Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764249 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4440 Dátum: 2010.12.06 15:36:50 »
Én semmi rosszat nem látok ebben a fűtési megoldásban. Még így nem egészen működő fűtéssel sem. Ha meg 100%-os lesz... Mert remélem sikerül rájönni arra a hibára, h miért nem jön meleg csak langyos levegő az autóban.

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4441 Dátum: 2010.12.06 21:26:59 »
Én semmi rosszat nem látok ebben a fűtési megoldásban. Még így nem egészen működő fűtéssel sem. Ha meg 100%-os lesz... Mert remélem sikerül rájönni arra a hibára, h miért nem jön meleg csak langyos levegő az autóban.

Nekem a termosztát meghibásodása okozta ezt, a vízhőmérséklet mutatója is lassabban kúszott fel, majd egy idő után már nem is érte el a szokásos szintet.
Zsono

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4442 Dátum: 2010.12.06 21:30:38 »
Én semmi rosszat nem látok ebben a fűtési megoldásban. Még így nem egészen működő fűtéssel sem. Ha meg 100%-os lesz... Mert remélem sikerül rájönni arra a hibára, h miért nem jön meleg csak langyos levegő az autóban.

Nekem a termosztát meghibásodása okozta ezt, a vízhőmérséklet mutatója is lassabban kúszott fel, majd egy idő után már nem is érte el a szokásos szintet.

Már 2x is cseréltem termosztátot. Mi a szokásos szint? kb. 0,8mm a fél alatt nem? :) Most alapjáraton melegítettük és elég gyorsan felment. Megnéztük a radiátor csöveit is a motortérben, de azok is jók. A rendszer is át lett mosva ugyancsak 2x. Én már ezt nem értem  :?: El vagyok keseredve. :cry:

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4443 Dátum: 2010.12.08 08:02:43 »
Sziasztok,
eslő hozzászólásom.
1 hónapja van nálam legújabb szerzeményem, egy 2005-ös Avensis D4D,
első "problémám" vele: kb 2 napja irtó halk a rádió.
Sima gyári Kazettás CD-s egység van benne.
Először azt hittem a CD, amit megtaláltam otthon, az halk, de a rádió is.
Alapból 24-30-ason hallgatom, városon kívül már kell a 35-ös, és ha jó szám megy, és felcsavarom MAx-ra, akkor is még - bár hangosan,de tudok az utastársammal beszélgetni.
Volt már Nektek ilyen?
Én picit a BT-s Nokia kihangosítóra gyanakszom.
Van olyan, hogy ha sokat beszélek a kihangosítóval, nem adja vissza a hangot a Rádiónak. Sőt, ilyenkor újra kell indítani a kocsit....
Tipp-ötlet?

2. kérdés: van egy pöpec kis USB-s, MP3-as rádióm, azt hogy lehet betenni a Toyota rádió helyére?
Nem szeretek sok CD-vel bajlódni:((((
Bár így le kell gondolom mondani a kormányról vezérelhetőségről..de valahogy kibírom....
Köszi

Sarzs: a zöldfülű

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4444 Dátum: 2010.12.08 09:51:03 »
Könnyen lehet, hogy valóban a kihangosító a ludas. Próbáld meg, hogy egy pár percre leveszed az akksisarut, elvileg utána jónak kell lennie, ha tényleg a kihangosító az oka.
music     

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4445 Dátum: 2010.12.08 10:21:48 »
Könnyen lehet, hogy valóban a kihangosító a ludas. Próbáld meg, hogy egy pár percre leveszed az akksisarut, elvileg utána jónak kell lennie, ha tényleg a kihangosító az oka.

Ez is Windows alapú?:)
Újraindítás, és minden ok lesz?

Van egy jó kihangosító szervizet ismerősötök?:)
Sarzs

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4446 Dátum: 2010.12.08 10:49:18 »
2. kérdés: van egy pöpec kis USB-s, MP3-as rádióm, azt hogy lehet betenni a Toyota rádió helyére? Nem szeretek sok CD-vel bajlódni:((((
Bár így le kell gondolom mondani a kormányról vezérelhetőségről..de valahogy kibírom....
Köszi

Sarzs: a zöldfülű
A gyárit cseréld le! :) Kell egy keret először is, h be tudd építeni szépen a fejegységet. Erre akkor is szükség van, ha 2 DIN-es fejegységet választasz.

A kormányról való vezérelhetőséget pedig egyáltalán nem kell lemondanod. Ehhez a következő dologra lesz szükséged, fejegység márkájától függően:
http://www.carlink.hu/index.php?manufacturers_id=2&sort=&filter_id=226 (Természetesen javaslom az e-bay-es beszerzést!!)
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.08 11:24:28 írta kleingy »

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4447 Dátum: 2010.12.08 10:59:48 »
Hello,
beépítőkeretet hol lehet kapni?
köszi
Sarzs
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.08 11:23:53 írta kleingy »

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4448 Dátum: 2010.12.08 13:27:41 »
Hello,
beépítőkeretet hol lehet kapni?
köszi
Sarzs

Pl. itt: http://www.tonesys.hu/product_info.php?products_id=603
de elvileg lehet 1 picit olcsóbban szerezni :)

Szólj ha érdekel!

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4449 Dátum: 2010.12.08 19:09:33 »
Hello,
beépítőkeretet hol lehet kapni?
köszi
Sarzs

Ha nem a fejegység, illetve annak erősítője a halk, én meggondolnám, kivegyem-e. Ma már számos módon meg lehet oldani a "tömörített" zenék bejátszását a meglévő fejegység megtartásával. Az autódban elvileg igen korrekt, jó hangú Panasonic gyártmányú eszközt építettek be gyárilag. A h
tsó hangszórók jelmegosztásával aktív mélynyomót is be lehet kötni, ha kevés lenne az alja a zenének. Kérdés persze, hogy most mi a hiba oka, mert egy gyári fejegység nem olcsó természetesen.
Zsono

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4450 Dátum: 2010.12.08 23:06:41 »
Szerintem ez így hangzik helyesen:
Idézet
Az autódban elvileg normál, Panasonic gyártmányú eszközt építettek be gyárilag.
Igen korrekt és jó hangú eszközt inkább a Lexusokba építenek be. :D  :surrender:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4451 Dátum: 2010.12.09 10:24:29 »
Szerintem ez így hangzik helyesen:
Idézet
Az autódban elvileg normál, Panasonic gyártmányú eszközt építettek be gyárilag.
Igen korrekt és jó hangú eszközt inkább a Lexusokba építenek be. :D  :surrender:

Így van. Pláne, ha Mark Levinson csomaggal veszed! ;)

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4452 Dátum: 2010.12.10 12:12:18 »
Megvagyok átkozva!!

Ma elkezdett világítani az ABS a műszerfalon. Lakapcsoltam a lámpámat és elaludt. Alig volt világítás. Majd menetem egy kört és visszajött minden. Akksi? Generátor? Hol kezdjem a nézelődést??
Általánosságban: amikor keveset járunk a kocsival, akkor jönnek elő hibák, amiknek még előjelei sem voltak!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4453 Dátum: 2010.12.10 12:13:16 »
El kéne menni hibakódot kiolvastatni.  :)
         

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4454 Dátum: 2010.12.10 13:16:33 »
El kéne menni hibakódot kiolvastatni.  :)

Benne maradt szerinted?