Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764136 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5100 Dátum: 2011.03.01 11:50:29 »
Ugy nez ki sikerul megoldani a dolgot a fenyszorokkal. Mondjuk rajottem, hogy a jovo hetvege hosszu hetvege, ugyhogy az egeszet marcius masodik felere halasztom. Viszont a fenyszoro ki-be szereleset markaszerviz helyett egy szerelo srac joval kedvezobb aron megcsinalja. Hamarosan kell csinalnom egy "elotte" kepet, mert ha felujittatom a xenonokat, akkor remelhetoleg szepen latszik majd, hogy az "utana" kepen levo fenyaradattal mennyivel is kenyelmesebb vezetni. Mar alig varom :)
Meg akkor mar megcsinaltatom a kozponti zarat a bal hatso ajtora, az ugyanis nem zar, csak manualisan tudom bezarni az ajtot a retesszel. Talaltam hozza bontott zarmotort 15k-ert (ujonnan 36k). Mondjuk egy helyen lenne 5k-ert is, de sajnos csak jobb hatso ajtoba valo van :(

Hello,
Esetleg ezen az oldalon nézz körül ajtózár ügyben: http://www.profitech.hu/pt_list_data_type2.php?gid=29&tid=63
Avensis 1.8 / 2007

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5101 Dátum: 2011.03.01 15:51:42 »
Hello,
Esetleg ezen az oldalon nézz körül ajtózár ügyben: http://www.profitech.hu/pt_list_data_type2.php?gid=29&tid=63
Kosz a tippet. Sajnos semmi informaciom nincs rola, hogy ez milyen tipusu autokhoz jo, igy valoszinuleg maradok a gyarinal. 400 HUF-ert azert eleg barati az ara :) Mondjuk tenyleg elkepzelni nem tudom, hogy a gyariban mi kerul ujonnan 36 ezer HUF-ba, azt irtozatosan soknak tartom. Kb. 4-5 ezer lenne a realis szerintem. Elvegre egy egyszeru aktuatorrol van szo. Kell bele egy pici motor, ami egy csavart korbeforgat. A forgatas iranyatol fugg, hogy kifele vagy befele tol egy pockot, ami az ajtoreteszt nyitja vagy zarja. A kerdes csak az, hogy ez a profitech-es cucc befer-e a gyari helyere, illetve hogyan oldhato meg az ajto belsejebe rogzitese. A gyarinak ugye direkt van egy felfogato helye, amit ehhez talaltak ki.
Ha magam is le tudnam szedni az ajtokarpitot es nem a szerelonek kellene csinalni, akkor belevagnek. De tapasztalat hijan nem szeretnem a bort lenyuzni vagy eltorni a patentokat, mert annal rosszabb nincs, mikor egy becsukodo ajton lotyog a karpit, illetve hangos zenenel berezonal.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5102 Dátum: 2011.03.01 15:56:19 »
Én /és többen is/ Ferodo premiem betéteket és Ferodo tárcsákat használunk. Nem csikorog, nem drága, de harap mint az állat. Én csak ajánlani tudom... :)
Ezeket hol lehet beszerezni? Keresgeltem interneten, de sehol sem talaltam olyan boltot, amely Avensishez Ferodo fekbeteteket/tarcsakat arulna. Vagy ez valami univerzalis fektarcsa, ami tobbfele autoba jo? Kimondottan Avensishez ajanlott tarcsat szeretnek, nehogy valaha is gondom legyen a megallassal :)
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

cala

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5103 Dátum: 2011.03.02 08:10:56 »
Sajnos eleg szep kis valla van mar az elso fektarcsaknak, igy 1-2 ezer km mulva biztosan cserelni kell. Plusz akkor nyilvan fekbeteteket is.
Eleg intenziven olvasgatom vissza a forumot, de egyertelmuen jo megoldast nem talaltam, hogy milyen markaju tarcsat + betetet erdemes venni. A gyari ugye hajlamos a melegedestol felpuposodni + fekezesnel razni. Azt olvastam Viziborz vett talan Brembo tarcsat, de nagyon visitott. Vagy ott inkabb a fekbetet volt rossz?
Japanparts fekbetetekre panaszkodtak meg talan, hogy nagyon sir fekezesnel.
Erdemes ugyanattol a gyartotol venni a tarcsat es a beteteket? Textar tarcsa + fekbetet kombo jo valasztas lehet? Konkret tapasztalatok erdekelnenek leginkabb, ha vannak. Akinek gyari tarcsaja + betetjei vannak (gondolom aki markaszervizben cserelteti, annak elsosorban azt teszik), annak milyen tapasztalatai vannak a fekkel? A feken nem nagyon szeretnek sporolni, viszont szeretnem tudni, hogy hosszu tavon mi a legjobb valasztas.
Sajnos fogalmam sincs most mik vannak bent nekem. Annyit tudok, hogy a bal hatso tarcsam pl. egy csikban nagyon meg van kopva. Viszont nincs valla, mint az elsonek. Es neha csikorgast is hallok bal hatulrol. Gondolom ha sokaig igy fut, szetmegy a tarcsa es csereltethetem azt is. Szemrevetelezessel hogyan tudhatom meg, ha tul kopottak mar a betetek? A fektarcsan levo csik (kb. 3-4 mm szeles) mitol lehet? Tul kemeny a betet? Vagy esetleg beszorult valami ko?

Én TRW tárcsákat és betéteket tettem a gyári helyett, csendes, elég hamar összekoptak, érzésre is kellemesebb lett a fékezés. A hátsó féknél az egyik tárcsán lévő "csík" a kopásjelző nyoma, elöl elektronikus a fékbetétek kopásának jelzése, a hátsó betéteknél viszont csak egy kis fémlemez jelzi hangos csikorgással, ha a betét kopáshatáron van. Ha ekkor sokat mégy az autóval, felmarja a tárcsát. Sajna ha jól emlékszem a beépítési méret a hátsó tárcsánál 11mm, a kopáshatár pedig 10mm, tehát szabályoztatni nem szabadna, mindenféleképpen csere.  :censored:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5104 Dátum: 2011.03.02 20:16:03 »
Meg akkor mar megcsinaltatom a kozponti zarat a bal hatso ajtora, az ugyanis nem zar, csak manualisan tudom bezarni az ajtot a retesszel. Talaltam hozza bontott zarmotort 15k-ert (ujonnan 36k). Mondjuk egy helyen lenne 5k-ert is, de sajnos csak jobb hatso ajtoba valo van :(
Jó a téma, ha már itt járunk, felhozom...
1. generációs facelift-es lépcsős Avensis csomagtartó zár elromlott a munkatársam kocsijában. Ilyenkor elég egy bizonyos zár alkatrészt cserélni, vagy csak kompletten lehet az egészet?
Hol érdemes venni, keressen bontottat, vagy csak újban gondolkozzon?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5105 Dátum: 2011.03.02 20:24:13 »
Én /és többen is/ Ferodo premiem betéteket és Ferodo tárcsákat használunk. Nem csikorog, nem drága, de harap mint az állat. Én csak ajánlani tudom... :)
Ezeket hol lehet beszerezni? Keresgeltem interneten, de sehol sem talaltam olyan boltot, amely Avensishez Ferodo fekbeteteket/tarcsakat arulna. Vagy ez valami univerzalis fektarcsa, ami tobbfele autoba jo? Kimondottan Avensishez ajanlott tarcsat szeretnek, nehogy valaha is gondom legyen a megallassal :)
http://www.startauto.hu/webaruhaz/
Itt van 1. generációs Avensishez Ferodo féktárcsa, csak mérd meg a mostanit hogy 260mm vagy 275mm az átmérője, nehogy rosszat vegyél ;)

