Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768500 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2775 Dátum: 2009.10.22 22:05:00 »
Ma láttam az út mentén egy AVE II-t tejfehérek voltak a laámpabúrái, megnéztem, nem volt párás belülről  :eek:
Le kellett volna fotóznom  :banging:
Egyébként a Corollánkon a lámpabúra kívülről úgy nézett ki amikor vettük, mintha össze lenne smirglizve, karcos, matt, kopott volt. Aztán kapott egy kis mobiltelefon-plexi polírozót (Displex) és mintha új lenne :cool2:
Jó, tudom ez kívülről van, csak szóltam.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2776 Dátum: 2009.10.23 11:15:53 »
Sziasztok!

1,5 éve vagyok tulajdonosa egy 2004-es Avensis-nek.
A nálam futott eddigi 40 eKm alatt (most van benne 100eKm) egy garanciális első lámpa cserén kívül nem volt semmi hibája.:-)
Egy zörgés azonban nagyon zavar, ami kezdetektől megvan.

A kormány oszlop alól, vagy a kormányműtől rossz úton (murva, macskakő) lassú menetben zörgés ill. kotyogás hallatszik. Ezt a hangot álló helyzetben is elő lehet idézni, a kormány holtjátékban való mozgatásával.

Szervizben már nézték, és mondták, hogy a futómű és a kormánymű OK, de ötletük nem volt. (Toyota Strasser)
Fél éve egy garanciális visszahíváson a kormányműben valamit cseréltek (talán köztes tengely?), de sajnos semmi nem változott.

Ötletet ill. tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy valakinek volt-e már ilyen gondja, valamint melyik szervizt ajánljátok Fejér megyében, vagy Budapesten, ahol az olajcserén kívül máshoz is értenek.

Köszönettel:
Radist


Szia!

Sovány vígasz, de nálunk is kezdetektől megvan ez a kormányzörgés, ami kb 16 fok alatt jön elő. Mi is voltunk vele a márkaszervízben, a műszerfal alját lebontották mindkét oldalon, vizsgáltak mindent, újraszivacsozták az egészet, és nem tudtak rájönni, hogy honnan ered a hang. Ők is csak annyit tudtak mondani, hogy mechanikailag biztos nincs probléma, ez csupán "esztétikai probléma" ahogy ők fogalmaztak. Végül azt mondták, hogy ha nagyon zavar, akkor pár napra ott kell hagyni, és szétkapják alaposabban, csak attól meg tartok, hogy miután összerakják, már úgysem lesz olyan mint a gyári. Próbálok nem ráfigyelni, és ráfogom a jó magyar úthálózatra. :censored: De tudat alatt akkor is zavar.  :no: Ha születik rá megoldás, akkor kérlek szólj.

Üdv

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2777 Dátum: 2009.10.23 22:55:29 »
Idézetet írta: salvatore406
Sziasztok! Egy barátom kért meg, hogy érdeklődjek, talán itt tudtok segíteni. Van egy 2000-es Avensis-e, még a régebbi kasznis. 1.6 vvti motor van benne (azt hiszem majd megnézem), és van egy kis gondja vele. A szívócsőben állítólag vannak valamiféle lamellák, amik eltörtek, és nagyon zörögnek. (ez a 3 csavaros felfogatású)
Nem tudja hogy használtat érdemes-e venni (állítólag ez típushiba), ha igen hol, vagy újat. Ha újat akkor azt hol és mennyiért? Az autót még szeretné megtartani egy darabig.
tud valaki segíteni ez ügyben? Előre is köszi!
Vehet használtat, de nem mindegy a cikkszám (menet közben módosítottak rajta). Ennek kéne utánanézni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2778 Dátum: 2009.10.23 23:01:35 »
Én azt mondom, hogy be kell vállalni a két gyári új xenonos fényszórót, és felfogni úgy, hogy ez a kiadás abból bőven kijön, amennyivel olcsóbban megkaptátok a majdnem új autót használt áron  ;) Hidd el, ez a végleges megoldás, a többi nem Avensishez méltó megoldás. Ha már egyszer ilyen komoly autót vettetek, illik aként is kezelni...
Elméletben ez jól hangzik  :) - a gyakorlatban viszont akkor sem adnánk ki 300 ezret kettő darab fényszóróért (ami az autó jelenlegi értékének több mint 10 %.-a), ha otthon szanaszéjjel hevernének a fölösleges húszezresek  :nonono: ... Komoly autó, komoly autó - de "csak" egy autó, és itt meglehetősen nagy aránytalanság van az adok-kapok között - 300 ezret, úgy általában, esetleg egy komplett motorfelújításra vagy egy komolyabb karosszéria-munkára éreznénk arányos kiadásnak. Két pilácsra semmiképpen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2779 Dátum: 2009.10.23 23:05:38 »
Ha veszel két vadi új gyári, de nem xenonos fényszórót, akkor olcsóbban jössz ki, mert annak csak 60 körül van darabja. És ugyebár szintén modosítottat fogsz kapni, tehát elvileg örök... Ha keresel ilyet használtan, akkor mégolcsóbban jössz ki, de csak a módosított leguccsó szériát érdemes megvenni, mert a többi ugyebár csak ideig-óráig :(
További opció az új utángyártott halogén. Na ezt elvetném, mivel láttam már Depo és TYC márkájú utángyártottat is. Ugyanúgy gyenge törésre hajlamos a foglalata, mint az első szériás Avensiseknek :( Tehát szintén nem végleges megoldás.
Aztán van még egy lehetőség is, az utángyártott lámpa utólagos H7-es xenonnal. Ugyanis a xenon kibocsátott hője szinte nulla a halogénhez képest, így nem fog megégni a foncsor, és nem is fog letörni a hő hatására  :D
Na, akkor vegyük sorra.

