Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764122 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2085 Dátum: 2009.02.09 09:52:30 »
Szeretnék egy kis tanácsért folyamodni.... márciusban lesz 3 éves az Avensis D-CAT-em. Egyelőre semmi probléma nem volt vele, (az akksin kívül, de az sem az autó hibája volt) nem hagyott még cserben. Decemberben volt egyébként 45 ezresen...
A kérdésem, hogy szerintetek érdemes-e a garanciát meghosszabbíttatni?


Nekem is hamarosan lejár a három év. Én is erősen gondolkodom rajta, hogy befizessek még két év plusz garanciára. Remélem nem fog kelleni, de ha mégis akkor azt hiszem a jelenlegi alkatrész árak mellett megtérül a befektetés. (Egyébként lehet évente is hosszabbítani, úgy picit drágább, de nem sokkal.)
RAV4 HYBRID 2020

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2086 Dátum: 2009.02.09 10:22:56 »
Mi is az emelőre gondoltunk,de sajna nem az. Megvárjuk a jó időt és vagy egy ideig még együtt élünk vele vagy neki állunk...mert sajnos a kuplungot is javítani kell az Ave-n...
Viszont tegnap megdöbbentünk...víz volt a pótkerék mélyedésében :O Azonnal eltávolítottuk onnan.
Pont most amikor az OFF-os Renault Super5--ünket lényegében kiteregettük száradni mert tócsák álltak a padlólemezen a szőnyeg alatt...hihetetlen volt...asszem csuklott az az ember aki ezt az autó összerakta egy kocc után...nem rakta helyére normálisan a szélvédőt és a tetőablakot...ostoba falusi szerelő... :censored: :censored: :censored:
A pótkeréknél összegyűlő víz bekereülhet a lökhárító oldalsó részei altt lévő szellőző rácson keresztül (pontosabban azt hiszem valami nyomás kiegyenlítő  ::) ), ha hiányzik róla a gumi fedőlap. Az enyém vizes, esős időben onnan ázott be. :ph34r:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2087 Dátum: 2009.02.09 16:10:48 »
Sajnos nem OFF témával jövök  :nonono:
Tegnap este volt egy olyan sietősebb féle 3 órás utam szakadó esőben.
Minden oké volt, kivéve egy zavaró dolgot: az esőérzékelős ablaktörlőm szerintem nincs a helyzet magaslatán.
:banging:
Azt vettem észre, hogy amikor iszonyat esőbe futottam bele, (vagy valakit utolértem a pályán) akkor jól végezve dolgát fullos tempóra kapcsolt... majd miután lehúzódtak előlem és eltűnt a vízfüggöny úgy maradt. Oké, akkor is esett, de nem volt indokolt az a törlési intenzitás és sebesség. Ilyenkor kikapcsoltam majd újra be - és jól törölt megint. Ez többször megismétlődött. Az érzékenységet állítva sem tudtam segíteni a dolgon.
Valaki tapasztalt már ilyet?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2088 Dátum: 2009.02.09 16:22:40 »
Valaki tapasztalt már ilyet?
:no:
Az enyimet csak nehany alagut vilagitasa tudja megbolonditani.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2089 Dátum: 2009.02.09 18:37:54 »
Sajnos nem OFF témával jövök  :nonono:
Tegnap este volt egy olyan sietősebb féle 3 órás utam szakadó esőben.
Minden oké volt, kivéve egy zavaró dolgot: az esőérzékelős ablaktörlőm szerintem nincs a helyzet magaslatán.
:banging:
Azt vettem észre, hogy amikor iszonyat esőbe futottam bele, (vagy valakit utolértem a pályán) akkor jól végezve dolgát fullos tempóra kapcsolt... majd miután lehúzódtak előlem és eltűnt a vízfüggöny úgy maradt. Oké, akkor is esett, de nem volt indokolt az a törlési intenzitás és sebesség. Ilyenkor kikapcsoltam majd újra be - és jól törölt megint. Ez többször megismétlődött. Az érzékenységet állítva sem tudtam segíteni a dolgon.
Valaki tapasztalt már ilyet?


Ismerős, csak az SC-be, ami ugye rokonságban sincsen az Ave-val. Mégis ugyanez a jelenség. Szerintem erre van egy program, valaki kitalálta, azt minden autóban ugyanolyan.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2090 Dátum: 2009.02.09 19:44:09 »
Szeretnék egy kis tanácsért folyamodni.... márciusban lesz 3 éves az Avensis D-CAT-em. Egyelőre semmi probléma nem volt vele, (az akksin kívül, de az sem az autó hibája volt) nem hagyott még cserben. Decemberben volt egyébként 45 ezresen...
A kérdésem, hogy szerintetek érdemes-e a garanciát meghosszabbíttatni?


Nekem is hamarosan lejár a három év. Én is erősen gondolkodom rajta, hogy befizessek még két év plusz garanciára. Remélem nem fog kelleni, de ha mégis akkor azt hiszem a jelenlegi alkatrész árak mellett megtérül a befektetés. (Egyébként lehet évente is hosszabbítani, úgy picit drágább, de nem sokkal.)

Ez a meghosszabbított garancia egyébként feltételeiben azonos az eredeti garanciával? (persze a időtartam/ megtett km-tól eltekintve.

(01010011! Én is tapasztaltam már ilyet...eső, töröl mint az őrült mert esik...kicsit enyhül vagy lassabban megyek és ugyanez a jelenség jön elő. A megoldás pedig az amit csináltál)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2091 Dátum: 2009.02.09 19:57:15 »
A meghosszabbított garancia nem ugyanaz, mint az eredetileg adott X év X km. Ez egy biztosítás alapú garancia, nem ugyanazokra érvényes, mint az eredeti.
Klikk

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2092 Dátum: 2009.02.09 21:45:23 »
Ismerős, csak az SC-be, ami ugye rokonságban sincsen az Ave-val. Mégis ugyanez a jelenség. Szerintem erre van egy program, valaki kitalálta, azt minden autóban ugyanolyan.

 :no:
Tudom, naggyon rossz példa, de volt nekem egy (kecsk) 147-es alfám, amiben semmi sem működött (jól), csak ez.
Annyira el volt találva az esőérzékelő, hogy ha egy egésznapos útra mentem Németországba ősszel, sok esőben, egyszer sem kellett hozzányúlni... Az más, hogy kb 20 perc intenzív eső után beázott az elektronika és nem lehetett lezárni a kocsit 2 napig. DE az ablaktörlő jól működött.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2093 Dátum: 2009.02.09 21:48:30 »
Sajnos nem OFF témával jövök  :nonono:
Tegnap este volt egy olyan sietősebb féle 3 órás utam szakadó esőben.
Minden oké volt, kivéve egy zavaró dolgot: az esőérzékelős ablaktörlőm szerintem nincs a helyzet magaslatán.
:banging:
Azt vettem észre, hogy amikor iszonyat esőbe futottam bele, (vagy valakit utolértem a pályán) akkor jól végezve dolgát fullos tempóra kapcsolt... majd miután lehúzódtak előlem és eltűnt a vízfüggöny úgy maradt. Oké, akkor is esett, de nem volt indokolt az a törlési intenzitás és sebesség. Ilyenkor kikapcsoltam majd újra be - és jól törölt megint. Ez többször megismétlődött. Az érzékenységet állítva sem tudtam segíteni a dolgon.
Valaki tapasztalt már ilyet?

