Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 169875 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #585 Dátum: 2013.08.03 09:45:43 »
Köszi. De honnan tudjam milyen fekete festéket vegyek? Feketéből is van több...
Még ha teljesen nem is lesz gyári a színe de azt akarom hogy szemre ne üssön el láthatóan a többi keréktől, érted...
Fontos fújni? Ecsettel nem lesz jó? (Fújni nemtudok...)
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #586 Dátum: 2013.08.03 10:15:58 »
Miután én az összes kereket lekenttem Koranttal, ugyanolyan fényes feketék lettek, aztán az összeset lefújtam matt fekete spray-vel, így megint csak nem ütöttek el egymástól. :hug: Persze, lehet ecsettel is körbekenni, de megint csak azt mondom: ha az összeset megcsinálod, nem fog elütni. ;)
S az, aki ránézésre kiszúrja, hogy gyári árnyalatú-e....a fantáziádra bízom :whistling:

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #587 Dátum: 2013.08.03 10:27:36 »
Miután én az összes kereket lekenttem Koranttal, ugyanolyan fényes feketék lettek, aztán az összeset lefújtam matt fekete spray-vel, így megint csak nem ütöttek el egymástól. :hug: Persze, lehet ecsettel is körbekenni, de megint csak azt mondom: ha az összeset megcsinálod, nem fog elütni. ;)
S az, aki ránézésre kiszúrja, hogy gyári árnyalatú-e....a fantáziádra bízom :whistling:

Jha hát igen ha mindet... de nem szándékoztam csak ezt az egyet... köszi azért, majd akkor lehet úgy lesz, hogy a pótkereket fogom be és ez meg amilyen árnyalatú lesz olyan lesz és megy a pótkerék helyére, a lényeg hogy le legyen festve/ápolva.
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #588 Dátum: 2013.08.05 22:27:19 »
Acél felnin úgyis van dísztárcsa, akkor meg a fekete rész nem nagyon látszik. Észre nem fogják venni, ha kicsit elüt a többitől. Pláne, ha a csomagtartóban van. :)
Nekem mondták, hogy a festék lehetőleg legyen hőálló, de nem tudom a felni mennyire melegszik fel, az szerintem csak a féknyeregre kell.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #589 Dátum: 2013.08.05 22:34:10 »
Acél felnin úgyis van dísztárcsa, akkor meg a fekete rész nem nagyon látszik. Észre nem fogják venni, ha kicsit elüt a többitől. Pláne, ha a csomagtartóban van. :)
Nekem mondták, hogy a festék lehetőleg legyen hőálló, de nem tudom a felni mennyire melegszik fel, az szerintem csak a féknyeregre kell.

:-) köszi az infót!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #590 Dátum: 2013.08.08 13:30:53 »
Sziasztok!
Javitófestéket akarok venni a kocsihoz, 8H6 a színkódja.
Érdemes ezzel a Toyotához fordulni vagy bármelyik festékboltra is rábizható?


marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #591 Dátum: 2013.08.08 13:37:45 »
Sziasztok!
Javitófestéket akarok venni a kocsihoz, 8H6 a színkódja.
Érdemes ezzel a Toyotához fordulni vagy bármelyik festékboltra is rábizható?
Toyotának biztos van...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #592 Dátum: 2013.08.08 13:43:37 »
Sziasztok!
Javitófestéket akarok venni a kocsihoz, 8H6 a színkódja.
Érdemes ezzel a Toyotához fordulni vagy bármelyik festékboltra is rábizható?

Elvileg bármelyik autófesték boltban rendelkezésre áll a keverőgép és a színkódvariációs kártya.  Minden gyári színkódhoz 3-4 kártya tartozik. Napfénynél kell kiválasztani a kocsi mellett, hogy melyik a tuti. (ha nem menetképes a verda a tanksapka-ajtó is elég)

Én az újpesti víztorony melletti autófestékboltban szoktam az ilyesmit megvenni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #593 Dátum: 2013.08.08 15:14:41 »
Sziasztok!
Javitófestéket akarok venni a kocsihoz, 8H6 a színkódja.
Érdemes ezzel a Toyotához fordulni vagy bármelyik festékboltra is rábizható?
Naná, hogy érdemes, az a gyári szín lesz és 2400Ft volt pl. az enyém Toyota szalonból. 2 stift, az egyik a szín, a másik a lakk.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #594 Dátum: 2013.08.08 18:58:09 »
Elvileg bármelyik autófesték boltban rendelkezésre áll a keverőgép és a színkódvariációs kártya.  Minden gyári színkódhoz 3-4 kártya tartozik. Napfénynél kell kiválasztani a kocsi mellett, hogy melyik a tuti. (ha nem menetképes a verda a tanksapka-ajtó is elég)

Én az újpesti víztorony melletti autófestékboltban szoktam az ilyesmit megvenni.

Én jól beszívtam most ezzel, erről lövésem sem volt hogy 4 "árnyalta' van minden színkódnak. Kivitettem a sárvédőt festésre az autó nélkül(mondjuk az nem volt menetképes) és megsem fordult ez a fejébe a szerelőnek sem, hogy kéne egy darab a kocsiból, így hát világosabb lett a színe... :/ (festethetem újra még egy 20as szép) a tanksapka nagy ötlet erre tényleg, hát holtig tanulunk az már tuti...
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #595 Dátum: 2013.08.08 19:21:24 »
Naná, hogy érdemes, az a gyári szín lesz és 2400Ft volt pl. az enyém Toyota szalonból. 2 stift, az egyik a szín, a másik a lakk.  :yes:
Ez akkor nem 2K lakk, igaz?
Kb. meddig maradnak ezek használhatók (persze jól visszazárva)?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #596 Dátum: 2013.08.08 19:48:04 »
Ö, nem vagyok szakember, nem igazán tudom, mire gondolsz. 2k a a két komponensűt jelenti?

Semmi bonyolultra ne gondolj. Az egyik sima festék, pontosabban, metál festék, a másik színtelen lakk. Mindkettő kell, mert csak a festékkel javítva egy kavicsnyomot, a sokadik nagynyomású mosás kiszedi a festéket a felületből. A lakkot kevésbé. Ezért kell minden javítást lakkal lezárni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #597 Dátum: 2013.08.08 19:53:46 »
Ö, nem vagyok szakember, nem igazán tudom, mire gondolsz. 2k a a két komponensűt jelenti?

Semmi bonyolultra ne gondolj. Az egyik sima festék, pontosabban, metál festék, a másik színtelen lakk. Mindkettő kell, mert csak a festékkel javítva egy kavicsnyomot, a sokadik nagynyomású mosás kiszedi a festéket a felületből. A lakkot kevésbé. Ezért kell minden javítást lakkal lezárni.
Én sem...
Azt jelenti, persze.
Nem gondoltam bonyolultra. Vagy csak kicsit. Festékboltban kikeverték a színt (2dl körül vettem anno hozzá), azzal javítottam, de lakk nélkül van - és még bírja. Azt hittem, ez valami spéci adagolóból nyomható 2K-s lakk. De csodák nincsenek?  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #598 Dátum: 2013.08.08 20:44:56 »


Ha jól tudom, a GSM kódoláson keresztül van lehetőség a készülék mikrofonjának bekapcsolására. Tehát nem gyártófüggő, mert a szabvány teszi lehetővé (az okot lehet találgatni). De az aksi levétel tényleg segít...
2400 pénzért? Nincsenek.;)

Viszont egy normál használat mellett kb 2-3 évig elegendő és használható. Ezután kezd beszáradni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #599 Dátum: 2013.08.08 20:50:58 »
Itt valami megkeveredett  :whistling: