Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5029749 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3630 Dátum: 2010.12.17 10:52:31 »
A Swiftet tényleg roppant olcsó fenntartani, aki nem látja saját szemével, szinte elképzelni sem tudja. Én is csak fórumról ismerek gyakorló swifteseket, vicces alkatrészárakról írnak. A "kényelmét" kell elfogadni, egyébként pöpec autó.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #3631 Dátum: 2010.12.17 10:56:04 »
Nekem volt swiftem. És időnként amikor gond volt vele, egy haverom mindig azon röhögött (Clioja van), hogy "megint rá kell költened 2000 forintot". Én kb tényleg ilyen összegekről beszélünk  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Egyéb autók
« Válasz #3632 Dátum: 2010.12.17 10:56:19 »
Dehogynem! kiteszed a piaci ár alatt 30-50 ezer forinttal és azonnal elmegy. Van rá kereslet (és mivel olcsó, egyre inkább lesz). Oké, keresni nem fogsz rajta, de árában bármikor eladod.
Persze, van rá kereslet. Csak legyen hibátlan, mínusz 10ezret futott, fogyasszon 1 litert, és legyen benne klíma. Eladni meg a reális ár kétharmadáért tudod, ebből következően jön a kérdés, hogy van-e egyáltalán reális ár...?
Én 2,4milláért vettem a kocsim, 2,5éve van nálam, jelenleg szerintem 1,65milláért menne gyorsban el, nem fél évig árulván. Ez 750 000 Ft értékvesztés a nagy híres corolla esetében. És vettem rá 2szett gumit 140 000 Ft-ért, új fékszettet 60ezerért ...és sorolhatnám.
Szóval egy suzukira azt mondani, hogy nem jó, mert nehéz eladni.....hááát..különös. Szerintem az a hátránya, hogy nem túl biztonságos, és fapados.  

TZoli

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3633 Dátum: 2010.12.17 11:07:32 »
Régi Suzukit szaré-húgyé lehet javítani, ami szinte mindegyiken cserélendő az a féltengelycsukló és a kipufogó közép és hátsódob, vezérlés szintén nagyon olcsó hozzá, csak 1 szíjat és 1 görgőt kell cserélni 90.000km-ként. Elvétve kuplung.
Az 1.3-as 8V (68Le) közül viszont már 2 autóba belefutottam aminek dugattyúszoknyatörése volt, megy a motor de kopog és ha nagyobb darab van letörve akkor kompresszióveszteség is van mivel nincs rendesen megvezetve a dugattyú a hengerben. Az érdekes az hogy mind a 2 kocsinál a 3. hengernél volt ez, kapott bontott dugattyút hajtókarostul oszt annyi, mai napig is mennek.

Az viszont biztos hogy se magamnak se hozzátartozómnak nem vennék ilyen kocsit, nincsenek energiaelnyelő zónái ütközésnél, tuti halál egy nagyobb crash :no:
Elég sok ilyen Suzuki jár hozzám javításra és kétoszlopos csápos emelővel megemelve még az ajtó is alig nyílik ki, semmi merevség nincs a kasztniban.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #3634 Dátum: 2010.12.17 11:15:16 »
Az 1.3-as 8V (68Le) közül viszont már 2 autóba belefutottam aminek dugattyúszoknyatörése volt, megy a motor de kopog és ha nagyobb darab van letörve akkor kompresszióveszteség is van mivel nincs rendesen megvezetve a dugattyú a hengerben. Az érdekes az hogy mind a 2 kocsinál a 3. hengernél volt ez, kapott bontott dugattyút hajtókarostul oszt annyi, mai napig is mennek.

Volt egy hibás széria, amelyiknél jellemző volt egy a dugattyú szoknyatörés, talán 1999 környéki autóknál van ez.
Akármit is mondtok, városi használatra, munkába járni, mindennapi igáslónak nincs jobb választás  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3635 Dátum: 2010.12.17 11:17:08 »
Én 2,4milláért vettem a kocsim, 2,5éve van nálam, jelenleg szerintem 1,65milláért menne gyorsban el, nem fél évig árulván. Ez 750 000 Ft értékvesztés a nagy híres corolla esetében.

Ákos, azért ne feledd, hogy 1. qrvára megszívtad a válság miatt 2. más autók sem tartják jobban az árukat 3. a Swift méretileg és árban is más liga; kis autók, olcsó autók relatíve jobban tartják az árukat.

Ettől még igazad van abban, hogy musicnak nincs igaza abban, hogy... :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Egyéb autók
« Válasz #3636 Dátum: 2010.12.17 11:22:20 »
Gyerekkori haver 2003-as, 1.3-as, 92 pacis Suziján is elég karcsú a hibalista. És kevesebb mint feleannyi neki a fékbetét mint nekem.  :devil:
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3637 Dátum: 2010.12.17 11:25:40 »
Akkor vegyetek Suzukit. En maradok a Toyotanal es a Hondanal.

