Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764125 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1545 Dátum: 2008.06.15 22:04:16 »
Elhoztam pénteken az ótót a tsusótól, 330e körül állt meg a számla, ebből avultatás miatt 16e-ret kellett nekem fizetnem, elmondásuk szerint minden faxa, locsolták, nem ázik be :clap:
Hát de beázik ugyanúgy, mint előtte, de az előző tulaj szerint ezt a baleset előtt nem csinálta, ismét egy jó tapasztalat a márkasze(a)rvízről. Hétfőn felhívom őket, h hogy gondolták ezt, aztán veszek szürke szilót és nekiállok kiszigetelni, a camryn is megoldottam (igez kellett egy év mire teljesen :devil:)

Ne sziliplasztot... Állítólag nincs jóba a fényezett felülettel. Van kimondottan karosszéria tömítő!
Hát az ecetsavasat nem is tenném rá, az anélküli sem jó?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1546 Dátum: 2008.06.15 22:13:13 »
Elhoztam pénteken az ótót a tsusótól, 330e körül állt meg a számla, ebből avultatás miatt 16e-ret kellett nekem fizetnem, elmondásuk szerint minden faxa, locsolták, nem ázik be :clap:
Hát de beázik ugyanúgy, mint előtte, de az előző tulaj szerint ezt a baleset előtt nem csinálta, ismét egy jó tapasztalat a márkasze(a)rvízről. Hétfőn felhívom őket, h hogy gondolták ezt, aztán veszek szürke szilót és nekiállok kiszigetelni, a camryn is megoldottam (igez kellett egy év mire teljesen :devil:)

Ne sziliplasztot... Állítólag nincs jóba a fényezett felülettel. Van kimondottan karosszéria tömítő!
Hát az ecetsavasat nem is tenném rá, az anélküli sem jó?

Én az átlátszó fajtát használtam már több autónál, nem bántotta a fényezést. Asszem mintha rá is lenne írva, hogy gépkocsikon is alkalmazható tömítésre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1547 Dátum: 2008.06.16 16:25:21 »
felhívtam őket, s gariba megcsinálják, csak megint elmegy rá egy napom :single fuck:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

hnorbi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re: Ékszíj
« Válasz #1548 Dátum: 2008.06.17 16:36:03 »
Kollégámnak 2000-es faceliftes Avensise van. Az indulásnál hidegen nyöszörgött - én nem halottam. Nála előszőr a feszítőt cserélték, de az nem segített. Utána a szíjat és az megoldotta a problémát. (16e Ft volt munkadíjjal és némi olaj utánpótlással.)


Köszi mindannyiótoknak, remélem ez lesz a bibi. Egy kicsit még várok vele, (mert nem annyira durva), aztán elviszem Hódmezőre.

Avensis 1.6 VVti Tinea Terra

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1549 Dátum: 2008.06.18 13:19:53 »
Valaki leírta a riogató,kulcs újra programozását.

Seggííítsetek!!!!!
Niincs meg a kódom se hozzá. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Ékszíj
« Válasz #1550 Dátum: 2008.06.18 18:29:46 »
Kollégámnak 2000-es faceliftes Avensise van. Az indulásnál hidegen nyöszörgött - én nem halottam. Nála előszőr a feszítőt cserélték, de az nem segített. Utána a szíjat és az megoldotta a problémát. (16e Ft volt munkadíjjal és némi olaj utánpótlással.)


Köszi mindannyiótoknak, remélem ez lesz a bibi. Egy kicsit még várok vele, (mert nem annyira durva), aztán elviszem Hódmezőre.