-Új gyári xenonos fényszóró ki van zárva.
-Utángyártott gagyi ki van zárva.

Használt (megfelelő szériából származó) vagy új, gyári, halogénes fényszóró marad a körben. De a kérdés továbbra is válaszra vár: ebbe a gyárilag xenonos Avéba egy az egyben beépíthető a halogénes fényszóró? Mi van a magasságállítással? Mi van a kábelezéssel?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2780 Dátum: 2009.10.23 23:10:38 »
Azt pedig vegyuk eszre hogy mar a Toyota sem a regi amiert annyira lelkesedtunk es Toyotat vettunk. Merem azt allitani hogy a 90-es evek Toyotai jobbak voltak anno mint a mostaniak.
Azt kell tudomásul venni, hogy az ÖSSZES mai autóval több a gond, mint a 90-es évekbeliekkel. Mert sokkal bonyolultabbak. Valahol én is visszasírom a Carina totális problémamentességét (ami, megjegyzem, szintén Bosch, Valeo stb. cuccokkal tudja ezt a problémamentességet!) - de komfortban, stabilitásban, csendességben, fékben (és amit nem érezni: biztonságban) hatalmas a különbség az Avensis javára. Ez az ára, el kell fogadni.

Persze ettől még a fényszórót nem lett volna "kötelező" hibásra konstruálni, ezt simán csak elrontották, ennyi...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2781 Dátum: 2009.10.23 23:16:11 »
Sziasztok!

1,5 éve vagyok tulajdonosa egy 2004-es Avensis-nek.
A nálam futott eddigi 40 eKm alatt (most van benne 100eKm) egy garanciális első lámpa cserén kívül nem volt semmi hibája.:-)
Szia!

A lámpacserét mikor csinálták?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2782 Dátum: 2009.10.23 23:17:31 »
Most nézem, hogy ebayen emberek 900 eurokért árulnak 4-5 éves, gyári xenon fényszóró-párokat Avensishez - vajh miért  :whistling: ?

Majd jól eladjuk mi is  :devil: - nem leszünk pofátlanok, nem kérünk érte 900-at, csak 500-at, úgy legalább gyorsan el is viszik  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2783 Dátum: 2009.10.23 23:59:08 »
Idézet
Használt (megfelelő szériából származó) vagy új, gyári, halogénes fényszóró marad a körben. De a kérdés továbbra is válaszra vár: ebbe a gyárilag xenonos Avéba egy az egyben beépíthető a halogénes fényszóró? Mi van a magasságállítással? Mi van a kábelezéssel?

