Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764132 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1515 Dátum: 2008.06.01 23:20:43 »
10.-én +csinálják a lököst, de a hátfal is deformálódott, meg a j. oldalon a csomitartó alja is :'(, hiába a gyűrődő zónák tették a dolgukat ::)
A bal hátsó sárvédő mellett megint beázott, álltában, de honnan mehet be :o kis háromszögablak? Vagy a hátsóajtó-emelő rögzítésénél? (tényleg, az hogy van rögzítve?
Van vkinek service manualja ráncfelvarrott avéhoz?
Találtam egy zörgést a kocsiban: a b. légbeömlő ezüst kerete, szétszedtem ;D, s hiányzik egy kicsi fém pöcök belőle, azért rezeg, valszeg a riasztóvisszajelző beszerelésénél hagyták el, pedig márkaszervíz csinálta :P

Valamiröl lemaradtam?
Tört az ave?
Megsúúúgom hogy a toyota tech dokról valami 4 euróért le lehet töltikézni 1 óra alatt mindent pdf-be. :D kb 250 mega.
De ha kell célirányosan megpróbállak segíteni. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1516 Dátum: 2008.06.02 14:57:53 »

Valamiröl lemaradtam?
Tört az ave?
Megsúúúgom hogy a toyota tech dokról valami 4 euróért le lehet töltikézni 1 óra alatt mindent pdf-be. :D kb 250 mega.
De ha kell célirányosan megpróbállak segíteni. :D
Alig volt nálam, mikor hátulról nekemjöttek: előttem kereszteződésben taxis elindult, majd megállt, engem is meglepett, kicsi hiányzott, h ne toljam meg, na a mögöttem jövő megtolt engem :'( ráadásol egy E11-es kori, apósom szerint toyota találkozó volt, remélem megyek még jobb kimenetelű talikra is ;)
A hátsó ajtó emelő teló rögzítése érdekelne, a levételéhez belül le kell szedni a műanyag borítást? te LB-hez is értesz?
4 jurót megér, most láma kérdés jön: mi is a webcíme ;D ::) ?
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.02 15:11:04 írta schillerasz »
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1517 Dátum: 2008.06.02 15:09:25 »

Valamiröl lemaradtam?
Tört az ave?
Megsúúúgom hogy a toyota tech dokról valami 4 euróért le lehet töltikézni 1 óra alatt mindent pdf-be. :D kb 250 mega.
De ha kell célirányosan megpróbállak segíteni. :D
Alig volt nálam, mikor hátulról nekemjöttek: előttem kereszteződésben taxis elindult, majd megállt, engem is meglepett, kicsi hiányzott, h ne toljam meg, na a mögöttem jövő megtolt engem :'( ráadásol egy E11-es kori, apósom szerint toyota találkozó volt, remélem megyek még jobb kimenetelű talikra is ;)
A hátsó ajtó emelő teló rögzítése érdekelne, a levételéhez belül le kell szedni a műanyag borítást? te LB-hez is értesz?
4 jurót megér, most láma kérdés jön: mi is a webcíme ;D ::) ?

Szegényke. :( Sajnálom. :'(

a cím:http://techdoc.toyota-europe.com/Default.aspx

Elég jól benne vannak a kasznis dolgok. :D

Elméletileg a telót 2 csavar rögzíti a kasznihoz.Ha nem látol csavarfejet akkor sajna le.Esetleg este otthol megnézem az EPC-t és többet tudok mondani. :D
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.02 15:12:37 írta Profy »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1518 Dátum: 2008.06.02 15:12:05 »

Valamiröl lemaradtam?
Tört az ave?
Megsúúúgom hogy a toyota tech dokról valami 4 euróért le lehet töltikézni 1 óra alatt mindent pdf-be. :D kb 250 mega.
De ha kell célirányosan megpróbállak segíteni. :D
Alig volt nálam, mikor hátulról nekemjöttek: előttem kereszteződésben taxis elindult, majd megállt, engem is meglepett, kicsi hiányzott, h ne toljam meg, na a mögöttem jövő megtolt engem :'( ráadásol egy E11-es kori, apósom szerint toyota találkozó volt, remélem megyek még jobb kimenetelű talikra is ;)
A hátsó ajtó emelő teló rögzítése érdekelne, a levételéhez belül le kell szedni a műanyag borítást? te LB-hez is értesz?
4 jurót megér, most láma kérdés jön: mi is a webcíme ;D ::) ?

Szegényke. :( Sajnálom. :'(

a cím:http://techdoc.toyota-europe.com/Default.aspx
köszi, v hogy nagyon fukar legyek, nem tudnád emailben elküldeni ;) 8)
Nem is a zsé miatt, hanem kicsit parázok a netes bénzmozgatástól, kivéve internet bank ::)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1519 Dátum: 2008.06.02 15:19:43 »
MEglássuk mit tehetek az ügyben.  ;)

Én úgy emlékszem telefon számlás emelt díjas sms volt az ára a letöltésnek.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1520 Dátum: 2008.06.02 15:34:40 »
MEglássuk mit tehetek az ügyben.  ;)

Én úgy emlékszem telefon számlás emelt díjas sms volt az ára a letöltésnek.
Köszi, de jók az ingyenes infók is, pl majd ködpilácsot szeretnék beletenni, azt ingyé elmondja hogyan kell.
+nézem, hogy kell fizetni, tel az ok, bár, ha ingyé is meglehet ...... :D
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1521 Dátum: 2008.06.02 15:41:04 »
MEglássuk mit tehetek az ügyben.  ;)

Én úgy emlékszem telefon számlás emelt díjas sms volt az ára a letöltésnek.
Köszi, de jók az ingyenes infók is, pl majd ködpilácsot szeretnék beletenni, azt ingyé elmondja hogyan kell.
+nézem, hogy kell fizetni, tel az ok, bár, ha ingyé is meglehet ...... :D

Megértettem. :D

Írd össze miről kell infó.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1522 Dátum: 2008.06.02 16:45:15 »

Megértettem. :D

Írd össze miről kell infó.
Magyarul van meg neked?
Műszerfal végig, futómű, fék, LB csomitaró szétbombázása, most ennyi jutott egyembe :), köszi
Még nem sikerült a fizetés kipróbálása, van 3 eur vari is, annyit megér, csak melózom, még nem zongoráztam végig a lehetőségeket, meg majd egy gyors helyen töltöm le.

szerk: regisztráltam, nem tok előfizetni, lehet vmi alkalmazás kell, amit ez a gép nem enged futtatni (pl. java), én +próbáltam ;D ;)
Majd otthon +nézem még
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.02 16:54:50 írta schillerasz »
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1523 Dátum: 2008.06.03 01:20:09 »
Idézetet írta: Lévai Béla
Music gépét :magasztal:  ne figyeld, az én aut-om 90-nél eszik annyit, mint az övé Bp. városban...

Valóban hihetetlen értékeket produkál vele.

Nem hihetetlen :) ... Én már írtam korábban is, hogy sikerült nekem is levinnem a mi Avénk fogyiját 8 alá - BP-en, városi forgalomban. Persze dugó nem volt.

Országúton pedig simán realizálható a 6 liter - na ja, kb. KRESZ-tempóban kell menni hozzá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1524 Dátum: 2008.06.03 11:18:18 »
Helló!

Van egy kisebb hibája a kocsinak , de annál idegesítõbb számomra, hogy zörög a mûszerfal, sõt még rezonálni is szokott.
Ezt a rezonálást a jobb oldali szellõzõrácsnál csinálja, de a zörgés a vezetõ elõl is szokott jönni.
Szerintetek , hogy lehetne ezt orvosolni?
Úgy látom , hogy van benne egy utólag beszerelt riasztó is, lehet h nem rakták össze rendesen a mûszerfalat....
Szerintetek meddig tart egy mûszerfal szét- össze szerelése és mennyibe kerülne?
Vagy mit lehetne kezdeni vele, mert nagyon idegesítõ , hogy az amúgy kimondottan csendes utastérben ilyen zajok keletkeznek.

Szia!

