Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4307463 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9345 Dátum: 2010.04.02 10:58:51 »
Reggel megnéztem és működik a napszemcsitarcsim - bocs, elvették a kolléganők az eszemet  :helpsmilie:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9346 Dátum: 2010.04.02 11:07:07 »
Nah akkor grat mindenkinek :) Nekem most csinálták meg grátisz, de annyira nem használtam eddig, hogy mostmár nem áll rá a kezem és most sem használom :) Az ajtókban lévő fedelet akkor vettem észre amikor porszívóztam az ajtókárpitot és a porszívó felszoppantotta :) Először azt hittem hogy ***ki bomlik az ajtó és leesett a műanyag, de aztán rájöttem, hogy alatta rekesz van :)

Egyénként aranyat elrejteni vagy egyéb kis dolgot ami nem kell gyakran de értékes, azt érdemes a középen levő könyöklő aljában felszedhető műanyag fedél alá rakni :) Olyan mint valami kis titkos rekesz :)

Hátsó könyöklő fedele is felhajtható ha még nem tudnád:)

diegho

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9347 Dátum: 2010.04.02 11:17:19 »
Nah akkor grat mindenkinek :) Nekem most csinálták meg grátisz, de annyira nem használtam eddig, hogy mostmár nem áll rá a kezem és most sem használom :) Az ajtókban lévő fedelet akkor vettem észre amikor porszívóztam az ajtókárpitot és a porszívó felszoppantotta :) Először azt hittem hogy ***ki bomlik az ajtó és leesett a műanyag, de aztán rájöttem, hogy alatta rekesz van :)

Egyénként aranyat elrejteni vagy egyéb kis dolgot ami nem kell gyakran de értékes, azt érdemes a középen levő könyöklő aljában felszedhető műanyag fedél alá rakni :) Olyan mint valami kis titkos rekesz :)

Hátsó könyöklő fedele is felhajtható ha még nem tudnád:)

A könyöklőt már tudtam. Most van szerelőnél a drága, kíváncsi vagyok mennyibe fog fájni úgy kompletten minden. Lehet egy hosszbordás szíjat is kell cserélnem a közeljövőben, de az már nem nagy tétel 10 alatt van.

diegho

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9348 Dátum: 2010.04.02 15:18:46 »
Elhoztam a szerelőtől az autót.

Fékolajat nem cserélte, majd veszek bele Castrolt Dot4-eset. Mennyi kell bele?

Pollenszűrőt sem cserélte, mert nem találta meg hová kell rakni :D

Kormánynál a kotyogásra azt mondta, hogy vagy a kormányrúd, vagy a kormányműnél van valami.

Sípoló hang jobb elöl pedig szerinte az ékszíjnál lehet, de azt mondta ne foglalkozzak vele addig, amíg csak 1-2 másodpercig hallom és csak indításkor.

A szervónak is van hangja azt mondja, de ez a Carinánál is megvan, amikor teljesen kitekerem a kormányt. - ez számomra nem is zavaró.

Röviden ennyi.

Pollenszűrő merre van? Gázpedál mellett ugye?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9349 Dátum: 2010.04.02 15:27:02 »
Kormánynál a kotyogásra azt mondta, hogy vagy a kormányrúd, vagy a kormányműnél van valami.
A kormány ahogy átmegy a tűzfalon, ott van egy műanyag gyűrű. Ott esetleg érdemes megzsírózni amit kell, és ha eltört a műanyag gyűrű, azt esetleg pótolni. Ha nem ez a gond, akkor pasz.

Pollenszűrő merre van? Gázpedál mellett ugye?
Igen, a gázpedál mellet. A használati útmutatóban is le van írva egész jól.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9350 Dátum: 2010.04.02 16:05:18 »
Elhoztam a szerelőtől az autót.
Fékolajat nem cserélte
Pollenszűrőt sem cserélte
Kormánynál a kotyogásra azt mondta....
Sípoló hang jobb elöl pedig szerinte az ékszíjnál lehet, de azt mondta ne foglalkozzak vele....
A szervónak is van hangja azt mondja, de ez a Carinánál is megvan, amikor teljesen kitekerem a kormányt. - ez számomra nem is zavaró.

