Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768407 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2715 Dátum: 2009.10.13 08:00:54 »
Sziasztok :)

Csak helyzetjelentest adok , mar annak akit erdekel.
Kopogott a kormany - megoldas zsirzas a belso terben levo bordas csuklo csatlakozasnal ( hiba megszunt ) Amit meg cserelnem kene de nem surgos: toronycsapagy ( foleg a jobb oldal de nem veszes) ; elso tarcsafek mert a Brembo sz..rt sem er pedig nem gyilkolom ( szabalyzas utan is ut ) es vegul a hatso fekdobok kisse ovalisak de szinten nem veszes.
Amit viszont megcsinalok most az az injektorok alatti gumitomites es a szelepfedel leszorito csavarok alatti megkemenyedett tomites csereje lesz.
Szia viziborz.Miért cserélsz tömítést az injektorok alatt?Van valami hibajelenséged?

Hi :)

Nos eccer mar megszivtam hogy nem csereltem idejeben a szelepfedel tomitest es a felettebb lassan csordogalo olaj megette a motor bal elejen levo muanyag vizcso gumitomiteset, ami szetnyomta a muanyagot es folyni kezdett a viz. De ez reg volt es ki is csereltem, de ha mar meg akarom szuntetni az ilyen apro olaj para foltokat akkor ennyi penzt mot nem sajnalok ra.
ugy vagyok vele szarmazhat barhonnan az auto de a gumi tomitesek es egyeb gumi alkatreszek orexenek. Nalam most csak esztetikai okai vannak egyenlore, de nem tudom megmondani segit e valamit ha a kicserelem az injektoroknal is mert 2-nel "foltos" korlotte a szivocso. A szelepfedel  csavarok korul szinten. Szoval jobb ha eltunik :)
A tobbi leirt futomu "hiba" valszeg csak engem izgat, lehet hogy mas nem is venne eszre. No jo a tarcsafek most ut rendesen, de a fene a jodolgomat, hogy hallgattam a kollegamra es Brembo-t vettem, pedig mindenki csodalkozik hogy ezzel aztan ilyen nem szokott elofordulni. Azt viszont cserenem kell csak meg gyujtok ra.
Az autoban most van 166 ezer KM es lassan jonnek ki a hibak a magyar utakon , pedig vigyazok ra es mint regebben is irtam oregurasan vezetek , en mar nem sietek sehova :D
Most csereltem ablaktorlo lapatot es reggel alig vartam hogy kiprobaljam  :clap:
Kulonben a kopogas miatt mar a kormanymu javitason tortem a fejem es bongesztem a gepkonyvet, hogy is kell kiszerelni ( Mazdanal mar szereltem de ilyet meg nem ) de a zsirzas a csuklonal tenyleg jot tett neki.
Hat csak ennyi.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2716 Dátum: 2009.10.13 08:50:46 »
sziasztok,

relatíve új fórumos, de régi Avensisos vagyok (98-as, 1,6 benzin, 260e km, ebből utóbbi 110e-et én raktam bele 5,5 év alatt).
nekem is zörög eléggé vmi a kormányban, csak macskakövön, de akkor nagyon, és sűrűn.
persze macskaköves utcában lakom, uh mindig hallgatom...
de nekem úgy tűnik, mintha felül lenne a zaj a kormányban, nem lenn a lábtér környékén.
amit tudok, h kormánymű volt cserélve a kocsiban kb 4 éves korában.

már megszoktam, de ha zsírozás segíthet, megcsinálnám.
erre lenne vkinek ötlete?

köszi
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.13 11:33:40 írta kleingy »
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

balazsg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2717 Dátum: 2009.10.13 11:27:28 »
Sajnos nekem van egy gond a rádiómmal. A jelenség a következő: ha egy adót egy másik frekvencián lehet fogni, akkor csak azon a csatornán vált ferkvenciát (ha jól tudom ez az RDS), amit hallgatok az összes többi marad a beállított frekvencián.
Így minden más lementett csatornát kézzel kell utána állítani.
Van valakinek ötlete mi okozhatja ezt a jelenséget?
A szervizben csak annyit tudtak mondani, hogy már más is jelezte ezt a hibát és majd utána néznek.

