Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768845 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4830 Dátum: 2011.02.09 21:42:10 »
Közben a Trotter66 által ajánlott DRL-es dolgot is beszereltettem hétvégén, úgy hogy már nem ég állandóan a xenon tompítottam. Mindenkinek csak jánlani tudom.
Egyébként a DRL hétfőtől az EU-ban minden eladott új autóban kötelező ( http://totalcar.hu/magazin/hirek/2011/02/07/kotelezo_az_autok_nappali_vilagitasa ).
A mi autónkban is ilyen, Trotter által közvetített DRL van. Ezzel csak annyi a probléma, hogy a műszakin füttyöghetnek miatta, mondván hogy tulajdonképpen a reflektor világít, blablabla... Ha kifogsz vmi bikkfafejű vizsgabiztost, ez megeshet. Mi kifogtuk. Megoldás: vizsga előtt le kell húzni a vezérlő elektronikáról a csatit, ezzel kiiktatni a cuccot; és utána visszadugni szépen  :yes: ... Rendőr az életben nem fog szólni érte, hisz ránézésre meg sem lehet különböztetni pl. az Audik DRL-jétől. Ez a mi "kedves" vizsgáztatónk sem vette volna észre, ha nem világított volna ráadott gyújtásnál alapban a reflektor kék visszajelzője. Abba akadt bele, és kezdett nézelődni, hogy most akkor mi is ez  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.09 21:44:08 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4831 Dátum: 2011.02.09 21:43:41 »
Idézet
Ha lehet kérd el a rossz lámpákat... légyszíves (lehet megvenném, ha faceliftes verzió)
A garanciában cserélt alkatrészekkel el kell számolni!
Nekünk odaadták a rosszakat, szó nélkül. Mondjuk ez nem gari volt, hanem méltányosság. Az egyiket el is adtam azóta, hetedáron  ::) ... Ha tudom, hogy belátható időn belül megoldódik a felújíthatóság, el nem adom, az is biztos  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4832 Dátum: 2011.02.09 21:45:57 »
Szerinted berakhatom ide közvetlenül a szaki nevét telefonszámát?
Simán!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4833 Dátum: 2011.02.09 21:49:27 »
sziasztok!

meg oldodott a xenon problemam!!!!van egy ceg pesten akik tudjak javitani szetszedik meg csinaljak es mindez 25000 ft a ketto.gyonyoru szepen megcsinaltak es nagyon jol vilagit.akit erdekel tudok segiteni keressetek adok cimet.
En is ugyanennyiert talaltam a 18. keruletben. Azt hogy erted, hogy szet is szedik? Leveszik a lokharitot is, es ok szerelik ki a lampat, vagy azt neked kell megcsinalni? Mennyi ido alatt csinaltak meg?
En csak olyat tudok, ahova a lampakat kell bevinni (tehat a lokost magadnak kell leszedni).
Igazabol az egesz autot nem szivesen hagyom ott csak a lampak miatt egy ismeretlen helyen. :( Ki tudja mit vehetnek meg ki belole, amig nem latom :) Lehet, hogy inkabb maradok annal a verzional, hogy kiszedem magam, es csak a lampakat adom le. Vagy tulparazom a dolgokat?
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4834 Dátum: 2011.02.09 22:01:02 »
A mi autónkban is ilyen, Trotter által közvetített DRL van. Ezzel csak annyi a probléma, hogy a műszakin füttyöghetnek miatta, mondván hogy tulajdonképpen a reflektor világít, blablabla... Ha kifogsz vmi bikkfafejű vizsgabiztost, ez megeshet. Mi kifogtuk.

Sima szervizben nem pampoghatnak érte, hogy mi ez? Elvégre még van garim (extracare) bár az ugye semmire nem jó... csak mert nemsokára viszem és az enyémben is ott figyel a fekete doboz...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4835 Dátum: 2011.02.09 22:03:03 »
Nem hinném, hogy ez érintené az Extracare-t.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4836 Dátum: 2011.02.09 22:19:03 »
D2S vagy D4S típusú izzó kell bele.Philips van benne gyárilag is.Nekem is az van benne,semmi bajom velük. egyiket kellett csak cserélni másik még gyári. Az,hogy nem előforduló probléma náluk a foncsor mattulás.?Tsusho-nál barátom Ave-jében szó nélkül kicserélték pár hónap különbséggel mind a két komplett lámpát.Szerencséje volt mert még benne volt a három évben és grátisz volt.Ez mi ha nem beismerő vallomás??? Ha bíróságra viszi valaki a dolgot, szívesen elkérem az evvel a cserével kapcsolatos papírokat tőle.
Sajnos lehet, hogy en is meg fogok futamodni, es nem viszem birosagra, pedig ha lenne precedens, tobbet nem jatszananak ilyet.

