Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764167 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4560 Dátum: 2011.01.16 07:05:22 »
Sziasztok!
98-as Avensisben most van 101 ezer km. Érdemes a váltóban olajat cserélni? Van Értelme? Ha igen,akkor milyet ajánlotok?
Ja és mégegy kérdés. A kuplungról ha lépek le,egy ponton olyan hangja van,mintha egy széket tolnánk a földön felemelés nélkül. Elég fura hang. Mitől lehet ez? Köszi.
Minden jót!
Enny km, és év után már mindenképp érdemes váltóolajat cserélni.

A kuplungról ki kéne deríteni, hogy honnan jön a hang. Ha bentről, az utastérből, akkor maga a pedál-szerkezet nyikorog, ezt be lehet fújni szépen vmilyen kenősprayvel és abbahagyja. Ellenben ha a nyikorgás a motortérből, a szerkezetből jön, akkor azt a kinyomóvilla csinálja, és ez csak a kuplung szétszedésével orvosolható - ami elég költséges művelet ahhoz képest, hogy csak egy nyikorgást kéne elhallgattatni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronnie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4561 Dátum: 2011.01.16 08:21:48 »
Sziasztok!

A bal hatso ajtom kozponti zarjaval van nemi problemam. Nyitasra mind a 4 ajto nyit (csomagter ugye kulon gombnyomasra), viszont zaraskor csak harom ajto zarodik, a bal hatso nyitva marad. Csak ugy tudom zarni most az autot, hogy a belso kilincs mellett behuzom a reteszt, es ugy csukom be, majd a kozponti zarral a tobbit is zarom.
Mi lehet a problema? Zaraskor a bal hatso ajtobol is jon vmi kis motor hangja, de hosszabban mint kene, olyan 1-1,5 mp-ig teper valamit, de a zar megis nyitva marad. Apropo, zaraskor masnak is legalabb 4-5-ot villan a veszindex? Lehet, hogy ez normalis, de mas autokon ugy emlekszem csak 1-2-t szokott (nyitaskor 2-t, zaraskor 1-et vagy valami hasonlo).
A zarszerkezet rendben van, mert a reteszt behuzva es az ajtot becsukva rendesen, akadas nelkul zarodik. Meg ugye az is furcsa, hogy nyilni meg rendesen nyilik minden ajto. Eleg lehet csak olajozas, vagy szet is kell szedni? Szeretnem azert elkerulni, hogy mar az elso napokban szet kelljen szedni az ajtokarpitot :)


Üdv!

Én nekem a motor háza volt megrepedve és a motorban lévő műanyag fogaskerekek nem akadtak össze zárásnál. Szétszedtem, a motor házát összeszalagoztam és utána működött normálisan.
Toyota Avensis 1.6 16V Linea Luna

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4562 Dátum: 2011.01.16 12:37:44 »
Ma vettem eszre, hogy halk rezego-zizego-buborekolo hang jon a muszerfal mogul. Olyan, mintha egy radio recsegne, vagy mintha valami zavaros folyadek buborekolva folyna. Asszem hasonlo hang volt, amikor egy Astraban forrt a hutoviz. De megneztem a mutatot, es nem jelzett tul forro motort (kb. 3 ora alatt egy picivel, ami nem tudom hany fokot jelent, skalazhattak volna ertelmesebben). A hutoviz mondjuk eleg alacsony, majdnem LOW-nal van (2 cm-el felette), azt a napokban ujratoltom. Ezt amugy tiszta fagyalloval erdemes ilyenkor telen, vagy mehet ioncserelt viz is? Asszem -32 C-t mertek a szervizben.
Na de visszaterve az eredeti temara, amiert megsem a hutesre gondolok, az az, hogy leallitottam a motort, akkor megszunt a hang, majd 2 perc mulva raadtam csak a gyujtast (a motor nem is jart!), es akkor megint mintha valami levegos folyadek folyt volna a hangja alapjan legalabbis. Gyujtasnal a benzinpumpa mukodik? Lehet azzal van valami?
Tegnap kb. 60 km alatt sosem hallottam ezt, csak ma, meghozza azutan, hogy kihuztam az olajpalcat, hogy megnezzem az olajszintet (ami egyebkent rendben volt). Lehet ezzel barmilyen osszefugges, vagy tok veletlenul ez utan kezdodott ez a hang?
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4563 Dátum: 2011.01.16 12:47:49 »
Meg egy dolog, a lampa. Nem tudom, lehet, hogy engem is erint a rettegett Xenon-megvakulas, bar ne ugy lenne. Szoval nemreg csereltek a bal feklampaban az izzot, meg a bal elso izzot + egy biztositekot, mert nem mukodott. Ezt meg a Ford kereskedesben tettek meg, ahonnan hasznaltan vettem az autot. Siman el tudom kepzelni, hogy nem is Xenon izzot tettek be (a sima biztos olcsobb), meg lehet, hogy a feklampaba se a megfelelot, bar az ranezesre eleg fenyes. Ha kettot tekerek az indexkar vegen, akkor ugye a ket legkulso lampat gyujtom (kisebb korok), ezek a Xenonok?
A Xenon izzora minek kellene lenni rairva? Lehet, hogy azert eg ilyen gyerul, mert sima, nem ebbe valo izzot tettek be? Kb. olyan fenye a bal elsonek, mint egy ledes bicikli lampa. Az elso lampa biztositekjat is csereltek, nem tudom milyenre, az okozhat esetleg problemat, ha nem jot tettek be?

