Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764155 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4710 Dátum: 2011.02.03 10:50:12 »
Ha még kb. 3 évnél tovább szeretnétek megtartani a kocsit (a miénk is 4 éves korában kezdett észrevehetően gyengébben világítani), szereltessetek be DRL-t!

Bíztató kilátások...  :hmmmm:
Felháborítónak tartom, hogy gyakorlatilag azzal tudod kímélni a Xenont, ha nem is használod. Vagy 3-4 évente mélyen belenyúlsz a zsebedbe...
Nem ezért vettük az Avensist.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4711 Dátum: 2011.02.03 10:58:16 »
Az oldalon volt egy opció, hogy milyen izzó kell az autódhoz. Megadva évjáratot, motort, stb-t a Philipsnél is a D2S-t hozza, D4S-ről nem is tesz említést.  :hmmmm:
Az autó kezelési könyve is D2S-t ajánl hozzá.

Sok oldalt megnéztem én is mikor behalt az egyik izzó.Mindenhol a D2S-t hozták hozzá.DT-xenonossal telefonon beszéltem ő is azt mondta.Személyesen mentem az izzóért,ő cserélte ki.Csak nézett mikor kivette a D4S izzót a lámpából.Igaz kétszer annyi volt (19500). Aztán fene se tuja,hogy ettől, de a lámpák olyanok mint új korukban.A Philips  izzó a legjobb.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.03 11:32:22 írta kleingy »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4712 Dátum: 2011.02.03 11:22:26 »
A Philips  izzó a legjobb.
csak Xenonból vagy halogénből is? Erről van itt valami statisztka hogy kinek melyik izzó vált be a legjobban?

gery133

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4713 Dátum: 2011.02.03 11:34:29 »
És akkor asszem be is fejeztem a japán autósdit!
Mással sem lesz kevesebb problémád; sőt. Minden autóval több a probléma manapság, egész egyszerűen azért, mert nagyságrendekkel bonyolultabbak lettek, miközben nem lettek (nem lehettek) nagyságrendekkel drágábbak. Min spórolnak a gyártók? Az alkatrészek minőségén, meg a tesztelésen.
Ha már így le offoltatok,elmondanám,hogy nem értek egyet veletek,igenis sok a gond a japán autókkal,és alkatrész árában,beszerezhetőségében,szerelhetőségében a 10-es skálán 2-es.Talán.
Nem mondom,hogy a többi autó nagyon jó és megbízható,de a némethez legalább a szomszédban van az alkatrész.(persze itt is van kivétel.)
Én,mikor egy éve először letestelt az Ave motorja,vettem egy Passat Tdi-t,mivel mivel taxizom,és át kellett értékelnem a kényelem,alkatrészár,szerelhetőség arányokat.Egy év alatt 80000 km-t tettem bele,gyakorlatilag a fékbetét és olaj cserén kívül nem volt szükség semmire.Nem beszélve a vezérlés 35000ft-os költségéről.Na de ez nem a Passatklub,úgyhogy nem is érdekes.
Természetesen az Ave-t azért vettem,mert mondván,hogy a Toyota nem megy tönkre...meg előtte minden japán típusom volt,és el sem tudtam képzelni mást.Valahogy összelapátoljuk,aztán remélem működni fog még jó darabig.
Avensis 2.0 1 AZFSE A Japánok bosszúja Hírosimáért!!!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4714 Dátum: 2011.02.03 12:25:27 »
Szerintem csak ***tál a vételnél és most szidod a világot... nekem ugyanilyen avensisvem volt, ha a szemét kinyomtam sem volt komolyabb baja...  :)  :flowers:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4715 Dátum: 2011.02.03 12:31:10 »
sziasztok,

Hátsó stabilizátor középső szilentet keresek FEBI vagy LEMFÖRDER gyártmányból, de nem találok.
(ezekre mondta Xanyi hogy jó minőségűek, és mivel ennek a cseréjéhez szét kell szedni a hátsó futóművet, jó minőséget keresek, nem akarom kétévente kicseréltetni ezt az alkatrészt, gondolom érthető...)
Tudnátok segíteni ilyet vagy ehhez hasonló szintén jó minőségűt találni? Előre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.03 12:33:47 írta rokafiu77 »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4716 Dátum: 2011.02.03 12:37:54 »
Pü ment!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4717 Dátum: 2011.02.03 13:03:06 »
Pü ment!
Kösz.... közben a japker válaszolt hogy Yamato van utángyártottból, vagy gyári. Nem ismerem a yamato-t.... vállalható minőség?

beszab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4718 Dátum: 2011.02.03 14:32:21 »
Az oldalon volt egy opció, hogy milyen izzó kell az autódhoz. Megadva évjáratot, motort, stb-t a Philipsnél is a D2S-t hozza, D4S-ről nem is tesz említést.  :hmmmm:
Az autó kezelési könyve is D2S-t ajánl hozzá.