És csinált is valamit? :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9351 Dátum: 2010.04.02 16:25:00 »
Monnyuk nemtom visszavinném-e a bármilyen autómat legközelebb egy olyan szerelőhöz, aki egy ilyen általános modellben nem tudja, hol a pollenszűrő.  :eek:
         

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9352 Dátum: 2010.04.02 17:20:03 »
Monnyuk nemtom visszavinném-e a bármilyen autómat legközelebb egy olyan szerelőhöz, aki egy ilyen általános modellben nem tudja, hol a pollenszűrő.  :eek:
Bennem is ez fogalmazódott meg:)Miért nem nézte meg interneten?:)
99' Avensis 1.6 4A-FE

diegho

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9353 Dátum: 2010.04.02 17:44:43 »
Monnyuk nemtom visszavinném-e a bármilyen autómat legközelebb egy olyan szerelőhöz, aki egy ilyen általános modellben nem tudja, hol a pollenszűrő.  :eek:

ő egyátalán nem szerelő, ő a gumisom, akivel olajat is szoktam cseréltetni. Általános autó? Itt? 1 ave van a városban még, az is facelift előtti 1-es. Az egész városban alig van toyota. Talán 10db. Itt a 99.99% paraszt és csak a suzuki meg a német autó a jó, mert a japánhoz platina áron van az alkatrész  :D aztán amikor ők ráköltenek évi 150-et én meg műszakira begurulok és kigurulok, akkor szokott lenni a csodálkozás. Ez somogy megye határszéle.

Amúgy nem nyúlt hozzá semmihez, csak gyertyát, olajat cserélt és a szűrőket.

Rájöttem a kormányos problémámra: Nem kotyog, hanem amikor elkezdem forgatni és visszafelé akarom fordítani akkor egy nagyon picit megszorulhat, hozzáér szerintem ahhoz amit afekete mondott, mert műanyagos száraz hangot hallok egy pillanatra.

Gyertyából nem volt nekem a gépkönyvemben ajánlás, hogy pontosan melyik típust tegyem bele. Unix-tól rendeltem a náluk lévő irridiumot, amit ehhez a típushoz írtak. Ugyanúgy húz vele az autó, sőt kisebb gázadásra is jobban reagál. - nagyon állatul megy  :wub:
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.02 17:48:35 írta diegho »

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9354 Dátum: 2010.04.02 18:08:58 »
Monnyuk nemtom visszavinném-e a bármilyen autómat legközelebb egy olyan szerelőhöz, aki egy ilyen általános modellben nem tudja, hol a pollenszűrő.  :eek:

ő egyátalán nem szerelő, ő a gumisom, akivel olajat is szoktam cseréltetni. Általános autó? Itt? 1 ave van a városban még, az is facelift előtti 1-es. Az egész városban alig van toyota. Talán 10db. Itt a 99.99% paraszt és csak a suzuki meg a német autó a jó, mert a japánhoz platina áron van az alkatrész  :D aztán amikor ők ráköltenek évi 150-et én meg műszakira begurulok és kigurulok, akkor szokott lenni a csodálkozás. Ez somogy megye határszéle.

Amúgy nem nyúlt hozzá semmihez, csak gyertyát, olajat cserélt és a szűrőket.

Rájöttem a kormányos problémámra: Nem kotyog, hanem amikor elkezdem forgatni és visszafelé akarom fordítani akkor egy nagyon picit megszorulhat, hozzáér szerintem ahhoz amit afekete mondott, mert műanyagos száraz hangot hallok egy pillanatra.

Gyertyából nem volt nekem a gépkönyvemben ajánlás, hogy pontosan melyik típust tegyem bele. Unix-tól rendeltem a náluk lévő irridiumot, amit ehhez a típushoz írtak. Ugyanúgy húz vele az autó, sőt kisebb gázadásra is jobban reagál. - nagyon állatul megy  :wub:
Csak a Suzuki az érdekli, más autóra rá se néz!:)Ne is törődj vele.Neked autód van, nekik meg valami hasonló:)
99' Avensis 1.6 4A-FE

