok megvilágításai is, aztán a jobb oldali fényszóró tompítottja...de lehet hogy nem bizti, csak most kezdi megadni magát minden ami "világítás"...

bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5953 Dátum: 2011.12.20 23:30:28 »
A gombok egyszerűen kijöttek, látom is a kis rizsizzókat, de a lyukon keresztül ki nem veszem, olyan kicsi a hely.  :D Gondolom azt a fekete műanyagot ( takarólemezt ) is ki kell pattintani, csak gondoltam mielőtt letöröm megkérdezem, hogy van-e benne valami furfang, vagy csak csavarhúzóval kipattintani, aztán hello...
Köszii

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5954 Dátum: 2011.12.21 10:40:41 »
Ha budapesti vagy, akkor az Üllőin tudok egy remek boltot ahol vehetsz műszerfalizzót... :) Mármint elég speckó, a pacák ilyen izzóbzi :D