Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764197 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2955 Dátum: 2009.11.07 15:48:22 »
Pontosan milyen Avensis ez? Évjárat? Motor? Km? Előélet? Milyen olaj van benne most, amit eszik?
         

dozyas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2956 Dátum: 2009.11.07 15:54:11 »
most már 15wset raktam bele de ezt is kell bele önteni 2,5 litert 10000km és nem 11 meg 10500 hanem 10000nél van csere
motor 4a-fe,előéletét nem tudom sajna,nincs erre az a baj semmi előírás
most 228000km van benne.most shell piros flakonos van benne

avensis sol, 98-as
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.07 16:00:21 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2957 Dátum: 2009.11.07 15:59:45 »
Hiába növeled az olaj hidegoldali viszkozitását, az semmit sem számít olajeszegetésnél. Maradj csak az 5W-nél és a második számon növelj inkább. Az milyen most, mert nem írtad?
Egyébként az olajat mielőbb meg kéne tudni, miért eszi, mert ez nem normális, a nagyobb második számú (melegoldali növelt számú ) olajjal csak húzni tudod az időt.

Egyébként elmondás alapján ezzel az autóval nagyon nem törődhettek.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.07 16:02:55 írta kleingy »
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2958 Dátum: 2009.11.07 16:06:58 »
Hát ha az eladás miatt nem teszed akkor inkább fényképezd le és mutasd meg a kövi gazdának. Vagy nem lett olyan vészes? Nem fog berozsdálni?
Nem, már 2,5 éve történt, és semmi változás.
music     

dozyas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2959 Dátum: 2009.11.07 16:07:40 »
Hiába növeled az olaj hidegoldali viszkozitását, az semmit sem számít olajeszegetésnél. Maradj csak az 5W-nél és a második számon növelj inkább. Az milyen most, mert nem írtad?
Egyébként az olajat mielőbb meg kéne tudni, miért eszi, mert ez nem normális, a nagyobb második számú (melegoldali növelt számú ) olajjal csak húzni tudod az időt.

Egyébként elmondás alapján ezzel az autóval nagyon nem törődhettek.

15w-40 az olaj és shell.a további kérdéseim:
milyen utángyártott alkatrészt ajánlatok amiket most cserélnem kell műszakira
talpas ,stabilizátor,alsó lengőkar szilent
hogy tudom meg hogy mitől eszi az olajat?
mitől vesztheti el a központi zárat a kulcs?mindig ujra kell programozni,mennyi olajat ehet?milyet vegyek típus szerint és milyen számút?
továbbá:kell cserélnem még lámpát előre honnan tudom hogy nem-e angol balravilágítót akarnak e eladni nekem bontóba de ha van valami jó bontó cim amit ajánlasz azt is ird le lécci
köszi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2960 Dátum: 2009.11.07 16:16:54 »
Majd jönnek a szakik és elmondják a nagyját (én többet nem tudok sajnos segítenI), de a bontók elérhetőségeit a főoldalon megtalálod.
Én 5W40-es márkás olajat tennék bele, a 15W jelenleg kenőcsként üzemel az autódban, túl sűrű bele, főleg most hogy jön a tél és minél vékonyabb hidegoldali viszkozitású olaj kéne bele! Azonnali cserét javasolnék új olajszűrővel persze.
Egy csereperiódus alatt ha max-ról min-re lemegy, az még belefér általában a tűréshatárba, ez 1 liter körül lehet nagyjából.
         

dozyas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2961 Dátum: 2009.11.07 16:20:25 »
Majd jönnek a szakik és elmondják a nagyját (én többet nem tudok sajnos segítenI), de a bontók elérhetőségeit a főoldalon megtalálod.
Én 5W40-es márkás olajat tennék bele, a 15W jelenleg kenőcsként üzemel az autódban, túl sűrű bele, főleg most hogy jön a tél és minél vékonyabb hidegoldali viszkozitású olaj kéne bele! Azonnali cserét javasolnék új olajszűrővel persze.
Egy csereperiódus alatt ha max-ról min-re lemegy, az még belefér általában a tűréshatárba, ez 1 liter körül lehet nagyjából.


akkor kérdezzek vagy majd szerinted válaszolnak?
shell jó olaj?
nem tudsz valami ólcso olajos helyet?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2962 Dátum: 2009.11.07 16:31:03 »
akkor kérdezzek vagy majd szerinted válaszolnak?
shell jó olaj?
nem tudsz valami ólcso olajos helyet?


Nah hát nekem ami most van benne az motul 0w-30 és nem eszik semennyit hálasietennek. neked már 228ezer fölött talán érdemes lenne 5w-30 vagy 5w40 de a 15w az fölösleges. Ha olajról van szó akkor az autótékát ajánlom, ők egy kis cég de klubbosok sokan vesznek onnan. nekem a 18ezer ft os olaja 13ért hozták, korrektek és gyorsak csak ajánlani tudom őket.