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2718 Dátum: 2009.10.13 12:48:41 »
sziasztok,

relatíve új fórumos, de régi Avensisos vagyok (98-as, 1,6 benzin, 260e km, ebből utóbbi 110e-et én raktam bele 5,5 év alatt).
nekem is zörög eléggé vmi a kormányban, csak macskakövön, de akkor nagyon, és sűrűn.
persze macskaköves utcában lakom, uh mindig hallgatom...
de nekem úgy tűnik, mintha felül lenne a zaj a kormányban, nem lenn a lábtér környékén.
amit tudok, h kormánymű volt cserélve a kocsiban kb 4 éves korában.

már megszoktam, de ha zsírozás segíthet, megcsinálnám.
erre lenne vkinek ötlete?

köszi

Hi :)

Nos ez a zsirzast nem nehez kivitelezni. Le kell bontani kormany alatti labterben levo burkolatot, majd a 4 csavart leszedni ami az oszlopot rogziti a karosszeriahoz. Esetleges feszulo kabeleket oldani. Alul a pedalterben a csuklo csavarjat oldani , de lehet hogy ki is kell szedni erre mar nem emlexem majd felfele kihuzni az oszlopot a bordasreszbol. Oda belenyomni jo suru zsirt , a felesleget ugy is kinyomja , majd visszatolni az oszlopot. Kb. ennyi. Baratom erre azt mondta ez a gyari eloiras ( ertsd : javitas ) es tudni kell hogy mivel nagyok a bordak es nem kicsi surun  van elhelyezve igy konyebben kialakul kopas a csatlakozasnal, majd kopogas.  En ugy ereztem mint ha a bal elejerol jott volna a futomunek. Erdekes volt mert eleinte csak tolatasnal alaszedett kormanynal csinalta. Most mar neha elore menetben is jelentkezett. Most jonak tunik, de hogy meddig azt nem tom :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2719 Dátum: 2009.10.13 21:34:00 »
Nekem is zörög 1 kicsit rossz úton.Jól értem,nem a kis kardánkereszt zörgött Neked,hanem ahol belemegy a kormányoszlop,a bordázott rész?
Más. Nem működik az ablaktörlőm szakaszos üzemben,csak folyamatosan.Találkozott már valaki ezzel a problémával? :hmmmm:

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2720 Dátum: 2009.10.14 09:03:24 »
Nekem is zörög 1 kicsit rossz úton.Jól értem,nem a kis kardánkereszt zörgött Neked,hanem ahol belemegy a kormányoszlop,a bordázott rész?
Más. Nem működik az ablaktörlőm szakaszos üzemben,csak folyamatosan.Találkozott már valaki ezzel a problémával? :hmmmm:

Igen a bordazott resz zsirzasa megoldotta a gondom, de nem zorgott , neha kopogott es inkabb a kormanyoszlopon ereztem az utest, de a en a kormanymure tippeltem volan miutan kicsereltettem az osszes osszekoto ( kulso es belso ) gombfejeket.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


HUN337

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2721 Dátum: 2009.10.14 20:58:09 »
Nagy fordulatnál 4-5-6ban néha szokott rángatózni az autó, elveszti a telyesitményét, nem gyorsul stb. EGR szelepet tisztitottak VPi szervizben (amugy a VPi Toyota eddig 10 pontos), meg injektortisztitás is volt üzemanyag adalékkal (gyári Toyota), de még mindig. Leginkább melegebb idöben szokta és fogalmam sincs mitöl lehett...
amugy semmi bajom vele :)
nektek ötlet???

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2722 Dátum: 2009.10.14 22:55:36 »
Van rá kb egy hónapom...
Mért nem veszel további garanciát??? :excl:
90e Ft/2 év
1 db gyári xenonizzó ára...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2723 Dátum: 2009.10.15 13:55:31 »
Sziasztok

Jó hír  :clap:
Voltam kipufogósnál, kicserélték a katalizátort egy Bosal-ra és tényleg nagyon jók lettek az értékek,
még a zöldkártyás is azt mondta, hogy igen jó, úgyhogy kapott zöldkártyát. :D
Katalizátor cserét követően (üresben is) könnyebben felpörög a motor!

Kérdés  :hmmmm:
A katalizátor csere miatt a motorvezérlőt alaphelyzetbe kell-e hozni, csináljak egy reset rajta?
( Ehhez elég levennem az akksiról a sarut néhány órára vagy más trükköt kell csinálni? )

( 1999-es 1.6-os benzines 4A-FE motoros járgány. Olajcsere, olajszűrőcsere, légszűrőcsere, összes szij cserélve. )
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.15 19:11:03 írta rokafiu77 »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2724 Dátum: 2009.10.15 19:09:55 »
Rájöttem végre mikor és hogyan rángat a kocsi. Csak az 1600-1800 fordulat közötti fordulatszámtartományban.
(amúgy 3.-ban 40km/h, 4.-ben 50km/h sebesség tartozik ehhez a fordulatszámhoz)
Ha egy pici gázt adok vagy ha felemelem a lábam a pedálról, megszűnik a rángatás.
Szerintem nem az üzemanyagellátással van baj, hanem csak kikopott váltó vagy motortartó bak
és ezen a frekvencián berázkódik a kaszni. Melyik bak szokott elfáradni, hol keressem először a hibát?

