Szerző Téma: HiAce  (Megtekintve 425237 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #135 Dátum: 2006.08.20 19:35:19 »
Idézetet írta: "Dr.Gáz"
nekem 10 liter üresen-rakottan ,télen-nyáron és néha rákényszerítenek,hogy nyomjam neki. A hiluxal várj decemberig új motorral jön ki ami jópár pacival erõsebb lessz. Egyébként néztem a weblapodat. gyere a www.szerelo.lap.hu oldalra a linkajánlót töltsd ki és beteszlek a számítástechnikai boxba.


Mindenképp várok vele, egyébként idénre már nem is igazolják vissza, 6 hónap a várakozás rá, csak még árat nem tudnak az új motorokhoz. - Ha minden igaz, és beleteszik a 3,0 D4D motort, és nem lesz nagyobb az árkülönbség, mint a délafrikai listán (kb 800 000e Ft) a 2,5 és a 3,0 verzió között, akkor lehet, hogy az lesz belõel :D

Ok, kitöltöm!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #136 Dátum: 2006.08.20 20:24:48 »
Idézetet írta: "Dr.Gáz"
nekem 10 liter üresen-rakottan ,télen-nyáron....


Nálam valszeg a 4WD dobja meg kb 1 literrel. De az való igaz, hogy télen-nyáron, rakottan-üresen, tök mindegy.
color=green]Savaria[/color] 91

Peti

  • Vendég
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #137 Dátum: 2006.10.06 20:23:21 »
Te jó ég'... :szemforgat:

Most olvasom az "új külsõvel támad a Hiace" cikket...
Hát ez elég elõnytelen változás... :?

A jelenleg futó Hiace pofija az egyik legszebb (legmorcosabb) a kisteherek közt... :10:
De ez.... :x

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #138 Dátum: 2006.10.07 10:21:23 »
Idézetet írta: "Peti500"
Te jó ég'... :szemforgat:

Most olvasom az "új külsõvel támad a Hiace" cikket...
Hát ez elég elõnytelen változás... :?

A jelenleg futó Hiace pofija az egyik legszebb (legmorcosabb) a kisteherek közt... :10:
De ez.... :x


Szerintem is elég Transporteres lett az eleje...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #139 Dátum: 2006.10.07 13:00:00 »
Hát szvsz ez nagyon nagy baklövés. Nem is értem õket, miközben a Civic-el versenyre kelnek, az Nissan Primastar, és elõdjei formáját meg se akarják közelíteni... Nem értem õket tényleg. Ennél rondább kistehert nem is csinálhattak volna. Sztem a kutya se veszi meg. Legalább a mocin változtattak picit. A kisebb moci viszont semmire se jó, mert a tömeget mozgatni kell, tehát jobban kell forgatni a mocit, hiába a nagyobb nyomaték, szal az is majdnem annyit fog fogyasztani, mint az erõsebb. Arról nem beszélve, hogy a konkurencia ugyanennyi pacit 1.9, vagy 2 literbõl kihoz, ami a biztosítás miatt nem mind1. Az ilyen kocsikat 5 évente úgyis lecserélik, szal az se lehet érv, hogy így 650ezerkm-et megy, amúgy meg csak 450ezret.
Kis off. Nagymamám költözik, ezért haver jött az új Ducatojukkal, aztán mentünk vele 1 kicsit üresen, meg tele. Hát halljátok, nem semmi. Nem ültem már 1000éve dízelbe, de ez fantasztikus élmény. 800-as alapjárat, 1 pillanat alatt 2000, aztán váltás... Teleraktuk, 3. ban 1000-es fordulaton feljött az emelkedõn, én is próbáltam ezt az én kocsimmal, de én csak lassultam. Ja és ahogy belátni a dolgokat... Jó lenne ilyen kocsit vezetgetni néha  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #140 Dátum: 2006.10.07 17:45:15 »
A motorok szerintem nem rosszak így.
Lehet, hogy ezt a teljesítményt más gyártók kisebb köbcentibõl is kihozzák, de az a tartósság kárára megy...
A formára visszatérve pedig, oldalról nem sok változást látok a most futó modelhez képest, az eleje, ahogy már említettem elég Transporteres lett. A belseje meg az E10-E12 Corollák keveréke (pl.:fûtésszabályzó E10, Navi E12).

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #141 Dátum: 2006.10.07 18:43:33 »
Idézetet írta: "Misi"
Lehet, hogy ezt a teljesítményt más gyártók kisebb köbcentibõl is kihozzák, de az a tartósság kárára megy...
Ez így van, de kit érdekel, 5 év alatt nem raksz bele 400ezernél több km-et. Ennyit meg a Ducató, meg a társai is kibírnak.
Laco 73 :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #142 Dátum: 2006.10.07 19:11:40 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Misi"
Lehet, hogy ezt a teljesítményt más gyártók kisebb köbcentibõl is kihozzák, de az a tartósság kárára megy...
Ez így van, de kit érdekel, 5 év alatt nem raksz bele 400ezernél több km-et. Ennyit meg a Ducató, meg a társai is kibírnak.