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5106 Dátum: 2011.03.05 12:42:48 »
Sziasztok! Megint a buborekolo hang miatt irok. Ma melegebb az ido, igy konyebben elojott, es megszunni sem igazan akar. Palaczk tippje volt, hogy a hutorendszer levegos. Ma mar nemcsak buborekol, hanem ilyen erolkodo szivattyu hang is volt 3-4 masodpercig, mikor 30as ovezetben lassan haladtam. Kerreg-zorog-buborekol valami, de az erdekes az, hogy felnyitott motorhaztetovel kintrol alig hallani. Bent viszont eleg zajos, kb. halk beszedhangereju.
Azert zarnam ki a motort, mert egyreszt a felnyitott motorter felol joval tompabban hallani, masreszt pedig allo motornal, gyujtasban is hallani. Most, hogy meleg az ido, bemelegedett majd leallitott motorral, gyujtasban vagy 10 percig hallottam ezt a hangot, de pontosan nem talaltam meg a forrasat. Valahonnan a kesztyutarto mogul, vagy a kozepkonzol mogul jon. Amint kiveszem gyujtasbol, abban a pillanatban nema lesz, tehat meg csak picit sem kesleltetve. Futesventilator ki van kapcsolva. Mi a csuda kapcsolodik be a gyujtas raadasakor ami ilyen hangot produkalhat? Esetleg benzinpumpa? De az 10 percig mit csinal gyujtasban? Estere megprobalok hangfelvetelt kesziteni, hatha abbol konnyebb rajonni szakerto fulnek. De ha meleg idoben reprodukalhato a hang, akkor legalabb a szerelonel is elo fog jonni, es ugy konnyebb lehet rajonni a hiba forrasara. Egyebkent az auto rendesen huz, nem eg semmilyen hiba visszajelzo lampa.
Apropo, gyujtasban normalis, ha a kovetkezo lampak folyamatosan egnek, es nem alszanak el? Olajnyomas, akkumulator, narancssarga check engine(?) lampa benne egy kis villammal, meg persze villog a vezeto oldali biztonsagi ov, ha nem vagyok bekapcsolva.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5107 Dátum: 2011.03.05 12:58:02 »
Mi a csuda kapcsolodik be a gyujtas raadasakor ami ilyen hangot produkalhat? Esetleg benzinpumpa? De az 10 percig mit csinal gyujtasban?
Apropo, gyujtasban normalis, ha a kovetkezo lampak folyamatosan egnek, es nem alszanak el? Olajnyomas, akkumulator, narancssarga check engine(?) lampa benne egy kis villammal, meg persze villog a vezeto oldali biztonsagi ov, ha nem vagyok bekapcsolva.
szeva, nálam még a légzsák ikonja is világít a felsoroltak mellett ;) Szóval ez normális, hogy ezek világítanak. Viszont az inditás után 2-3mp múlva egyiknek sem szabad világitania már.

1. generációs a Avensis? Mert úgy vettem észre a benzinszűrő cseréje után, hogy a benzinpumpa gyújtásráadáskor nem még működik, csak indítózásnál kap áramot. Javítsatok ki, ha rosszul tudom!
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.05 13:00:46 írta rokafiu77 »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5108 Dátum: 2011.03.05 13:23:51 »
Most Neked II-es vagy I-es Avensised van?
Digitklímás?

Ugyanis digites II-es Avensiseknél előfordul, hogy vmelyik szervomotor meghal. Ilyenkor kinlódik, próbálja elfordítani a terelőlapot, de nem megy neki. Szerintem azt hallod. Próbáld ki, hogy ha a hőmérsékletet állítod vagy azt hogy hová fújja, akkor változik-e...
Xanyi

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5109 Dátum: 2011.03.05 14:18:34 »
nekem most cserélték ki a fűtésszabályozó motorját, gondolom, döglődött. ha feltekertem maxra a ventillátort, kikapcsolt. azóta viszont működik :D

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5110 Dátum: 2011.03.05 14:38:41 »

szeva, nálam még a légzsák ikonja is világít a felsoroltak mellett ;) Szóval ez normális, hogy ezek világítanak. Viszont az inditás után 2-3mp múlva egyiknek sem szabad világitania már.

A legzsak persze eg nalam is 2-3 masodpercre. Bocsanat, rosszul fogalmaztam. Ugy ertettem, hogy a fentebb emlitett lampak gyujtasban egve maradnak akar percekig is. Amint inditozom, elalszik minden. Igy normalis? Vagy gyujtas raadasakor is el kene aludni az olajnyomas, akksi es naranccsarga motor ikonnak 2-3 mp utan, akkor is, ha nem inditozom?
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5111 Dátum: 2011.03.05 14:48:10 »
Most Neked II-es vagy I-es Avensised van?
Digitklímás?