Nem is tudom, hogy egyesek miert hasonlitgatnak egy Suzukit egy Corollahoz. Ennyi erobol hasonlitgathatnank a Corollat a GS Lexus-hoz is, es akkor milyen olcso lenne a Corollahoz minden...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Egyéb autók
« Válasz #3638 Dátum: 2010.12.17 11:49:43 »
Én 2,4milláért vettem a kocsim, 2,5éve van nálam, jelenleg szerintem 1,65milláért menne gyorsban el, nem fél évig árulván. Ez 750 000 Ft értékvesztés a nagy híres corolla esetében.
Ákos, azért ne feledd, hogy 1. qrvára megszívtad a válság miatt 2. más autók sem tartják jobban az árukat 3. a Swift méretileg és árban is más liga; kis autók, olcsó autók relatíve jobban tartják az árukat.
Ettől még igazad van abban, hogy musicnak nincs igaza abban, hogy... :D
Oké, válság. De nézd meg, hogy én kerek 4évesen vettem, napra pontosan. És 59euer km-el, márkaszervizes szk-val, SOL felszereltség, és fekete szín.
Ez ma azt jelenti, hogy 2006.decemberi gyártású SOL Corolla 59ezer Km-el (feket színben nincs is....) mennyivel kerül kevesebbe mint 2,4Milla? Nem sokkal, főleg, ha önmagában a típus közel 3éves avulását is nézed, mióta én megvettem.
Szóval nem biztos, hogy a válság annyira betett... egyszerűen manapság a használt autó nem tartja úgy az árát. mint 1995ben mondjuk.
Nem levezetve, alátámasztva, a válság önmagában kb 150 000 Ft értékvesztést okozhatott pluszban.



« Utoljára szerkesztve: 2010.12.17 11:56:38 írta Ákos2004 »

barna.czukor

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3639 Dátum: 2010.12.17 12:42:14 »
Minel dragabb egy kocsi, annal nagyobb az ertekvesztese. Egy GS Lexus pl. sokkal tobbet veszit az ertekebol aranyosan, szinte 10-20% lemegy azonnal az arbol, ahogyan kihozod a szalonbol es utana is iszonyatosan esik le az ara.

A hiteleknek koszonhetoen nagyon sokan uj autot vesznek, sokszor eron felul. Most ez megallt ugyan, de pont az ilyen lefoglalt kocsikkal tele is van a piac. Azon kivul az embereknek nincsen penze mar lassan kocsia, igy termeszetes, hogy lement a hasznalt autok erteke. A mai kocsik sokszor messze nem olyan tartosak, mint a regebbiek, a javitasuk sokkal koltsegesebb, igy sokan nem is mernek hasznalt kocsit venni, illetve a nagyobb kiadasokat is betervezik a vetelarba, amik regebben nem voltak olyan jellemzoek. Ma egy 5 eves diesel valszeg annyit futott, hogy tobb 100e Ft a javitasa, de meg egy benzines kocsie is sokszor, mire eljutunk a gyari allapotra -- ez is a hasznaltautok arat csokkenti.

Miutan ma divat uj kocsit venni, igy a hasznalt autok egyre lenezettebbek, emiatt is csokken a piaci ara a hasznalt autoknak. Ez nem ujdonsag azonban, ez a jelense mar az USA-ban es Nyugat-Europaban mar reg ota megfigyelheto. Minel fejlettebb egy orszag, annal tobben vesznek uj autot es annal kevesebbet ernek a hasznalt kocsik.

Teny, hogy a valsag is betett, 1 ev alatt tobb szaz ezer Ft-ot vesztett az en kocsim is, mikor vettem 1,3M volt az E11 Corolla, most jo, ha 1M korul el lehetne adni. Es nem az elmult 3 ev alatt vesztette el ennyire az erteket, hanem a vasarlast koveto 1 evben, mikor a valsag tetozott es minden kocsi ara drasztikusan leesett.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Egyéb autók
« Válasz #3640 Dátum: 2010.12.17 13:39:20 »
Barna! Nem tudom észrevetted e, de 2008óta az új autók eladási darabszáma évről évre feleződik, így a használt kínálat is csökkenni fog a fiatalabb szériákban. Szerintem meg lehet pont mostanság kezd realizálódni a használt autók értéke, mert voltak idők, mikor túl voltak értékelve.
Egyébként most nyáron nagyon lent voltak a használt árak, de ősszel nagyon szépen feljöttek.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3641 Dátum: 2010.12.17 13:42:48 »
Nem vagyok most annyira kepben, lehet, hogy igazad van az arakban. Mi tavasszal, nyar elejen vettuk a Civicet, akkor olcsoak voltak nagyon a kocsik.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3642 Dátum: 2010.12.17 16:31:36 »
Kicsit azért árnyaltabb a dolog, mert a 300-500e Ft-os autóknál nagyon nagy eséllyel rendszeresen költened is kell a javításokra is.
Ez egyáltalán nem törvényszerű. Abszolút típusfüggő a dolog. Pl. pont a Swiftre nézve biztosan nem állja meg a helyét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3643 Dátum: 2010.12.17 16:34:32 »
Akkor vegyetek Suzukit. En maradok a Toyotanal es a Hondanal.
Megbízhatóság szempontjából egy régi Swiftnek nincs mit szégyenkeznie Toyotákkal vagy Hondákkal szemben. Persze, egy fapados kisautó, nulla biztonsággal. De tessék csak a P8-as Starlethez hasonlítani, ugyanis annak a kortársa... És mindjárt nem lesz (akkora a) különbség fapadosságban meg "biztonságban" sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: Egyéb autók
« Válasz #3644 Dátum: 2010.12.17 22:47:44 »
Nem értem, miről beszéltek, vagy ti nem értitek, amit írtam...  :censored: :censored: :censored:

Egy szót sem írtam arról, hogy mennyit buksz vele, hogy drága lenne a fenntarthatósága. Csak arra céloztam, hogy sok van belőle. Gyengébbek kedvéért, az a mondat, hogy egy baja van: az eladhatósága, azt jelenti, hogy más baja viszont nincsen.
Amit leírtatok a fenntartási költségekről, megbízhatóságról, az mind igaz, egyetértek vele. Ezért írtam, hogy EGY baja van. De az tényleg van, ugyanis Mo.-on hatszámjegyű Swift szaladgál, van választék bőven, különösen a fapadosokból, De még ha azt akarod, hogy legyen benne szervokormány, 2 lufi, meg klíma, ezért levehetsz két nullát a végéről, akkor is ezres nagyságrend marad. Persze az nem mind eladó...
music