Magyarországon nincs precedens jog. :excl:
music     

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4837 Dátum: 2011.02.09 22:26:52 »
Magyarországon nincs precedens jog. :excl:
Igen, igen, kozben leesett. Inkabb mas szot kellett volna hasznalnom. Ugy ertettem, ha egyszer valakinel bizonyitotta valik, hogy a gyarto hibajabol szarmazott kara, es az mondjuk sajtonyilvanossagot is kap, nem valoszinu, hogy a Toyota tovabbra is takargatni probalja a hibajat. Tehat nem jogi ertelemben lenne ra precedens, hanem egyszeruen feny derulne a nyilvanossag elott erre, es talan a jo hirnevet megorizendo visszahivna ingyen javitasra a Xenonos autoit. Nehezen tudom elkepzelni, hogy egy szivargo benzincso konnyebben problemat tud okozni mint egy feladatat ellatni keptelen fenyszoro. Ha mar cseppenkent szivarog (ami tuzveszelyes is lehet), az azert nyilvan feltunik indulaskor a benzinszagbol, auto alatti foltbol stb. Ha pedig csak megelozeskepp hivjak most vissza az autokat, akkor a Xenon hibai miatt miert nem teszik ugyanezt? Siman balesethez vezethet.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4838 Dátum: 2011.02.09 23:22:30 »
jozinbazin: Ahogy Xanyi is írta, a nagynyomású csövet cserélték (mutatták a helyét a motortérben, de én ... öööö ... csak használom az autót  :D). Alá kellett csak írni 1-2 papírt, ha jól rémlik 21-22e Ft szerepelt rajtuk.

Palaczk: szerencsés vagy, én is meg akartam tartani a cserélt fényszórókat, de állítólag azzal nekik el kell számolniuk. Persze lehet a végén a kukában köt ki, az már a TMH dolga.

csufár: irigyellek, hogy ennyiből megúszod a dolgot.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

boborjan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4839 Dátum: 2011.02.09 23:31:55 »
Szerinted berakhatom ide közvetlenül a szaki nevét telefonszámát?
Simán!

Akkor: lámpafoncsorozással régóta foglalkozó vállalkozó Veresegyházán, de sokat jár Pestre, úgy hogy itt is bármikor elérhető: Ekker Gárbor +36303416186
Avensis 2.2 D-4D D-Cat Autom. 150LE 2010

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4840 Dátum: 2011.02.10 09:01:33 »
Vagy ezt a magasnyomású összekötő csövet cserélték?

Most jut eszembe: jó néhány éve szintén visszahívás keretében már cseréltek egy nagynyomású csövet az enyémben. Vajon most ugyanarról szól a történet, vagy ez most más? (AVE I. D4 2.0 VVTI)

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4841 Dátum: 2011.02.10 10:39:40 »
Ma újabb fejlemények várhatók a jobb első fékem ügyében, 1-re kell vinni a Koto-ba, szóltunk nekik, hogy lehet a baleset maradványa, most azt is megnézik, addig nem lesz elhozva az autó amíg nem tökéletes, ha csak egy kicsit is melegebb lesz egy 10km-es próba után, mint a baloldali (a baloldali jéghideg), akkor megy vissza.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4842 Dátum: 2011.02.10 16:07:10 »
Na drukkolok! Szerintem a stift lehet elgörbülve.... azt feltétlenül nézzék meg!

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4843 Dátum: 2011.02.10 16:25:34 »
Na drukkolok! Szerintem a stift lehet elgörbülve.... azt feltétlenül nézzék meg!

Fater vitte szokás szerint, mivel többet van otthon, mint melóban így ráér eljárkálni mindenhová, 1 óra múlva már tudni fogom mi van az autóval, akkor érek haza, felhívni nem akarom, mert lehet pont megy hazafelé. Reményeim szerint megoldották a gondot és nem kell többet fék miatt mennem. Ha ez készen van már csak 1 dolgot kell megoldanom, idegesít a kalaptartó zörgése, a rossz úton folyamatosan zörög, "jó" úton semmi hangja, azt hiszem ha nyílászáró szigetelővel leragasztom a tartóját csendben lesz. Neked nem zörgött ilyen hatvanadrendű utakon?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4844 Dátum: 2011.02.10 16:42:55 »
De igen a legelején! A csomiajtó belső felén van két lap ami leszorítja és ha jól emlékszem azt kellett egy kicsit visszaegyengetni, hogy tényleg rányomódjon a kalaptartóra és ne engedje mozogni, az évek során sajnos elgörbült és utánna már jó volt!