Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3768179 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2430 Dátum: 2009.06.04 08:38:00 »
Na!


Vázolom a tényállást! Szóval a hiba továbbra is fennáll. Légzsák világít.... Viszont toyodiy en megnéztem hogy ez kb ott helyezkedik el ahol én pont a hiba előtt kicsit ütögettem meg feszegettem mert szarul rakták össze a szerelők a kézi állításakor és elállt. Szóval arra gondoltam hogy holnap vagy valamikor amikor ráérek szétbarmolom ott a középső részt. Mármint leszedema müanyagot a kézifék körül és megnézem ezt a vezérlést. viszont félek hogy ha kiszedem és visszaraok vagy valami elnyílhat a légzsák?????

A könyöklő alatt van a légzsák vezérlő computer 3 kábel megy bele és 4 csavar rögzíti.B oszlopba az övnél val 1-1 érzékelő illetve a motortérbe a 2 váznyulványon 1-1.A bal oldali a váznyulvány alján a jobb oldali a váznyulvány tetején az ablakmosó beöntőjétől nem messze.
A kábelek nemnagyon fognak elmenni.Kézifék állításnál meg nem lehet elmozgatni mert távol van tőle az computer.
A nagykönyvbe úgy van hogy le kell venni az akusarut és várni kell 10-15 percet.
A légzsák az érzékelők jele miatt tud max elnyílni.Szálszakadáskor inkább hibát jelez mint elnyílik.

Viszont van kérdésem mert nálam a kormánypirál kábele szakadt el és hátha az a hibád.
Tehát kormányvezérlőd és dudád van-e?Ha nem műxik egyik se akkor lehet az is hiba.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2431 Dátum: 2009.06.04 08:44:11 »
na most ezzel egy ujjab erdekes reszhez juttattal. Mert a hhiba elott de a takaritas utan ontottem bele ablakmoso adalekot aminek ilyen hulye szaja van es egy nagyonn mennyiseg melle ment.  Elkepzelheto hogy rament egy erzekelore? Akkor ne
Nezzem megba kezifek kornyeket? 15percig akut levegyem? Mar levettem 2 percre de nem tunt el!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2432 Dátum: 2009.06.04 13:01:11 »
na most ezzel egy ujjab erdekes reszhez juttattal. Mert a hhiba elott de a takaritas utan ontottem bele ablakmoso adalekot aminek ilyen hulye szaja van es egy nagyonn mennyiseg melle ment.  Elkepzelheto hogy rament egy erzekelore? Akkor ne
Nezzem megba kezifek kornyeket? 15percig akut levegyem? Mar levettem 2 percre de nem tunt el!

Érzékelőt a váznyulványon érheti bármi.Ráöntesz valamit semmi baja nem kell hogy legyen.
Megnézheted a computer hátha egy kihúzás bedugás segít rajta bár kétlem.
A 15-perces akuleszedés a szerelést megelőző munkafázis kell hogy legyen.
Amúgy nem fog eltünni ilyen resetre. :( Max ODB-vel lehet majd kiütni a kódot vagy a hibát megszüntetve örülni mindennek. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2433 Dátum: 2009.06.04 15:54:53 »
légzsákhibának én is úgy tudom külön tárolója van, amit az akkusaru levétele nem töröl, sőt talán még az is kiolvasható, hogy volt-e törölve ...

ablakmosóval pedig már én is megöntöztem, nem lett baja.

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2434 Dátum: 2009.06.04 16:53:22 »
Moat a tdipower nwvu cegben van minden remenyem! Nezzetek neg goggle ben! Vagy ismeri valaki?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2435 Dátum: 2009.06.04 21:03:43 »
Na!!! Újabb fejlemény állt be!  Szóval ma mentem a kocsival és épp RHCP üvöltött. Mikor épp olyan helyzetbe kerültem (hév+kereszteződés+gyalogosok+minden ami kell a mikrotali helyszínénél gondoltam lehalkítom a rádiót a multikormánnyal(mert az olyankényelmes:) igen ám de nem volt hajlandó reagálni. Szóval semmit nem csinált. Aztán amikor újraindítottam a kocsit akkor már működött... Lehet valami kapcsolata a légzsákkal??? Please heeelp!!!!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2436 Dátum: 2009.06.04 23:09:03 »
Na!!! Újabb fejlemény állt be!  Szóval ma mentem a kocsival és épp RHCP üvöltött. Mikor épp olyan helyzetbe kerültem (hév+kereszteződés+gyalogosok+minden ami kell a mikrotali helyszínénél gondoltam lehalkítom a rádiót a multikormánnyal(mert az olyankényelmes:) igen ám de nem volt hajlandó reagálni. Szóval semmit nem csinált. Aztán amikor újraindítottam a kocsit akkor már működött... Lehet valami kapcsolata a légzsákkal??? Please heeelp!!!!

Lehet!
Nyertél egy átvezető gyűrű cserét.Vagy lehet a szalagkábelt forrasztani de nagyon maceráns.
Ezt kérdeztem hogy a duda vagy a multikormányvezérlő működik-e vagy sem.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2437 Dátum: 2009.06.04 23:32:50 »
Igen de a duda működött és a kormány is miután újraindítottam viszont a légzsák jel megmaradt. És ha az lenne a gondja akkor annak menyi az annyi? ha befújök valami kontact javítót nem lesz jó?

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2438 Dátum: 2009.06.05 09:13:47 »
Igen de a duda működött és a kormány is miután újraindítottam viszont a légzsák jel megmaradt. És ha az lenne a gondja akkor annak menyi az annyi? ha befújök valami kontact javítót nem lesz jó?

Itt valoszinuleg valami szal szakadas lesz inkabb.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2439 Dátum: 2009.06.05 09:26:08 »
Most is "meleg" napon alt a kocsi mint az elso esetben ( nem tom van e jelentosege , de ugy erzem kicsit koze van hozza ) most azert konyebben beinditottam megint a kulcs kis feszitesevel .

Szerintem is van köze a nagy meleghez. Nekem mindig csak akkor csinálta, amikor meleg volt és egész nap kinn állt a cég parkolójában.

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE

jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2440 Dátum: 2009.06.05 09:32:02 »
Ma reggel elég érdekes dolgot produkált a gépem.
Kicsit hűvös volt, ráadtam a fűtést, de nem fújt meleget. Se klímával, se anélkül.
Hiába állítottam külső levegő - belső keringetés, meleg - hideg, 10 perc múlva is csak hideg levegő jött.
Van valami tippetek mi okozhatja?

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2441 Dátum: 2009.06.05 09:56:06 »
Venti beindult? Moci eleg meleg volt?


Amugy az en legzsakom biztositek nemlehet?

jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2442 Dátum: 2009.06.05 10:40:31 »
Ventillátor ment. A motor elég meleg volt. Általában jó egy perc alatt nyomja a meleget. Most 10 perc után sem..

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2443 Dátum: 2009.06.05 11:05:04 »
na jolvan mertt nekem a vaczi centrumban azt mondtak hogy ha ez a hiba akkor elektronika csere... Annyukat! Szoval akkor meressek valami kontakt hibat? De tekertem mert ugy altam ki az udvarbol es azutan jott meg! Futosnal nem voltam! Mikrotalin remellem valaki rakukkant. Ajd este. Amugy a biztositek nem lehet? Hol van annak a biztositekja?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2444 Dátum: 2009.06.05 11:11:05 »
Az Ave is tudja, hogy RHCP-t csak uvoltve lehet hallgatni  :rockon: :punk:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX