Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764193 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5010 Dátum: 2011.02.23 09:42:20 »
Kérdéseim lennének:
- A Meta riasztó gyárinak tekinthető egy 2004-es Ave II-nek?
- És ha igen, a kulcsban lévő elemet hogyan lehet cserélni (szétszedés, milyen elem van benne, csere után kell-e valamit kódolni/tanítani)?
- Ha nem gyári, de esetleg másnak is van ilyen, és tudja a választ az elemcserére, úgy is érdekel.
- Lőkhárítóban lévő betétek hogyan vannak rögzítve? Nem akarom eltörni a műanyagot, de valamit kellene csinálnom vele, mert valami kilazult és zörög.
- Más is tapasztalt-e olyat, hogy pl. autópályán lejtőn gázpedál nélkül, ötödikben gurulva, a lejtő végén újra gyorsítani kellene, de a gázadásra először egy pillanatra inkább megtorpan az autó és csak utána kezd el gyorsítani?
 
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.23 09:44:04 írta kugyu21 »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5011 Dátum: 2011.02.23 10:14:31 »
Igen gyári.
Ha torpan akkor első sorban megnézném a légszűrőt, a gyertyákat és kitakarítanám a folytószelep házát.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5012 Dátum: 2011.02.23 10:54:38 »
A Meta riasztó szerintem nem gyári, a gyári az Toyota logos TVSS - de ezt szerelték be a márkakaereskedések. Őszintén szólva nem tudom milyen elem kell bele, de ők a magyarországi Meta képviselet. Nekem elemcsere után nem kellett semmit tanítani - de nekem a riasztó távirányítójában volt cserélve.
Én a helyedben megkérdezném őket.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5013 Dátum: 2011.02.23 14:05:04 »
A Meta riasztó szerintem nem gyári, a gyári az Toyota logos TVSS - de ezt szerelték be a márkakaereskedések. Őszintén szólva nem tudom milyen elem kell bele, de ők a magyarországi Meta képviselet. Nekem elemcsere után nem kellett semmit tanítani - de nekem a riasztó távirányítójában volt cserélve.
Én a helyedben megkérdezném őket.
Azért is kérdeztem, mert az asszony Skodájában is Meta van, de ott nem a kulcsba van építve, hanem külön távirányító van. Azt már szedtem szét, de az Ave kulcsával nem szeretnék kisérletezni. Köszi a linket, megkeresem őket.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5014 Dátum: 2011.02.23 14:10:07 »
Igen gyári.
Ha torpan akkor első sorban megnézném a légszűrőt, a gyertyákat és kitakarítanám a folytószelep házát.
Nemrég volt a nagyszerviz, remélem ezeket megcsinálták, és nem általában torpan, hanem a nincsgáz=alapjárat és a gázadás határán nem indul el azonnal növelve a sebességet, hanem olyan mintha a gurulás után elöször egy kicsit a fékre lépnék és csak utána a gázra (természetesen nem ezt teszem :D)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5015 Dátum: 2011.02.23 16:34:48 »
Márkaszervízben? :) Na hát akkor kezd el nyugodtan amiket mondtam ;) Főleg a fojtószelep házát!!!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5016 Dátum: 2011.02.23 17:31:14 »
Márkaszervízben? :) Na hát akkor kezd el nyugodtan amiket mondtam ;) Főleg a fojtószelep házát!!!

Mér? Más szervízben ha betolod az autódat olajcserére alapból meggyürüzik?  :whistling:

Idézet
Azért is kérdeztem, mert az asszony Skodájában is Meta van, de ott nem a kulcsba van építve, hanem külön távirányító van. Azt már szedtem szét, de az Ave kulcsával nem szeretnék kisérletezni. Köszi a linket, megkeresem őket.

A Meta riasztó nem gyári, de előszerettel szerelték ezt bele a márkaszervízek az autók új korában. Ha jól értem, Neked nincs külön távvezérlő hozzá, tehát nem a Metával kell felvenni a kapcsolatot. A gyári kulcsot vidd be egy óráshoz, neki van eleme is és picike csillagcsavarhúzója is  ;) Fejből nem tudom az elem típusszámát.
Jah, utána nem kell tanítani semmit!
Xanyi

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5017 Dátum: 2011.02.23 17:35:25 »
Márkaszervízben? :) Na hát akkor kezd el nyugodtan amiket mondtam ;) Főleg a fojtószelep házát!!!
Mér? Más szervízben ha betolod az autódat olajcserére alapból meggyürüzik?  :whistling:
"Nemrég volt a nagyszerviz"-> tehát nem csak olajcserén volt ;) Nagyszervíz alkalmából átnézhették volna, de nem tették....
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.23 19:40:17 írta kleingy »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5018 Dátum: 2011.02.23 18:06:45 »
Egy nagyszervíz annyiban több mint egy olajcsere, hogy többmindent kell cserélni. De ha valami hibát nem jelez az ügyfél, akkor nem lesz megbontva az autó!
A tipushibákra ránéznek a szerelők, a fékekre ránéznek, de mutass egy bármilyen szerelőt aki fojtószelepházat tisztít karbantartásszerü szervízeléskor! Nem is kell... Csak az zavar, hogy kiemelted, hogy márkaszervíz...
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.23 19:39:58 írta kleingy »
Xanyi