Azért ez nem feltétlen igaz. Pl. elég sok Hiace mentõ van. Azok bizony ennél sokkal nagyobb futásteljesítménnyel bírnak.
A volt szomszédom mentõs volt. Õ is mesélt az elnyûhetetlen Hiace mentõkrõl.
Hiába kapott egy vadi új, jól extrázott, nagyobb Merci mentõt, nincs úgy megelégedve vele, mint a Hiace-szel volt.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #143 Dátum: 2006.10.07 19:51:22 »
Idézetet írta: "Misi"
Azért ez nem feltétlen igaz. Pl. elég sok Hiace mentõ van. Azok bizony ennél sokkal nagyobb futásteljesítménnyel bírnak.
A volt szomszédom mentõs volt. Õ is mesélt az elnyûhetetlen Hiace mentõkrõl.
Hiába kapott egy vadi új, jól extrázott, nagyobb Merci mentõt, nincs úgy megelégedve vele, mint a Hiace-szel volt.
Ez így van, de a Merci nagyobb, pl ezt se értem, hogy a Hiace-ból miért nincs nagyobb belterû, mert a hosszított tengelytáv nem elég, az kell, hogy belül 2 méter magasság is legyen, meg legyen ugyanilyen széles is.
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #144 Dátum: 2006.10.08 09:26:27 »
A Hiacebõl nem lesz addig kifejezetten új modell, amíg nem helyezik át a gyártást Európába. Japánból importálni költséges, meg ott nem is veszik ezt a fajta Hiace-t, ami nálunk jelenleg fut. Ott még a 89-95-ig futott modellt gyártják, apróbb módosításokkal és benzinmotorral.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kostya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #145 Dátum: 2006.11.20 16:26:23 »
valaki nem tud elado hiaceot 95-ös evjaratig????
ELLO!!TOYOTA HIACEot,VALAKI NEM TUD ELADOT?95-ÖS EVJARATIG,TIPUS LENYEGTELEN!HA VALAKI TUD SEGITSEN,DE NE HORROR ÁRON,ALLAPOTOL FÜGGETLENÜL!zoli102@citromail.hu valaszolhatsz!

hiace99

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #146 Dátum: 2006.12.21 12:18:18 »
Szevasztok!


Vasárnap óta vagyok tulajdonosa egy 99'-es 2.5-ös szívódízel 6 személyes tgk-nak. :P
Szeretném a térelválasztó lemezfalat kiváltani valamilyen egyszer?bb szerkezetre pl. háló vagy H rúd.
Van valamilyen ötleletek, tapasztalatotok ez ügyben?
Természetesen olyan szerkezet kéne amit a rendôrôk is elfogadnak.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #147 Dátum: 2006.12.21 12:26:41 »
Idézetet írta: "hiace99"
Szevasztok!


Vasárnap óta vagyok tulajdonosa egy 99'-es 2.5-ös szívódízel 6 személyes tgk-nak. :P
Szeretném a térelválasztó lemezfalat kiváltani valamilyen egyszer?bb szerkezetre pl. háló vagy H rúd.
Van valamilyen ötleletek, tapasztalatotok ez ügyben?
Természetesen olyan szerkezet kéne amit a rendôrôk is elfogadnak.


Hivatalosan nem oldható térelválasztó kell a teherautóba, gyakorlatilag rács, vagy rácsnak kinézõ tárgy is megteszi, ha van bennt valami, a rendõr nem fog kötözködni. A vizsgánál viszont nem megy át somán, ha nem merev, és nem bontható a térelválasztó - igazából az APEH fog belekötni, bár mostmár a 6 szem, tkg -re sem az áfa, sem az üa áfa nem igényelhetõ visza ( tudomásom szerint) -ezért lesz hiluxom, ha minden jól megy :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #148 Dátum: 2006.12.21 12:37:43 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "hiace99"
Szevasztok!


Vasárnap óta vagyok tulajdonosa egy 99'-es 2.5-ös szívódízel 6 személyes tgk-nak. :P
Szeretném a térelválasztó lemezfalat kiváltani valamilyen egyszer?bb szerkezetre pl. háló vagy H rúd.
Van valamilyen ötleletek, tapasztalatotok ez ügyben?
Természetesen olyan szerkezet kéne amit a rendôrôk is elfogadnak.


Hivatalosan nem oldható térelválasztó kell a teherautóba, gyakorlatilag rács, vagy rácsnak kinézõ tárgy is megteszi, ha van bennt valami, a rendõr nem fog kötözködni. A vizsgánál viszont nem megy át somán, ha nem merev, és nem bontható a térelválasztó - igazából az APEH fog belekötni, bár mostmár a 6 szem, tkg -re sem az áfa, sem az üa áfa nem igényelhetõ visza ( tudomásom szerint) -ezért lesz hiluxom, ha minden jól megy :D


Nem az APEH, hanem a Vám és Pénzügyõrség, és csak annyira veszélyes, ha elkapnak vele az úton, akor akár el is vihetik a kocsit(!!!) Szóval én inkább nem forszíroznám a merev hátfal kiszerelését!
(Ti: valaki valamikor visszaigényelte a tgk. áfáját. Ha kellõ utánajárással kideríthetõ, hogy mennyi az annyi, és befizetik az áfát, akkor már semmi akadálya a merev elválasztó kiszerelésének. Sajna az egyik haver is így cselekedett, atán meg szívta a fogát, kellõképen kizsigerelték a bírságokkal. Szóval nem 1xû a kérdés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

hiace99

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #149 Dátum: 2006.12.28 10:05:01 »
Erôssen gondolkozom, hogy átminôsíttetem szgk.-nak a tgk.-mat, ezért keresek harmadik ?léssort Hi-aceba.
Nem baj ha le van pukkanva, úgy is át akarom kárpitoztatni az egész autót.
Esetleg, ha valaki kölcsönadná a sajátját a vizsgáztatáshoz, az is erôssen érdekelne. :rolleyes: