Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768410 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Elthan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5685 Dátum: 2011.08.01 13:51:58 »
1 hete az 1998-as évjáratú Avensis bal első ablakemelő szerkezete megadta magát. Eltört benne a műanyagből készült csiga. Vettem hozzá egy Magnetto Marelli utángyártottat. Felszereltem minden stimmel. De aaz elektromos csatlakozáson megakadtam, mivel az eredeti 5 kivezetéssel van, ez meg csak 2 kivezetéssel van ellátva. Próbálgattam és rájöttem, hogy ha fordított polaritással működik (kéket a testre, feketét a pozitívra akkor lefelé megy, ha a feketét a testre, kéket a pozitívra, akkor felfelé megy). De a kapcsolótól ilyen nem jön, csak pozitív jön, külön szálon, ha le és külön, ha felfelé megy. Meglehet a bekötést oldani, vagy vigyem vissza a boltba az ablakemelőt.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5686 Dátum: 2011.08.01 14:39:16 »
Diódákkal talán meg lehetne oldani, de szerintem neked a bármelyik ablakhoz jó motort adták, míg a bal első gondolom autómata. (Ezért van az eredetin 5 kivezetés.)
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.01 14:40:56 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Elthan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5687 Dátum: 2011.08.01 20:29:51 »
Köszi. 4 relével megoldottam elméletben. Holnap gyakolrlatban is kipróbálom.

Elthan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5688 Dátum: 2011.08.02 20:43:36 »
Köszi. 4 relével megoldottam elméletben. Holnap gyakolrlatban is kipróbálom.
Gyakorlatban is működik. 4 relé kellett hozzá, az ajtó aljába le is tudtam csavarozni őket. Nem olyan elegáns, mint a dióda, de nem látszik belőle semmi. A lényeg, hogy kiválóan működik. Nekem nem mindegy, hogy mennyi az ár. A gyári 57000 Ft., a Magnetti, meg 26000 Ft.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5689 Dátum: 2011.08.02 21:07:02 »
a kis ezermester :) és maga a csiga került ennyibe, vagy a komplett ablakemelő szerkezet az "ollóval" és a motorral együtt? a többi utángyártott ennél drágább?
Amúgy mi ment tönkre pontosan, a motort, vagy itt az "olló" szerkezet egybe van építve a motorral, vagy csak a csiga? Ezek szerint csigát utólag nem lehet külön venni.
Esztergálható darab? Mert akkor apósommal készíttetek 4 újat :)
A múltkor takarítottam a kocsit és kipergett egy kis műanyag darabka az eső elvezető lyukból, mintha valami műanyag stiftek tört volna le az ajtó belsejéből
vagy az ablakemelő szerkezetből, nem tudom. A szine áttetszőnek tűnt. Semmi egyebet nem tudok elmondani :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.02 21:10:28 írta rokafiu77 »

Elthan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5690 Dátum: 2011.08.02 21:39:52 »
a kis ezermester :) és maga a csiga került ennyibe, vagy a komplett ablakemelő szerkezet az "ollóval" és a motorral együtt? a többi utángyártott ennél drágább?
Amúgy mi ment tönkre pontosan, a motort, vagy itt az "olló" szerkezet egybe van építve a motorral, vagy csak a csiga? Ezek szerint csigát utólag nem lehet külön venni.
Esztergálható darab? Mert akkor apósommal készíttetek 4 újat :)
A múltkor takarítottam a kocsit és kipergett egy kis műanyag darabka az eső elvezető lyukból, mintha valami műanyag stiftek tört volna le az ajtó belsejéből
vagy az ablakemelő szerkezetből, nem tudom. A szine áttetszőnek tűnt. Semmi egyebet nem tudok elmondani :)
A csiga tört el. Esztergáltattam rá egy újat. A karosszériás összerakta, beszerelte. Működött 2 napig. Majd Ugyanaz a csiga megadta magát ismét. Gondoltam nem tökölök vele, hogy 2 naponként szétszedjem. Bontóból akartam venni, de nem kaptam. Vettem hozzá utángyártottat. Ez volt nem válogathattam. Csak motorral adták, de az eredeti Toyota motorja nem is tehető fel rá sajnos. Ha rá lehetett volna tenni az eredeti motort az utángyártott szerkezetre semmi gondom nem lett volna.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5691 Dátum: 2011.08.02 22:54:11 »
szia, köszönöm szépen a leírást, korrekt! Igy képzeltem el. köszi!

RolEnD

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5692 Dátum: 2011.08.03 21:37:38 »
Sziasztok!

Segítség kellene. Tönkrement az Avensis.  :censored:
De teljesen. Komplett motort keresek. 2005-ös, kombi, FHV-170LE.
Merre keressem? Magyar bontókba eddig sikertelen voltam. Külföldön pedig nem vagyok túl járatos.
Fontos lenne, mert munkaeszköz. Minden segítséget, javaslatot elfogadok.

Köszönöm!

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5693 Dátum: 2011.08.04 08:20:12 »
Sziasztok!

Segítség kellene. Tönkrement az Avensis.  :censored:
De teljesen. Komplett motort keresek. 2005-ös, kombi, FHV-170LE.
Merre keressem? Magyar bontókba eddig sikertelen voltam. Külföldön pedig nem vagyok túl járatos.
Fontos lenne, mert munkaeszköz. Minden segítséget, javaslatot elfogadok.

Köszönöm!

1 topikba eleg beirni...!!!

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5694 Dátum: 2011.08.05 11:34:10 »
az olajfogyasztásos dolgot még kicsit folytatva:

-nincsen véletlenül információtok arról, hogy miként lehet pontosan megállapítani, hogy valakinek módosított blokkja van-e már vagy még a zabálós régi? Pl. motorszámból gondolom lehetne tudni, tudja ezt valaki?

