Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768287 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5565 Dátum: 2011.06.14 14:59:46 »
Akkor nekem ezzel szerencsém van, az enyém 2007-es, ránctalanított. De amit később írtam a nyomáskülönbség szenzorról, az szépen mutatja, hogy a DPF van tele, vagy olyan más gond van esetleg, amitől nem kap nyomást a kilépő oldali vákuumcső.
Az enyém is ránctalanított, 2006 novemberi. Lehet, hogy a tiéd is még azon 07-esek közé tartozik, amelyek még a régi DPF-el lettek szerelve. Gondolom nem január 1. éjféltől álltak át.
Ha nem garis már, nem baj, nekem sem volt az. Állták a költségeket különösebb könyörgés nélkül.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5566 Dátum: 2011.06.14 17:00:02 »
OFF Mindenkinek elmesélem, itt még tán nem volt: 2l-es Carina E felcuccolva, 3 bicaj a vonóhorog-tartón, stb. Magyar benzin, nem autópálya, nagy gáz, Szeged - Pécs: 8 liter ...... Az első horvát kútnál tankolás, le Splitig, nem autópálya, tehát egyfolytában gyorsít-fékez, 5 helyen gyorshajtási bünti: kevesebb, mint 7 liter. Ez ment éveken át. Sírni tudtam volna... ON
Carina E rulez  :yes: ... Mondjuk, alattam azért többet evett a 2.0 kombi, de nem sokkal.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rusnya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5567 Dátum: 2011.06.14 17:54:52 »
Üdv Urak!
T22-es d4d avensisem van. tegnap reggel hidegen és ma melegen is, indítás közben (harmadik-negyedik fordításnál) hallottam egy furcsa szisszenő hangot. hasonlót, mint amikor egy benzinesnek nincs rendben a gyújtása és mellégyújt. mint mikor a szénsavas valaminek letekerik a kupakját.
valakinek volt már ilyen hibával dolga? amúgy minden szempontból teszi a dolgát, ahogy szokta.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5568 Dátum: 2011.06.14 20:43:25 »
Akkor nekem ezzel szerencsém van, az enyém 2007-es, ránctalanított. De amit később írtam a nyomáskülönbség szenzorról, az szépen mutatja, hogy a DPF van tele, vagy olyan más gond van esetleg, amitől nem kap nyomást a kilépő oldali vákuumcső.
Az enyém is ránctalanított, 2006 novemberi. Lehet, hogy a tiéd is még azon 07-esek közé tartozik, amelyek még a régi DPF-el lettek szerelve. Gondolom nem január 1. éjféltől álltak át.
Ha nem garis már, nem baj, nekem sem volt az. Állták a költségeket különösebb könyörgés nélkül.
nézzétek össze az alvázszámotokat, melyik autót mikor gyártották, abból hátha kiderül hogy 2 hónap sincs köztük vagy ilyesmi... és akkor lehet igaza van Hexadecimálisan írva 53-nak becézett barátunknak. :P

mindenható

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
    • MagnetPlanet Webshop
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5569 Dátum: 2011.06.14 20:50:36 »
Akkor nekem ezzel szerencsém van, az enyém 2007-es, ránctalanított. De amit később írtam a nyomáskülönbség szenzorról, az szépen mutatja, hogy a DPF van tele, vagy olyan más gond van esetleg, amitől nem kap nyomást a kilépő oldali vákuumcső.
Az enyém is ránctalanított, 2006 novemberi. Lehet, hogy a tiéd is még azon 07-esek közé tartozik, amelyek még a régi DPF-el lettek szerelve. Gondolom nem január 1. éjféltől álltak át.
Ha nem garis már, nem baj, nekem sem volt az. Állták a költségeket különösebb könyörgés nélkül.

 Ezt az "Állták a költségeket..." kifejthetnéd cseppet, mert nem nyilvánvaló, hogy így legyen. (De legyen így!)

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5570 Dátum: 2011.06.14 21:34:20 »
nézzétek össze az alvázszámotokat, melyik autót mikor gyártották, abból hátha kiderül hogy 2 hónap sincs köztük vagy ilyesmi... és akkor lehet igaza van Hexadecimálisan írva 53-nak becézett barátunknak. :P

YES ;)

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5571 Dátum: 2011.06.14 21:42:08 »
Ezt az "Állták a költségeket..." kifejthetnéd cseppet, mert nem nyilvánvaló, hogy így legyen. (De legyen így!)

Gyári garancia lejárt (3,5 éves volt a kocsi), a plusz Extracare -amit vettem- hatálya alá viszont nem tartozik a DPF.... végül kicserélték "gariban".
Nem sűrűn fordul elő, azt azért hozzátették.

Tomahawk_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5572 Dátum: 2011.06.15 14:54:37 »
1999-es 1.6 4AFE Avensis I.-esem kormánykitekeréskor elég erősen "visít", és olyankor elmegy a rásegítése a kormánynak.. mit kell ilyenkor cserélni, karbantartani?(szervó, ékszíj?) Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?Köszönöm!

