Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768762 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4590 Dátum: 2011.01.20 10:10:02 »
Xenonnal kapcsolatban elindítottam a méltányosságit.

Most hívtak, elfogadták a dolgot a TMH-nál. Viszont 30 napon belül ki kell cseréltetni, mert utána újra be kellene adni a méltányossági kérelmet.

Amit nekem fizetnem kell az 230910 Ft, méltányosság nélkül 364700 Ft lenne.
Ehhez jön még a 90e km-es szerviz (Aut váltó olaj+szűrő +egyebek, viszont az irídiumos gyertyára azt mondták, nem most, hanem majd a 105e km-es szerviznél kell cserélni).
Így talán kijön a "móka" 300e Ft-ból.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4591 Dátum: 2011.01.20 10:34:38 »
Vazz, ez azért rosszul esne...
Gabe 254.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4592 Dátum: 2011.01.20 10:38:51 »
Így talán kijön a "móka" 300e Ft-ból.  :whistling:

Ez Xtrem... :D

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4593 Dátum: 2011.01.20 12:55:32 »
Xenonnal kapcsolatban elindítottam a méltányosságit.

Most hívtak, elfogadták a dolgot a TMH-nál. Viszont 30 napon belül ki kell cseréltetni, mert utána újra be kellene adni a méltányossági kérelmet.

Amit nekem fizetnem kell az 230910 Ft, méltányosság nélkül 364700 Ft lenne.
Ehhez jön még a 90e km-es szerviz (Aut váltó olaj+szűrő +egyebek, viszont az irídiumos gyertyára azt mondták, nem most, hanem majd a 105e km-es szerviznél kell cserélni).
Így talán kijön a "móka" 300e Ft-ból.  :whistling:
Hát ez a méltányossági egy jó nagy átverés.Mint bizonyára tudjátok az alkatrészeken óriási haszonkulcsokkal dolgoznak a gyártók és a nagykereskedők. A Toyota Motor Hungary-tól egy nagykereskedő ( Bárdi ,Láng stb.) bármilyen alkatrészre kap 35-40 % kedvezményt.Tehát ez olyan kb. mintha ők vennének 2 lámpatestet a megszokott rabattal.Neked pedig úgy állítják be,mintha a csillagokat lehoznák a kedvedért...
Én az általuk adott 364700-at is sokallom. Én szaladnék egy-két kört a helyedben mielőtt kicsengetném ezt a pénzt....

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4594 Dátum: 2011.01.20 14:16:22 »
Most hívtak, elfogadták a dolgot a TMH-nál. Viszont 30 napon belül ki kell cseréltetni, mert utána újra be kellene adni a méltányossági kérelmet.

Amit nekem fizetnem kell az 230910 Ft, méltányosság nélkül 364700 Ft lenne.
Ehhez jön még a 90e km-es szerviz (Aut váltó olaj+szűrő +egyebek, viszont az irídiumos gyertyára azt mondták, nem most, hanem majd a 105e km-es szerviznél kell cserélni).
Így talán kijön a "móka" 300e Ft-ból.  :whistling:
En azt nem ertem, hogy mi ez a meltanyossagi. Ez szavatossagi problema. A fogyasztovedelemnel kellene inkabb probalkoznod. Ha bebizonyosodik a vizsgalatok soran, hogy tervezesi hiba tortent, es amiatt vakul meg normal hasznalat mellett a foncsor, akkor kotelesek sajat koltsegen a javitast elvegezni. Egy autonak a vilagitasa majdnem ugyanolyan fontos, mint a fek. Hasznalhato lampa nelkul nem is kapsz muszaki ervenyessegit. Ha nekem is eldurvul a helyzet a xenonnal, en a fogyasztovedelemhez fordulok.
Amugy neked 5, lassan 6 ev alatt csak 90 ezer van az autodban? Gondolom varosi hasznalatra van akkor egy masodik :)
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4595 Dátum: 2011.01.20 17:11:51 »
Idézet
Hát ez a méltányossági egy jó nagy átverés.Mint bizonyára tudjátok az alkatrészeken óriási haszonkulcsokkal dolgoznak a gyártók és a nagykereskedők. A Toyota Motor Hungary-tól egy nagykereskedő ( Bárdi ,Láng stb.) bármilyen alkatrészre kap 35-40 % kedvezményt.Tehát ez olyan kb. mintha ők vennének 2 lámpatestet a megszokott rabattal.Neked pedig úgy állítják be,mintha a csillagokat lehoznák a kedvedért...
35-40% árréssel még a márkakereskedéseknek se adja az alkatrészeket a TMH.