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5019 Dátum: 2011.02.23 19:39:36 »
Figyi, szerintem sokaknak van olyan szerelője (nekem is) akihez ha elviszem egy nagyobb átnézésre és szervízre akkor elvégzi a szükséges dolgokat. Megnézi a gyertyákat és a légszűrőt és még a folytószelep házát is kitakarítja 5perc alatt. Ő márkaszervízben volt és nem tették meg, pedig nagyszervíz volt amiért asszem nem is kevés lóvét kérnek el.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5020 Dátum: 2011.02.23 20:30:16 »
Egy nagyszervíz annyiban több mint egy olajcsere, hogy többmindent kell cserélni. De ha valami hibát nem jelez az ügyfél, akkor nem lesz megbontva az autó!
A tipushibákra ránéznek a szerelők, a fékekre ránéznek, de mutass egy bármilyen szerelőt aki fojtószelepházat tisztít karbantartásszerü szervízeléskor! Nem is kell....
Ne haragudj, de a nagyszerviznek arról kellene szólnia hogy átvizsgálják a kocsit és nem arról hogy csak meglesik az aktuális itinert (mi a kopórész csere)!
A buti tulajdonos honnan is tudná hogy a kocsiján mi is lehet hibás (használja és hozzászokik a hibákhoz)?
Más:
Ha gondolod mutatok szerelőt, akinek van csavarhúzója, ideje(10p), féktisztítója ránézni a fojtóházra. ;)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5021 Dátum: 2011.02.23 20:47:50 »
A Meta riasztó nem gyári, de előszerettel szerelték ezt bele a márkaszervízek az autók új korában. Ha jól értem, Neked nincs külön távvezérlő hozzá, tehát nem a Metával kell felvenni a kapcsolatot. A gyári kulcsot vidd be egy óráshoz, neki van eleme is és picike csillagcsavarhúzója is  ;) Fejből nem tudom az elem típusszámát.
Jah, utána nem kell tanítani semmit!
Kiscsavarhúzom nekem is van, próbáltam is már szétnyitni, de valami még fogja és nem merem eröltetni.
De mostmár hogy tudom, hogy nem kell tanítani, egy egyszerű elemcserét jó lenne magamnak megcsinálni, ha tudnám mi tartja még össze?
A márkaszervizen pedig ne vitatkozzatok, én a szűrő és gyertyacsere miatt említettem.
Az viszont elgondolkodtató, hogy bár az előző tulaj ugyan nem szólt a szétégett foglalatú lámpák miatt (műszaki analfabéta), de három időszakos szerviz és egy vizsgáztatás alkalmával (mind márkaszervizben) ezért nekik is észre kellett volna venni maguktól, hogy foglalat hiányában, a fókuszból kiesett izzóval a lámpa alig-alig bocsájt ki fényt magából.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.23 20:52:42 írta kugyu21 »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5022 Dátum: 2011.02.23 21:03:15 »
A fojtószelepházat nem szükséges tisztítani normális esetben. Minden más amit írtok természetes hogy átnézésre kerül. Márkaszervízben is...

De hagyjuk inkább...

Idézet
Kiscsavarhúzom nekem is van, próbáltam is már szétnyitni, de valami még fogja és nem merem eröltetni.
Össze van akasztva azon az oldalon ahol ráteszed a kulccsomóra. Kicsit eltolva egymáson kell szétnyitni!
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.23 21:05:57 írta Xanyi »
Xanyi

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5023 Dátum: 2011.02.23 22:13:24 »
Össze van akasztva azon az oldalon ahol ráteszed a kulccsomóra. Kicsit eltolva egymáson kell szétnyitni!
Köszi megvan, CR2016/3V.
"Lőkhárítóban lévő betétek hogyan vannak rögzítve? Nem akarom eltörni a műanyagot, de valamit kellene csinálnom vele, mert valami kilazult és zörög."
Erre esetleg tudod a választ?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5024 Dátum: 2011.02.23 22:30:06 »
Tegnap kiszedtem az izzítógyertyákat. Semmi nem látszik rajtuk, olyan, amilyennek lennie kell. Tehát már ez az egy tünet is eltűnt, semmi jele nincs meghibásodásnak.
Nna, most mi van...  :hmmmm:
Most az van, hogy kezdhetsz megnyugodni  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )