Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764212 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1740 Dátum: 2008.09.08 21:27:06 »
Én szoktam figyelni a vadiúj Toyotákat... A felnin van egy fehér pötty, ahhoz van mindig forgatva a sárga petty a gumin.
Gyárilag így csinálják, nem a szelephez...
OK,OK még a szabályon nem gondolkodtam, de tány, hogy van egy ilyen okosság benne, amit csak a gyárban illesztenek, aztán soha többet.
Gondolom ezért is van, hogy max 5 g-os súlyokat látni az új kocsikon.

hamilkar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1741 Dátum: 2008.09.09 10:39:44 »

Idézet
Tök normális, már hosszú ideje. Sárga, vagy narisárga petty a szelephez. Van olyan gumis, aki lesz@rja???? :eek:

Ja, Sőt még dicsekszik is vele hogy 10 perc alatt centiroz ki 4 kereket ( természetesen a le- és felszerelés is benne van ). Egészen eddig én is azt hittem ez a normális.
De a jó pap is holtig tanul
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.09 10:41:23 írta hamilkar »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1742 Dátum: 2008.09.09 16:01:09 »
Nekem eddig a legnagyobb hibám: a könyöktámaszt borító szövet iszonyatosan koszolódik, minden másnap lehetne tisztítani.   :hammer:
Ma le is adtam egy bebőrözésre....nem én voltam az első ave-tulaj.....

A bőrnek valóban ez az egyik nagy előnye, hogy nyugodtan kidőlthet rá bármi, vagy akár a kutya is összesározhatja, a tisztításhoz elég egy nedves törlőkendő, és már kész is. A szövetből ezeket a foltokat kiszedni nem lehet piskóta...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1743 Dátum: 2008.09.09 17:28:32 »
Ha minden a terv szerint halad, akkor holnap megyek a bebőrözött támaszért,
aztán esetleg dobok fel egy képet róla, ha van rá igény...   :eek:
Gondolkodtam azon, hogy esetleg egy barna szín menne a sol eleganthoz, de nem mertem bevállalni, maradt a matt fekete. 


2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1744 Dátum: 2008.09.09 18:21:04 »
aztán esetleg dobok fel egy képet róla, ha van rá igény...   :eek:


 ::)Na ez engem is érdekel mert egyre lesrapáltabb a könyöklőm. Hol és mennyiért?

Egyéb problémám hogy a váltószoknyát körülvevő "króm" keret most már a második helyen tört el.
(egyébként fogpiszkáló keménységű  :hammer:
Lehet ilyent rendelni, vagy bontóban próbálkozzak?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1745 Dátum: 2008.09.09 19:36:47 »
Én szoktam figyelni a vadiúj Toyotákat... A felnin van egy fehér pötty, ahhoz van mindig forgatva a sárga petty a gumin.
Gyárilag így csinálják, nem a szelephez...
Az a fehér pötty hamar lekopik. Általában - ha a felnin nincsen egyéb jelölés - akkor a szelephez igazítják a gumit.  Így a kiegyensúlyozás ideális feltételek között kezdődhet, a gumi és a felni gyártási pontatlanságából eredő súlyeltolások nem összeadódnak, hanem jobb esetben kioltják egymást. Na ezért vannak a pöttyök. A gumin lévő pötty pedig a "könnyű" oldalt jelöli tanulmányaim alapján. Az meg alapigazság, hogy a felni melyik része "súlyosabb", nevesül a szelep felőli, mert a szelep "súlya" egy adott ponthoz van kötve. (most ne menjünk bele abba, hogy a felni is deformálódik, még akkor is, ha nem is látszik, így a viszonyítási fehér pötty csak és kizárólag a gyárban ad támpontot, akár egy kilómétert követően is változhat a centrírérték, még akkor is, ha az user számára nem jelentkezik.....)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1746 Dátum: 2008.09.09 20:08:50 »
nálam még műanyag a könyöklő így (egyenlőre) nincs ilyen gondom :) Ma is volt egy kis tuning -csak nem bírtam ki :)-  az első szélvédőn volt 2 kicsi repedés kavicsfelverődés miatt, mielőtt nagyobb lett volna ilyen  sátras  szélvédő "klinikán" kijavításra került :)

Valaki írta korábban hogy a kuplung minden kinyomáskor nyikorog, na ez nálam is így van :(  Az itt javasolt szerelők közül a Charlie Bt. akit  javasoltak, tényleg  jó ? Kinek van  friss tapasztalata?

Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1747 Dátum: 2008.09.09 20:14:01 »
nálam még műanyag a könyöklő így (egyenlőre) nincs ilyen gondom :) Ma is volt egy kis tuning -csak nem bírtam ki :)-  az első szélvédőn volt 2 kicsi repedés kavicsfelverődés miatt, mielőtt nagyobb lett volna ilyen  sátras  szélvédő "klinikán" kijavításra került :)

Valaki írta korábban hogy a kuplung minden kinyomáskor nyikorog, na ez nálam is így van :(  Az itt javasolt szerelők közül a Charlie Bt. akit  javasoltak, tényleg  jó ? Kinek van  friss tapasztalata?



A válasz a Támogatói fórumrész megfelelő topicjában.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1748 Dátum: 2008.09.09 21:24:45 »


 ::)Na ez engem is érdekel mert egyre lesrapáltabb a könyöklőm. Hol és mennyiért?



bőrdíszművesnél, 10K,
nem olcsó, de van tapasztalata a csávónak és sztem szép és tartós lesz.
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1749 Dátum: 2008.09.10 10:07:52 »
nálam még műanyag a könyöklő így (egyenlőre) nincs ilyen gondom :) Ma is volt egy kis tuning -csak nem bírtam ki :)-  az első szélvédőn volt 2 kicsi repedés kavicsfelverődés miatt, mielőtt nagyobb lett volna ilyen  sátras  szélvédő "klinikán" kijavításra került :)

Valaki írta korábban hogy a kuplung minden kinyomáskor nyikorog, na ez nálam is így van :(  Az itt javasolt szerelők közül a Charlie Bt. akit  javasoltak, tényleg  jó ? Kinek van  friss tapasztalata?


Én ez utóbbi "szakmunkát" egy sima teflon spray-re bíznám a pedáltengely, és tolórúd csap irányába!

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1750 Dátum: 2008.09.11 06:41:31 »


" bőrdíszművesnél, 10K,
nem olcsó, de van tapasztalata a csávónak és sztem szép és tartós lesz."

Tegyél képet!  ::)
Színben hogy passzol?
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.11 06:43:38 írta bec »

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1751 Dátum: 2008.09.11 15:04:11 »
Sztem nagyon jó lett.
Matt fekete bőr, passzol.
Kényelmes, praktikus, lehet alá kérni még szivacsot, hogy puhább legyen, nekem nem kellett, jó így.


[a csatolmányt egy admin törölte]
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1752 Dátum: 2008.09.11 15:36:26 »
Sztem nagyon jó lett.
Matt fekete bőr, passzol.
Kényelmes, praktikus, lehet alá kérni még szivacsot, hogy puhább legyen, nekem nem kellett, jó így.


Nagyon szép lett, csak gratulálni tudok hozzá. :clap: Esetleg konkrétan meg tudnád mondani, hogy hol csináltattad?

Előre is köszi.

Más:
Friss fogyi infók: Kecskemét - Budapest - Hungaroring autópályán oda-vissza, majd Kecskemét - Siófok oda-vissza, továbbá kb 120km városi vezetés (összesen 620km) 7.5l / 100km (számított) végig klímával, 4 személlyel. Pályán a fogyi fedkomp szerint 7.4, siófoki túra után lement 6.5-re, majd tankolásig városban felment 7.1-re.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1753 Dátum: 2008.09.11 15:40:55 »
Köszi.    :clap:

Debrecen, Csapó utca, bőrdíszműves.
Ha valaki oda szeretne menni, az keressen priviben és elmagyarázom a pontos helyet.
Amúgy hétfőn adtam le délben és szerdán este mentem érte.
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1754 Dátum: 2008.09.12 07:42:22 »
nálam még műanyag a könyöklő így (egyenlőre) nincs ilyen gondom :) Ma is volt egy kis tuning -csak nem bírtam ki :)-  az első szélvédőn volt 2 kicsi repedés kavicsfelverődés miatt, mielőtt nagyobb lett volna ilyen  sátras  szélvédő "klinikán" kijavításra került :)

Valaki írta korábban hogy a kuplung minden kinyomáskor nyikorog, na ez nálam is így van :(  Az itt javasolt szerelők közül a Charlie Bt. akit  javasoltak, tényleg  jó ? Kinek van  friss tapasztalata?


Én ez utóbbi "szakmunkát" egy sima teflon spray-re bíznám a pedáltengely, és tolórúd csap irányába!


:) Már volt próbálva, de nem jártam sikerrel, a hang megmaradt :(  A másik fórumban olvastam, hogy lehet el is költözik a mostani helyéről a szervíz :(
Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.