Idézet
Én az általuk adott 364700-at is sokallom. Én szaladnék egy-két kört a helyedben mielőtt kicsengetném ezt a pénzt....
Ennyi az eredeti ár lenne, Neki most 230-at kell fizetnie.
De ha futsz egy kört és mondasz egy jó tippet ahonnét olcsóbban lehet gyári xenonos fényszórót venni, annak biztosan sokan örülnének itt a fórumon!

Idézet
En azt nem ertem, hogy mi ez a meltanyossagi. Ez szavatossagi problema. A fogyasztovedelemnel kellene inkabb probalkoznod. Ha bebizonyosodik a vizsgalatok soran, hogy tervezesi hiba tortent, es amiatt vakul meg normal hasznalat mellett a foncsor, akkor kotelesek sajat koltsegen a javitast elvegezni.
A normál 3 év garancia már lejárt. Mutass még egy olyan autómárkát, ahol a garancia lejárta után bármilyen javításhoz hozzájárulnak anyagilag!
Xanyi

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4596 Dátum: 2011.01.20 17:35:34 »
Amugy neked 5, lassan 6 ev alatt csak 90 ezer van az autodban? Gondolom varosi hasznalatra van akkor egy masodik :)

Én most decemberben adtam el az én Avensisemet, 2001 októberi volt 222600 km-el.  :D
Ami van az édesapámé, és mivel 2 év vidéki albérletezés és munka után visszaköltöztem Pestre, így nem kellett a 2. autó.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4597 Dátum: 2011.01.20 17:39:19 »
Bárdi és társainál Xenon lámpás fényszórót a benne lévő elektronikával és miegymással nem tudsz venni.  :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4598 Dátum: 2011.01.20 19:09:42 »
Bárdi és társainál Xenon lámpás fényszórót a benne lévő elektronikával és miegymással nem tudsz venni.  :no:
Ebben teljesen igazad van.Nem is közvetlenül tőle.De Ő meg tudja venni kedvezménnyel TMH-tól.Egy ismerős és már is megvan... ::)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4599 Dátum: 2011.01.20 20:46:25 »
nekem is kezd a tököm telelenni a lámpával. állandóan elalszik valamelyik, és a bal oldali kifejezetten gyenge. csak legyen vége az EU-elnökségnek, úgy megcsináltatom garanciában, mint állat :) feltéve, hogy elfogadják a problémámat... ja meg a fűtés is kikapcsol, ha maxra tekerem... toyota vazz, legközelebb citroent veszek :D