Naná. A miénk is ilyen. Az Avensisé is, a Corolláé is. Sajnos ez a "normális" működésük  ::) ... Ezért mondom azt, hogy ha választhatnék, nem kéne ez a kütyü. Néha jól jön, elég gyakran viszont iszonyúan az agyamra tud menni, amikor ki-be kell kapcsolgatni  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2094 Dátum: 2009.02.09 22:32:24 »
Ez a meghosszabbított garancia egyébként feltételeiben azonos az eredeti garanciával? (persze a időtartam/ megtett km-tól eltekintve.
Nem. Viszont itt is alapfeltétel a márkaszervizbe járás...
music     

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2095 Dátum: 2009.02.09 22:46:20 »
Sajnos nem OFF témával jövök  :nonono:
Tegnap este volt egy olyan sietősebb féle 3 órás utam szakadó esőben.
Minden oké volt, kivéve egy zavaró dolgot: az esőérzékelős ablaktörlőm szerintem nincs a helyzet magaslatán.
:banging:
Azt vettem észre, hogy amikor iszonyat esőbe futottam bele, (vagy valakit utolértem a pályán) akkor jól végezve dolgát fullos tempóra kapcsolt... majd miután lehúzódtak előlem és eltűnt a vízfüggöny úgy maradt. Oké, akkor is esett, de nem volt indokolt az a törlési intenzitás és sebesség. Ilyenkor kikapcsoltam majd újra be - és jól törölt megint. Ez többször megismétlődött. Az érzékenységet állítva sem tudtam segíteni a dolgon.
Valaki tapasztalt már ilyet?


Ismerős, csak az SC-be, ami ugye rokonságban sincsen az Ave-val. Mégis ugyanez a jelenség. Szerintem erre van egy program, valaki kitalálta, azt minden autóban ugyanolyan.


Nekem hibátlanul működik!
Csak az átlagfogit mutatná pontosabban. Ne -2, -3 literrel kevesebbet!  :(
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.09 22:49:42 írta Beken »
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2096 Dátum: 2009.02.09 22:47:44 »
Nekem hibátlanul működik!

Vagy csak még nem találkoztál olyan szituval, amikor nem  :whistling: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2097 Dátum: 2009.02.09 22:50:35 »
Nekem hibátlanul működik!

Vagy csak még nem találkoztál olyan szituval, amikor nem  :whistling: ...

Most szombaton lesz egy éve nálam és eddig jól működött.
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2098 Dátum: 2009.02.09 23:00:11 »
Nekem hibátlanul működik!

Vagy csak még nem találkoztál olyan szituval, amikor nem  :whistling: ...

Most szombaton lesz egy éve nálam és eddig jól működött.

Sosem csinál pl. olyat, hogy annak ellenére nem vesz vissza a törlés intenzitásából ill. gyakoriságából, hogy már kevésbé esik az eső?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2099 Dátum: 2009.02.10 07:40:12 »
Sajnos nem OFF témával jövök  :nonono:
Tegnap este volt egy olyan sietősebb féle 3 órás utam szakadó esőben.
Minden oké volt, kivéve egy zavaró dolgot: az esőérzékelős ablaktörlőm szerintem nincs a helyzet magaslatán.
:banging:
Azt vettem észre, hogy amikor iszonyat esőbe futottam bele, (vagy valakit utolértem a pályán) akkor jól végezve dolgát fullos tempóra kapcsolt... majd miután lehúzódtak előlem és eltűnt a vízfüggöny úgy maradt. Oké, akkor is esett, de nem volt indokolt az a törlési intenzitás és sebesség. Ilyenkor kikapcsoltam majd újra be - és jól törölt megint. Ez többször megismétlődött. Az érzékenységet állítva sem tudtam segíteni a dolgon.
Valaki tapasztalt már ilyet?


az enyém is ugyan így viselkedik. ilyenkor kikapcsolom, utána egyből vissza és megjavul. egy angol fórumon olvastam hasonló problémáról, ott az ablaktörlő lapát cseréjét tartották megoldásnak. gyári helyett valami más, lényeg hogy minőségit és az eredeti 600/400mm hosszú helyett 650/450-est. hogy ez tényleg megoldja-e nem tudom.
RAV4 HYBRID 2020