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2725 Dátum: 2009.10.16 09:18:09 »
Sziasztok

Jó hír  :clap:
Voltam kipufogósnál, kicserélték a katalizátort egy Bosal-ra és tényleg nagyon jók lettek az értékek,
még a zöldkártyás is azt mondta, hogy igen jó, úgyhogy kapott zöldkártyát. :D
Katalizátor cserét követően (üresben is) könnyebben felpörög a motor!

Kérdés  :hmmmm:
A katalizátor csere miatt a motorvezérlőt alaphelyzetbe kell-e hozni, csináljak egy reset rajta?
( Ehhez elég levennem az akksiról a sarut néhány órára vagy más trükköt kell csinálni? )

( 1999-es 1.6-os benzines 4A-FE motoros járgány. Olajcsere, olajszűrőcsere, légszűrőcsere, összes szij cserélve. )

Hi :)

1 gyors kerdes a katalizatorral kapcsolatban. A Bosal termek csereszabatos ( ertsd csavaros megoldas vagy vagni/hegeszteni kell ) ?  Az enyemben 160 ezer van es allitolg innetol kezdve ugy 200 ezr ig bezarolag kell majd katalizatort cserelni vagy legalabb is erdemes . Ja es meg az ara is erdekelne , mert most nezem az interneten hogy olyan 180 ezer Ft korul adjak  :eek:

Viziborz
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.16 09:25:49 írta viziborz »
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2726 Dátum: 2009.10.16 13:23:44 »
Hi

Most erdeklodtem es Bosal univerzalis katalizatort 38-ert raknak fel kompletten. Amit en neztem az is Bosal de 180 ezer es odatervezett kivitel.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2727 Dátum: 2009.10.16 17:45:49 »
Hi :)

1 gyors kerdes a katalizatorral kapcsolatban. A Bosal termek csereszabatos ( ertsd csavaros megoldas vagy vagni/hegeszteni kell ) ?  Az enyemben 160 ezer van es allitolg innetol kezdve ugy 200 ezr ig bezarolag kell majd katalizatort cserelni vagy legalabb is erdemes . Ja es meg az ara is erdekelne , mert most nezem az interneten hogy olyan 180 ezer Ft korul adjak  :eek:

Viziborz
Szia!

Hegeszteni kell és csak CO-val lehet, tehát olyannal csináltasd aki normális kipufogós.
A mi kocsinkban 180.800 km van.... elvileg tavaly még jó volt leglalábbis a zöldkártya
szerint ha csak nem volt megbundázva a zöldkártya... De én nem akartam igy járni vele és
azóta könnyebben elindulni vele és dinamikusabban érzem, és nem rángat annyira mint korábban.

Ez egy univerzális Bosal katalizátor, a Startautónál vette a kipufogós 16.000-ért és 7000-ért hegesztették be.
Ezt a katalizátort elvileg 3000cm-ig bármilyen benzines autóhoz fel lehet használni és kerek kell az Avensisbe.
Ez 1999-es évjáratú 1.6-os benzines, a II. generációshoz nem tudom milyen kell ha neked netán olyan van.
Székesfehérváron lakok, ha esetleg a közelben laksz, meg tudom adni a cég elérhetőségét ahol ezt beszerelték.

üdv, Péter

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2728 Dátum: 2009.10.19 17:22:04 »
Rájöttem végre mikor és hogyan rángat a kocsi. Csak az 1600-1800 fordulat közötti fordulatszámtartományban.
(amúgy 3.-ban 40km/h, 4.-ben 50km/h sebesség tartozik ehhez a fordulatszámhoz)
Ha egy pici gázt adok vagy ha felemelem a lábam a pedálról, megszűnik a rángatás.
Szerintem nem az üzemanyagellátással van baj, hanem csak kikopott váltó vagy motortartó bak
és ezen a frekvencián berázkódik a kaszni. Melyik bak szokott elfáradni, hol keressem először a hibát?
Sehol  :) ... Így használtuk a Carinát hat éven át, jóbarátném szülei is így használják további két év óta. 1700-1800 körül picit rángat. Ha marhára odafigyelsz, észre is veszed. Na és?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2729 Dátum: 2009.10.19 18:35:56 »
ok, ok én azt hittem egyedi probléma :)