ltarkan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4600 Dátum: 2011.01.20 22:01:23 »
Avensis hibák ( nincsenek:) Boldog tulaj az akinek nincs, korábban jeleztem a xenon projektor mattulást, de az a kisebbik gond. Ma autópályán tempomattal kényelmesen 6.-ikban 130-al autózok....aztán hirtelen minden előzmény nélkül a 6.-ik fokozat kiszáll a játékból, motor felpörög majd visszavesz, gurulunk tovább fémes hangok kíséretében, mindez pár másodperc. Kuplung kinyom, üres, leállósáv általánosan átnéz kívülről minden rendben. Elindulok minden váltást fémes hang kisér ( olyan mint amikor nem szinkronizál teljesen a váltó) de működik rendben egészen 5.-ig 6.-ik  viszont nincs  csak recseg. Nem erőltettem szépen hazajött, a kátyukat is kerültem nehogy felkapjon valamit a váltó aljáról. Reggel Toyota szervizben kezdek ahol szétszedik, és vagy felújítás vagy fődarabcsere.  :cry: Ez egy 2006.-os 2.2-es D4-D Wagon a 177 lovas verzió. (133614km) ::) A szerviz szerint ez típushiba, állítólag sok gond van a 6.-os váltókkal. A történethez tartozik: Belgiumban az autónak 1500000km.-ig kiterjesztett garanciája van. Persze amikor hozzám került akkor a szervizkönyve már nem volt tartozéka az autónak ez 116000km-nél volt. De a Toyota rendszerében benne van, sőt a 120-as szerviz is akkor mindent rendbe rakattam rajta. A javítást mindenképpen ki kell fizetnem majd a számlával kopogtatni a Belgiumban lévő gariszerviznél. A számlát megtámogatom fotókkal amik a szétszerelést, és javítást dokumentálják majd. Remélem a legjobbakat. ;) Egyszóval vannak olyan váratlan dolgok amik egy Toyotával is megtörténnek. Ha meglesznek az eredmények beszámolok róla, mi ,és miért, mennyire sérült meg. És mindez mennyibe került.

Üdv: Lassan , és alacsonyan!
ltarkan RAV4 2016

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4601 Dátum: 2011.01.20 22:54:21 »
Idézet
Hát ez a méltányossági egy jó nagy átverés.Mint bizonyára tudjátok az alkatrészeken óriási haszonkulcsokkal dolgoznak a gyártók és a nagykereskedők. A Toyota Motor Hungary-tól egy nagykereskedő ( Bárdi ,Láng stb.) bármilyen alkatrészre kap 35-40 % kedvezményt.Tehát ez olyan kb. mintha ők vennének 2 lámpatestet a megszokott rabattal.Neked pedig úgy állítják be,mintha a csillagokat lehoznák a kedvedért...
35-40% árréssel még a márkakereskedéseknek se adja az alkatrészeket a TMH.
Nem is azt mondta, hogy a márkaszerviz teszi zsebre...
bár OFF márkánál hallottam már olyat, hogy a márkaszerviz az általa 220e-ért árult tetőablakot 40-ért szerezte be...
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4602 Dátum: 2011.01.21 10:08:22 »
Avensis hibák ( nincsenek:) Boldog tulaj az akinek nincs,...
Üdv: Lassan , és alacsonyan!
Hát, ez kellemetlen sztori. Kéz- és lábtörést az ügyintézéshez! Kitartás...
Gabe 254.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4603 Dátum: 2011.01.21 11:22:03 »
Ebben teljesen igazad van.Nem is közvetlenül tőle.De Ő meg tudja venni kedvezménnyel TMH-tól.Egy ismerős és már is megvan... ::)

Ilyen ismerőseim nincsenek.  ;)

Amúgy vicces, hogy az én T22-es Avensisemmel (az olajos hibát leszámítva) semmilyen gondom nem volt, a legdrágább egyösszegben kifizetett szerviztételem egy gyári fűtőszálas első szélvédő csere volt. 9 év és 222600 km alatt...  :wub:
A sokkal biztonságosabb, modernebb, kényelmesebb, stb, stb T25-össel fele annyi idősen már több gondom volt.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4604 Dátum: 2011.01.21 19:25:10 »
Egyre inkább érik az elhatározás, hogy a gyári xenon lámpák helyett utángyártott fényszórókat rakatok be, utólagos xenonnal! :surrender:
20e/db + kütyük.
Ha mattul az 'ócsó' mattul és nem az aranyárú méltányos!
(Azért szerintem igen csücskös hogy egy konstrukciós hibát 10 év alatt sem tudta javítani a gyártó! :eek:)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013