Most beszéltem az autóm korábbi (meg valszeg leemdő) szerelőjével, azt mondta, h 300e alatt ritkán van baj a vízpumpával, görgővel, inkább a szíj szokott felkeményedni (főleg a motormosó anyagok hatására), de 150e-nél egyébként is szokás cserélni ::)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1551 Dátum: 2008.06.18 18:38:45 »
felhívtam őket, s gariba megcsinálják, csak megint elmegy rá egy napom :single fuck:
Na elhoztam, állítólag faxa lett (ja jól összekoszolták :single fuck:) és mikor átadták a zuhi után kb 0.5l víz volt a "szokott" helyen, erre közölték, h akkor szét kell szedni a kárpitozást (eddig mit csináltak?), ja és hogy az nem garis, mert tuti nem a pufftól van, hagyjam ott 1-2 napra (mi pénz lenne az, ha kifizettetik), holnap még megkérdem őket, h ezt komolyan gondolták-e, mert ma még nem akartam nagy pofával magyarázni, inkább +kérdeztem még1x az előző tulajt, meg a szerelőt is, h bizti nem ázott-e be korábban, nem, így holnap nagy lesz a szám :wacko: :2guns: :tank: :devil2:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

csbalazs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1552 Dátum: 2008.06.20 11:42:47 »
Üdv.
Azzal lehet valamit csinálni házilag, hogy elforog a váltógomb?
Nem egy nagy ügy, csak mégis az ember tökéletességre törekszik.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1553 Dátum: 2008.06.20 12:16:59 »
Ha tekerős, akkor tekerj egy plusz fordulatot rá. Ha nem megy, akkor tekerd le és némi papírral segíts neki a helyes irányba állnia.
Na nem tekerős, hanem csavaros, akkor a rögzítőcsavart kell újrahúzni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Vasco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1554 Dátum: 2008.06.21 16:46:33 »
Üdv.
Pár napja vettem észre, hogyha járó motornál vagy menet közben sebességnél benyomom a kuplungot, azaz váltani akarok, akkor valamikor érezhető kisebb lüktetés a kuplungon.
Ez vajon mitől lehet?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1555 Dátum: 2008.06.21 16:53:19 »
Üdv.
Pár napja vettem észre, hogyha járó motornál vagy menet közben sebességnél benyomom a kuplungot, azaz váltani akarok, akkor valamikor érezhető kisebb lüktetés a kuplungon.
Ez vajon mitől lehet?


Lehet, hogy a motor rezonanciája "tevődik át" egy kissé a kuplungszerkezetre, és ezt érzed. A mi Avénk (2.0 benzin) csinál néha olyat, hogy az alapjárat kikuplungoláskor lemegy 600-ra egy időre (ez, amennyire tudom, normális dolog ennél a motornál, más ilyen autók is ezt csinálják), és olyankor már rezonál a motor, amit a kuplungpedálon is érezni lehet, ha épp erre figyel az ember.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Vasco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1556 Dátum: 2008.06.21 18:35:35 »
Akkor ez most normális jelenség, mert nekem most tünt fel csak:S
Mondjuk kb 1,5 hónapja van nálam a kocsi.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1557 Dátum: 2008.06.21 20:26:09 »
Akkor ez most normális jelenség, mert nekem most tünt fel csak:S
Mondjuk kb 1,5 hónapja van nálam a kocsi.

Csak tippeltem, nem azt mondtam, hogy ami nálad van, az tutira normális jelenség. Elvégre nem próbáltam az autódat ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Vasco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1558 Dátum: 2008.06.22 11:29:05 »
Értem, 2 emberrel is teszteltem a kocsit, hogy ők mit mondanak, és valószínüleg az a baj hogy kímélem a kocsit nagyon:D
Valószínüleg túl hamar váltok a kocsival (kb 2000-es fordulatnál,1.8 benzin-es) és azért jöhet elő ez a rezonálás:S

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1559 Dátum: 2008.06.22 12:41:50 »
Értem, 2 emberrel is teszteltem a kocsit, hogy ők mit mondanak, és valószínüleg az a baj hogy kímélem a kocsit nagyon:D
Valószínüleg túl hamar váltok a kocsival (kb 2000-es fordulatnál,1.8 benzin-es) és azért jöhet elő ez a rezonálás:S
Én az 1,6-osal is ezt csinálom, igaz az I-es azért könnyebb
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)