Ugyanis digites II-es Avensiseknél előfordul, hogy vmelyik szervomotor meghal. Ilyenkor kinlódik, próbálja elfordítani a terelőlapot, de nem megy neki. Szerintem azt hallod. Próbáld ki, hogy ha a hőmérsékletet állítod vagy azt hogy hová fújja, akkor változik-e...
Digitklimas Ave2-m van. Az alairasba beleirtam alulra. Vagy azt nem mindenkinel jeleniti meg?
A futesvezerles szervoja mar jobb tippnek tunik, legalabbis mivel a kozepkonzol felol hallani, a motorterbol pedig csak tompan. A 3-4 masodperces kinlodo szervo hang (tok egyenesen 15 km/h-val haladva) siman elkepzelheto, hogy az. Viszont a kerreges, buborekolas hangjat a futest/ventit kikapcsolva is hallani. A futes iranya egyebkent ugy emlekszem rendben allithato. Tehat fuj labra, ablakra, arcra, ahogy beallitom, gond nelkul. Azert ezt kiprobalom meg egyszer akkor is, amikor elkezdi a hangokat produkalni.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5112 Dátum: 2011.03.05 14:57:38 »

szeva, nálam még a légzsák ikonja is világít a felsoroltak mellett ;) Szóval ez normális, hogy ezek világítanak. Viszont az inditás után 2-3mp múlva egyiknek sem szabad világitania már.

A legzsak persze eg nalam is 2-3 masodpercre. Bocsanat, rosszul fogalmaztam. Ugy ertettem, hogy a fentebb emlitett lampak gyujtasban egve maradnak akar percekig is. Amint inditozom, elalszik minden. Igy normalis? Vagy gyujtas raadasakor is el kene aludni az olajnyomas, akksi es naranccsarga motor ikonnak 2-3 mp utan, akkor is, ha nem inditozom?
Ha áll a motor és rajta a gyújtás, akkor csak a lámpákat ellenőrzi. Mivel töltés és olajnyomás csak járó motornál van, ezek csak akkor alszanak el, ha jár a motor, és ténylegesen van töltés, és megfelelő az olajnyomás.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.05 14:59:23 írta gbucus »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5113 Dátum: 2011.03.05 18:23:52 »
Idézet
Digitklimas Ave2-m van. Az alairasba beleirtam alulra. Vagy azt nem mindenkinel jeleniti meg?
Beállítás kérdése, hogy megjeleníti-e, viszont nekem megjeleníti, mégis vak voltam  :D
Xanyi

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5114 Dátum: 2011.03.06 23:06:18 »
Hú de rég jártam erre.
A következő történt: kb 2 hónapja néha néha felvillan a motor lámpa, kiolvasva p0172 system too rich, MAP szenzor hasonló okból(de akkor nem aludt ki magától) 1,5 éve cserélve, marad a fő hibák közül a hőmérséklet jeladó, a lamda szonda, vagy a katalizátort is mondták, + infó, hogy néha, néha elhagyta az alapjáratot, s rendszerint ezután gyulladt ki a vidd a szervízbe lámpa, majd elaludt.
Mivel nem akartam találolma cserélgetni az alkatrészeket, meg ált. időhiányban is szenvedek, nem történt semmi ::)
De tegnap kikristályosodott a hiba: a 3 as henger trafója végleg beadta az unalmast
Ja mit jelentenek a külön ráírt betük, mert 3 egyforma, 4, különbözik, cikszám auz: 9008019019 külön ráírva 3ra 06c08 (4.re nem tom mi van írva)
Esedékes a kuplungcsere is, mit ajánlotok sachs, aisin asco ( bárdinál gyanúsan olcsó s szerelőm szerint fura dolgokat csomagolnak néha). luk, valeo, most a sachs jó áron van, s nekem egyebekben jó véleményem van róla csak nem tom az avéban milyen lenne (a 120as skodriban jól bírja)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)