Ronnie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5573 Dátum: 2011.06.15 18:06:39 »
1999-es 1.6 4AFE Avensis I.-esem kormánykitekeréskor elég erősen "visít", és olyankor elmegy a rásegítése a kormánynak.. mit kell ilyenkor cserélni, karbantartani?(szervó, ékszíj?) Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?Köszönöm!


Olaj van még a szervóban?
Toyota Avensis 1.6 16V Linea Luna

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5574 Dátum: 2011.06.15 19:02:55 »
1999-es 1.6 4AFE Avensis I.-esem kormánykitekeréskor elég erősen "visít", és olyankor elmegy a rásegítése a kormánynak.. mit kell ilyenkor cserélni, karbantartani?(szervó, ékszíj?) Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?Köszönöm!
Nekem is ez volt a bajom, hogy visított és nehezebb volt tekerni a kormányt, de nem ment el a rásegítés. Nekem az lett a megoldás, hogy kormánymű olajat cseréltünk.
Az ékszíjat még akkor cseréltem le, amikor megvettük, az nem segített rajta. Mielőtt kuplungot és olajakat cseréltettem, átnéztük az olajat, meg volt égve. --> Megoldás: csere
A csere közben bebizonyosodott hogy a kormányműben megégette az előző tulaj az olajat, és koszos is volt, ezért ment nehezen a szervó. Most már fél erővel lehet tekerni a kormányt.  :clap:
Jól fel kell hígítani a kormányszervóban az olajat és nagy fordulaton tekerni sokat, mire kiköpi a szutykot. Nálam ez volt a megoldás. Mekkora változás volt, mint az új kuplung! :)

Hallgattam az Avensisek hangját kormánytekerés közben - van még a cégnél 3 másik munkatárs akiknek szintén 1. generációs Avéjük van, van mihez hasonlítani - de mindegyik szervónak
van egy jellegzetes hangja. Tehát ezt a hangot meg kell szokni, hozzátartozik az autó hangjához, de most nem a koppig kitekert állapotról beszélek :) ott mindegyik visít egy kicsit.

Szóval ha nem tudod mikor cserélték ki a szíjat, akkor cseréltesd ki 3000Ft körüli pénz és vegyél bele 1 liter Dexron III olajat.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.15 19:09:28 írta rokafiu77 »

Tomahawk_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5575 Dátum: 2011.06.15 22:30:17 »
Ok, köszi cserélek szíjat akkor...igen van benne olaj, bár én még nem cseréltem benne...mármint a szervotartályban.Vajon a bordásszíjcserét én is meg tudom csinálni, vagy bonyolult művelet?

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5576 Dátum: 2011.06.16 10:40:45 »
Ok, köszi cserélek szíjat akkor...igen van benne olaj, bár én még nem cseréltem benne...mármint a szervotartályban.Vajon a bordásszíjcserét én is meg tudom csinálni, vagy bonyolult művelet?

Nekem is van hasonló gondom, van egy kis egér hangja tekerés közben, mintha két gumi mindig durván összeérne, viszont mikor parkolok, akkor pedig nagyon erős fémes hangot is kiad néha. Én is gondolkodtam az olajon, csak nem tudom mit tegyek bele, és hogy kb mennyi kell bele.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5577 Dátum: 2011.06.16 12:06:13 »
Ok, köszi cserélek szíjat akkor...igen van benne olaj, bár én még nem cseréltem benne...mármint a szervotartályban.Vajon a bordásszíjcserét én is meg tudom csinálni, vagy bonyolult művelet?

Nekem is van hasonló gondom, van egy kis egér hangja tekerés közben, mintha két gumi mindig durván összeérne, viszont mikor parkolok, akkor pedig nagyon erős fémes hangot is kiad néha. Én is gondolkodtam az olajon, csak nem tudom mit tegyek bele, és hogy kb mennyi kell bele.
A fémes hang, ha olyan recsegős, kattogós, akkor az inkább toronycsapágy lesz.

rusnya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5578 Dátum: 2011.06.16 13:23:22 »
Ok, köszi cserélek szíjat akkor...igen van benne olaj, bár én még nem cseréltem benne...mármint a szervotartályban.Vajon a bordásszíjcserét én is meg tudom csinálni, vagy bonyolult művelet?

Nekem is van hasonló gondom, van egy kis egér hangja tekerés közben, mintha két gumi mindig durván összeérne, viszont mikor parkolok, akkor pedig nagyon erős fémes hangot is kiad néha. Én is gondolkodtam az olajon, csak nem tudom mit tegyek bele, és hogy kb mennyi kell bele.
A fémes hang, ha olyan recsegős, kattogós, akkor az inkább toronycsapágy lesz.


a kisegérre itt a megoldás:
http://auto.indavideo.hu/video/Egy_csendes_auto_kussoljon

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5579 Dátum: 2011.06.16 20:16:10 »
a kisegérre itt a megoldás:
http://auto.indavideo.hu/video/Egy_csendes_auto_kussoljon


Gondolhattam volna, hogy ez kell, csak én nem oda, hanem a kormánykerék mögé fújtam volna be egyből :-)

A másik, kerregő hangot ritkán adja ki, inkább manőverezéskor csinálja. Remélem, hogy nem a toronycsapágy.