Ennyire problémás avensisről még nem halottam, lehet hogy nem teljesen pontos az a 220ezer km, biztos hogy nem lett visszatekerve? Alul nem szokott olajfolt lenni parkolás után? Leeresztő csavar teljesen száraz? Ha odalépsz neki füstöl? olajsapkát szedd le amikor már járt egy kicsit és ha habzik egy picit az szívás. Hűtővíz tetején ha olajat látsz az sem a legjobb. Ezeket nézd végig. Sztem vagy valahol kicsöpög belőle vagy hf.... olaj máshol nem nagyon fogyhat

na de mesélj még mit csinál?
Kérdezz még remélem tudok segíteni.

dozyas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2963 Dátum: 2009.11.07 16:47:32 »
Nah hát nekem ami most van benne az motul 0w-30 és nem eszik semennyit hálasietennek. neked már 228ezer fölött talán érdemes lenne 5w-30 vagy 5w40 de a 15w az fölösleges. Ha olajról van szó akkor az autótékát ajánlom, ők egy kis cég de klubbosok sokan vesznek onnan. nekem a 18ezer ft os olaja 13ért hozták, korrektek és gyorsak csak ajánlani tudom őket.

odalépek akkor kicsit füstöl.5w-s olajat nem mertem eddig bele venni ,mert nagyon ette,és az drága 10w-s ek voltak.5000km-er körül kiszokott gyulladni a lámpa a motordiagnosztika és utánna megugrik az olajfogyasztás is.én nem merek belerekni 10w-s nél kisebb olajat mert rámegy a gatyám.ja most jut eszembe kicseréltük az olajleeresztőt is és a szimeringeket is mert ott kis olja jött,ja kormányművet is cseréltem már,én annyit költöttem erre a kocsira hogy csak na,kormányom nyikorog,biztosan visszatekerték de nem lehet tudni,mert sehol nincs regisztrálva,meg ha kiderül mit lehet tenni szerintem semmit
szerintem törve is volt
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.07 16:51:43 írta kleingy »

dozyas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2964 Dátum: 2009.11.07 16:52:27 »
ja lejönnek az oldalcsíkok róla,kotyog a kormány,engem a lámpa téma érdekel

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2965 Dátum: 2009.11.07 16:54:32 »
Ismétlem, a 0W, 5W, 10W vagy 15W tök mindegy az autódnak az olajfogyit tekintve, mivel ez a hidegoldali viszkozitást jelenti! Tegyél bele 5W-set! A 15 kocsikenőcs lesz neki!
A második számot - melegoldali viszkozitást - "kell" növelni, akkor kevésbé fogja enni (egy darabig).
Milyen hibakódot jelez a check engine lámpa felgyulladása után?

Na most milyen olajcsík jön le honnan?
         

dozyas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2966 Dátum: 2009.11.07 16:56:30 »
meg az érdekelne hogy milyen utángyártott alkatrészeket veszek bele
műszakira
talpas,stabilizátor,alsó lengőkar sziilent kellene,meg az hogy milyen típust ajánl valaki

dozyas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2967 Dátum: 2009.11.07 16:58:40 »
Ismétlem, a 0W, 5W, 10W vagy 15W tök mindegy az autódnak az olajfogyit tekintve, mivel ez a hidegoldali viszkozitást jelenti! Tegyél bele 5W-set! A 15 kocsikenőcs lesz neki!
A második számot - melegoldali viszkozitást - "kell" növelni, akkor kevésbé fogja enni (egy darabig).
Milyen hibakódot jelez a check engine lámpa felgyulladása után?

Na most milyen olajcsík jön le honnan?

most nem jön le olajcsík megcsinálták ,nem tudták olvasni mert csak felgyulladt és el is aludt menet közben állítólag nem láttak hibakódot

dozyas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2968 Dátum: 2009.11.07 17:15:26 »
meg az lenne a kérdés,hogy első fékbetét és tárcsa csere  után miért kezdett el világítani az ABS lámpa a műszerfalon,kiolvasták és azt momdták hogy 3 jeladó rossz csak a bal első jó,hogy lehet ez vagy mi okozhatja??

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2969 Dátum: 2009.11.07 17:31:55 »
meg az lenne a kérdés,hogy első fékbetét és tárcsa csere  után miért kezdett el világítani az ABS lámpa a műszerfalon,kiolvasták és azt momdták hogy 3 jeladó rossz csak a bal első jó,hogy lehet ez vagy mi okozhatja??



Lehet csak széthúztak valamit vagy szarul dugtak össze, nekem is azt mondták a légzsákra hogy cserélni kell az összeset pedig csak kontaktos volt.... olyannal olvastasd ki akinek nem igazán van érdekeltsége a szervízelésében mert ha márkaszervízbe viszed ott azért necces hogy le akarnak húúzni.... elvileg sztem nincs köze a fékcserének az abs jelhez ha csak nem babrálták meg jobban....    olajból tényleg nem kell elég az 5w....


http://www.olajshop.hu/termekek/mobil/szemelygepjarmu/mobil_1_5w_50/4l/details