Egyebkent Avensis II-hez van valakinek Owner's manualja? Service manualt talaltam a neten, az is jo, csak abban epp az alap dolgok nincsenek bent, ami a mindennapi usernek kellhet. Toyota.com-rol pedig csak VIN azonositoval lehet letolteni, az enyemet meg nem fogadja el regisztraciokor... Toyota.hu-n abszolut semmi info gepkonyvvel kapcsolatban.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.16 12:53:19 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4564 Dátum: 2011.01.17 00:30:22 »
Ma vettem eszre, hogy halk rezego-zizego-buborekolo hang jon a muszerfal mogul. Olyan, mintha egy radio recsegne, vagy mintha valami zavaros folyadek buborekolva folyna. Asszem hasonlo hang volt, amikor egy Astraban forrt a hutoviz. De megneztem a mutatot, es nem jelzett tul forro motort (kb. 3 ora alatt egy picivel, ami nem tudom hany fokot jelent, skalazhattak volna ertelmesebben). A hutoviz mondjuk eleg alacsony, majdnem LOW-nal van (2 cm-el felette), azt a napokban ujratoltom. Ezt amugy tiszta fagyalloval erdemes ilyenkor telen, vagy mehet ioncserelt viz is? Asszem -32 C-t mertek a szervizben.
Na de visszaterve az eredeti temara, amiert megsem a hutesre gondolok, az az, hogy leallitottam a motort, akkor megszunt a hang, majd 2 perc mulva raadtam csak a gyujtast (a motor nem is jart!), es akkor megint mintha valami levegos folyadek folyt volna a hangja alapjan legalabbis. Gyujtasnal a benzinpumpa mukodik? Lehet azzal van valami?
Tegnap kb. 60 km alatt sosem hallottam ezt, csak ma, meghozza azutan, hogy kihuztam az olajpalcat, hogy megnezzem az olajszintet (ami egyebkent rendben volt). Lehet ezzel barmilyen osszefugges, vagy tok veletlenul ez utan kezdodott ez a hang?
Szerintem egyszerűen a fűtésradiátorban keringő folyadék hangját hallottad. Mondjuk az nem illik a képbe, hogy álló motor mellett is hallottad (ráadott gyújtásnál)... De másra nem tudok gondolni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4565 Dátum: 2011.01.17 00:33:00 »
Meg egy dolog, a lampa. Nem tudom, lehet, hogy engem is erint a rettegett Xenon-megvakulas, bar ne ugy lenne. Szoval nemreg csereltek a bal feklampaban az izzot, meg a bal elso izzot + egy biztositekot, mert nem mukodott. Ezt meg a Ford kereskedesben tettek meg, ahonnan hasznaltan vettem az autot. Siman el tudom kepzelni, hogy nem is Xenon izzot tettek be (a sima biztos olcsobb), meg lehet, hogy a feklampaba se a megfelelot, bar az ranezesre eleg fenyes. Ha kettot tekerek az indexkar vegen, akkor ugye a ket legkulso lampat gyujtom (kisebb korok), ezek a Xenonok?
A Xenon izzora minek kellene lenni rairva? Lehet, hogy azert eg ilyen gyerul, mert sima, nem ebbe valo izzot tettek be? Kb. olyan fenye a bal elsonek, mint egy ledes bicikli lampa. Az elso lampa biztositekjat is csereltek, nem tudom milyenre, az okozhat esetleg problemat, ha nem jot tettek be?