Hasonló jelenség van az enyémnél is! A jobb eleje felől hallok rezonálást (olyan, mintha a műszerfal alól jönne valahonnan), ha belemegyek egy úthibába. De ha egy "szar" vasúti átjárón, átmegyek a kelleténél gyorsabban  ;D akkor nem hallani! kb olyan 40-50km/h-s sebességnél jön elő. Ha gyorsan megyek nem hallani akár milyen gödörbe belemegyek. Már küzdök ezzel vagy 2-2,5 hónapja. De júli elején megy 90000-es szervízre és megnézetem.

Ha megtudom mi volt, megírom. De ha Te előbb rájössz légyszi írd meg!!!

Üdv.:
Beken
BekeN

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1525 Dátum: 2008.06.03 21:42:12 »
Országúton pedig simán realizálható a 6 liter - na ja, kb. KRESZ-tempóban kell menni hozzá.
Ha tényleg betartod, akkor még kevesebb... ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1526 Dátum: 2008.06.04 12:10:09 »
Országúton pedig simán realizálható a 6 liter - na ja, kb. KRESZ-tempóban kell menni hozzá.
Ha tényleg betartod, akkor még kevesebb... ;)

Na ja, óra szerint 100 környékére gondoltam, társítva faluban 70-el, azért is írtam, hogy "kb"  :) ... De szándékomban áll kipróbálni egy országút 90 tempomat / falu 55-60 túrát (óra szerint 50-el elvből nem megyek) a szokásos balatoni útvonalamon, mert kíváncsi vagyok, így mit tudok kihozni. Talán ki fogom bírni 120 km-en keresztül :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hnorbi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1527 Dátum: 2008.06.10 10:34:48 »
Hello mindenki!

Van egy kis problémám a kocsimmal. Az a gond, hogy amikor hidegen indítom, akkor egy csikorgó, nyöszörgő hang jön a motortérből. Aztán kb. 2 perc múlva meg is szűnik, de akkor is idegesít. Lehet, hogy vízpumpa??? Ahogy belehallgattam, Kb. a vízpumpa felöl jön a hang is.

Valamelyik hozzászólásban olvastam, hogy volt már ilyen problémája másnak is, Hogy pontoson mi lett a vége, arra már nem emlékszem, csak arra, hogy drága volt a javítás.

Mi lehet a probléma??
Üdv. hnorbi
Avensis 1.6 VVti Tinea Terra

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1528 Dátum: 2008.06.10 11:42:25 »
Hello mindenki!

Van egy kis problémám a kocsimmal. Az a gond, hogy amikor hidegen indítom, akkor egy csikorgó, nyöszörgő hang jön a motortérből. Aztán kb. 2 perc múlva meg is szűnik, de akkor is idegesít. Lehet, hogy vízpumpa??? Ahogy belehallgattam, Kb. a vízpumpa felöl jön a hang is.

Valamelyik hozzászólásban olvastam, hogy volt már ilyen problémája másnak is, Hogy pontoson mi lett a vége, arra már nem emlékszem, csak arra, hogy drága volt a javítás.

Mi lehet a probléma??
Üdv. hnorbi

Eseteg nézted az ékszíjat hogy nem laza-e?
Vízpumpát nézd meg a bárdinál vagy az unixnál hogy menyi.Kicserélés 2 csavar + a szíj lazítás.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

hnorbi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1529 Dátum: 2008.06.10 11:54:42 »
Hello mindenki!

Van egy kis problémám a kocsimmal. Az a gond, hogy amikor hidegen indítom, akkor egy csikorgó, nyöszörgő hang jön a motortérből. Aztán kb. 2 perc múlva meg is szűnik, de akkor is idegesít. Lehet, hogy vízpumpa??? Ahogy belehallgattam, Kb. a vízpumpa felöl jön a hang is.

Valamelyik hozzászólásban olvastam, hogy volt már ilyen problémája másnak is, Hogy pontoson mi lett a vége, arra már nem emlékszem, csak arra, hogy drága volt a javítás.

Mi lehet a probléma??
Üdv. hnorbi

Eseteg nézted az ékszíjat hogy nem laza-e?
Vízpumpát nézd meg a bárdinál vagy az unixnál hogy menyi.Kicserélés 2 csavar + a szíj lazítás.

Köszi Profy!

A vízpumpánál egyébként mi csikorog? Gondolom nem a csapágy.


Avensis 1.6 VVti Tinea Terra