Sok oldalt megnéztem én is mikor behalt az egyik izzó.Mindenhol a D2S-t hozták hozzá.DT-xenonossal telefonon beszéltem ő is azt mondta.Személyesen mentem az izzóért,ő cserélte ki.Csak nézett mikor kivette a D4S izzót a lámpából.Igaz kétszer annyi volt (19500). Aztán fene se tuja,hogy ettől, de a lámpák olyanok mint új korukban.A Philips  izzó a legjobb.
Megnéztem én is a weboldalat, az osramnál a T27-es ave esetében D4S-t állít magáról, de ezek után ez persze semmire sem garancia, a kocsiban kellene megnézni valami ügyeskezűnek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4719 Dátum: 2011.02.03 16:00:14 »
Ha valamelyikőtök egyszer megnézné,hogy milyen xenon izzó van a lámpában,megköszönném.
Nekem nagyon D2S rémlik  :hmmmm: ... Olyan volt benne, olyan is került bele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4720 Dátum: 2011.02.03 16:01:41 »
2004 után gyártott autók közül mit mondanak a statisztikák, melyik tipusok a legmegbizhatóbbak? úgy tudom a 4karikás autókkal sok gond van, lévén az ódi mindenből a legújabbat akarja beszerelni és nincs elég idő a testelésre...
szóval hl lehet ilyen statisztikát nézni, van vmi infótok erről?
music vmelyik nap belinkelte a legfrissebb TÜV statisztikákat, talán az Általános/Beszélgessünk topikba. Az Audi amúgy nem szerepel rosszul ezekben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4721 Dátum: 2011.02.03 16:04:05 »
Bíztató kilátások...  :hmmmm:
Felháborítónak tartom, hogy gyakorlatilag azzal tudod kímélni a Xenont, ha nem is használod. Vagy 3-4 évente mélyen belenyúlsz a zsebedbe...
Nem ezért vettük az Avensist.  :whistling:
Persze, senki nem azért vesz autót, hogy elromoljon  ;) ... Én azt mondom, hogy ez legyen a legnagyobb baj vele. Számomra sokkal fontosabb, hogy elektronikai gondok nincsenek a típussal, és mechanikailag is a tartósabbak közé tartozik.

(Egyébként sok más típus xenon-fényszórói is megvakulnak, na nem mintha ez vigasz lenne.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4722 Dátum: 2011.02.03 16:06:02 »
Sok oldalt megnéztem én is mikor behalt az egyik izzó.Mindenhol a D2S-t hozták hozzá.DT-xenonossal telefonon beszéltem ő is azt mondta.Személyesen mentem az izzóért,ő cserélte ki.Csak nézett mikor kivette a D4S izzót a lámpából.Igaz kétszer annyi volt (19500). Aztán fene se tuja,hogy ettől, de a lámpák olyanok mint új korukban.A Philips  izzó a legjobb.
Ha jól tudom, a gyári eredeti égőknek is a Philips a beszállítója... Sajnos ettől még, ahogy az ábra mutatja, megvakulnak.

(Ezt a D4S-sztorit nem vágom, hogy okoz-e vmilyen különbséget. De nagyon meglepne, ha a gyártó maga még nem jött volna erre rá.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4723 Dátum: 2011.02.03 16:07:57 »
Természetesen az Ave-t azért vettem,mert mondván,hogy a Toyota nem megy tönkre...
Na ja... Aztán ha mégis, akkor jól megsértődünk  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4724 Dátum: 2011.02.03 16:34:38 »
Felmerült bennem egy kérdés sok év után. Ráncfelvarrott AVE-I-es  D4 2,0 VVTI Sol típusban a gyújtáskapcsolóban hagyott kulcs és nyitott ajtó  valamint álló motor egyidejűsége esetén van-e figyelmeztető hang, vagy csak nálam nincs az első perctől fogva? Márkatársak válaszát előre is köszönöm.