(Avensis 1.8 sol elegant, gyártási év:2003, forgalomba helyezés 2004.03

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5695 Dátum: 2011.08.06 21:24:30 »
az olajfogyasztásos dolgot még kicsit folytatva:

-nincsen véletlenül információtok arról, hogy miként lehet pontosan megállapítani, hogy valakinek módosított blokkja van-e már vagy még a zabálós régi? Pl. motorszámból gondolom lehetne tudni, tudja ezt valaki?

(Avensis 1.8 sol elegant, gyártási év:2003, forgalomba helyezés 2004.03

Talán itt - Toyota Hungary:
cac@toyota.hu

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5696 Dátum: 2011.08.07 10:36:15 »
Sziasztok!

Elképzelhető, hogy szintén én is bele esek az 1.8 vvti olajzabálós problémába! A kocsi 2004 márciusi üzembe helyezésű, de a forgalmiban gyártási évnek 2003 van megadva!!!
A gyanakvás oka: a kocsi nagyon kevés km-t futott, a héten léptem át a 60 ezres futásteljesítményt...! Idáig nem volt gond az olajszinttel, két szervizperiódus között nem kellett utána tölteni. Egy nyaralás előtt viszont ledöbbentem: a januári szervizes olajcsere mellett, indulva egy nyári hosszabb nyaralásra vettem észre, hogy a minimum szinthez közelített az olajpálca szerint az olajszint......január óta 5000km-t ment a kocsi....
A nyaraláson 1700km-t mentem, ismét fogyott olaj (utántöltés után), a min. és max. között félúton van a szint...

Ami nekem nagyon számít:
7év ÉS 180.000km vagy 7 év VAGY 180.000km a feltétele a motorcserének???? Nálam nagyon nem mindegy, mivel a 7 évből idén márciusban kiestem, a 180ezer km-nek viszont a HARMADÁNÁL járok!!! A kocsi végig Toyota márkaszervizekben szervizelt! Esetemben kissé igazságtalannak tartanám, ha csak az életkor miatt esnék el a csere lehetőségétől csupán azért, mert keveset futott az autóm!
Mivel a gyártási éve 2003-as, nagyon sanszos, hogy az enyém is előbb-utóbb nagy olajzabálóssá válik!

Hogyan lehetne ezt egyértelműen megtudni? A motorszámból nem derülhet ez ki? A motorszámból pl. lehet következtetni arra, hogy pontosan mikori gyártású? Esetleg nem lehet pontosan tudni, hogy hónapra pontosan mikor kezdték a módosított blokkot gyártani?

Idáig Mobil1, LM, legutoljára pedig Toyota olaj (5W30) (ezt is töltöttem utána) került a kocsiba!

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Köszönöm a válaszokat!

Hali!

 

Azt lehet tudni, milyen viszkozitású olajakat kapott a kocsi? És hogy volt használva? Mondjuk a leírásod alapján nagyon kímélő használatot feltételezek, ami szvsz kedvez a probléma kialakulásának(főleg városi használat, alacsony fordulatokon..). Én is egy ilyen megkímélt kocsit vettem, igaz Corolla, de ugyanez a gond.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5697 Dátum: 2011.08.07 13:21:38 »
Ti mit csinálnátok a helyemben?
Mivel az autód elmúlt 7 éves, ezért kiestél a "gariból" - nyilván senki nem gondolhatja komolyan, hogy mondjuk egy 30 éves autón még simán motort cserél a gyártó, ha a futása nem érte el a 180 ezer km-t.

Viszont mivel nemrég múlt a kocsid 7 éves, továbbá keveset futott és végig márkaszervízben karbantartott, ezért én a szervízhez fordulnék, állapítsa meg a problémát, és utána ha indokoltnak látja, adjon be egy méltányossági megkeresést a TMH-nak. De teljesen ingyenes cserére én a helyedben már nem számítanék - jó esetben valószínűleg a költségek egy részének átvállalását ajánlják majd fel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kardos81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5698 Dátum: 2011.08.07 17:59:20 »
Sziasztok Laci vagyok Pécsröl.Segitséget szeretnék kérni töletek mert nem jo az avensisem(99-es 1.6 benzin 4afe).2 hete kezdte hogy kihagy a motor alapjáraton, gyorsitáskor nem eröteljesen, de berángat és ugy vettem észre hogy nem olyan erös mint volt.Csak melegen csinálja és van hogy nehezen indul vagy inditáskor leáll mejd ujrainditva nem mindegyik henger indul el de ez csak melegen csinálja.Mivel én autoszerelö vagyok nem estem kétségbe és néhány dolgot le ellenöriztem de kifogytam az ötletekböl.Lekérdezni nem engedi magát.Vezérlést ellenöriztem mértem kompressziot cseréltem gyertyákat, kábeleket befecskendezöket, kipucoltam a folytoszelepet és az alapjárati motort.Ma széthuztam a lamda szondát megrendeltem egy uj üzemanyagszüröt(a régi fél éves, Nipparts) és ha marad kedvem megmérem az üzemanyagnyomást,bár az auto gyorsul különben nem gyorsult volna fel leszabájzásig.Kopogásérzékelö az egyik gyanum,vagy lehet hogy a tankszellözés szorakozik?Mostanában mindig nagyot szusszan.Ha tudtok légyszives segitsetek mert kifogytam az ötletekböl és mások sem értik mert amugy VW és Audit szervizelünk és senki nem tud hozzászolni csak találgatni.Elöre is köszönöm.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5699 Dátum: 2011.08.07 19:20:37 »
A tanksapka levételekor az Avensisek szusszannak.