Egyebkent Avensis II-hez van valakinek Owner's manualja? Service manualt talaltam a neten, az is jo, csak abban epp az alap dolgok nincsenek bent, ami a mindennapi usernek kellhet. Toyota.com-rol pedig csak VIN azonositoval lehet letolteni, az enyemet meg nem fogadja el regisztraciokor... Toyota.hu-n abszolut semmi info gepkonyvvel kapcsolatban.
Xenon fényszóróba nem lehet sima halogén izzót tenni, teljesen más a foglalat. Úgyhogy ez kizárt. De ha ki volt égve (ami miatt ugye cserélni kellett), akkor lehet, hogy mégiscsak halogén... Mert a xenon-égők nem szoktak kiégni. Viszont iszonyat összegbe kerülnek (tizenezer és afölött), úgyhogy eleve fura, hogy a szervíz csak úgy kicserélte volna a kérésedre. Biztos, hogy Executive ez az autó? Mert abban xenon fényszóró kéne legyen... Amúgy igen, a lámpatestben a külső oldalon vannak a tompított fényszórók.

Kezelési utasítást szerintem tudsz rendelni a márkaszervízekben is, még nem olyan régi a típus.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.17 00:36:22 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4566 Dátum: 2011.01.17 09:04:32 »
Szerintem egyszerűen a fűtésradiátorban keringő folyadék hangját hallottad. Mondjuk az nem illik a képbe, hogy álló motor mellett is hallottad (ráadott gyújtásnál)... De másra nem tudok gondolni.
Ha abbol indulok ki, hogy gyujtasnal is van ez a hang, akkor azt kellene tudnom, hogy gyujtasnal milyen szivattyuk indulnak be. Benzin pumpa, olajpumpa? A fura az, hogy kicsit mintha buberekos lenne a folyadek, tehat emiatt max. a vizhutes lehet. Elkepzelheto, hogy gyujtasnal mar elkezdi valami vizszivattyu mukodni? Vagy a hutesradiatorban mi keringteti a hutovizet? Maga a jaro motor?
Ti Toyota Super Long Life Coolant-ot hasznaltok motorhutes utantoltesehez? Ha korabban nem az volt esetleg benne, akkor is utan lehet tolteni, vagy teljesen le kellene cserelni? Az gondolom nem olcso dolog, es nem is tudom hany liter kell bele...
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.17 09:16:34 írta kleingy »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4567 Dátum: 2011.01.17 09:18:00 »
A kezelésijében benne lesz, hogy hány liter kell bele és gyári hűtőfolyadékot lehet rendelni az Autotékától (bár idő míg beszerzik, de jóval olcsóbb mint márkaszervizben, 5 literes koncentrátum 4500,- ez most két benzines Corollába pont elég volt).  ;)
         

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4568 Dátum: 2011.01.17 10:37:57 »
A kezelésijében benne lesz, hogy hány liter kell bele és gyári hűtőfolyadékot lehet rendelni az Autotékától (bár idő míg beszerzik, de jóval olcsóbb mint márkaszervizben, 5 literes koncentrátum 4500,- ez most két benzines Corollába pont elég volt).  ;)
Hat, sajnos kezelesim egyelore nincs, mert hasznaltan vettem, es nem adtak hozza. Viszont ezek szerint egy 5 literes eleg lehet bele. A 2 Corollaba ugy volt eleg, hogy utantoltotted, vagy le lett eresztve, es fullosan feltoltotted? Gondolom inkabb az elobbi, mert 2,5 liternel joval tobb hutofolyadek kell legyen. Es amugy ezt a hutofolyadekot (ioncserelt vizzel valo) higitas nelkul direktbe kell betolteni?
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4569 Dátum: 2011.01.17 10:44:41 »
Mivel koncentrátum, így hígítani kell! Elvileg felesben kell hígatani. A már lecserélt hűtővízű Corollából - 1.4 vvt-i - a benne lévő 5 liter helyett csak nem egészen 3 liter jött ki. Az enyém még nem lett lecserélve.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4570 Dátum: 2011.01.17 11:09:49 »
A Teljes hűtővíz mennyiséget normál körülmények között képtelenség leengedni!  :excl: Ahhoz ki kellene venni a blokkot, és mindenfelé megborítva kellene kifolyatni a benne maradt mennyiséget. Ez egyébként még elvi értelemben is felesleges lenne, ha a leengedett kb 3-4 liternyi hűtővíz nem tartalmaz láthatóan sok koszt, darabokat, rozsdát, stb. Csak akkor ajánlott, ha egyébként is valami miatt kiszerelésre kerül a motorblokk.
Normál esetben csak a leeresztő csavarok segítségével meg kell szabadulni a régi folyadékból, majd az újjal felönteni. A mennyiségét az Ave esetében nem tudom, a mi E11 VVTi-nkben 5L-t jelent, 50-50%-os arányban (koncentrátum+deszt.víz).