mbaluka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9355 Dátum: 2010.04.02 21:18:20 »
Sziasztok,
Sajnos ellopták tőlem a táskámat, amiben benne volt az Avensis-em (1998-as) kulcsa, riasztó távirányítója. Persze mellette volt a címem, illetve kocsim rendszáma. Úgy néz ki, hogy zárganitúrát kell cserélni, de bizonytalan vagyok, hogy bontottad belehet e tenni? Mármint, hogy fog e működni az immobilser illetve a távirányítós kulcs? Lehet e a használtat programozni?   Vagy méregdrágán vehetek újat?  Esetleg ha van valami ötletetek akkor azt szívesen fogadnám.
Előre is köszönöm a válaszotokat: Balázs
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.02 21:22:26 írta mbaluka »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9356 Dátum: 2010.04.04 06:05:26 »
Sziasztok,
Sajnos ellopták tőlem a táskámat, amiben benne volt az Avensis-em (1998-as) kulcsa, riasztó távirányítója. Persze mellette volt a címem, illetve kocsim rendszáma. Úgy néz ki, hogy zárganitúrát kell cserélni, de bizonytalan vagyok, hogy bontottad belehet e tenni? Mármint, hogy fog e működni az immobilser illetve a távirányítós kulcs? Lehet e a használtat programozni?   Vagy méregdrágán vehetek újat?  Esetleg ha van valami ötletetek akkor azt szívesen fogadnám.
Előre is köszönöm a válaszotokat: Balázs
Ha van legalább egy eredeti kulcs, akkor a többit le lehet tiltatni - legalább is az immo-ról. Hogy használtat vagy újat raksz bele, az szerintem mindegy. Az immo az ECU-ban van, a kulcsnál csak egy érzékelő van. Lehet én inkább rakatnék bele másik riasztót és pótolnám a kulcsot. (Ha márkakaereskedébe veszel távirányítós kulcsot, az kb. 35e forint. Ezért ott be is programozzák - legalább is a Mayernél nekem megtették. Meta 23e-től 57e-ig van a Setechnél.
Azért lehet egy ideig igyekeznék máshol parkolni, vagy legalább garázsban, ha ez megoldható.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

lkadar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9357 Dátum: 2010.04.04 12:39:28 »
Sziasztok!

Köszönöm a tippeket felnivásárlás ügyében. Úgy tűnik, sikerült megoldani a dolgot. Jövöhéten szombaton már fent is lesznek az új kerekek.

lkadar.
T25 - wagon - 1.8

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9358 Dátum: 2010.04.04 16:19:31 »
Ez somogy megye határszéle.
Barcs netán  :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mbaluka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9359 Dátum: 2010.04.04 17:56:57 »
Sziasztok,
Sajnos ellopták tőlem a táskámat, amiben benne volt az Avensis-em (1998-as) kulcsa, riasztó távirányítója. Persze mellette volt a címem, illetve kocsim rendszáma. Úgy néz ki, hogy zárganitúrát kell cserélni, de bizonytalan vagyok, hogy bontottad belehet e tenni? Mármint, hogy fog e működni az immobilser illetve a távirányítós kulcs? Lehet e a használtat programozni?   Vagy méregdrágán vehetek újat?  Esetleg ha van valami ötletetek akkor azt szívesen fogadnám.
Előre is köszönöm a válaszotokat: Balázs
Ha van legalább egy eredeti kulcs, akkor a többit le lehet tiltatni - legalább is az immo-ról. Hogy használtat vagy újat raksz bele, az szerintem mindegy. Az immo az ECU-ban van, a kulcsnál csak egy érzékelő van. Lehet én inkább rakatnék bele másik riasztót és pótolnám a kulcsot. (Ha márkakaereskedébe veszel távirányítós kulcsot, az kb. 35e forint. Ezért ott be is programozzák - legalább is a Mayernél nekem megtették. Meta 23e-től 57e-ig van a Setechnél.
Azért lehet egy ideig igyekeznék máshol parkolni, vagy legalább garázsban, ha ez megoldható.

Természetesen azzal kezdtem, hogy beparkoltam a kocsival egy garázsba.
Szerencsére két kulcsom (távirányítós, szürke) még van a kocsihoz. 3. kulcsot mindenképpen letiltatom. Viszont ha lehet akkor nézek valami bontott zárat mert ha azt nem cserélem ki akkor később bármikor kitudják nyitni az autót. Tudom, hogy a riasztó ilyenkor megszólalna, de tapasztalatom szerint a járókelőket ez nem nagyon szokta zavarni.