A halogénes fényszórót simán be tudod tenni. A csatlakozók stimmelni fognak, és minden működni fog úgy ahogy kell. Kivéve ugyebár a magasságállítást. Azt még sosem figyeltem meg  :hmmmm: Az lehet nem fog működni  :hmmmm:
Viszont... Ha rászántok plusz 10-15 ezer Ft-ot, akkor azért manapság már simán kapni H7-es xenon szettet. És akkor mégiscsak xenon  :D Lámpamosó ugyis van, a kutya nem fog érte szólni.
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2784 Dátum: 2009.10.24 00:55:04 »
OK, köszi. Egyelőre még be kell adnom ezt az egészet jóapámnak (még nem is említettem neki) - sejtem, mit fog szólni hozzá  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2785 Dátum: 2009.10.24 12:27:29 »
Vehet használtat, de nem mindegy a cikkszám (menet közben módosítottak rajta). Ennek kéne utánanézni.
Van olyan fényszóró I. ráncfelvarrt Avensishez ami már módosított? Ha igen a gyártó nevét és cikkszámát
kérem irjátok meg, a mostani lámpáimat le szeretném cserélni de akkor már Xanyi-t idézve "örökéletűt" vennék. :)
Nagyon zavar hogy este nem világít jól a lámpa, nekem fontos hogy jól lássak és mindjárt itt a tél...
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.24 12:29:07 írta rokafiu77 »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2786 Dátum: 2009.10.24 12:49:22 »
Vehet használtat, de nem mindegy a cikkszám (menet közben módosítottak rajta). Ennek kéne utánanézni.
Van olyan fényszóró I. ráncfelvarrt Avensishez ami már módosított? Ha igen a gyártó nevét és cikkszámát
kérem irjátok meg, a mostani lámpáimat le szeretném cserélni de akkor már Xanyi-t idézve "örökéletűt" vennék. :)
Nagyon zavar hogy este nem világít jól a lámpa, nekem fontos hogy jól lássak és mindjárt itt a tél...

Az I-es Avensiseknél nem nagyon volt ilyen nagy felhajtás a fényszóróknál. Nem tudok módosításról...
Xanyi

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2787 Dátum: 2009.10.24 20:06:38 »
Azt pedig vegyuk eszre hogy mar a Toyota sem a regi amiert annyira lelkesedtunk es Toyotat vettunk. Merem azt allitani hogy a 90-es evek Toyotai jobbak voltak anno mint a mostaniak.
Azt kell tudomásul venni, hogy az ÖSSZES mai autóval több a gond, mint a 90-es évekbeliekkel. Mert sokkal bonyolultabbak. Valahol én is visszasírom a Carina totális problémamentességét (ami, megjegyzem, szintén Bosch, Valeo stb. cuccokkal tudja ezt a problémamentességet!) - de komfortban, stabilitásban, csendességben, fékben (és amit nem érezni: biztonságban) hatalmas a különbség az Avensis javára. Ez az ára, el kell fogadni.

Persze ettől még a fényszórót nem lett volna "kötelező" hibásra konstruálni, ezt simán csak elrontották, ennyi...

Nem értek egyet. Sztem az alap dolgoknál(kormány, motor, váltó stb) mechanikai problémáknak nem lenne szabad előfordulniuk. De legalábbis nem jobban, mint régebben. A Toyotánál márpedig ez van: motor, váltó. Műszerfalzörgés..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2788 Dátum: 2009.10.24 20:17:22 »
Tudom vitatkozhatnank azon hogy kinek mi tetszik es nem is ez a celom hogy ezt vitassam kinek mi jon be. Engem csak az "zavar" hogy az Ave mar szerintem nincs ott azon a szinten amit elvarnek tole. Mint irtatok sok az europai beszallito es ez meg is latszik. Ha a motor es a tobbi fo szerkezeti elem nem "japanos" kidolgozasu lenne , akar vehetnek olasz, angol vagy francia autot is. ...

Egyetértek. Én most vettem E12 Corollát, és japán Fabiának nevezem :) Az autó egész kiállása arra emlékeztet, meg a váltója is. Volt hogy egy parkolóban állva, a seggéről azt hittem messzebbről, hogy egy Octavia :) De lehetne G Astra is.
Persze jó autó, masszívnak tűnik meg minden. De nem egy nagy durranás. Ellenben jóval drágább. Futóműve is primitív, mint 1 európaié. Motorikusan lenne jobb, ha nem lennének szériahibái.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.24 20:18:30 írta kleingy »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2789 Dátum: 2009.10.24 20:22:48 »
Időben szólok, hogy ha megint elkezdődik a céltalan és értelmetlen flame, akkor szorgalmasan törölgetni fogunk. Senki ne vegye föl a kesztyűt, mert ha kialakul a "szokásos" diskurzus, megy az összes hozzászólás a lecsóba :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )