Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768798 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

hose

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3465 Dátum: 2010.02.18 14:00:33 »
Sziasztok leendőbeli "autos testvérek" !

Egy avensis  vásárlására szántam el magam. 2.0 d4d lenne a vétel tárgya kombi kivitelben, 2004-2005 körüli évjárattal. Érdekelne a véleményetek így vásárlás előtt a jellemző hibákról, a visszatekert kilóméterekről, meg a lehetséges buktatókról amikbe használt autó vásárlásakor beleszaladhatok (esetleg Ti beleszaladtatok).

Üdv:

Hose

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3466 Dátum: 2010.02.18 14:04:08 »
A nagy általánosságok a használtautó vásárlásáról itt nagyon jól össze vannak szedve, érdemes elolvasni.
A szakértők majd leírják, hogy ennél a típusnál mire figyelj, de ha lesz linked "kinézett" autókról, akkor azt könnyebb lesz picit megszakérteni.  :)
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3467 Dátum: 2010.02.18 14:05:13 »
Szia!
Valszeg vissza lesz tekerve siznte az osszes. Gyakrolatilag ebbol a variaciobol lesz a legnehezebb kifogni olyat, ami nem volt tekerve. En csak maganszemelytol vennem vezetett szervizkonnyvel es atvizsgalva.
2006 elotti Avekban az 1CD-FTV dizelmotor volt, amiknel az atlagosnal gyakrabban adta meg magat a kettoslendkerek es az sok penz.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3468 Dátum: 2010.02.18 14:29:26 »
Sziasztok leendőbeli "autos testvérek" !

Egy avensis  vásárlására szántam el magam. 2.0 d4d lenne a vétel tárgya kombi kivitelben, 2004-2005 körüli évjárattal. Érdekelne a véleményetek így vásárlás előtt a jellemző hibákról, a visszatekert kilóméterekről, meg a lehetséges buktatókról amikbe használt autó vásárlásakor beleszaladhatok (esetleg Ti beleszaladtatok).

Üdv:

Hose

Helló
Én pl abba szaladtam bele hogy az előző tulaj autószerelő lévén nem megfelelő olajat töltött bele; meg a homlokfal elem gyűrődését is későn vettem észre!
Ha van rá lehetőséged akkor egy olyan autószerelővel mennyé nézelődni aki valamit ért a toyotákhoz :)
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3469 Dátum: 2010.02.18 14:35:39 »
Fogalmazzunk úgy, hogy lehetőleg ne neppertől vegyünk autót, mindenképp nézessük át márkaszervizben (!, mert tényleg megéri az a 6-10 ezer forint, hiszen ennek akár 50-szeresét is ráköltheted utólag a kocsira, ha rosszba nyúlsz) és tetszőleges számú autószerelő haverral, lehetőleg legyen vezetett szervizkönyve az autónak ÉS legyen leinformálható előélete (előző tulajokat lehessen pl felhívni, Toyota online szervizrendszerében tényleg benne legyenek az adatok, ilyesmire gondolok).
Csodák nincsenek, a dízeleket nem városi tötymörgésre szokták használni, szóval az 5 éves, 60 ezret futott autó max álmainkban létezik.
         

pzs

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3470 Dátum: 2010.02.18 14:47:32 »
5 éves, 60 ezret futott autó max álmainkban létezik.

Azert vannak kivetelek... Persze nagyon elenyeszo szamban, de attol nem kell megijedni ha gyanusan keves a megtett km. Persze fenntartasokkal kell kezelni, de ettol meg nem kell elvetni. Nem egy olyan esetrol hallottam ahol valoban hetvegi autokent hasznaltak es alig van benne par 1000 km... ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3471 Dátum: 2010.02.18 14:53:31 »
Igen van ilyen, csak az ilyen nem eladó.  :)
Meg nem is Avensis méretű, 2.0 dízeleket szoktak ilyenre venni...
         

zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3472 Dátum: 2010.02.18 14:58:02 »
Szia!
Valszeg vissza lesz tekerve siznte az osszes. Gyakrolatilag ebbol a variaciobol lesz a legnehezebb kifogni olyat, ami nem volt tekerve. En csak maganszemelytol vennem vezetett szervizkonnyvel es atvizsgalva.
2006 elotti Avekban az 1CD-FTV dizelmotor volt, amiknel az atlagosnal gyakrabban adta meg magat a kettoslendkerek es az sok penz.

Erre a kettős lendkerékre kíváncsi lennék hogy, milyen hiba ,mennyi megy hol van az autóba!
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3473 Dátum: 2010.02.18 15:00:01 »
Ha jol tudom a kuplungnal. Olvastam olyat, hogy ugy lehet kimelni, ha inditasnal es leallitasnal (!) is kinyomod a kuplungot.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3474 Dátum: 2010.02.18 15:00:35 »
Fogalmazzunk úgy, hogy lehetőleg ne neppertől vegyünk autót, mindenképp nézessük át márkaszervizben (!, mert tényleg megéri az a 6-10 ezer forint, hiszen ennek akár 50-szeresét is ráköltheted utólag a kocsira, ha rosszba nyúlsz) és tetszőleges számú autószerelő haverral, lehetőleg legyen vezetett szervizkönyve az autónak ÉS legyen leinformálható előélete (előző tulajokat lehessen pl felhívni, Toyota online szervizrendszerében tényleg benne legyenek az adatok, ilyesmire gondolok).
Csodák nincsenek, a dízeleket nem városi tötymörgésre szokták használni, szóval az 5 éves, 60 ezret futott autó max álmainkban létezik.

Ámen  :clap:  ::)
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"


zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3475 Dátum: 2010.02.18 15:02:00 »
Ha jol tudom a kuplungnal. Olvastam olyat, hogy ugy lehet kimelni, ha inditasnal es leallitasnal (!) is kinyomod a kuplungot.
Ahha !!
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"


hose

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3476 Dátum: 2010.02.18 15:20:40 »
Fogalmazzunk úgy, hogy lehetőleg ne neppertől vegyünk autót, mindenképp nézessük át márkaszervizben (!, mert tényleg megéri az a 6-10 ezer forint, hiszen ennek akár 50-szeresét is ráköltheted utólag a kocsira, ha rosszba nyúlsz) és tetszőleges számú autószerelő haverral, lehetőleg legyen vezetett szervizkönyve az autónak ÉS legyen leinformálható előélete (előző tulajokat lehessen pl felhívni, Toyota online szervizrendszerében tényleg benne legyenek az adatok, ilyesmire gondolok).
Csodák nincsenek, a dízeleket nem városi tötymörgésre szokták használni, szóval az 5 éves, 60 ezret futott autó max álmainkban létezik.

Most pld láttam egyet (pont kereskedőnél) amiben 180e km volt, de ennek ellenére makulátlan volt a belseje. Nem csak szarrá tisztított, hanem tényleg tökéletes. Sehol egy karc, vagy bármilyen kopás a kormányon, vagy gombokon. Az ulés nem volt kiülve, a huzat nem volt kikopfa, bolyhosodva... A motornak is szép hangja volt, de próbakörre nem vittem. Az még hátra van.  Tudom, hogy brutálisan ki lehet tisztítani egy autót, és ezzel sok szart el lehet adni, de ez a belső tér tényleg hibátlan volt, egyetlen karcot sem találtam... Mintha most jött volna a szalonból. Elképzelhető, hogy a valós 180e km-rel ennyire tipp-topp marad a gép?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3477 Dátum: 2010.02.18 15:23:33 »
Ha ez egy ceges auto volt, akkor csak egy uleset hasznaltak  ;) A toyotak belsejet pedig nem konnyu elhasznalni. :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3478 Dátum: 2010.02.18 15:23:50 »
Most pld láttam egyet (pont kereskedőnél) amiben 180e km volt, de ennek ellenére makulátlan volt a belseje. Nem csak szarrá tisztított, hanem tényleg tökéletes. Sehol egy karc, vagy bármilyen kopás a kormányon, vagy gombokon. Az ulés nem volt kiülve, a huzat nem volt kikopfa, bolyhosodva... A motornak is szép hangja volt, de próbakörre nem vittem. Az még hátra van.  Tudom, hogy brutálisan ki lehet tisztítani egy autót, és ezzel sok szart el lehet adni, de ez a belső tér tényleg hibátlan volt, egyetlen karcot sem találtam... Mintha most jött volna a szalonból. Elképzelhető, hogy a valós 180e km-rel ennyire tipp-topp marad a gép?
Évjárat?
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"


hose

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3479 Dátum: 2010.02.18 15:31:30 »
Most pld láttam egyet (pont kereskedőnél) amiben 180e km volt, de ennek ellenére makulátlan volt a belseje. Nem csak szarrá tisztított, hanem tényleg tökéletes. Sehol egy karc, vagy bármilyen kopás a kormányon, vagy gombokon. Az ulés nem volt kiülve, a huzat nem volt kikopfa, bolyhosodva... A motornak is szép hangja volt, de próbakörre nem vittem. Az még hátra van.  Tudom, hogy brutálisan ki lehet tisztítani egy autót, és ezzel sok szart el lehet adni, de ez a belső tér tényleg hibátlan volt, egyetlen karcot sem találtam... Mintha most jött volna a szalonból. Elképzelhető, hogy a valós 180e km-rel ennyire tipp-topp marad a gép?
Évjárat?

Minden adat itt: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d_sol_technic-3486193

A tempomatot hiányolom belőle egyedül. Ha jól láttam, akkor csak a sol executive-ban van gyárilag. Utólagosan beszerelni meg elég költséges. Nem úgy, mint a H astrámba, ahol 22e-ért bekerült okosba. Az avensisbe nem tudtok ilyen megoldást a tempomatra?