szerk.: Mindenképpen javasolt a Toyota Long Life Coolant hűtőfolyadék, semmi esetre sem a hipermarketes 5L-es bekevert 1500-ba kerülő mérget vedd! Nem olcsó, de az eredeti való bele és pont.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.17 11:12:40 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4571 Dátum: 2011.01.17 11:16:51 »
Xenon fényszóróba nem lehet sima halogén izzót tenni, teljesen más a foglalat. Úgyhogy ez kizárt. De ha ki volt égve (ami miatt ugye cserélni kellett), akkor lehet, hogy mégiscsak halogén... Mert a xenon-égők nem szoktak kiégni. Viszont iszonyat összegbe kerülnek (tizenezer és afölött), úgyhogy eleve fura, hogy a szervíz csak úgy kicserélte volna a kérésedre. Biztos, hogy Executive ez az autó? Mert abban xenon fényszóró kéne legyen... Amúgy igen, a lámpatestben a külső oldalon vannak a tompított fényszórók.
Bocsanat, kicsit zoldsegeket beszeltem. Felhivtam a szervizt, hatso feklampa izzot csereltek + biztositekot, mert az is kiegett. Ezenkivul a bal elso helyzetjelzo lampa izzoja egett ki, a Xenonhoz nem nyultak. Ettol fuggetlenul ugy gondolom lehetne fenyesebb (bar biztos a parasodas sem tesz jot a fenyeronek).
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4572 Dátum: 2011.01.17 11:22:07 »
A Teljes hűtővíz mennyiséget normál körülmények között képtelenség leengedni!  :excl: Ahhoz ki kellene venni a blokkot, és mindenfelé megborítva kellene kifolyatni a benne maradt mennyiséget. Ez egyébként még elvi értelemben is felesleges lenne, ha a leengedett kb 3-4 liternyi hűtővíz nem tartalmaz láthatóan sok koszt, darabokat, rozsdát, stb. Csak akkor ajánlott, ha egyébként is valami miatt kiszerelésre kerül a motorblokk.
Normál esetben csak a leeresztő csavarok segítségével meg kell szabadulni a régi folyadékból, majd az újjal felönteni. A mennyiségét az Ave esetében nem tudom, a mi E11 VVTi-nkben 5L-t jelent, 50-50%-os arányban (koncentrátum+deszt.víz).

szerk.: Mindenképpen javasolt a Toyota Long Life Coolant hűtőfolyadék, semmi esetre sem a hipermarketes 5L-es bekevert 1500-ba kerülő mérget vedd! Nem olcsó, de az eredeti való bele és pont.
Koszi! Arulnak Toyota Super Long Life Coolant is. Hasznalt valaki olyat? Jobb, mint a "sima" Toyota Long Life coolant? Lecserelni hany kilometerenkent erdemes? Utantolteni gondolom szukseg szerint, ha valamiert kevesebb lenne a kelletenel. Bar en mar eleve azt nem ertem, hogy egy zart rendszerben mitol csokkenhet a hutofolyadek szintje. Allatira remelem, hogy nem ereszt valahol (pl. hengerfej tomites mellett) vagy ilyesmi, mert nem tapasztaltam a motorral semmi problemat.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4573 Dátum: 2011.01.17 11:35:04 »
Nekem ez van benne, ez az előre kevert fajta, erre utal a zöld színe is. Tökéletes. A "super"-ről nincs tapasztalatom.
Elvileg nem szabad, hogy csökkenjen a szint, bár pl. éppen a hűtőfolyadék cserénél előfordulhat, hogy néhány km használat után, amikor ráellenőrzöl (mert, ugye így kell) a szintre, néhány decivel még ki kell pótolni. De, amikor megáll az utántöltés, akkor annak stabilnak kell maradnia. Ha most belenézel, és nem látsz a hűtővized felszínén olajos filmréteget, akkor nincs bajod a motorral ilyen téren.
A cserére most így pontosan nem emlékszem, mikor kell, de olyan 4 év rémlik...

[a csatolmányt egy admin törölte]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4574 Dátum: 2011.01.17 13:32:08 »
Nekem ez van benne, ez az előre kevert fajta, erre utal a zöld színe is. Tökéletes. A "super"-ről nincs tapasztalatom.
Koszi! Az elore kevert azt jelenti, hogy mar 50%-ban desztillalt vizet is tartalmaz, tehat direktbe ontheto a hutofolyadek tartalyba?
A koncentratum, amit fel kell 50%-ban higitani, az rozsaszinu? A desztillalt viz helyett egyebkent ioncserelt is hasznalhato? Ez utobbi olcsobb (nem kell ugye tobbszor forralni es lecsapatni), de az elobbiben garantaltan nincs vizko...

Bocsanat a sok kerdesert, eletem elso autoja ez az Ave, es szeretnem mindenbol a leheto legjobbat megadni neki :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.17 13:43:11 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive